Forum Settings
Forums
New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « 1 2 [3] 4 5 » ... Last »
Dec 26, 2012 2:50 AM

Offline
Sep 2011
2712
Ha jól értem az volt a kérdés, hogy 2012-ben mi a kedvenc animéjük. Vagyis, hogy melyik tetszik a legjobban.
Valaki tényleg nem tudta és egy évekkel ezelőttit mondott, van aki félreértette, van aki nem tudta behatárolni az éveket, van aki nem nézett újat. Meg vannak akik azért mondják Conant, Narutot, Bleachet, mert minden évben mennek.
Számomra elég vegyes a felhozatal a videóban.

Bár tény, hogy én láttam majdnem 600-at de ha hirtelen rákérdeznek "miket néztél?", nem fog eszembe jutni sok. xD Főleg nem olyanok, hogy hanyas évjáratúak.
Arra sem emlékszem pontosan hogy év elején miket néztem. Rég volt. De biztos néztem valamit. Szenilisség :)
Dec 26, 2012 4:26 AM

Offline
May 2008
1010
ZolikaUchiha said:
:P 1:25... 2:27... 2:56... 3:40...4:00...
Amúgy nagyon manipulatív a videó látszik a szerkesztésén, hogy nem véletlenszerűen válogattak embereket, hanem kikeresték a top20 idiots-ot! x'D Kerestem magunkat a videón, hátha ott voltunk a háttérben valahol, de nem voltunk ott. x'D Am. meg nehéz kérdés volt, mivel az idei szezon elég gyenge volt, csak 4-5 komolyabb animét lehetne felsorolni, és ott is gondolkodni kellene egy kicsit... :D
Amúgy én mondtam, hogy kezdő animéseknek van egy ideig ez a szűklátókörük, de idővel kinövik. Teli volt a videó kezdőkkel de és nem ítélem el őket veletek szemben, mert majd úgyis kinövik. Én is ilyen voltam, az első évemben. Aztán önállósodtam és elkezdtem nézegetni mást is. Több ismerősöm is ebben a cipőben járt. Egy-kettő sajnos kritikán aluli szar ecchi-vígjátékok irányába orientálódott, remélem kinövik. XD Nekem a kedvenc cp-sem erről a rendetvényről a Skyrimes csaj volt. Igazi berzerker volt. x'D


A Mai Ecchi-ktöl már csak pár lépés válasza el őket a hentaintól...

Sajnos az a gond hogy sokan nem növik ki vagy ha kinövik felhagynak az animézésel és gyerekesnek kezdik majd tartani.

Meglep hogy senki se mondta pl: Danshi Koukousei no Nichijou,Kokoro Connect, Hyouka, Initial D Fifth Stage,Jinrui wa Suitai Shimashita,Little Busters!,Magi,
New Prince of Tennis,Otome wa Boku ni Koishiteru: Futari no Elder,Uchuu Kyoudai
Vagy ott vannak azzok amiket én nem néznék meg soha de sokakat érdekel pl: Eureka Seven AO, Fate/Zero 2nd Season:

Ezekből én csak Danshit és Kokot láttam de ennek ellenére biztosra veszem hogy ezek jó művek...
Dec 26, 2012 6:03 AM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:
off-line Találkozó alatt mit értesz?


oh hát úgy értem,hogy mondjuk a malos hungarian fans tagjai esetleg találkozhatnának valamikor élőben,de persze csak ha van kedvetek hozzá :)

mert olyan jófej embereknek tűntök,és szívesen megismernélek titeket élőben is ^^
Dec 26, 2012 6:24 AM

Offline
Sep 2008
2345
hmm nekem a 2012-es animék közül a legjobban az Accel World, Kuroko no basket, Psycho-pass tetszett, aztán a Sankarea se volt rossz...

illetve nagyon örültem hogy olyan mangák,amiket eddig olvastam, most kijöttek animében is,pl a Kamisama hajimemashita, a Zetsuen no Tempest, a Code Breaker, ja meg a Btooom is...

