Report Telphoussa's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 351.7
Mean Score: 5.52
  • Total Entries2,495
  • Rewatched0
  • Episodes21,815
Anime History Last Anime Updates
Call Me Tonight
Call Me Tonight
1 hour ago
Completed 1/1 · Scored 5
Kyou kara Ore wa!!
Kyou kara Ore wa!!
Oct 21, 1:29 PM
Watching 1/10 · Scored -
Manga Stats
Days: 159.4
Mean Score: 6.14
  • Total Entries2,005
  • Reread0
  • Chapters19,456
  • Volumes2,990
Manga History Last Manga Updates
Happy of the End
Happy of the End
3 minutes ago
On-Hold 2/? · Scored -
Daisy Jealousy
Daisy Jealousy
4 minutes ago
On-Hold 2/? · Scored -
Love Me Love My Dog
Love Me Love My Dog
11 minutes ago
On-Hold 2/7 · Scored -

Favorites

All Comments (163) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
Boltz Jan 26, 8:14 AM
No problem, it's better late than never :) . Thanks for Nodame, I love it! These two just make ma laugh ^_^ .
gundamaster Jan 24, 2:37 AM
Selamlar Squ'cum. Uzun bir aradan sonra tekrar profilindeyim.
Filme dün başladım bugn anca bitirdim. İki part halinde izlemek zorunda kaldım çünkü dün geç vakitte başlamıştım belki yetiştiririm dedim ama uyku daha tatlı geldi :)
Mary to Majo no Hana uzun zamandır izlemeyi düşündüğüm bir filmdi etkinlik olarak izlemek kısmet oldu. Bir yıldan fazla oldu bekletiyorum.
Filmi genel olarak beğendim, kusurlu bulduğum yanları da var elbette.
Animasyon, karakter ve mekan tasarımları ve sahneler için özenle seçilmiş filmin geçtiği dönemi ve temasını güzelce yansıtan ostları çok hoştu. Eski Ghibli çalışanlarının kurduğu Stüdyo Ponoc tarafından yapılmış o yüzden bu filmin Ghibli havası vermesi çok normal sanırım, zaten izlerken Ghibli filmi izliyormuş gibi hissettim eminim sen de o havaya kapılmışsındır. Yönetmeni de birçok Ghibli filminde key animatör ve yönetmen olarak çalışmış.
Mary karakteri filmin anlatımına ve temeline uymuştu ancak Peter ve Antagonist çiftimiz Madame ile Doktor Dee yeterli şekilde işlenmemişti bana göre. Mary için çok önemi olmayan Peter filmin sonlarında onun için ve filmde önemli yer edinecek şekilde merkeze oturtulmuştu. Antagonist çiftimiz ise kötü olmamalarına rağmen kötü gibi sunulmuştu. Sonuçta tüm insanlığın magic kullanmalarını istemeleri kötü bir amaç değildi aslında. Flanagan isimli tilkinin ise her önemli anda olayı çözen şekilde ortaya çıkması ise işleyişi biraz basitleştirmişti. Mary'nin büyükannesi ise neredeyse hiçbir sahnesi olmamasına rağmen yine filmin sonunda gizemini ortaya çıkarıyor ama zaten bu çok da süprizli olmayan bir durumdu benim için aslında onu daha önem arz edecek şekilde hikayeye aktarabilirlerdi diye düşünüyorum. Eski yaşadığı ev çok hoştu bu arada, öyle bir yerde yaşanır sonsuza dek :)
Dediğim gibi genel olarak beğendim bazı karakterlerin screen timelarını daha uzatıp biraz daha oturaklı işleseydi daha yeterli bir film olabilirdi.

Müzik dinleyerek yorum yapmayı özlemişim, pc başına da ne zamandır oturmuyordum. Eski günleri yad ettim sayende, teşekkürler o/
Boltz Jan 1, 10:51 AM
Happy New Year!

AllahDiyenKirpi Dec 7, 2020 5:31 AM
blog ölü mü?
Benzai-tennyo Dec 1, 2020 5:12 AM
Ben de iyiyim teşekkür ederim. ^^

Vize haftamdan dolayı izlemeyi aksattım ama bitince tekrar başladım, zaten bitirmek için acele etmiyorum, oldukça dolu dolu bir seri, elimde heba olsun istemem, hatta bitirdikten sonra rewatch bile yapılır biraz zaman geçtikten sonra.
Ya her bölüm cidden çok çarpıcı olaylar gerçekleşiyor ve 21 bölüm izledim, 110 bölüm olarak cidden daha ne derece güzelleşebilir tahmin dahi edemiyorum. Ayrıca seiyuuları çok başarılı, hafif vurgularda bile duyguyu çok iyi yansıtıyorlar, ben oldukça etkilendim. Evet, final verdikten sonra kesinlikle konuşmak isterim. ^^

Aynen eskiden ben de çok çabalardım bitirmek için de ben de şu aralar elimden gelidiğince yarım bırakma huyunu kazanmaya çalışıyorum ama Ippo'da yeniden deneyeceğim, olmadı bırakırım artık. :/

