Forum Settings
Forums
New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « 1 2 [3] 4 5 » ... Last »
Dec 24, 2012 6:03 AM

Offline
Aug 2012
1858
Gorzius,

Félreértetted amit írtam. Én nem ragaszkodom foggal körömmel a Narutóhoz. Sőt... Csak egy példa volt, a kommentemhez.
Számomra az animézés csak egyfajta időtöltés,egyszerűen leköt. Van ennél sokkal fontosabb dolgo is az életben. És ha éppen azokkal kell foglalkoznom, semmiféle nehézséget nem okoz, hogy ne nézzem. Mások fészeznek a szabad idejükben, én animét nézek.

"mindenkinek vannak olyan dolgai, amiket folyamatosan elhagy és lecserél."
Ez így van. Így jó és így szép. Még ha nem is veszik észre, de bekövetkezik... Ugyan... Még nekem is volt már egy rakat "fázisom"... De eddig mindet kinőttem. Lehet, hogy már évek óta egy célom van, egy életcél, amire azt mondom, hogy enélkül nem halok meg, de lehet, hogy holnapra már más lesz. De úgy ahogy rám, ez mindenkire vonatkozik.

"nem csak neked szól, a lényege a mondandómnak annyi, hogy nem tudhatod, mi az, amit elhagysz a jövőben és milyen irányba változik az ízlésed :)"
Ismételnem kel magam... Ez is mindenkire vonatkozik. Lehet holnapra már más céljaim lesznek, és lehet, hogy neked is. Ez valóban nem korfüggő. Mindenki, aki él és mozog, a világ hatására vesz fel dolgokat és dob el másokat... Lehet, hogy te éppen így értetted, mint én. Csak szerettem volna lepötyögni ezt.

Bionkill said:
Nem hiszem h nagyon hajba kéne kapni ezen :D


Nyugodj meg, senki sem kap hajba.:) Osztom a véleményedet. Lojális szemmel nézed a világot, és ez jó. Manapság, úgyis egyre ritkább az ilyen.
Dec 24, 2012 10:22 AM

Offline
Oct 2009
124
viharphoenix said:
Haou-Judai +1
Sajnálom a mostani narutoval kezdő generációt.... de nem baj majd ők is kigyógyulnak belőle....

Szerintem aki a Fairy Tailt a kedvencek között tárolja, az egy szóval se marasztalja azokat, akik a Narutoval kezdik el animés pályafutásukat. Az meg, hogy ezt a folyamatot betegesnek tituláljátok már csak hab a tortán. Gyors kérdés. Vegyünk egy 15 éves krapekot, aki a korához méltóan érzelmileg éretlen egy felnőtt emberhez képest. Neki mit ajánlanátok?
Dec 24, 2012 12:02 PM

Offline
Feb 2012
3851
ZolikaUchiha said:
Szerintem aki a Fairy Tailt a kedvencek között tárolja, az egy szóval se marasztalja azokat, akik a Narutoval kezdik el animés pályafutásukat.


nekem FT kedvencek között van jelenleg mégsincs bajom ahogy itt mondjátok "narutos generációval" mindenki elkezdi valahol ha narutoval akkor azzal teljesen mind1 igazából ettöl nem lesz se több se kevesebb
Dec 24, 2012 12:04 PM

Offline
Aug 2012
1858
ZolikaUchiha said:
viharphoenix said:
Haou-Judai +1
Sajnálom a mostani narutoval kezdő generációt.... de nem baj majd ők is kigyógyulnak belőle....

Szerintem aki a Fairy Tailt a kedvencek között tárolja, az egy szóval se marasztalja azokat, akik a Narutoval kezdik el animés pályafutásukat. Az meg, hogy ezt a folyamatot betegesnek tituláljátok már csak hab a tortán. Gyors kérdés. Vegyünk egy 15 éves krapekot, aki a korához méltóan érzelmileg éretlen egy felnőtt emberhez képest. Neki mit ajánlanátok?


Ember... Ez tetszik.
Le a kalappal!
Magam sem tudtam volna szebben megfogalmazni.
A válaszokra jómagam is kíváncsi vagyok.
Dec 24, 2012 12:12 PM

Offline
Aug 2012
1858
Bionkill said:
mindenki elkezdi valahol ha narutoval akkor azzal teljesen mind1 igazából ettöl nem lesz se több se kevesebb


És valóban nem. Én ezt definiálom "helyesnek". De az animések már lassacskán versenyt rendeznek, egyfajta "össze mérettetést" olyan dolgokból, amiket józan ésszel, az életben nem hasonlítgatna senki. Értem itt példának a Narutós "generáció" és a DBs "generáció" csoportjait. Nem is tudom, hogyan lehet a két animés kort összehasonlítani. Valamint azt sem, hogy miért. Ez mind pusztán ízlés kérdése. Véleményem, hogy elég rossz lenne, ha minden anime, egy meghatározott animés csoportnak próbálna megfelelni. Akkor a többieknek mi jutna? Szocializálódni kéne ahhoz amit mások szeretnek? De annak meg már mi az értelme? Semmi.
Dec 24, 2012 12:47 PM

Offline
Feb 2012
3851
nincs értelme az egésznek.. másokhoz igazodni meg.. hát fölösleges.. csak azért nézni pl olyat ami nem is érdekel és kihagyni vmi olyat ami meg érdekelne, hogy mások szemébe fasza gyerek legyél? (fogalmazásért elnézést de nincs jobb szavam rá hirtelen...) álljon be az a sorba aki nem tudja kialakitani magának h mit is szeret, ök megérdemlik :D
Dec 24, 2012 2:35 PM

Offline
Nov 2012
509
ZolikaUchiha said:
viharphoenix said:
Haou-Judai +1
Sajnálom a mostani narutoval kezdő generációt.... de nem baj majd ők is kigyógyulnak belőle....

Szerintem aki a Fairy Tailt a kedvencek között tárolja, az egy szóval se marasztalja azokat, akik a Narutoval kezdik el animés pályafutásukat. Az meg, hogy ezt a folyamatot betegesnek tituláljátok már csak hab a tortán. Gyors kérdés. Vegyünk egy 15 éves krapekot, aki a korához méltóan érzelmileg éretlen egy felnőtt emberhez képest. Neki mit ajánlanátok?