persze azért hozzá kell tennem hogy egy csomót nem láttam az idei animék közül,pl az általatok sokat emlegetett Kokoro connectet sem...

olyan nehéz egyébként az éppen kijövő animéket is nyomon követni,de közben azért a már régóta kiszemelt animékre is időt hagyni :D jah meg megnézni a 'klasszikusokat' :D

wáááh és jövőre jön a Karneval!!! ^^ (szóval már megvan hogy a con vasárnapján miből öltözök be XD )
Dec 26, 2012 6:54 AM

Offline
Feb 2012
3851
2012-es animék közül tényleg volt 1-2 vagy több ami egész jóra sikeredett pl: Accel World, Magi, Kokoro Connect, Sankarea.. stb stb még SAO is mondható egész jónak bár 1 idő után már jelentkeztek benne olyan dolgok ami számomra nem volt lenyügöző igy annyira a végére már nem volt nagyszám :D (legalábbis nekem) aztán még mindig ottvan pár ez évi anime amit szintén megkéne nézni..pl: Jormungand, Btooom, Code Breaker, Psycho-pass és a többi.. úgyhogy még valószinüleg lesz 1-2 kellemes csalódás :D
BionkillDec 26, 2012 6:59 AM
Dec 26, 2012 9:27 AM

Offline
Sep 2011
2712
Bionkill: SAO-ban csak a hugicát kellett volna kifilézni, és már tűrhetőbb lett volna az anime :3

havelmoo: Pesten gondoltad a talit? Vagy vmi program keretein belül? :)
Dec 26, 2012 2:24 PM

Offline
Feb 2012
3851
Noalle said:
SAO-ban csak a hugicát kellett volna kifilézni, és már tűrhetőbb lett volna az anime :3


Már az elején bele se kellett volna tenni xD bár lehet érdekesebb lett volna tényleg ha elintézik xD lényeg mindenesetre, hogy "haszontalan" karakter :D
Dec 27, 2012 11:59 AM

Offline
Sep 2008
2345
Noalle said:

havelmoo: Pesten gondoltad a talit? Vagy vmi program keretein belül? :)


háát igen nekem elsősorban pesten lenne jó, de mivel valszeg nem mindenki itt lakik, ezért lehetne akár a tavaszi conon is. talán ennek ürügyén több ember lesz éppen pesten,és úgy találkozhatnánk. (azt mondjuk nemtom mennyire conra járós a társaság :D )
de persze szívesen fogadom a ti ötleteiteket is :)


más: ha már így felmerült, ti egyébként szoktatok conokra járni? és beöltözni? vagy esetleg versenyeken indultok? :)
havelmooDec 27, 2012 12:21 PM
Dec 27, 2012 12:11 PM

Offline
Sep 2008
2345
előre szólok hogy ebben lehet spoiler...


a SAO-val kapcsolatban nekem valahogy az egész animének a felépítése nem tetszik... ez alapból vmi novelben jelent meg? mert azt én nem olvastam,és nem tudom hogy abban hogy követik egymást a történések, de nekem kapásból nem tetszett az első 8-9 részben hogy összevissza ugráltak a szintek között,néha azt se vágtam mivan...aztán azt hittem hogy eljutnak a 100. szintig,és hogy ez valahol a huszonakárhányadik rész környékén lesz,erre asszem a 15.részben befejeződik a játék. a 'főgonosz" eltűnt, kirito meglepetésszerűen fölébredt, asuna meg nem, megint csomó időt ugrunk,erre elkezd a kirito egy másik játékot játszani,újabb főgonosz,újra meg kell tanulni a játék menetét, asunát meg kell menteni...

jó megjegyezném hogy én most a 17. résznél tartok,szóval lehet hogy pár dolgot már megmagyaráztak,amit én még nem tudok.

naah szóval nemtom nekem olyan furcsa az egész...több történetet,meg arc-ot akartak beletuszkolni ebbe a 25 részbe,és kicsit nekem összecsapottnak tűnik az egész...nincs elég jól kidolgozva,illetve végiggondolva..