Sefiller evet kesinlikle öyle, cidden birçok karakterinden etkilenmişimdir, karakterlerin içsel dünyası çok çarpıcı. Jean Valjean okurken en çok zevk aldığım karakter oldu, herhalde en çok üzen de Fantine. :( Ben de filmini izlememiştim, ona da bir ara bakacağım, yine göz yaşlarım sel olacak sanırım. T_T

Şu aralar kimi görsem Jojo izliyor, eskisi kadar boş vaktim olsa da ona da başlasam diyorum ama bir gün mutlaka ona da bakacağım. Her animeye sağlam komedi referansıyla dikkatimi çekmeyi başaran tek anime sanırım. :D
Osama_Amir Nov 14, 2020 6:33 AM
My pleasure :D
Benzai-tennyo Nov 12, 2020 2:43 AM
Merhaba, nasılsın? Umarım sağlıklısındır. ^^

Ben de Ippo'yu çok beğedim karakter olarak, hatta gündelik hayat kısmı çok güzel animenin, nedense ters zamanıma denk geldi sanırım, kesinlikle kaldığım yerden izlmeeye devam etmeyi düşünüyorum, şu aralar Ginga Eiyuu Densetsu izliyorum, o bitince kaldığım yerden devam ederim sanırım. :) DnA, uzun süredir anime izlemeyen bana çok iyi geldi. Bir de sınavlarım falan da vardı, o yüzden çok iyi bir kaçamak sağladı o dönem, bir şekilde sempatimi kazandı. :))

Versailles no Bara'dan nedense bir Sefiller serisinin havasını aldım, bilmiyorum belki de ikisi de Fransa'ya değindir içindir belki, ayrıca ikisi de hassas konulara değinme durumu var, ondan çok ilgimi çekti. Ve Sefiller'i beğendiğim için Versailles no Bara'yı da beğeneceğimi düşünüyorum.

LoGH izlediğim kadarıyla çok harika bir seri, bitirmedim ama oldukça beğendim ya. Yang Wenli çok sempatik gelen bir karakter oldu benim için. Ve her bölüm dolu dolu, hiçbir bölümü boş değil, böyle bir eser bulmak çok zor. Acaba final verdiğimde neler düşüneceğim cidden merak ediyorum. :))
Erenpendragon Nov 5, 2020 8:37 PM
İsteğimi kabul ettiğiniz için teşekkür ederim.
Osama_Amir Nov 5, 2020 6:02 PM
HI thanks for accepting the FR! Nice to meet you:)
Benzai-tennyo Aug 4, 2020 3:26 AM
Geç cevap hiç problem değil. ^^

Ben Goro'nun çocukluk halini anlatan ilk sezonu nedense ayrı bir seviyorum. Hem duygusal hem heyecanlı. Ayrıca, ilk sezon bende ayrı bir yer edinmiş. Şu an mesela Ippo izliyorum, evet güzel anime ama sanırım üst üste spor izleyince doygunluğa erişmişim ve Major kadar zevk almıyorum, belki de boks animesi bana hitap etmiyor. Ve ondan önce, Dianmond no Ace falan bir 150 bölüm var neredeyse bir de Major 2 sezon daha izledim, Ippo gitmez oldu bunun üstüne. T_T

Favorilerindeki Versailles no Bara'yı cidden merak ediyorum. *.* Şu aralar hiç shoujo animem kalmamıştı, bu anime harika olacakmış gibi hissediyorum, Fruits Basket gibidir umarım. :3
cileklisut Jun 13, 2020 2:44 AM
arkadaşlık isteğimi kabul ettiğin için teşekkür ederim.~
Benzai-tennyo Jun 12, 2020 3:08 PM
Major çok kaliteli bir seri ya, şahsen tam bir spor animeleri manyağı olarak seriye bayıldım diyebilirim.^^ Ama bitecek olması kötü. :(( En azından çocuğunun animesi var, oradan devam ederim hiç yoktan. :)

Favorilerin gözlerimi kamaştırdı, çoğunu ben de çok seviyorum, gerisini ise maalesef bilmiyorum daha izlemedim ama onların da güzel olduğuna eminim. ^^
Benzai-tennyo Jun 12, 2020 2:25 PM
Arkadaşlık isteğimi kabul ettiğiniz için teşekkürler. :)
Boltz Jan 1, 2020 3:47 AM
Whoa, thanks!

Happy New Year!

Gallardo00 Dec 3, 2019 7:46 AM
Merhaba abla uzun zaman oldu nasılsın iyi misin? Geçenlerde Kimetsu no Yaiba izledim şu aralar çok popüler sen de duymuşsundur öneririm. Hafiften İnuyasha'yı andırıyor tabi işleniş ve dizayn oldukça farklı. Giyuu Tomioka bu karakteri seveceğini düşünüyorum başka ilginç karakterler de var.

Bir de uzun zamandır Kore dizilerinden uzaktaydım kopmuş gibiydim bari oraya da bir dönüş yapayım dedim yüksek puanlılardan My Mister diye bir diziye başladım. Dram slice of life türünde önerir misin dersen önermem ama durgun olsa da akıyor dizi. Sonradan dahil olan bazı karakterlerle baya sürükleyicilik kazandı şu an bölümleri art arda zorlanmadan izleyebilirim. Öyle.. Sende ne var ne yok?
Şöyle bir tane de parça atayım :)
https://www.youtube.com/watch?v=qE3qMYoJtzE