Csak azért vagyok kissé kritikusabb a narutohoz, mert rengeteg időmet elvitte amit most sajnálok. Az ízlés változásával bizony keményen elgondolkodok azon az ember, hogy valamire felesleges volt időt áldozni. Ez egy ilyen hülye dolog. Van egy kilométer hosszú listám azokról a régebbi animékről amit meg kellene nézni és nem igazán haladok vele, mert örülök hogy az aktuális szezon jobb darabjait van időm megnézni... potenciálisan ezektől az animéktől vette el az időt így eléggé kritikus a hozzáállásom a narutohoz bocsi

Az FT az anime listámon valszeg max 9-es értékelést kapna így messze nem lenne benne az első tízben, tehát mivel animékről beszélünk messze unfair a kritika, és nem vagyok mangás, elég keveset olvasok így egy szűkebb merítésből simán lehetséges az ilyesmi. Az FT-t azért szeretem mert jó humoros a története (ez a fő indok), a harcok egész jók és eddig a történetet sem szúrták el olyan kirívóan mint a narutóét. (megint ízlésekről beszélünk, de hát ez már csak egy ilyen szubjektív téma)

Aztszem tényleg jobb lenne nem hasonlítgatni a dolgokat, de az ember már csak ilyen, ösztönösen ítélkezünk olyan témákban amikben jobb lenne ha csendben maradnánk. Bár hülyeség ilyen marhaságokon rugózni, szóval a generációs témát hanyagoljuk.

Éretlen 15 évesnek animét ajánlani? Mindeképpen vegyesen ajánlanék valami komolyabb gondolkozósabb nem hapy endinges de azért nem is túl depresszós vagy túl véres animéket meg valami jó féle japán humort feszültséget oldani. Esetleg még egy két aranyosabb hentait, valami iskolai életes sorozatot, és persze kötelezően pár nagy klasszikust. még átgondolom.

Egy 15 éves azért már nem éretlen szóval meg lehet terhelni egy picit a lelkét, mert teher alatt nő a pálma, bár tény hogy a legdurvább darabok azért ebben a korosztályban még tényleg nem ajánlhatóak nyugodt szívvel, de azért ilyenkor már a túl egyszerű darabok sem feltétlenül nyerőek. A 13 éves korosztály ebből a szempontból rosszabb, oda tényleg nehezen tudnék mit ajánlani. Aztszem holnap holnapután összeszedek pár konkrétabb címet :)

Nektek is boldog karácsony!
Good Luck ; Have Fun
Dec 24, 2012 4:03 PM

Offline
Oct 2009
124
Nem azt írtam, hogy lelki szegények, csupán annyit írtam, hogy az érzelmi inteligenciájuk javarészt alacsonyabb szinten van köszönhetően a valószínűsíthetően kevesebb élettapasztalatnak, mint egy felnőtt embernek , aki több dolgot tapasztalhatott meg. Egy tapasztaltabb ember több dolgot tud kivenni az adott médiatermékből, mint egy tapasztalatlan ember. Ezzel lehet vitába szállni, lehet mondogatni, hogy ti 15 évesen is már Nietzschek voltatok, de engem ez különösebben nem foglalkoztat. Fórumokon látom a 15 éves korosztály tevékenységét, és amíg ilyen SAO-k lekötik őket, addig nekem senki ne akarja bemesélni, hogy éretten kezelnének egy Hadashi no Gent, egy Hotaru no Hakat, vagy megértenék a Clannad franchise-t. (Mondjuk ezzel kapcsolatban a Visual Novel ismerete nélkül is eléggé eltévedhet az ember, főleg, ha érzelmi szintje egy moszat szintjével vetekszik és csak nézi az animét , a figyelés meg az idősíkon van a lejátszón.) Nem vagyok otaku, nem vagyok filozófus, nem vagyok öntelt, csupán formálok véleményt azon hatások alapján, amikkel nap, mint nap szembesülök az animés fórumvilágban... Ja és mielőtt kifacsarnátok, mint a narancsot a friss reggeli juice készítéséhez:
Nem degradálom le a SAO nézőket, egyszerűen gyenge animének tartom a SAO-t , akinek tetszik, válljék kedves egészségére. Nekem is vannak olyan címeim, amikkel jogosan kapnék kritikát, hogy miért kaptak olyan értékelést, amilyet... Itt alapjáraton az a gond, hogy az ízlésről lehet vitázni, de a véleményeket nem tényként kellene tálalnunk, hanem annak, amik... Véleményként. Én nem jelentem ki, hogy a yaoi szar, mert megcáfol engem az a sok ezer rajongó, akinek ez bejön. Számomra nem jön be, szerintem ürülék de ezt nem fogom tényként beleerőltetni senkibe, mert ez csupán egy vélemény ami felett szemet lehet hunyni, vagy egyet lehet érteni, lehet cáfolni. ^^
Dec 24, 2012 4:53 PM

Offline
May 2008
1011
ZolikaUchiha said:
viharphoenix said:
Haou-Judai +1
Sajnálom a mostani narutoval kezdő generációt.... de nem baj majd ők is kigyógyulnak belőle....

Szerintem aki a Fairy Tailt a kedvencek között tárolja, az egy szóval se marasztalja azokat, akik a Narutoval kezdik el animés pályafutásukat. Az meg, hogy ezt a folyamatot betegesnek tituláljátok már csak hab a tortán. Gyors kérdés. Vegyünk egy 15 éves krapekot, aki a korához méltóan érzelmileg éretlen egy felnőtt emberhez képest. Neki mit ajánlanátok?


15 éves gyereknek... szerintem már lehet bármit ajánlani amennyiben tényleg érdeklik az animék. De egy komolyabb mű talán tanítóbb jelegű és talán megvilágosodik tőle.

De Narutos dolog inkább 12-14 korbeliekre értjük. Általános iskolás korban még nagyon megy a divat nézés. Az én koromban ott volt a Dragon Ball majda nazzok után Pokemon digimon stb...

Nagy eséllyel nézel abban a korban bármit amit a képedbe nyomnak. Anélkül hogy különösebben értenél hozzá... Ez személyes tapasztalat mivel néztem minden kölyökklubos animét anélkül hogy bármit is tudtam volna arról hogy ezek animék.

Egy szép napon láttam egy "mese" reklámját a régi cool tvvén. Ez volta Slayersel első találkozásom. Első véleményem reklám alapján "Mi lehet ez a szar "lányos" mese?" kb... Aztán kíváncsiságból bele néztem egy részbe... és meg tetszett...
Még VHS kazettára vettem is fel pár részt. MAjd miután bekötötték a netem elkezdtem utána járnia dolgoknak és elkezdtem megismerkedni az animék világával.
Rájöttem a szörnyű igazságra menyi anime is van amit csúnyán meg vágtak vagy átpingáltak.

Narutonak és a bleachnek pont ilyen divatnézős szerepe van. A kérdés hogy a fan fejlődik e vagy nem. Vannak olyanok akik megemlékszenek azzal amit a tvből kapnak és máris hardcore animésnek hiszik magukat.