pedig tényleg egyébként jó történet lenne szerintem...csak valahogy a megvalósítás már...nem annyira tetszik.

a kishugica pedig..hát nálam sok vizet nem kavar...biztos csak a drámai részek miatt volt szükséges.hogy sajnálni lehessen.vagy nemtom :D
Dec 27, 2012 12:41 PM

Offline
Feb 2012
3851
Én szoktam Con-ra járni amikor épp van időm és türelmem felmászni pestre :D de CP hanyagolva van azt meghagyom másoknak :D

SAO-ból van novel igen de nem tudom igazán h az lett volna elöbb, (mondjuk a novel 16.5 része.. hát az no comment.. +18 xD) tudtommal van játék is belöle de hogy azt mikor adták ki.. :D amúgy igen a történet maga jó lenne de valamit elrontottak kicsit :D na majd talán ha tényleg lesz 2. évad ott jobban sikerül.. :D
Dec 27, 2012 1:05 PM

Offline
May 2008
1010
Con-ra akkor szoktam járni ha van rá keret.

Engem már a SAO a lettével irritál. De pontosabban nem maga az anime hanem az azt istenítő agymosót fanok... 2012 legtúlértékeltebb animéje...
Dec 27, 2012 1:28 PM

Offline
Sep 2008
2345
hát igen sajnos van egy csomó anime amit túlértékelnek,illetve általánosan engem kapásból 'taszítanak' azok a dolgok,amik fel vannak kapva,és mindenki azt imádja,és mindenki arról beszél,és mindenhol azt látom... jah hát most a SAO is ilyen lett...
csak én még a mangát kezdtem el olvasni anno,és az nekem még tetszett, így örültem hogy lesz anime.aztán elkezdtem nézni...és hát a többit már leírtam.
viszont mostmár hogy benne vagyok a közepében,már csak azért is végignézem :D

ohh játék is van?? nah hát az érdekes lehet :D
nekem tuti az az érzésem lenne, hogy na,mikor nem tudok kijelentkezni a játékból?? :D
bár azért szerencsére a mai technológiával ez még nem olyan nagy gond, mint magában a történetben...


juuuj Bionkill pedig a cp annyira poénos :D én még csak egyszer öltöztem be, szóval én se vagyok túl sok ideje benne a dologban, de az az egy alkalom annyira maradandó élmény volt,hogy már vagy 1,5 évre előre elterveztem hogy melyik conon kinek öltözök be XD túl sok a jó karakter :D

jah,viszont eléggé költséges szórakozás :/
Dec 27, 2012 2:45 PM

Offline
Feb 2012
3851
Hát van játék de attól se vagyok elájulva :D 1-2 régebbi jobban meglett csinálva :/ egy kis izelitő róla: Link (az elején anime bejátszással indul az ne tévesszen meg senkit xD)

havelmoo: gondolkoztam már én is CP-n amúgy de még nem vitt rá a lélek xD majd 1x biztos :D és igen elég költséges szorakozás, csinálni meg nincs türelmem meg ilyenhez tehetség se szóval ez a lehetöség kiesik :D bár azzal is elég nagy bajba lennék h melyik karaktert válasszam :D
Dec 27, 2012 3:14 PM

Offline
May 2008
1010
Ha tudnék varrni akkor cosplayelnék mert rengeteg karakter lenne akit cosplayelnék.. sőt a Crossplay-t is bevállalnám ha úgy adódna már csak a poén kedvéért.

