Report Akuma_Blade's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 30.9
Mean Score: 7.73
  • Total Entries168
  • Rewatched0
  • Episodes1,694
Anime History Last Anime Updates
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Kingsglaive: Final Fantasy XV
Feb 17, 6:18 AM
Completed 1/1 · Scored 6
Final Fantasy XV: Episode Ardyn - Prologue
Final Fantasy XV: Episode Ardyn - Prologue
Feb 17, 6:18 AM
Completed 1/1 · Scored 5
Final Fantasy: The Spirits Within
Final Fantasy: The Spirits Within
Feb 17, 6:16 AM
Completed 1/1 · Scored 8
Manga Stats
Days: 1.8
Mean Score: 9.00
  • Total Entries6
  • Reread0
  • Chapters66
  • Volumes35
Manga History Last Manga Updates
Kurogane no Linebarrel
Kurogane no Linebarrel
Dec 19, 2010 5:55 PM
Plan to Read · Scored -
Jiraishin
Jiraishin
Feb 12, 2010 5:01 AM
Plan to Read · Scored -
Alive
Alive
Feb 12, 2010 5:00 AM
Plan to Read · Scored -

Favorites

All Comments (53) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
Qmandan Jul 25, 2012 10:19 PM
çok teşekkür ederim
HellButterfly Jul 9, 2012 12:11 AM
Selamlar, ekleme için teşekkürler :)
Jinglecakes Jun 4, 2012 2:01 PM
Evet bir tür bug olmalı.. Gerçi problem de değildi zaten n_n
idajen Apr 30, 2012 1:02 PM
Merhaba Akuma_Blade, ekleme için teşekkür ederim. ^^
Bahasuke Aug 22, 2011 3:40 PM
OOO hoşuma gitti. Özellikle ilk bölümde Ankh'ın performansı yetti seriye başlamam için. OOO rider olarak çok farklı kombinasyonlara sahip olduğu için pek sıkmıyor. Tabi daha önceden Kamen Rider izlemişliğim yok ama Jiban falan izlemiştim tvden. Düzgün hızlarda download edebilsem güncele yetişmeyi ve bitirip diğer serilere atlamayı istiyorum. Henüz 20. bölümü izledim. [T-N] grubundan izliyorum ama sanırım br grup daha var. Hızlıca indirebileceğim torrent linkleri biliyorsan çok makbule geçer. Bu arada Mezool'ün insan hali süperdi. :P Tam benlik.

Senaryo olarak çok birşey söyleyemem belki ama her bölüm bittiğinde diğerini izlemek tek isteğim oluyor. Bölümler de 20şer dakika olduğu için de çerez gibi izleniyor. Geçen oyununu da indirip bitirdim. All Kamen Rider diye geçiyordu. Nintendo DS için. Side scroll adam pataklama oyunu. Ateri salonlarının meşhur Haggar ve Mustafa tipi oyunlarından. Final Fight ve Cadillacs and Dinosaurs. Sen eskilerdensin bilirsin zaten.

OOO'yu iyi kötü bir şekilde indirip izleyeceğim ama diğer serilere de dalmak niyetindeyim. Hibiki rider dizaynları çok hoşuma gitti. Maskesi özellikle. Agito ve Blade de ilgimi çekiyor. Kamen Rider serilerine yeni olan birisi için ilk izlenmesi gereken seriler olarak tavsiyelerini dikkate alacağımı biliyorsun. :)

Tiger & Bunny'nin pilot bölümünü indirip 5. saniyesindeki manzarayı görmem yetti. Seri karakter yönünden çok hoş. Sadece Fire Emblem'e gerek yok. Hem ismi niye Fire Emblem ya? Aynı isimde strateji-rpg türünün en iyi oyun serilerinden biri var. Blue Rose pilot bölümde daha güzeldi sanki? İndirmiş isen bakıver, kızın saçlar salınmış ve kıyafet biraz daha farklı. Bilmem bilir misin, Xenogears diye Final Fantasy yapımcılarından çıkma bir rpg var. Çoğu yerden 9/10 puan almışlığı var. Bu oyunda karakterlerin robotları var ve mobile suit pilot diyebileceğimiz şekilde robotlarıyla savaşıyorlar. Oyun rpg ve PlayStation'un kaliteli oyunlarından. Başkarakterin robotu Weltall diye birşeydi. Tiger'ı lk gördüğümde aklıma o gelmişti. :)

Mangası konusunda birşey diyemeyeceğim. Zaten güncel manga okumayı sevmediğim ortada. Genelde biriktirip biriktirip okuyorum. Bu aralar köydeyim zaten, interneti bulursam One Piece'i hızlıca okuyup kapıyorum. Berserk demişken, seinen mangaların şahıdır. Çizimlerdeki detay süperdir ve karakter ve hikaye kesinlikle tatmin edecektir seni.

