Cnon's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 88.8
Mean Score: 5.76
  • Total Entries520
  • Rewatched0
  • Episodes4,945
Anime History Last Anime Updates
Angel Cop
Angel Cop
Yesterday, 3:08 PM
Watching 4/6 · Scored -
Hi no Tori
Hi no Tori
Sep 17, 1:58 PM
Completed 13/13 · Scored 9
Princess Principal
Princess Principal
Sep 17, 11:54 AM
Watching 11/12 · Scored 8
Manga Stats
Days: 33.0
Mean Score: 5.31
  • Total Entries212
  • Reread0
  • Chapters4,840
  • Volumes660
Manga History Last Manga Updates
:REverSAL
:REverSAL
14 minutes ago
Reading 4/13 · Scored -
GunSmith Cats
GunSmith Cats
7 hours ago
Reading 11/75 · Scored -
Hi no Tori (1967)
Hi no Tori (1967)
Sep 17, 2:05 PM
Plan to Read · Scored -

Favorites

All Comments (1207) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
emba 3 hours ago
Firefox bayadır kullanmıyorum. Daha doğrusu chrome harici kullanmıyordum. Sırf sebebi de geçmiş senkronijasyonu olmaması. Önceden xmark yapardı bu olayı ama kaldırınca mecburen tek kullanmaya başladım. Şu an slimjet kullanıyorum. Onunda ram kullanımı acayip düşük ayrıca mouse gesture için falan eklenti gerekmiyordu. Chrome da bir eklenti aktif olunca sayfanın yüklenip render edilmesi 2-3 kat artabiliyor. Şu anki bilgisayarda pek önemi yok ama alışkanlık olarak slimjet kullanmaya devam ediyorum.
Google ın en büyük özelliği web sitelerini bu tip sistemleri basit tutmaları. Ayrıca ücretsiz olarak dışarı sunmaları. yoksa daha çok nokia symbian ikilisini kullanmaya devam ederdik mesela :)
emba 10 hours ago
Bu alt yapı bir standart. Browserlar yine kendi altyapılarını yazıyorlar ama eklenti bir standarta göre hazırlanmış oluyor. Bence güzel oldu. Edge' de bunu kullanıyor. Normalde edge için de vereceğim ama microsoft ilk hesap açımında 25dolar falan para istiyor. Şirket için bişeyler eklerken artık oraya koyacağım. Bir eklenti için para vermek yazık olur.
emba Yesterday, 10:08 AM
Görsel değişmedi. Yeni siteleri ekledim. Firefox su tamamen chrome eklenti altyapısına geçirdim. Sırf firefox yüzünden güncelleme bekletiyordum. nyaa.si ekleyemem sayfalarda mal veya anidb linki yok malesef.
emba Yesterday, 6:34 AM
Eklentimin yeni versiyonunu verdim. Chrome hemen eklenir. Firefox onaylanınca güncelleme alır. animetosho sitesini bakabt mantığıyla ekledim. Otomatik olarak güncellenecek sayfa içeriğinden. Ayrıca uragirisubs sitesini de ekledim. Baya bir çevirileri olmuş.
Azulassin Sep 15, 9:51 AM
Karakterlerinden hiç hoşlanamamam haricinde fena değildi sanırım. Açıkcası bazı özel sebeplerden dolayı kafam çok yerinde olmadığından, son 4 bölüme çok odaklanamadım. Boş vaktim olunca sakin kafa ile tekrar izleyeceğim son 4 bölümü, şimdilik geçici bir puan verdim.
simpral Sep 12, 1:08 PM
Anime ile aynı. Farklı bir noktası yok, okumak istersen oku. Ben animeden çok önceden başlamıştım mangasına ama yarım kalmıştı, tamamen çevrildiğini bilmiyordum şimdi görünce devamını getirdim.
simpral Sep 11, 1:16 PM
polisiye olarak Shibatora ve Sanctuary'yi öneriyorlar, onlara bak istersen.
https://myanimelist.net/manga/7716/
https://myanimelist.net/manga/1461/
simpral Sep 11, 12:35 PM
Boşver başlama. Konu güzel ama işleniş ve saçma ecchi konuyu batırmış. Ayrıca sonu kötü.
Noboru Sep 8, 3:13 PM
That's quite inflexible.

There are even German loanwords? Though the question is, how many of them have Germanic origin.

What do you mean with "drone"? A male bee, an unmanned flying object or something else?

We don't have native names for "mirror", "motor" and only a rather uncommon/only poetic native one for "island". So it's not only the fancy technical stuff that may not have seen any translation or where one hasn't been successful.

"Bild" (picture) is a fairly common root word in German. It contains "bilden" ((to) create/form) and from there "Bildung" (creation/formation) and from there "education".

It's not just the company names. He keeps changing whole IT jargon. That's why it's hard too use.
That's why it would have been something else if the entire IT jargon had been his in the first place.