Én bajom a Narutoval és többi ilyennel hogy Shounen Fight ami az én szemeben a leggyengébb anime tipus... De ez persze csak azén véleményem.
Szerintem unalmas,önutánzó és a dráma teljes hiányát képviselik (tisztelet a kivételnek):Nagyon sok Shounen Fightnál az igazán probléma halhatatlan főhősök illetve a halálból visszatérő karakterek. Nem beszélve arról hogy túl sok részük van és sosem tudják hogy mikor kéne lezárni... Na meg nem tudnak mit kezdeni azzal sok karakterrel amikkel tele vannak az ilyenek.
Dec 24, 2012 5:02 PM

Offline
Nov 2012
509
Én sem azt írtam, hogy lelki szegények :) Csak hát ténylegesen a fiatalok többsége ebben a korban köszönhetően a gyönyörű minőségi médiánknak köszönhetően azért nem áll az érettség túl magas fokán. És csak évről évre rosszabb a helyzet. Mondom ezt vén trottyos 22 évesként baromi nagy élettapasztalattal, de azért azt hiszem nem járok messze a valóságtól. Persze tisztelet a kivételnek de a mai 15 éves generációt neccesen nevezném érettség közelében járónak. (természetesen abból a premisszából kiindulva, hogy az érettség az közel egyenlő az érzelmi intelligenciával) Bár jobban belegondolva közel azonos a véleményünk csak kicsit másképpen súlyozzuk a dolgokat :)

SAO addig volt az év legjobb animéje és a legnagyobb csalódása míg SAO volt. Amióta az ALO van azóta bizony csak rontott. Így már csak simán a kihagyott lehetőségek animéje. Még a róla való beszélgetés is felhúz, mert még így is szeretem ezt az animét, de hát szeretett ide, tisztességes iparos munka oda, bizonyos hibák és kihagyott lehetőségek fájóan nagyok. Pedig kockaként azért rózsaszín szemüveg effekt egész sokáig kitartott,de egyszer mindig eljön az a vonal ami túl sok.

Edit: Haou-Judai: true
Edit2: Kivételek mindig és mindehol vannak, a mai félig agymosott generációban is vannak értelmes és érett emberek akiknek talán még jövője is lehet az életben. :) Szóval csak annyit tehetünk hogy bízunk az időben és az anime nevelő erejében :)
viharphoenixDec 24, 2012 5:11 PM
Good Luck ; Have Fun
Dec 25, 2012 2:27 AM

Offline
Oct 2009
124
Haou-Judai said:
15 éves gyereknek... szerintem már lehet bármit ajánlani amennyiben tényleg érdeklik az animék.

Pont azon volt a hangsúly, hogy kezdőkre gondoltam, olyanokra, akiknek fogalmuk sincs mi az anime, mert ez csak mese emberekre... Nekik mit ajánlanál, amitől megváltozik a véleményük? Mert az általában vett forgatókönyv az, hogy ezek kezdenek el shoueneket nézni, amik megfogják őket az egyszerűségükkel és pörgésükkel... Jól elevezünk egymás mellett srácok. :D
Dec 25, 2012 3:48 AM

Offline
May 2008
1011
ZolikaUchiha said:
Haou-Judai said:
15 éves gyereknek... szerintem már lehet bármit ajánlani amennyiben tényleg érdeklik az animék.

Pont azon volt a hangsúly, hogy kezdőkre gondoltam, olyanokra, akiknek fogalmuk sincs mi az anime, mert ez csak mese emberekre... Nekik mit ajánlanál, amitől megváltozik a véleményük? Mert az általában vett forgatókönyv az, hogy ezek kezdenek el shoueneket nézni, amik megfogják őket az egyszerűségükkel és pörgésükkel... Jól elevezünk egymás mellett srácok. :D


Akkor hogy pontosabb legyek. Olyat amitől rájön hogy ez tartalmaz komolyabb műfajokat és nem csak olyan valószerűtlent meséket mint amilyenek pl az amerikaiak.

Nekem Pl első japánul végig nézet anime az Elfen lied volt... ami komoly darab. Egy olyan darab ami megossza a fanokat. Egy részük méretlenül utálja mások isteníti oktalanul...

Egy komolyabb darab lehet elgondolkodtatja. És több eséllyel keres rá más műfajokra is.

Persze mivel említettem az istenítés dolgot erre is kitérek. Sajnos az is megeshet hogy gyerek fejel ezt az animét túl értékeled és úgy marad meg benned hogy mekkora király. (Számomra egyátlagos 8/10) szóval ezeket már tapasztalat szerzés után érdemes újra nézni hogy át értékeljük.

Viszont egy shounenél leragad egyrészt mert kétmillió részesek másrészt agymosó hatásúak...

Szóval még egy egyszerű Slice of life ot is előbb ajánlanék mint egy Shounen Fightot...
Dec 25, 2012 4:06 AM

Offline
Oct 2009
124
De honnan veszed, hogy leragad? Én még mindig itt akadok el, és gondolom azt, hogy tényleg úgy beszélgetünk, hogy a másikat meg sem hallgatjuk. :'D Mellesleg agymosó hatásúak a shouenek? Annyira agymosóak , mint bármelyik másik anime. Elfen Lied is egy agymosás ennyi erővel, ami arra ösztönözi a rajongót, hogy a katonákat szociopata gyilkológépként állítsa be, arról meg nem is beszélve, hogy ennyi erővel beléd magyarázza, hogy a kormányod, vagy egy nagyobb multi ilyen kísérleteket végez, és ilyen lényeket tárol a pincében... Az agymosás nagyon sok dologra rá lehet húzni, csak jól kell fogalmazni. Mi az agymosás a Shounenekben? Az, hogy az ifjúságnak olyan tartalmakat adnak, amiben a család, barátok és az emberek védelmezése , az összetartás az egyik alap mozgatórugó? Ez az agymosás? :D Meg azért az amerikai rajzfilmek között is akad jópár olyan darab, ami azért a komolyabb műfaj alá tartozik. Közelmúltból ilyen volt a Wall-E, de például előtte ott volt a Spawn sorozat, vagy éppen az Aeon Flux. Kevesebb az amcsi rajzfilmek között a komolyabb mű, de ez a szocializáltság és a hagyományok miatt van így.
Dec 25, 2012 6:11 AM

Offline
May 2008
1011
Shounen fight és nem csak az de pl a Shounen Game animék (hiába van benne olyan amit kedvelek vagy nézek pl Vanguard vagy Yugioh) Tipikus olyan anime ami csak azért van 2000 része meg 20 szériája mert hogy jó Pénzlelő hely. A gyerekek nézik a szülök meg vásárolnak. (Jó persze ez bőven előfordul más típusoknál is de shounen van többségben. Mechilag ilyen Gundam (Amit szeretek) és a Macross (amit nem igazán kedvelek) de ezek az animék legalább messze reálisabbak és komolyabb művek mint egy hétköznapi shounen.. legalábbis szerintem)

Nem mellesleg mivel sokkal kevesebb ezekben az animékben a komolyság.
Addig oké hogy tanítja az embereket a bátorságra meg arra hogy soha ne ad fel, véd meg akit szeretsz stb... ez mind szép és jó de mind úgy van beállítva mint ha olyan rohadt kőnyű lenne. Az élet nem működik ilyen könnyen sajnos... De nem is az a lényeg:

Csak meny el egy conra és mit látsz 2000 Naruto cosplayest... Milioszor jobb animék vannak mégis ezeket az unalmas jelmezeket nyomatják évről évre...
És miért? 2 elméletem van:
1. Divat fanok és nem igazán ismernek más közben meg hú de nagy animésnek képzelik magukat. (Akár még ez is lehet: "hú hogy ha én most Sasukenak öltözöm akkor biztos körbe rajonganak")
2. Ténylegesen szeretik de szerintem ez a kisebb esély.
Dec 25, 2012 7:41 AM

Offline
Oct 2009
124
Nem csak erről szól ez a dolog. Japók más észjárásúak, nekik addig kell valami amíg meg nem unják.Nincsenek olyan egzisztenciális gondjaik, mint nekünk... És nem olyan könnyen unják meg a sikeres dolgokat.(Ebben is akad pár kivétel, kapásból a Nura' no Mago-t tudom felhozni) Bleach egy olyan dolog, amit kezdenek unni, de folytatódik, mert az unottság ellenére még mindig éves szinten 2 milliós eladottsága van a manga kiadványoknak.(Ami nagy szónak számít.)

Azért kevesebb a komolyság a shounen animékben, mert a célközönségüknek nem arra van szüksége, hanem a szórakoztatásra. Ami nem azt jelenti, hogy röhögniük kell rajta, hanem azt, hogy az adott réteg igényeit kielégítse. Eladások alapján pedig a shounenek kielégítik nézőközönségük igényeit, a One Piece esetében pedig az is világosan látszik, hogy nem ragadt meg egy célközönségnél, szinte kortalanul vásárolják és olvassák a kiadványokat. Figuráknál nem tudom van-e statisztika , de az nem is lényeges most. Figukat am. is a 20-on éves otakuk vesznek a leginkább... szvsz. Aki komolyságra vágyik, annak is ott van külön a számára kialakított műfajok tömkelege. Nem értem ezt a nagy egységesítési eszmét, ami elborítja a hsz-eid. Mellesleg amúgy az animék javarészt azért készültek eleinte, hogy az embereket szórakoztassák, és eltereljék figyelmüket a WW2 okozta lehangoltságáról. Pl: Astro Boy, stb. Magyarul maga az anime alapja is egy agymosás, ha ki akarjuk forgatni a dolgokat... :)

Bármennyire hihetetlen , de járok Conokra. ;) Vannak emberek akik nem versenyszerűen Cosplayeznek. Nekik elég, ha egyszer megveszik 20 ezer Forintért a CPjüket és elvannak a Conokon. Akik versenyszerűen csinálják, azoknak nagyon sok munka van egy-egy jelmezben.Attól meg nem divat fan valaki, mert kezdő. Akik nagy animésnek képzelik magukat, azok a hozzád hasonló hatalmas agytrösztök. Nem akarok dobálózni nevekkel, de azért te és egy igazi "nagy animés" között legalább 600 látott anime a különbség. Mielőtt jönne a hablaty, én nem vagyok nagy animés, nem tartottam sose annak magam, és akkor se fogom, ha látok majd 1000 animét...
Összefoglalva a két szűklátókörű elméletedhez csatoltam egy 3.-at:
- Pénzügyi megfontoltságból nem újítanak "jelmezeket". Mondjuk én sosem tudom klasszikus értelemben jelmeznek tekinteni azt, amikor valaki vesz 1 kabátot jó drágán és már el is készült... :D

Enyhén szólva elragadtattam magam, szerintem meditálok holnapig... :D
ZolikaUchihaDec 25, 2012 7:52 AM
Dec 25, 2012 12:14 PM

Offline
May 2008
1011
Ahhoz nem kel 600 anime hogy igazi animés legyél... Én azt tartom igazi animésnek aki keres animéket és foglalkozik vele és rendesen nem ragad le 2-3 műnél és tartja magát hardcore animésnek meg szórja az olyan kijelentéseket hogy a "naruto a legjobb anime" az kb azokat ismeri amiket tvben lát. (Ne vedd magadra, mert rajtad látszik hogy több minden érdekel. szóval a szemben te igazi animésnek számítasz.)

Nem a menyiség vagy az hogy miket néz számít hanem hogy hogy ál a többi animéhez. Próbál e többet megismerni vagy éppen tényleg mindent kideríteni egy műről amit szeret. Ha valaki Shounen néz csak az is lehet a szemben rendes animés bár sajnálnám hogy sok mindenből kimarad. A lényeg ne ragadj meg.

Majd linkelek egy conon készített videót... na az meg mutatja hogy milyen sok rossz színvonalu van ott a conon. Lehet ez bunkonak hangzik de én nem nevezek akkor se egy olyat animésnek aki néz 2-3 cuccot és szarik arra hogy 5000 másik anime is létezik azon kívül. Azon nem animések hanem Naruto fanok. Ha ezeket is animésnek neveznék akkor ennyi erővel ha szeretek 1 rock zenét mondjuk akkor már rocker vagyok?
Dec 25, 2012 1:54 PM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:
Ahhoz nem kel 600 anime hogy igazi animés legyél... Én azt tartom igazi animésnek aki keres animéket és foglalkozik vele és rendesen nem ragad le 2-3 műnél ...

...Nem a menyiség vagy az hogy miket néz számít hanem hogy hogy ál a többi animéhez. Próbál e többet megismerni vagy éppen tényleg mindent kideríteni egy műről amit szeret.


hmm hát eddig nem sokat gondolkoztam "az igazi animés" fogalmán, de érdekes volt olvasgatni a véleményeteket róla :)

és azt hiszem azzal értek egyet,amit te írtál Haou-Judai...
valóban nem a mennyiség számít..hanem inkább a hozzáállás...


ja és a conokról meg...hm hát igen azok körében is akik beöltöznek, eléggé az ilyen "divatanimék" , "divatkarakterek" dominálnak, amik egy idő után számomra elég unalmasak,állandóan narutos,bleaches stb szereplőket látni, de ugyanakkor azt is megértem hogy sokan szeretik ezeket az animéket,és ha ebből szeretnének beöltözni,akkor öltözzenek...
abban azért reménykedem hogy egy idő után,pár év múlva,vagy nemtom mikor, talán kicsit változatosabb lesz a kép és sokkal több fajta animéből/mangából láthatok cosplayeket... illetve az is jó lenne,ha több cosplayer lenne ^^
Dec 25, 2012 2:03 PM

Offline
Sep 2008
2345
jah és ti egyébként sose gondolkoztatok off-line találkozón?
Dec 26, 2012 1:37 AM

Offline
May 2008
1011
off-line Találkozó alatt mit értesz?