Néhány karakter aki tuti célpontom lenne:
Hibiki Ryoga
Varon
Chrono Harlaown
Setsuna F. Seiei
Shinn Asukai
Shani Andras
Judau Ashta (Kb a valóságban is így nézek ki XD csak állandó borostás arccal és sötétebb a hajam színe)
Amuro Ray

Crossplayileg:
Aoi Karin
Kounji Ukyo
Elpeo Ple
/Ple Two

És ezek csak amik most eszembe jutottak XD
Egyébként meg ha találnék egy tehetséges cosplaykészitöt aki másokra csinálja a ruhát mert nem viselésként csak hobbybóol csinálja szívesen lennék apróba babája bármilyen cosplaynél...
Dec 27, 2012 3:43 PM

Offline
Feb 2012
3851
Csak crossplay-t ne xDD amiket eddig láttam szörnyű volt az összes xD
tény "puding próbája az evés".. de crossplay.. xD nekem ez sok.. egy "female sasuke"-n nem akarod ki (sasuke kedvelők miatt kerülöm a megjegyzéseket, aki meg nem bírja az érti xD) de pl ha már azoknál tartunk akiket linkeltél.. egy Aoi crossplay.. xD nemkéne :D
Dec 27, 2012 3:52 PM

Offline
May 2008
1010
Bionkill said:
Csak crossplay-t ne xDD amiket eddig láttam szörnyű volt az összes xD
tény "puding próbája az evés".. de crossplay.. xD nekem ez sok.. egy "female sasuke"-n nem akarod ki (sasuke kedvelők miatt kerülöm a megjegyzéseket, aki meg nem bírja az érti xD) de pl ha már azoknál tartunk akiket linkeltél.. egy Aoi crossplay.. xD nemkéne :D


Igazából a kérdés hogy hogy csinálod meg. Az pl undorító aki nem képes megborotválkozni XD és full szőrösen oda állít.

Én meg pont hogy az Ilyen Female Sasukek/Narutok/Kakashik tól kapok agy bajt.. Egy dolog az hogy naruto tehát unalmas ötlettelen cosplay de a másik hogy a sok lány ilyen hülyeségekre pazarolja a adottságait ahelyett hogy valami jó csaj karakternek beöltözne. És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni. Csaj karakterekből meg rengeteg van.

Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cosplayelaz tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek...
Dec 27, 2012 4:04 PM

Offline
Apr 2012
883
Az idei évre nem panaszkodnék, az előző évekhez képest javulás volt, vagy legalábbis több az ízlésemnek megfelelő anime látott világot. Ezek között volt pár egészen jó, meg volt sok csalódás is. Nem tudom miért, de egyre inkább úgy tűnik, mintha az lenne az új tendencia, hogy elkezdenek valamit aztán összecsapják a végét, de ha sikeres a történet akkor bedobnak még egy évadok és akinek bejött az a márka miatt már megnézi. Erre jó példa SAO is baromi jó dolog lehetett volna belőle, de összecsapták. A szép grafikán és jó alap ötleten kívül semmit sem nyújt. Pár szerethető karakter van benne meg egy kis reménytelen romantika egy vödör nyállal meg a jó győz a rossz felett sémával megfűszerezve. Az ember, egy hosszú fárasztó nap után megnézi és elhiszi, hogy fasza anime, de ha másnap visszatekint semmi sem marad meg belőle. De lényeg az, hogy jól eladható. No, de ezzel sikeresen megölik a jó ötleteket is....

Cosplay, ha egyszer sok pénzem lenne akkor csináltatnék egy alucard jelmezt. csak itt dilemma az lenne, hogy kabát bőrből vagy szövetből legyen... :P
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Dec 28, 2012 12:58 AM

Offline
Sep 2011
2712
Mire én eljutok oda, hogy cp-zzek... Lehet el sem jutok odáig. Na majd kiderül :) Eleve conokra se járok nagyon. Bár nem szeretnék akkor már ilyen sablonos karaktereket cp-zni. Minden második ember Naruto, vagy Sasuke.
Kevés jó férfi cossplayesünk van, de vannak olyan pasi karakterek, amiket talán jobb is ha egy nő alakít itt a valóéletben. Sok anime pasi karakternek elég nőies vonásai vannak.

"Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cossplayel az tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek..."