2012 anime yönünden fena görünmüyor. Yine çoğu seriyi indirip seçmece yapacağım sanırım. Sırada bekleyen animeler de çok fazla. :) Hatta Break Blade 6. bölümü indireli 2 hafta falan oldu, ama henüz izleyemedim. Bu aralar animelerde hız kestim. Zaten yazları dizilere sarıyorum. Bu yaz OOO hariç izlediğim birşey de yok ama durumlar böyle işte...
zobu312 Aug 13, 2011 2:00 PM
Benimde cidden keyif alarak sıkılmadan izlediğim bir animeydi. Animasyon işinden çok anlayan birisi değilim, ama filmlerin animasyonu hem hareket hemde göze hitap açısından iyiydi. Bütçesini iyi kullanmış olmalı, sonuçta bütçesi çok olupta iyi işler çıkaramayan yapımlarda oluyor. Bayan karakterlerden özellikle Narvi iyi işlevsellikteydi bana göre. Ha, mesela hala Delphin'in ne menem bir şey olduğunu bilmiyoruz, ama bu sanırım mangada da daha aydınlanmadı. Mangasının son savaşı ne tür bir şekilde yansıttığını bilmiyorum daha ama, ben Rygart'ın kendini Borques'ın üzerine atıp durmasını istemiyordum açıkçası. Dediğin gibi, artık mangayı takip etmek lazım.

İstanbul taraflarına akabilsem keşke, artık başka bir sefere gelebilirsem :D Geç cevap içinde pardon, araya onca iş girdi arada kaynadı.
zobu312 Aug 6, 2011 7:24 AM
Akuma nasıl gidiyor? Bitirdin mi Break Blade'i?

Visual Novel'ler ilgili ne düşünüyorsun? Mesela ben geçenlerde Muv-Luv ve Muv-Luv Alternative okudum. Cidden sağlam bir eserdi.
zobu312 Jul 31, 2011 2:21 AM
Hoş tespitlerde bulunmuşsun. Aynen katılıyorum dediklerine. Özellikle hatun kısmına :D 12 yaşındaymış... Yok artık :D

Bitirince daha detaylı konuşuruz. İyi seyirler.
zobu312 Jul 28, 2011 3:25 PM
Tamam, uyarıların ve önerilerin için teşekkürler. Güzel bir rehber yapmışsın bana (: Yukarıda saydıklarının ilk üçünü indirmeye başladım bile. Sonra sıra ile indirip izlerim. Zeta'da durur hard diskin bir köşesinde (:
zobu312 Jul 27, 2011 2:58 PM
Selam Akuma Blade. Şey diyecektim, Break Blade hakkında görüşlerin nedir? İlk 5 filmi izledim, bayağıda hoşlandım. Yenice mangasına başladım, 6. filimin alt yazılarını beklerken onu okuyorum.
Bahasuke May 24, 2011 10:33 AM
Ben de esasında çok önceden bir SRW oyununu elden geçirme fırsatı bulmuştum. Sanırım dergilerin verdiği cdlerden birindeki emulatör paketlerinden birinde super nintendo oyunu olarak oynamıştım yada seganınkilerden. Oyunun ilk görevinde Boss Borot vardı, ilk bölümden ileriye geçemedim, hem japonca oluşundan hem de o zamanlar o türe pek ilgim olmayışından. Yıllar sonra Mazinger adı altında o karakteri ve robotu görünce şaşırmıştım ama Mazinger serisine de dalmış değilim.