Itt a videó amit ígértem. Borzasztó hogy sokan még a kérdést se tudják értelmezni. Ha meg még is akkor a válasz kritikán aluli a szemeben.
Dec 26, 2012 2:37 AM

Offline
Oct 2009
124
:P 1:25... 2:27... 2:56... 3:40...4:00...
Amúgy nagyon manipulatív a videó látszik a szerkesztésén, hogy nem véletlenszerűen válogattak embereket, hanem kikeresték a top20 idiots-ot! x'D Kerestem magunkat a videón, hátha ott voltunk a háttérben valahol, de nem voltunk ott. x'D Am. meg nehéz kérdés volt, mivel az idei szezon elég gyenge volt, csak 4-5 komolyabb animét lehetne felsorolni, és ott is gondolkodni kellene egy kicsit... :D
Amúgy én mondtam, hogy kezdő animéseknek van egy ideig ez a szűklátókörük, de idővel kinövik. Teli volt a videó kezdőkkel de és nem ítélem el őket veletek szemben, mert majd úgyis kinövik. Én is ilyen voltam, az első évemben. Aztán önállósodtam és elkezdtem nézegetni mást is. Több ismerősöm is ebben a cipőben járt. Egy-kettő sajnos kritikán aluli szar ecchi-vígjátékok irányába orientálódott, remélem kinövik. XD Nekem a kedvenc cp-sem erről a rendetvényről a Skyrimes csaj volt. Igazi berzerker volt. x'D
ZolikaUchihaDec 26, 2012 2:41 AM
Dec 26, 2012 2:50 AM

Offline
Sep 2011
2712
Ha jól értem az volt a kérdés, hogy 2012-ben mi a kedvenc animéjük. Vagyis, hogy melyik tetszik a legjobban.
Valaki tényleg nem tudta és egy évekkel ezelőttit mondott, van aki félreértette, van aki nem tudta behatárolni az éveket, van aki nem nézett újat. Meg vannak akik azért mondják Conant, Narutot, Bleachet, mert minden évben mennek.
Számomra elég vegyes a felhozatal a videóban.

Bár tény, hogy én láttam majdnem 600-at de ha hirtelen rákérdeznek "miket néztél?", nem fog eszembe jutni sok. xD Főleg nem olyanok, hogy hanyas évjáratúak.
Arra sem emlékszem pontosan hogy év elején miket néztem. Rég volt. De biztos néztem valamit. Szenilisség :)
Dec 26, 2012 4:26 AM

Offline
May 2008
1011
ZolikaUchiha said:
:P 1:25... 2:27... 2:56... 3:40...4:00...
Amúgy nagyon manipulatív a videó látszik a szerkesztésén, hogy nem véletlenszerűen válogattak embereket, hanem kikeresték a top20 idiots-ot! x'D Kerestem magunkat a videón, hátha ott voltunk a háttérben valahol, de nem voltunk ott. x'D Am. meg nehéz kérdés volt, mivel az idei szezon elég gyenge volt, csak 4-5 komolyabb animét lehetne felsorolni, és ott is gondolkodni kellene egy kicsit... :D
Amúgy én mondtam, hogy kezdő animéseknek van egy ideig ez a szűklátókörük, de idővel kinövik. Teli volt a videó kezdőkkel de és nem ítélem el őket veletek szemben, mert majd úgyis kinövik. Én is ilyen voltam, az első évemben. Aztán önállósodtam és elkezdtem nézegetni mást is. Több ismerősöm is ebben a cipőben járt. Egy-kettő sajnos kritikán aluli szar ecchi-vígjátékok irányába orientálódott, remélem kinövik. XD Nekem a kedvenc cp-sem erről a rendetvényről a Skyrimes csaj volt. Igazi berzerker volt. x'D


A Mai Ecchi-ktöl már csak pár lépés válasza el őket a hentaintól...

Sajnos az a gond hogy sokan nem növik ki vagy ha kinövik felhagynak az animézésel és gyerekesnek kezdik majd tartani.

Meglep hogy senki se mondta pl: Danshi Koukousei no Nichijou,Kokoro Connect, Hyouka, Initial D Fifth Stage,Jinrui wa Suitai Shimashita,Little Busters!,Magi,
New Prince of Tennis,Otome wa Boku ni Koishiteru: Futari no Elder,Uchuu Kyoudai
Vagy ott vannak azzok amiket én nem néznék meg soha de sokakat érdekel pl: Eureka Seven AO, Fate/Zero 2nd Season:

Ezekből én csak Danshit és Kokot láttam de ennek ellenére biztosra veszem hogy ezek jó művek...
Dec 26, 2012 6:03 AM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:
off-line Találkozó alatt mit értesz?


oh hát úgy értem,hogy mondjuk a malos hungarian fans tagjai esetleg találkozhatnának valamikor élőben,de persze csak ha van kedvetek hozzá :)

mert olyan jófej embereknek tűntök,és szívesen megismernélek titeket élőben is ^^
Dec 26, 2012 6:24 AM

Offline
Sep 2008
2345
hmm nekem a 2012-es animék közül a legjobban az Accel World, Kuroko no basket, Psycho-pass tetszett, aztán a Sankarea se volt rossz...

illetve nagyon örültem hogy olyan mangák,amiket eddig olvastam, most kijöttek animében is,pl a Kamisama hajimemashita, a Zetsuen no Tempest, a Code Breaker, ja meg a Btooom is...

persze azért hozzá kell tennem hogy egy csomót nem láttam az idei animék közül,pl az általatok sokat emlegetett Kokoro connectet sem...

olyan nehéz egyébként az éppen kijövő animéket is nyomon követni,de közben azért a már régóta kiszemelt animékre is időt hagyni :D jah meg megnézni a 'klasszikusokat' :D

wáááh és jövőre jön a Karneval!!! ^^ (szóval már megvan hogy a con vasárnapján miből öltözök be XD )
Dec 26, 2012 6:54 AM

Offline
Feb 2012
3851
2012-es animék közül tényleg volt 1-2 vagy több ami egész jóra sikeredett pl: Accel World, Magi, Kokoro Connect, Sankarea.. stb stb még SAO is mondható egész jónak bár 1 idő után már jelentkeztek benne olyan dolgok ami számomra nem volt lenyügöző igy annyira a végére már nem volt nagyszám :D (legalábbis nekem) aztán még mindig ottvan pár ez évi anime amit szintén megkéne nézni..pl: Jormungand, Btooom, Code Breaker, Psycho-pass és a többi.. úgyhogy még valószinüleg lesz 1-2 kellemes csalódás :D
BionkillDec 26, 2012 6:59 AM
Dec 26, 2012 9:27 AM

Offline
Sep 2011
2712
Bionkill: SAO-ban csak a hugicát kellett volna kifilézni, és már tűrhetőbb lett volna az anime :3

havelmoo: Pesten gondoltad a talit? Vagy vmi program keretein belül? :)
Dec 26, 2012 2:24 PM