A mai világban már a nők hordják javarészt a nadrágot, ezért sem fura. Hisz az utcán is rengeteg nadrágban járkáló nőt látsz. "Sajnos" még nem ért el oda a világunk, hogy a pasik férfiasságukat félredobva szoknyában járkáljanak odakint (bár a mostani meleg párti mozgalom mindent megtesz h randa dagadt férfiakat lássak tangában meg cowboy szerkóban az utcán, főleg a metrónál), és remélem nem is fogom ezt a kort megélni, illetve nem fajul tovább a dolog.

Meg amúgy is, a férfi crossplay-ek azért szörnyűek, mert egy hapsi eleve nem tudja azt a nőies karaktert visszaadni amit kiválasztott. Hiába csinál fasza ruhát, ha a testalkata, az arca férfias. Nem fog a karakterre ütni, aki rendszerint cuki meg aranyos. Inkább valami hatodik dimenzióból szervált torzított másolatára fog hasonlítani.


SAO jó anime lehetett volna. Ami zavart, az az hogy a harcjeleneteket nagyon lerövidítették és volt olyan, hogy azt bámultam 3 részen keresztül, hogy a csajok folyamatosan nyáladzanak Kirito után... nem kell. Már rosszul voltam.
Meg a fentebb említett hugica is rátett. Nem szeretem ezeket a testvér love sztorikat. Rendkívül idegesített. (Szerk.: Nem tudom ki látta innen a Love Wind című animét, de pl ott is az ereimet vágtam fel, mire végignéztem)
Valamint ahogy említettétek össze volt csapva. Sokszor olyan értelmetlennek tűnt az egész olyan gyorsan pörögtek az események.
És hirtelen most több így reggel nem jut eszembe. XD
Dec 28, 2012 1:50 AM

Offline
Nov 2012
509
Én is gondolkoztam egy Waver-kun cosplayen és meg is fogadtam, hogy ha lesz olyan félévem, hogy nem vesztek kreditet akkor megcsinálom. Magyarul ez a veszély nem fenyeget :) :( :( Még mindig jobbak azok akik önkritika híján a vizuális érzékelésed rombolják mint azok akik valami gagyit adnak ellő performance címszó alatt. A magányos rosszul öltözött humoristák jesszus..... na az a no komment kategória.
Good Luck ; Have Fun
Dec 28, 2012 2:01 AM

Offline
Oct 2009
124
Haou-Judai said:
Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cosplayelaz tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek...

Szerintem nem alaptalanul. Millió példája van annak, hogy férfit nők szinkronizálnak, de nőt hányszor szinkronizál férfi?... Mindenesetre számomra nem klappolna , ha egy srác beöltözne női hacukába.

Haou-Judai said:
És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni.

Azért ez nem feltétlenül van így.. :D
Guts
Auron
Haseo
Shotaro Kaneda
Briareos
Kouga Gennosuke
Black Jack
Manji
Yuuji Kaidou
Amon
Ergo Proxy
Niren Fedrok
Melos
Reno
Kaze Kuroki
Dec 28, 2012 2:10 AM

Offline
Sep 2011
2712
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD
Dec 28, 2012 2:44 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Amúgy az viszont szánalmasnak tartom hogy ha egy lány fiú karaktert cosplayelaz tiszta okés... ha egy srác meg csaj karaktert akkor máris jönnek az előítéletek...
Ilyen társadalomban élünk. Ha egy nő nadrágot hord az normális, ha egy férfi szoknyát, az furcsa. Ajánlom a témában a Hourou Musuko c. animét.

Haou-Judai said:
És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni. Csaj karakterekből meg rengeteg van.
Ezzel nem értek egyet. A rengeteg harem és ecchi animének köszönhetően lehet, hogy cosplayelhető férfi karakterből kevesebb van, mint nőiből, de még mindig rengeteg.

