Report rsc-pl's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 157.9
Mean Score: 6.56
  • Total Entries1,415
  • Rewatched10
  • Episodes10,056
Anime History Last Anime Updates
Kakkou no Iinazuke
Kakkou no Iinazuke
Oct 1, 11:56 PM
Completed 24/24 · Scored 9
Koukyuu no Karasu
Koukyuu no Karasu
Oct 1, 11:55 PM
Watching 1/13 · Scored -
Spy x Family Part 2
Spy x Family Part 2
Oct 1, 11:55 PM
Watching 1/13 · Scored -
Manga Stats
Days: 20.8
Mean Score: 7.85
  • Total Entries204
  • Reread0
  • Chapters3,715
  • Volumes308
Manga History Last Manga Updates

Access to this list has been restricted by the owner.

All Favorites Favorites

Anime (10)
Manga (10)
Character (10)

All Comments (734) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
euford Jul 5, 10:43 PM
I’ve never watched old ver neither, but the new one looks a rare gem for 2000s fans nowadays :)
I know little about VAs of MCs except men (featuring mainly new casts?). That effects better?
euford Jul 3, 9:19 PM
Humm, that’s because Clannad is famous for even people who don’t watch anime often.
I guess they will get used to the artstyle little by little once they start watching it. That’s a waste they judge the show just by the art and don’t see such a beautiful story :(
euford Jul 1, 8:00 AM
Yeah specific eye designs in 2000s are lovely for me too!
I already saw many designs in anime and felt familiar with them when I was a child, so I had no rejection against designs on Clannad. I like Itaru Hinoue’s art, I understand hers are unique though.
euford Jun 30, 9:18 AM
I just checked your review, it was good! I’m surprised the original was released over 20 yrs ago.
So the volume of the VN is quite huge and needed around 36 eps at least. I wish it was animated earlier because many years already passed and adapted to the modern style.

I also read your some other reviews and noticed that you likes the character designs around 2000s (I like it too :)
The design nowadays is not bad, but I prefer the older style. Today’s is a little too clear and vivid for me.
euford Jun 29, 4:57 AM
I’ve never heard of YU-NO before, but it looks interesting because of time travelling.
Was the adaption not good with using around 20 eps? (not enough?)
euford Jun 29, 4:54 AM
Yeah, there were so many adaptions of VN around 2000s, and I enjoyed watching some (My other favourites are Utawarerumono, Little Busters, Fate, Yosuga No Sora etc)
I agree with you about lots bad ones and think that the adaptions of VN tend to be SO good or SO bad separately. Humm for me (not playing originals) Grisais series were decent, a little complex and running fast though.
euford Jun 28, 5:49 AM
Though I seldomly play VNs, that made me wanna do the original.
Wow, thanks for your invitation! I just accepted it. Nice to meet you ^^
euford Jun 27, 7:26 AM
Thanks for responding to my message.
Oh, so have you ever played the original VN of ef? That’s interesting, but the anime itself was pretty good for me!

BTW do you mind my sending a friend request to you?
euford Jun 27, 12:05 AM
Hello, I’m euford.
I had interests of your taste.
Clannad and ef both are great anime :)
Trippple Jun 26, 3:04 PM
dare i say you are based
LeonhartAugust Jun 18, 7:42 PM
Regarding your review of FMAB, you'd probably like FMA 2003 better had you watched it. Speaking of which, FMAB has plenty of awesome seiyuus (MikiShin, Keiji Fujiwara, Minami Takyama, Nana Mizuki, Yuuichi Nakamura, the list goes on), yet people say the dub is better
MiniJusta May 25, 11:11 PM
Szkoła średnia też ok, jakby było liceum też bym przeżyła.
No to racja, bo nawet na podstawie napisów angielskich mogli dużo zepsuć. Ale no, nauka dla tłumaczy anime, żeby trzymali się napisów angielskich, a nie swoje stwory tworzyli. Smutne, ale Jujutsu Kaisen to przykład, że to działa.
O tego WTF nie kojarzę, aż dziwne. To już bardziej kłuje w oczy.
A, no, i Crunchyroll mogłoby w końcu opanować dawanie dwóch różnych napisów w innych częściach sceny, a nie że wszystko się rzuca na dół i nic nie można przeczytać....