Offline
Feb 2012
3851
Noalle said:
SAO-ban csak a hugicát kellett volna kifilézni, és már tűrhetőbb lett volna az anime :3


Már az elején bele se kellett volna tenni xD bár lehet érdekesebb lett volna tényleg ha elintézik xD lényeg mindenesetre, hogy "haszontalan" karakter :D
Dec 27, 2012 11:59 AM

Offline
Sep 2008
2345
Noalle said:

havelmoo: Pesten gondoltad a talit? Vagy vmi program keretein belül? :)


háát igen nekem elsősorban pesten lenne jó, de mivel valszeg nem mindenki itt lakik, ezért lehetne akár a tavaszi conon is. talán ennek ürügyén több ember lesz éppen pesten,és úgy találkozhatnánk. (azt mondjuk nemtom mennyire conra járós a társaság :D )
de persze szívesen fogadom a ti ötleteiteket is :)


más: ha már így felmerült, ti egyébként szoktatok conokra járni? és beöltözni? vagy esetleg versenyeken indultok? :)
havelmooDec 27, 2012 12:21 PM
Dec 27, 2012 12:11 PM

Offline
Sep 2008
2345
előre szólok hogy ebben lehet spoiler...


a SAO-val kapcsolatban nekem valahogy az egész animének a felépítése nem tetszik... ez alapból vmi novelben jelent meg? mert azt én nem olvastam,és nem tudom hogy abban hogy követik egymást a történések, de nekem kapásból nem tetszett az első 8-9 részben hogy összevissza ugráltak a szintek között,néha azt se vágtam mivan...aztán azt hittem hogy eljutnak a 100. szintig,és hogy ez valahol a huszonakárhányadik rész környékén lesz,erre asszem a 15.részben befejeződik a játék. a 'főgonosz" eltűnt, kirito meglepetésszerűen fölébredt, asuna meg nem, megint csomó időt ugrunk,erre elkezd a kirito egy másik játékot játszani,újabb főgonosz,újra meg kell tanulni a játék menetét, asunát meg kell menteni...

jó megjegyezném hogy én most a 17. résznél tartok,szóval lehet hogy pár dolgot már megmagyaráztak,amit én még nem tudok.

naah szóval nemtom nekem olyan furcsa az egész...több történetet,meg arc-ot akartak beletuszkolni ebbe a 25 részbe,és kicsit nekem összecsapottnak tűnik az egész...nincs elég jól kidolgozva,illetve végiggondolva..

pedig tényleg egyébként jó történet lenne szerintem...csak valahogy a megvalósítás már...nem annyira tetszik.

a kishugica pedig..hát nálam sok vizet nem kavar...biztos csak a drámai részek miatt volt szükséges.hogy sajnálni lehessen.vagy nemtom :D
Dec 27, 2012 12:41 PM

Offline
Feb 2012
3851
Én szoktam Con-ra járni amikor épp van időm és türelmem felmászni pestre :D de CP hanyagolva van azt meghagyom másoknak :D

SAO-ból van novel igen de nem tudom igazán h az lett volna elöbb, (mondjuk a novel 16.5 része.. hát az no comment.. +18 xD) tudtommal van játék is belöle de hogy azt mikor adták ki.. :D amúgy igen a történet maga jó lenne de valamit elrontottak kicsit :D na majd talán ha tényleg lesz 2. évad ott jobban sikerül.. :D
Dec 27, 2012 1:05 PM

Offline
May 2008
1011
Con-ra akkor szoktam járni ha van rá keret.

Engem már a SAO a lettével irritál. De pontosabban nem maga az anime hanem az azt istenítő agymosót fanok... 2012 legtúlértékeltebb animéje...
Dec 27, 2012 1:28 PM

Offline
Sep 2008
2345
hát igen sajnos van egy csomó anime amit túlértékelnek,illetve általánosan engem kapásból 'taszítanak' azok a dolgok,amik fel vannak kapva,és mindenki azt imádja,és mindenki arról beszél,és mindenhol azt látom... jah hát most a SAO is ilyen lett...
csak én még a mangát kezdtem el olvasni anno,és az nekem még tetszett, így örültem hogy lesz anime.aztán elkezdtem nézni...és hát a többit már leírtam.
viszont mostmár hogy benne vagyok a közepében,már csak azért is végignézem :D

ohh játék is van?? nah hát az érdekes lehet :D
nekem tuti az az érzésem lenne, hogy na,mikor nem tudok kijelentkezni a játékból?? :D
bár azért szerencsére a mai technológiával ez még nem olyan nagy gond, mint magában a történetben...


juuuj Bionkill pedig a cp annyira poénos :D én még csak egyszer öltöztem be, szóval én se vagyok túl sok ideje benne a dologban, de az az egy alkalom annyira maradandó élmény volt,hogy már vagy 1,5 évre előre elterveztem hogy melyik conon kinek öltözök be XD túl sok a jó karakter :D

jah,viszont eléggé költséges szórakozás :/
Dec 27, 2012 2:45 PM

Offline
Feb 2012
3851
Hát van játék de attól se vagyok elájulva :D 1-2 régebbi jobban meglett csinálva :/ egy kis izelitő róla: Link (az elején anime bejátszással indul az ne tévesszen meg senkit xD)

havelmoo: gondolkoztam már én is CP-n amúgy de még nem vitt rá a lélek xD majd 1x biztos :D és igen elég költséges szorakozás, csinálni meg nincs türelmem meg ilyenhez tehetség se szóval ez a lehetöség kiesik :D bár azzal is elég nagy bajba lennék h melyik karaktert válasszam :D
Dec 27, 2012 3:14 PM

Offline
May 2008
1011
Ha tudnék varrni akkor cosplayelnék mert rengeteg karakter lenne akit cosplayelnék.. sőt a Crossplay-t is bevállalnám ha úgy adódna már csak a poén kedvéért.