Noalle said:
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD
Most nem arról van szó, hogy ki mennyire király, hanem hogy ki mennyire cosplayelhető. Egyébként szerintem elég jól megálja a helyét ahhoz képest, hogy a kényelmes hétköznapokból kapásból egy poszt-apokaliptikus világba csöppent.
Dec 28, 2012 2:49 AM

Offline
Sep 2011
2712
Gorzius: Utóbbi állításoddal nem tudok vitatkozni. A szituációhoz képest nem rossz, de engem valamiért mégis irritáló karakter.
De most komolyan, ha ennyire szoknyát szeretnétek hordani hordjatok :) Csak férfiasan :D
Dec 28, 2012 4:34 AM

Offline
Sep 2008
2345
Haou-Judai said:
És erre féltékeny vagyok megmondom őszintén mert valjuk be kevés jó férfi karakter van aki lehet látványosan cosplayelni. Csaj karakterekből meg rengeteg van.
na ezzel én sem értek egyet...persze az igaz,hogy több cosplayezhető női karakter van,mint férfi, de azért szerintem a férfiaknak is van miből válogatniuk :D

viszont sajnos itthon szerintem elég kevés a férfi cosplayer...amit sajnálok :(

Haou-Judai said:
Ha tudnék varrni akkor cosplayelnék mert rengeteg karakter lenne akit cosplayelnék.. sőt a Crossplay-t is bevállalnám ha úgy adódna már csak a poén kedvéért.

wow milyen sok karaktert választottál a Gundam szériákból :D
egyébként a conon szoktam látni egy fiút,aki rendszeresen lánynak öltözik be,és asszem a versenyen is szokott indulni :D na ő egy vicces emberke lehet :D

visszatérve a SAO-ra:
Bionkill said:
Hát van játék de attól se vagyok elájulva :D 1-2 régebbi jobban meglett csinálva :/ egy kis izelitő róla: Link (az elején anime bejátszással indul az ne tévesszen meg senkit xD)

hhmm a képek alapján (itt nem az animés részre gondolok) a grafikája eléggé tetszetős :)
miért egyébként mi a baj a játékkal?


Scaldar said:
Pár szerethető karakter van benne meg egy kis reménytelen romantika egy vödör nyállal


na ezen jót nevettem :D
Dec 28, 2012 5:09 AM

Offline
Feb 2012
3851
havelmoo said:
Bionkill said:
Hát van játék de attól se vagyok elájulva :D 1-2 régebbi jobban meglett csinálva :/ egy kis izelitő róla: Link (az elején anime bejátszással indul az ne tévesszen meg senkit xD)

hhmm a képek alapján (itt nem az animés részre gondolok) a grafikája eléggé tetszetős :)
miért egyébként mi a baj a játékkal?


a gondom csak annyi h 2012-es játékhoz képest jobban megalkothatták volna story hasonló mint az anime karakter választás esélytelen egyedül kiritoval lehet menni (legalábbis az olvasottak alapján) na de majd szépen le lesz szedve és kiderül mit is tud :D


Scaldar said:
Pár szerethető karakter van benne meg egy kis reménytelen romantika egy vödör nyállal


ez kész xD
BionkillDec 28, 2012 5:33 AM
Dec 28, 2012 5:36 AM

Offline
May 2008
1010
Gorzius: Már láttam ^^

Az a baj hogy lehet hogy ha valami cosplayelhetö férfikarakter van is akkor az valami fantasy vagy Mecha animéböl/játékból van. Esetleg verekedős gameböl:

AZ ilyen Final fantasys karakterektől viszont herotom van.

Amúgy nem a közéletben levő crossdresingröl beszélek hanem csak Crossplayröl. Nem azért crossplayel valaki mert meleg vagy mert identitás zavara van. Jó persze ez is benne lehet. De van aki csak szórakozásból teszi. Van aki fogadásból vagy éppen kihívásból.

Egyébként valamelyiktek írta és már nincs kedvem vissza lapozni hogy Csajoknál azért fogadják el mert néhány karakter egy csaj jobban meg tud személyesíteni. Erre azt tudom mondani hogy max az amelyiknek nem nagyok a tőgyei.