No, Belle nie było aż tak głośne w kinie. Aczkolwiek fajnie się oglądało animacje na dużym ekranie, muzyka też inaczej, jak masz głośniki wokół siebie, a nie tylko na laptopie. Aczkolwiek, nadal, film był okej do pewnego momentu, a potem mnie tak denerwuje, że nie mogę powiedzieć, że mi się film podobał.

Nie wiem, czy już o tym wspominałam, bardzo możliwe, biorąc pod uwagę ile rozmawiamy o tłumaczeniach, ale do tej pory pamiętam, jak byłam w kinie na Jurassic World w 2015. I przetłumaczyli "heatstroke" jako "zawał"....
MiniJusta May 24, 8:57 AM
Byłam, zajebiście mi się podobało. Muzyka omg, nie wiem jak u ciebie na seansie, ale u nas w trakcie scen akcji muzyka była ze 3 razy głośniejsza, co świetny efekt dawało. I ogólnie inaczej się oglądało w kinie. Wydaje mi się, że by mi się aż tak nie podobało gdybym oglądała to na laptopie.
Ano, kwestia że przetłumaczone z angielskiego... Chociaż dziwne, że high school i maelstrom nie przetłumaczyli wcale. Liceum Jujutsu, i tyle, zamiast Jujutsu High. Plus, że jujutsu nie próbowali tłumaczyć. Oby więcej filmów anime dawali u nas w kinach.
Na Belle byłam, z miesiąc temu, ale nie kojarzę jak z napisami. Starałam się nie skupiać na nich, bo film oglądałam wcześniej w domu, więc i tak wiedziałam o co chodzi.
I tak trochę odejdę, ale jedna z reklam to był trailer jakiegoś horroru. Był koleś w makijażu klauna mówiący "I'm a magician"... a napisy "Jestem klaunem". ??????
MiniJusta May 14, 12:19 PM
Moje topy z nowości to Spy x Family, Paripi Koumei i Summertime Render. Chociaż z tym ostatnim zobaczymy, jak to będzie dalej. Jak to ma mieć 24 odcinki, dopiero 4 obejrzałam, to jest zawsze (niestety) duża szansa, że się coś rozwali w połowie albo pod koniec... Ale bardzo dużym plusem jest, że manga ma dobrą ocenę i jest zakończona, więc nie będzie anime-only oryginalnego zakończenia.
Z kontynuacji, które oglądam, to Kaguya-sama wa Kokurasetai trzyma poziom. Tiger & Bunny 2 nadal mam do nadrobienia kilka odcinków pierwszej połowy, która wyszła, ale się nie zawiodłam. Jest to chyba cudem, bo to seria oryginalna i na drugi sezon czekaliśmy aż 11 lat!
Machikado Mazoku drugi sezon muszę obejrzeć, pierwszy był bardzo fajny.
Kono Healer, Mendokusai obejrzałam chyba z pół odcinka na 2x speed i dałam sobie spokój... A szkoda, bo opis był ciekawy.

A co do pozostałych serii co oglądam, to są spoko, oprócz już omówionej Heroine Tarumono.
MiniJusta May 14, 5:54 AM
Oni właśnie też mi do gustu nie przypadli. Anime wyłącznie o męskich idolach, bez żeńskich protagonistek, to polecam IDOLiSH7. W UtaPri i Magic-Kyun! Renaissance, były też dziewczyny, ale w odróżnieniu od tej laski z Heroine Tarumono, te dziewczyny lubiłam, mniej lub bardziej. A no i postaci męskie też fajne były. Także chyba moim największym problemem z Heroine Tarumono jest to, że nie mam postaci, którą lubię...
Healer Girl myślałam oglądać, ale po trailerze odpuściłam. Chociaż bardzo mnie przyciągnęły designy bohaterek, są urocze, a i anime graficznie też ładnie wyglądało.
Sezon spoko. Dużo sequeli i nowych serii, które kilka nadal mam do obejrzenia. Najbardziej zaskoczyło mnie Paripi Koumei. Za nic nie spodziewałam się, że ta seria się tak wybije.