Report meyve's Profile

Statistics

All Anime Stats Anime Stats
Days: 46.2
Mean Score: 6.15
  • Total Entries145
  • Rewatched1
  • Episodes2,837
Anime History Last Anime Updates
Houseki no Kuni
Houseki no Kuni
May 27, 5:09 AM
Re-watching 3/12 · Scored 9
Danshi Koukousei no Nichijou
Danshi Koukousei no Nichijou
May 18, 1:56 AM
Dropped -/12 · Scored 5
Redline
Redline
Apr 25, 3:29 PM
Plan to Watch · Scored -
All Manga Stats Manga Stats
Days: 26.1
Mean Score: 7.22
  • Total Entries118
  • Reread0
  • Chapters4,035
  • Volumes271
Manga History Last Manga Updates
Toshokan no Daimajutsushi
Toshokan no Daimajutsushi
May 22, 3:16 PM
Reading 29/? · Scored 10
"Oshi no Ko"
"Oshi no Ko"
May 22, 8:57 AM
Reading 150/? · Scored 6
20th Century Boys
20th Century Boys
May 21, 7:34 PM
Plan to Read · Scored -

All Favorites Favorites

Anime (5)
Manga (10)
Character (10)

All Comments (202) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
bosveeer May 21, 3:23 AM
Anladum tesekkurlerr
bosveeer May 21, 2:44 AM
Evet pandoranın başları karmaşıktı biraz, vanitasa da bakarım bi ara teşekkürler. Sence hangisi daha iyi
bosveeer May 21, 2:07 AM
Bende memnun oldumm, beni pandoraya yönlendiren arkadaşta erkekti
bosveeer May 21, 12:40 AM
Vayy doğru bildin erkeğim
Shaweth May 13, 12:59 PM
Teşekkür ederim Meyve Hanım.
theros01 May 13, 10:32 AM
Sen yapion bu işi, değişik 💪
beypazarintp May 8, 9:30 AM
Güzel profil, tanıştığıma memnun oldum :)
Xialon May 3, 8:12 AM
İsteği kabul ettiğin için teşekkürler, neden bilmiyorum Tengoku Daimakyou seversin gibime geldi
GodOfWolves Apr 25, 9:58 PM
I'm only 2 eps into the dub, glad brina the old voice actress is back, she still has the same energy going for her.
Animations good like an HD version of the original lol, though I'll have to see a few more before i can weigh it against the OG.

Same here though enjoying it as well, and if it stays good it might be another favorite.
_Ferris Apr 25, 12:34 PM
Ekle ekle felsefe serisini listene içerisinde oldukça ilginç bilgiler edindim hatta başta not tutarak okuyordum da ara verdim, umarım notlarımı kaybetmemişimdir. İçerisindeki verdiği bilgilerin en azında ben şu an İlk Çağ felsefesindeyim, Antik Yunan'da felsefe diğer medeniyetlere göre neden daha az zarar görerek ilerlemiştir ve hemen kaybolup gitmemiştir falan çok ilginç savunmalar vardı. Kaşlarımı kaldıra kaldıra okudum desem yeridir. Okurken de bazı terimleri araştırmak gerekebiliyor, çevirmen güzel notlandırmış ama terimler yönünden bir not yok ki haklı olarak onları da eklese zaten kitap kitaplıktan çıkar sözlüğe döner.
İlk cildini okuyacaksan bir Karamazov kardeşlerini okumanı tavsiye ederim, ben ilkinde okuyordum "ow shit is this a spoiler??" diyerek kaçtım ve kitabın kapağını kapadım lakin çok ilginç bir cümle ile alıntılama vardı, insanın o kitaplara karşı merakını da uyandırıyor.

Ben hiç o tarzda bir kitabın karşına çıkacağını düşünmemiştim. sssss Ben bile şaşırdım.