80-90 év mecha pilótáit bevállalnám :D

Egyik kedvenc super robot pilotám: (Bár ebből is csak a régi az új verzió nagyon nem érdekel egyelöre)


Haou-JudaiDec 28, 2012 5:50 AM
Dec 28, 2012 8:28 AM

Offline
Apr 2012
883
Nos igen férfi cosplay... elég érdekes dolog, mert rakat férfi karakter olyan, hogy inkább nem öltöznék be annak. Van egy másik fele ami kimerül az ing farmer kombóval vagy egy orvosi köpennyel és végül van bevállalható karakter ami költséges, főleg abban az esetben, ha jól akarod, meg csinálni. És így belegondolva kevés olyan férfi karakter van az animékban akit legalább egyszer nem akartam volna vízbe fojtani... Tehát alapból sok esik listáról nem beszélve arról, hogy nem vagyok egy beöltözős típus :P
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Dec 28, 2012 9:21 AM

Offline
Sep 2008
2345
Bionkill said:


a gondom csak annyi h 2012-es játékhoz képest jobban megalkothatták volna story hasonló mint az anime karakter választás esélytelen egyedül kiritoval lehet menni (legalábbis az olvasottak alapján) na de majd szépen le lesz szedve és kiderül mit is tud :D


na majd akkor ha leszedted,és játszottál vele,mesélj :)
Dec 28, 2012 9:33 AM

Offline
Oct 2009
124
Haou-Judai said:
AZ ilyen Final fantasys karakterektől viszont herotom van.

Pedig szerintem látványosak. Persze van az örök kivétel Tifa, aki a legprimitívebben cpzhető az összes szériából, de egy Cloud, vagy egy Tidus is több odafigyelést és igényességet igényel. Főleg a hajakat illetően, ott sok múlik. Egy jó cp esetében sokat számítanak a személy adottságai is.
Crossdressre visszatérve meg a lányok azért is tudnak fiúkat cpzni, mert nem elég markánsak és férfiasak az adott személyek. Japánoknál is elég szélsőséges a helyzet. Vagy férfias, vagy Visual Kei bandóba illő srácok vannak. Fiúk viszont nem annyira nőiesek , hogy megcsináljanak egy crossdresst. Mellesleg én megnéznélek Haou egy női hacukában. xD
Noalle said:
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD

Nem az volt a szempontom, hogy mennyire szimpi vagy monumentális a személyisége a figurának, hanem a külső alapján linkelgettem. Éppen ezért nem linkeltem be például Spyke-ot, mert véregyszerű cp. :D
Dec 28, 2012 9:47 AM

Offline
Feb 2012
3851
havelmoo said:
na majd akkor ha leszedted,és játszottál vele,mesélj :)


már csak 1 torrent linket vagy vmit kéne rá találni és kiderülne :D
Dec 28, 2012 10:17 AM

Offline
Aug 2008
901
Bionkill said:
már csak 1 torrent linket vagy vmit kéne rá találni és kiderülne :D
Március 14-én jelenik meg, egyébként PSP-s játék.
Dec 28, 2012 10:19 AM

Offline
May 2008
1010
ZolikaUchiha said:
Haou-Judai said:
AZ ilyen Final fantasys karakterektől viszont herotom van.

Pedig szerintem látványosak. Persze van az örök kivétel Tifa, aki a legprimitívebben cpzhető az összes szériából, de egy Cloud, vagy egy Tidus is több odafigyelést és igényességet igényel. Főleg a hajakat illetően, ott sok múlik. Egy jó cp esetében sokat számítanak a személy adottságai is.
Crossdressre visszatérve meg a lányok azért is tudnak fiúkat cpzni, mert nem elég markánsak és férfiasak az adott személyek. Japánoknál is elég szélsőséges a helyzet. Vagy férfias, vagy Visual Kei bandóba illő srácok vannak. Fiúk viszont nem annyira nőiesek , hogy megcsináljanak egy crossdresst. Mellesleg én megnéznélek Haou egy női hacukában. xD
Noalle said:
Blue Genderből csak a mozifilmet láttam, de Yuuji Kaidou egy elég töketlen férfi emlékeim szerint. Őt kiszedném a listáról. xD