Ben de psx ps2 ve elime geçmiş diğer konsollardaki srwleri oynamak isterdim ama pcden olsun oynamak pek zevk vermiyor. Elimde nintendo ds ile oynamak daha rahat. K W ve en son L oynadım. K da Revlius çok hoşuma gitti. Ama oyun japonca olduğundan bir yerde bıraktım ve bir daha da dönmedim oyuna. W de benzer şekilde. Fakat W deki serileri yeni yeni izliyorum ve oynamak istiyorum. L ise garip bir şeydi. Direk başkaraktere super robot vermişler. Değişik. Ama Eva, Macross F, Linebarrels falan güzel. Tabi şu Seed olayına da bir son verseler süper olacak. Her oyunda var o seri.

Genel olarak japonca olması nedeniyle oynamak istemediğimi belirteyim. O kadar konuşma var ki karakterler arasında, japonca bilip öyle oynamak istiyor insan. O diyalogları bir şekilde anlamak lazım. OG serilerini bu yüzden seviyorum, ingilizce ve her espriyi anlayabiliyoruz. :)

The Inspector elbette oyunu oynadığımda ilk hikayenin kopyası olarak geldi konusu. O yüzden çok fazla birşey beklemiyorum ama animasyonların doyurucu olacağını düşünüyorum. Sonuçta oynadığım bir oyunun animesi olarak bakıyorum olaya. Alteisensiz olmaz. Ama Alt Eisen Nacht var ki onu da bir şekilde sokmalarını isterim daha sonraki animelere ve oyunlara. Kyosuke ve Excellen de olmazsa olmaz benim için. Masaki de öyle zaten en sevdiğim karakterler bunlar. Ama robotlara daha bir çeşitlilik gelebilirdi. Daha çok Gespenst daha çok Huckebein falan. Yine de doyurucu olduğunu düşünüyorum. Gerçi Inspectoru bir kaç bölüm haricinde izlemedim henüz. :)

Gundam 00 finali izleyeceğim. En sevdiğim Gundam sezonlarından biri sonuçta. Tabi adaşımın da etkisi var geçiktirmem konusunda. Eğer izle tipi bir mesaj yazsaydı belki şimdi izlemiştim. Ama geçti artık. Ne zamana iner anime, ben ne zaman izlerim bilmiyorum. :)

Votoms paha biçilmez bir seri. Ben gerçekçi serilere daha yakın hissediyorum kendimi. Bir de Zaku, Gespenst, Scopedog türü seri üretim robotlar eskiden hiç hoşuma gitmezdi, şimdi ise en sevdiklerim arasındalar. Ama yeşil olmak zorunda değiller. :P

Orgun'u az önce bitirdim. Fena değildi. Tekkaman Blade listemde. Ama onu indirmemiştim geçen İstanbuldayken. O yüzden onu da ne zaman izleyeceğim belli değil. Şimdilik eldeki ufak ovaları izliyorum. Uzun seriler boğuyor beni. Zaten çoğu oldschool. Unicorn gibi, Broken Blade gibi, Linebarrels gibi seriler lazım iki oldschool arası izlemelik. :)

NHK da manga olarak okumayı düşündüğüm bir seriydi ama dvdlerde kaldı mangası. Dvdler de İstanbulda. İnternetten indirmek lazım hem anime hem de manga olarak da şu an hiç vaktim yok diyebilirim. Geçen hafta birkaç anime indirme şansım vardı, şimdi yok maalesef. Yine de listemde dediklerin.
Bahasuke May 22, 2011 12:31 PM
Unicorn 3. bölümü izledim. Konu vs falan neyse de metalik gri Hyaku Shiki bir de fightera falan dönüşmeler... Parmaklarımı ısırarak izledim valla. :P
Bahasuke May 16, 2011 9:36 AM
Unicorn 3. bölümü izleyemedim. İndirip de izlemek istiyorum o yüzden beklemedeyim.

Nadesico hoşuma gitti ama aslında Gai'li 26 bölüm 10 puandan fazlasını hakederdi. Maalesef o gittikten sonra çok zevk alamadım animeden.

Mellowlink izlediğim en iyi şeylerden biriydi. Genelde avcı posizyonunda olması ve bazı bölümlerde av konumuna düşmesi en sevdiklerim listeme almama yetti bile. Ki sayamayacağım bir sürü artısı var. :)
Kitiara Apr 12, 2011 2:14 PM
Tamam tamam hatırladım, ama bunu 1-2 ay önce söylemiştiniz zaten.
Kitiara Apr 12, 2011 1:38 PM
Pardon, anlayamadım :s