Belgeseller izlemediklerim de var daha 2 tane falan da hepsini topluca yazayım, izlersin kafana göre.
Jung Speaks of Freud
Jung On Film / face to face 1959
Bir de belgeselci olan Jonas Mekas'ın derlemesi olan bir kesit var
https://letterboxd.com/film/carl-g-jung-by-jerome-hill-or-lapis-philosophorum/
Matter of Heart (bunu daha izlemedim ama listemde)
Ben en çok face to face olanı tavsiye ederim, biraz daha kişilik olarak kendisini tanırsın. Kendisinin psikiyatrist olmasına iten nedenin babasının inanç bunalımı (kendisi aslen inançlı bir adamken belli yaştan sonra sorgulama süreci yaşıyor) olduğuöne sürenler var. Tanrı arketipi vb şeyler. Zaten bu belgeselde ateistler tarafından bayağı da eleştirilmiştir. Oldukça beyefendi birisi olduğu ve diğer bilim insanlarına göre daha insancıl bir sıfatı olduğu oldukça belirgin belgeselde. Ben adama crush olmuşum haberim yok.
BBC'nin bir çok bu tarz güzel belgeseli var, bazı yazarlarla olanları da var, filozoflardan da. Tavsiyem yapabildiğine göz atman olur, cidden farklı bir bakış açısı sağlıyorlar.
Benim de çocukken öyle hor kullandığım çok şey oldu ya, bazıları kayboldu bile, keşke düzgün saklasaydım diyorum. Çok beğenerek okuduğum masal kitaplarım vardı, hepsinin gözleri yaşlı. En azından dergilerimi aldığım kadarı ile güzel muhafaza ettim.

Monet ve Van Gogh yanında Caravaggio da alabilirsin, ilginç birisidir kendisi. :p Aslen sana daha birkaç tane ressam adı daha öneresim var, ben alamadım bari sen önüne denk geldikçe al diye. T-T Lakin senin de gözünü çok korkutmak istemem, sanat ve edebiyat insan ruhuna dokunan dallar olduğu için mental yönden yani psikolojinin esere yansıyan yönleri çok çarpıcı olabiliyor. Bana kalsa tüm ansiklopedisi okunmalı o serinin.

25 kitap mı? İyi almışsın cidden, evinde yer varsa çok daha iyi.Bu kitap fiyatlarına hiç alışamadım ya, Kral Katili beklesin fiyatı da ucuz deyip 50% indirimler o zamanlar 45 lira mı neydi, sonra alırız diyordum hep ama şimdi şoklar içinde piyasayı izliyorum. Watchman'i çok seven var, Alan Moore'du çizeri, bende Alan Moore'un From Hell var. Çizimleri güzel, en azından From Hell'de ama o siyah beyazdı. Watchman ise renkli, istersen bir filmine göz at, beğenirsen çr'sini alırsın. Ama çevremdekiler genel olarak beğendi ben daha okumadım hatta daha almadım da ama düşünmüştüm almayı, pahalıydı...


Aaa lavanta mı, bizim bahçede de annem çok ilgilenir o tarz çiçek ekimi vb işlerle. Sağ olsun sayesinde envai çiçek gördük, eşikçisi ablamla bir oldular. Yılbaşı çiçeği falan, değişik değişik çiçekleri öğrendik. Ben de kendi evimde bir bitki annesi olmak istiyorum *_* Lakin ben daha otsu sarmaşık şeyler tercihim. Taç yapraklılar çok hoş ama yeşilin de güzel bir egzotikliği oluyor. Umarım lavantan köklenir ve sana daha fazlasını verir. Lavanta yanında lavantin de oluyor o biraz daha hafif kokuyor, her yere koyacaksan lavanta yerine lavandin tercih edebilirsin. En azından bana öyle geldi yani.
Asıl sen benim kusuruma bakma, yoğun kötü bir hafta geçirdim, en azından yarın bitiyor. Şimdi daha kötü günlere. :))) Keyifli okumalar şimdiden. ^^
_Ferris Apr 23, 11:49 AM
Öncelikle pardon bu hafta bazı talihsizlikler oldu ve de sınav haftamdayım ve de kurul falan da bu haftaya denk geldi, nasıl bunların hepsi tek bir haftaya denk geldi bilemedim ama tekrardan pardon, açıkçası mental yönden yazacak halim çok yoktu. Yarın sana döneceğim. :)
ddodii Apr 21, 5:01 AM
eminim cevaplamaktan yorulmuştur ;DD
sadeceelementa Apr 21, 4:57 AM
İstek atayımda niye 2 tsne jskdjsls
sadeceelementa Apr 21, 4:40 AM
dcden yazdım aslında ama buradanda söylim çizimler çok hoş, mcnin kitap aşkı ve sivri kulaklar, periler gibi fantastik ögeler baya hoş.
Bölümler uzun gibi ama hallederim teşekkürler
ZwanZwan Apr 20, 5:55 PM
Bakarız.
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login