Ah so React OS is based on Windows 2000. I expected it to be for Windows XP, since that was longer officially supported (I think the embedded version is still supported btw.). Nah, I wouldn't want to format my HDD or risk my SSD. Otherwise, what happens if you try to install it on real hardware, other than it possibly not working because the components are too new?
Noboru Sep 8, 1:57 PM
Does this "richness" refer to the basic words? Also, is it like adding another pre-/ending syllable or are the words just short enough that you don't really feel that they are compound nouns?

George Orwell was apparently one of its supporters. He said that Greek or Latin Words weren't grander than Anglo-Saxon ones. There's also "Uncleftish Beholding" in Anglish/Purism English.

Yeah, sun-print is weird. Light-picture would be more to the point, but would be already excluded, since there is no Germanic word for picture or image. In these cases, linguistic purists have to either revive already dead forms from Old English or do some more twisting with metaphoric/picturesque language. Feels bad when even plain simple stuff like "picture" or "color", that should be native to most cultures on Earth, can't be expressed in the own native terms.

Well, "Windows" always stays "Windows", since it's a proper name and therefore isn't translated as "Fenster". Just what comes afterwards may or may not get translated. Ironically, "window" is at least Germanic (from Old Norse) while the German one is a Latin borrowing from the times of Old High German.

It all depends on whether or not a big corporation like Microsoft pushes the translation inside its system. I could bet that if Windows had used all those words you found odd right from the beginning in the Turkish translation, you would have found them normal. So it may not be the translator that isn't sane, but the product is just too much of a niche to have any lasting effects on the language.

How is React OS btw.? I've heard that it's supposed to be a complete build-up of Windows.
Ecciel Sep 6, 7:10 AM
Görsel romanının remake'i çıkacak (neredeyse 10 yıldır, hadi be Nasu!). Ama işte, aynı şey animesi için de olsun istiyor insan. Belki 2020'de 20. yıldönümü bahanesiyle ufotable bir anime çıkartır. Adamlar zaten Type-Moon kölesi olmuş neredeyse. Bi' de Tsukihime çıkarsınlar tam olsun :D
Cpt_Mathix Sep 5, 4:24 PM
Yes, if the script doesnt find an anime after testing 200 random id's, it will stop. The script is currently really dumb, I'm going to rewrite it to make it smarter and hopefully faster.
Cpt_Mathix Sep 5, 3:37 PM
Hey Cnon, I've done a major update to the random anime script: link

The script is a lot more user friendly right now, so let me know what you think! (The script is currently unable to detect commercials, since I don't know yet if I should add a custom filter) Oh and I should probably also mention that I haven't properly tested the script yet. You'll probably find some bugs.
Ecciel Sep 5, 8:18 AM
Dediğin gibi, en azından 26 veya 36 bölüm olmalıydı. Tsukihime kapsamlı bir eser ve bu kadarını hak ediyor.
Ama belki Type-Moon'un o sırada şimdi olduğu gibi yüklü bir geliri yoktu ki daha kaliteli bir animasyon stüdyosuna yatırsın. Tsukihime ilk görsel romanlarıydı ne de olsa. J.C. Staff o kadar kötü bir animasyon şirketi değil aslında, köklü sayılır, ama Tsukihime'yi batırmışlar orası kesin. Belki prodüksiyonda çalışan elemanlar yüzündendir. Bilemeyeceğim artık, ama hem görsel roman için hem de anime için bir remake gelse hiç fena olmaz.
Haklısın, her sezon çıkan çoğu anime ya 12 bölüm veya belki de daha az.Çoğu da light novel uyarlaması olduğundan amaçları iyi bir anime ortaya koymaktansa kitabın reklamını yapmak genelde. "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" mantığıyla çalışıyorlar belli ki.
Ecciel Sep 4, 6:41 PM
Sadece önemli yerler atlansa neyse. Nero'yla dövüş sahnesinin hakkını vermediler cidden mesela. Slayt gösterisi gibi oldu geçti. Tek bölümde her şeyi bitirdiler. Ne görsel romandaki, ne de mangadaki derinlik yoktu o sahnede. Bazı olayların oluş sırasını falan da değiştirmişlerdi. Oyunculuk mu dersin, karakterlerin tepkileri ve davranışları mı dersin bilemedim, onu da saçma buldum.
Ama baktığım kadarıyla olayların gidişatı neredeyse mangayla aynı. Görsel romana kıyasla elbette farklılıklar var. Görsel romanda çünkü hikaye akışı daha çok "paralel evrenler" şeklinde oluyor. anime/mangada her şeyi aynı zaman çizgisine sığdırmaya çalışmışlar sanırsam. Daha devam etmedim animede çok, ama mangada Shiki'nin kendini cinayetlerden suçlu gördüğü kısımlardayım. Harry Potter'dan başımı kaldırırsam doğru düzgün devam edeceğim animeye de mangaya da.