Néhány karakter aki tuti célpontom lenne:
Hibiki Ryoga
Varon
Chrono Harlaown
Setsuna F. Seiei
Shinn Asukai
Shani Andras
Judau Ashta (Kb a valóságban is így nézek ki XD csak állandó borostás arccal és sötétebb a hajam színe)
Amuro Ray

Crossplayileg:
Aoi Karin
Kounji Ukyo
Elpeo Ple
/Ple Two

És ezek csak amik most eszembe jutottak XD
Egyébként meg ha találnék egy tehetséges cosplaykészitöt aki másokra csinálja a ruhát mert nem viselésként csak hobbybóol csinálja szívesen lennék apróba babája bármilyen cosplaynél...
Dec 27, 2012 3:43 PM

Offline
Feb 2012
3851
Csak crossplay-t ne xDD amiket eddig láttam szörnyű volt az összes xD
tény "puding próbája az evés".. de crossplay.. xD nekem ez sok.. egy "female sasuke"-n nem akarod ki (sasuke kedvelők miatt kerülöm a megjegyzéseket, aki meg nem bírja az érti xD) de pl ha már azoknál tartunk akiket linkeltél.. egy Aoi crossplay.. xD nemkéne :D
Dec 27, 2012 3:52 PM

Offline
May 2008
1011
Bionkill said:
Csak crossplay-t ne xDD amiket eddig láttam szörnyű volt az összes xD
tény "puding próbája az evés".. de crossplay.. xD nekem ez sok.. egy "female sasuke"-n nem akarod ki (sasuke kedvelők miatt kerülöm a megjegyzéseket, aki meg nem bírja az érti xD) de pl ha már azoknál tartunk akiket linkeltél.. egy Aoi crossplay.. xD nemkéne :D


Igazából a kérdés hogy hogy csinálod meg. Az pl undorító aki nem képes megborotválkozni XD és full szőrösen oda állít.

Én meg pont hogy az Ilyen Female Sasukek/Narutok/Kakashik tól kapok agy bajt.. Egy dolog az hogy naruto tehát unalmas ötlettelen cosplay de a másik hogy a sok lány ilyen hülyeségekre pazarolja a adottságait ahelyett hogy valami jó csaj karakternek beöltözne. És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni. Csaj karakterekből meg rengeteg van.

Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cosplayelaz tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek...
Dec 27, 2012 4:04 PM

Offline
Apr 2012
883
Az idei évre nem panaszkodnék, az előző évekhez képest javulás volt, vagy legalábbis több az ízlésemnek megfelelő anime látott világot. Ezek között volt pár egészen jó, meg volt sok csalódás is. Nem tudom miért, de egyre inkább úgy tűnik, mintha az lenne az új tendencia, hogy elkezdenek valamit aztán összecsapják a végét, de ha sikeres a történet akkor bedobnak még egy évadok és akinek bejött az a márka miatt már megnézi. Erre jó példa SAO is baromi jó dolog lehetett volna belőle, de összecsapták. A szép grafikán és jó alap ötleten kívül semmit sem nyújt. Pár szerethető karakter van benne meg egy kis reménytelen romantika egy vödör nyállal meg a jó győz a rossz felett sémával megfűszerezve. Az ember, egy hosszú fárasztó nap után megnézi és elhiszi, hogy fasza anime, de ha másnap visszatekint semmi sem marad meg belőle. De lényeg az, hogy jól eladható. No, de ezzel sikeresen megölik a jó ötleteket is....

Cosplay, ha egyszer sok pénzem lenne akkor csináltatnék egy alucard jelmezt. csak itt dilemma az lenne, hogy kabát bőrből vagy szövetből legyen... :P
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Dec 28, 2012 12:58 AM

Offline
Sep 2011
2712
Mire én eljutok oda, hogy cp-zzek... Lehet el sem jutok odáig. Na majd kiderül :) Eleve conokra se járok nagyon. Bár nem szeretnék akkor már ilyen sablonos karaktereket cp-zni. Minden második ember Naruto, vagy Sasuke.
Kevés jó férfi cossplayesünk van, de vannak olyan pasi karakterek, amiket talán jobb is ha egy nő alakít itt a valóéletben. Sok anime pasi karakternek elég nőies vonásai vannak.

"Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cossplayel az tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek..."

A mai világban már a nők hordják javarészt a nadrágot, ezért sem fura. Hisz az utcán is rengeteg nadrágban járkáló nőt látsz. "Sajnos" még nem ért el oda a világunk, hogy a pasik férfiasságukat félredobva szoknyában járkáljanak odakint (bár a mostani meleg párti mozgalom mindent megtesz h randa dagadt férfiakat lássak tangában meg cowboy szerkóban az utcán, főleg a metrónál), és remélem nem is fogom ezt a kort megélni, illetve nem fajul tovább a dolog.

Meg amúgy is, a férfi crossplay-ek azért szörnyűek, mert egy hapsi eleve nem tudja azt a nőies karaktert visszaadni amit kiválasztott. Hiába csinál fasza ruhát, ha a testalkata, az arca férfias. Nem fog a karakterre ütni, aki rendszerint cuki meg aranyos. Inkább valami hatodik dimenzióból szervált torzított másolatára fog hasonlítani.


SAO jó anime lehetett volna. Ami zavart, az az hogy a harcjeleneteket nagyon lerövidítették és volt olyan, hogy azt bámultam 3 részen keresztül, hogy a csajok folyamatosan nyáladzanak Kirito után... nem kell. Már rosszul voltam.
Meg a fentebb említett hugica is rátett. Nem szeretem ezeket a testvér love sztorikat. Rendkívül idegesített. (Szerk.: Nem tudom ki látta innen a Love Wind című animét, de pl ott is az ereimet vágtam fel, mire végignéztem)
Valamint ahogy említettétek össze volt csapva. Sokszor olyan értelmetlennek tűnt az egész olyan gyorsan pörögtek az események.
És hirtelen most több így reggel nem jut eszembe. XD
Dec 28, 2012 1:50 AM

Offline
Nov 2012
509
Én is gondolkoztam egy Waver-kun cosplayen és meg is fogadtam, hogy ha lesz olyan félévem, hogy nem vesztek kreditet akkor megcsinálom. Magyarul ez a veszély nem fenyeget :) :( :( Még mindig jobbak azok akik önkritika híján a vizuális érzékelésed rombolják mint azok akik valami gagyit adnak ellő performance címszó alatt. A magányos rosszul öltözött humoristák jesszus..... na az a no komment kategória.
Good Luck ; Have Fun
Dec 28, 2012 2:01 AM

Offline
Oct 2009
124
Haou-Judai said:
Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cosplayelaz tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek...

Szerintem nem alaptalanul. Millió példája van annak, hogy férfit nők szinkronizálnak, de nőt hányszor szinkronizál férfi?... Mindenesetre számomra nem klappolna , ha egy srác beöltözne női hacukába.

Haou-Judai said:
És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni.

Azért ez nem feltétlenül van így.. :D
Guts
Auron
Haseo
Shotaro Kaneda
Briareos
Kouga Gennosuke
Black Jack
Manji
Yuuji Kaidou
Amon
Ergo Proxy
Niren Fedrok
Melos
Reno
Kaze Kuroki
Dec 28, 2012 2:10 AM

Offline
Sep 2011
2712
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD
Dec 28, 2012 2:44 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cosplayelaz tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek...
Ilyen társadalomban élünk. Ha egy nő nadrágot hord az normális, ha egy férfi szoknyát, az furcsa. Ajánlom a témában a Hourou Musuko c. animét.

Haou-Judai said:
És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni. Csaj karakterekből meg rengeteg van.
Ezzel nem értek egyet. A rengeteg harem és ecchi animének köszönhetően lehet, hogy cosplayelhető férfi karakterből kevesebb van, mint nőiből, de még mindig rengeteg.

Noalle said:
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD
Most nem arról van szó, hogy ki mennyire király, hanem hogy ki mennyire cosplayelhető. Egyébként szerintem elég jól megálja a helyét ahhoz képest, hogy a kényelmes hétköznapokból kapásból egy poszt-apokaliptikus világba csöppent.
Dec 28, 2012 2:49 AM

Offline
Sep 2011
2712
Gorzius: Utóbbi állításoddal nem tudok vitatkozni. A szituációhoz képest nem rossz, de engem valamiért mégis irritáló karakter.
De most komolyan, ha ennyire szoknyát szeretnétek hordani hordjatok :) Csak férfiasan :D
Dec 28, 2012 4:34 AM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:
És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni. Csaj karakterekből meg rengeteg van.
na ezzel én sem értek egyet...persze az igaz,hogy több cosplayezhető női karakter van,mint férfi, de azért szerintem a férfiaknak is van miből válogatniuk :D

viszont sajnos itthon szerintem elég kevés a férfi cosplayer...amit sajnálok :(

Haou-Judai said:
Ha tudnék varrni akkor cosplayelnék mert rengeteg karakter lenne akit cosplayelnék.. sőt a Crossplay-t is bevállalnám ha úgy adódna már csak a poén kedvéért.

wow milyen sok karaktert választottál a Gundam szériákból :D
egyébként a conon szoktam látni egy fiút,aki rendszeresen lánynak öltözik be,és asszem a versenyen is szokott indulni :D na ő egy vicces emberke lehet :D

visszatérve a SAO-ra:
Bionkill said:
Hát van játék de attól se vagyok elájulva :D 1-2 régebbi jobban meglett csinálva :/ egy kis izelitő róla: Link (az elején anime bejátszással indul az ne tévesszen meg senkit xD)

hhmm a képek alapján (itt nem az animés részre gondolok) a grafikája eléggé tetszetős :)
miért egyébként mi a baj a játékkal?


Scaldar said:
Pár szerethető karakter van benne meg egy kis reménytelen romantika egy vödör nyállal


na ezen jót nevettem :D
Dec 28, 2012 5:09 AM

Offline
Feb 2012
3851
havelmoo said:
Bionkill said:
Hát van játék de attól se vagyok elájulva :D 1-2 régebbi jobban meglett csinálva :/ egy kis izelitő róla: Link (az elején anime bejátszással indul az ne tévesszen meg senkit xD)

hhmm a képek alapján (itt nem az animés részre gondolok) a grafikája eléggé tetszetős :)
miért egyébként mi a baj a játékkal?


a gondom csak annyi h 2012-es játékhoz képest jobban megalkothatták volna story hasonló mint az anime karakter választás esélytelen egyedül kiritoval lehet menni (legalábbis az olvasottak alapján) na de majd szépen le lesz szedve és kiderül mit is tud :D


Scaldar said:
Pár szerethető karakter van benne meg egy kis reménytelen romantika egy vödör nyállal


ez kész xD
BionkillDec 28, 2012 5:33 AM
Dec 28, 2012 5:36 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius: Már láttam ^^

Az a baj hogy lehet hogy ha valami cosplayelhetö férfikarakter van is akkor az valami fantasy vagy Mecha animéböl/játékból van. Esetleg verekedős gameböl:

AZ ilyen Final fantasys karakterektől viszont herotom van.

Amúgy nem a közéletben levő crossdresingröl beszélek hanem csak Crossplayröl. Nem azért crossplayel valaki mert meleg vagy mert identitás zavara van. Jó persze ez is benne lehet. De van aki csak szórakozásból teszi. Van aki fogadásból vagy éppen kihívásból.

Egyébként valamelyiktek írta és már nincs kedvem vissza lapozni hogy Csajoknál azért fogadják el mert néhány karakter egy csaj jobban meg tud személyesíteni. Erre azt tudom mondani hogy max az amelyiknek nem nagyok a tőgyei.

80-90 év mecha pilótáit bevállalnám :D

Egyik kedvenc super robot pilotám: (Bár ebből is csak a régi az új verzió nagyon nem érdekel egyelöre)


Haou-JudaiDec 28, 2012 5:50 AM
Dec 28, 2012 8:28 AM

Offline
Apr 2012
883
Nos igen férfi cosplay... elég érdekes dolog, mert rakat férfi karakter olyan, hogy inkább nem öltöznék be annak. Van egy másik fele ami kimerül az ing farmer kombóval vagy egy orvosi köpennyel és végül van bevállalható karakter ami költséges, főleg abban az esetben, ha jól akarod, meg csinálni. És így belegondolva kevés olyan férfi karakter van az animékban akit legalább egyszer nem akartam volna vízbe fojtani... Tehát alapból sok esik listáról nem beszélve arról, hogy nem vagyok egy beöltözős típus :P
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Dec 28, 2012 9:21 AM

Offline
Sep 2008
2345
Bionkill said:


a gondom csak annyi h 2012-es játékhoz képest jobban megalkothatták volna story hasonló mint az anime karakter választás esélytelen egyedül kiritoval lehet menni (legalábbis az olvasottak alapján) na de majd szépen le lesz szedve és kiderül mit is tud :D


na majd akkor ha leszedted,és játszottál vele,mesélj :)
Dec 28, 2012 9:33 AM

Offline
Oct 2009
124
Haou-Judai said:
AZ ilyen Final fantasys karakterektől viszont herotom van.

Pedig szerintem látványosak. Persze van az örök kivétel Tifa, aki a legprimitívebben cpzhető az összes szériából, de egy Cloud, vagy egy Tidus is több odafigyelést és igényességet igényel. Főleg a hajakat illetően, ott sok múlik. Egy jó cp esetében sokat számítanak a személy adottságai is.
Crossdressre visszatérve meg a lányok azért is tudnak fiúkat cpzni, mert nem elég markánsak és férfiasak az adott személyek. Japánoknál is elég szélsőséges a helyzet. Vagy férfias, vagy Visual Kei bandóba illő srácok vannak. Fiúk viszont nem annyira nőiesek , hogy megcsináljanak egy crossdresst. Mellesleg én megnéznélek Haou egy női hacukában. xD
Noalle said:
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD

Nem az volt a szempontom, hogy mennyire szimpi vagy monumentális a személyisége a figurának, hanem a külső alapján linkelgettem. Éppen ezért nem linkeltem be például Spyke-ot, mert véregyszerű cp. :D
Dec 28, 2012 9:47 AM

Offline
Feb 2012
3851
havelmoo said:
na majd akkor ha leszedted,és játszottál vele,mesélj :)


már csak 1 torrent linket vagy vmit kéne rá találni és kiderülne :D
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « 1 2 [3] 4 5 » ... Last »

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login