Nem az volt a szempontom, hogy mennyire szimpi vagy monumentális a személyisége a figurának, hanem a külső alapján linkelgettem. Éppen ezért nem linkeltem be például Spyke-ot, mert véregyszerű cp. :D


FF:

Cloud még okés... bár szerintem egy haladó cpsnek az kőnyű cosplay... Max a kardja az ami nehezebb. FF már csak egy játék élmény után gyűlöltem meg: Nem azt mondom hogy rossz de nekem amúgy se szimpatikus. Másik utálom a CG animéket.
És ezen kívül annak is nagy divat fansága van szerintem. Yuna nevű karakterből már rohadt sok cosplayt láttam... Szóval lehet igazságtalanul de nagyon herotom van már tőle.

Crossdresing

Készíts nekem cosplayt és lehet róla szó. Színészi játék meglenne hozzá :P
Színésznek kelet volna tanulnom és nem élelmiszer eladónak akkor talán lenne munkám XD
Dec 28, 2012 10:23 AM

Offline
Feb 2012
3851
Gorzius said:
Március 14-én jelenik meg, egyébként PSP-s játék.


Ó hogy.. akkor kapják be xD mondjuk nem mintha nagyon lázba hozna de azért kiprobálnám xD na de akkor várok.. :D

Edit: és tényleg.. most h kicsit utánaolvastam jobban találtam is leirást h március.. xD
Dec 28, 2012 10:39 AM

Offline
Oct 2009
124
Kicsit erősnek érzem a Final Fantasyre divatfanságot mondani. Ez a cím már generációkat kísért végig a NES-től a PS3-ig. Mellesleg volt nem csak CG film is FF-ből. Pl. Last Order. Ez nem egy Assasin Creed, ami tényleg egy divattermék. Ennek vaskosabb történelme van.
Dec 28, 2012 10:53 AM

Offline
May 2008
1010
ZolikaUchiha said:
Kicsit erősnek érzem a Final Fantasyre divatfanságot mondani. Ez a cím már generációkat kísért végig a NES-től a PS3-ig. Mellesleg volt nem csak CG film is FF-ből. Pl. Last Order. Ez nem egy Assasin Creed, ami tényleg egy divattermék. Ennek vaskosabb történelme van.


Jó akkor a divat fanságot vissza szívom bocs... De azt nem hogy túl sok istenítést kap...
Ennyi erővel SRW (1991-Napjainkig) és SD Gundam (1998-Napjainkig) játéksorozat is elég régóta tart még is alig ismerik itthon nálunk.

Csak ezek körökre osztott stratégia játékok míg a FF rpg (amitől csak pár lépés az unalmas MMORPG)

Kis Ízelítő a két játék sorozatból:
Super Robot Wars Z 2:

SD Gundam G Generation Oveworld:
Dec 28, 2012 11:14 AM

Offline
Oct 2009
124
Nem szeretem a különböző típusú játékokat egymáshoz hasonlítani. Mellesleg jogosan kap annyi istenítést amennyit. RPG-k között nagyon kiemelkedő és talán mondhatni korszakalkotó volt. Retro játékokat nem ismerem annyira, de az én véleményem az, hogy az FF hatalmasat alakított a maga műfajában a '90-es évek végén és erősen hatással volt a széria más játékokra is.
Most az, hogy mecha körökre osztott stratégiai játékot mondasz azt nem hasonlíthatom az FF-hez, mert nem ugyanaz a típus. Viszont ezeket hasonlíthatom a Heroeshoz és videók alapján én a Heroes mellett tenném le a voksomat. Szerintem ezek a mecha cuccok szubkultúrális termékek. Éppen azért szubkult, mert nem érdekli az emberek többségét. Ezt vagy elfogadjuk, vagy veszekszünk egy sort ezen. Szubkulton belül is egy szubkult ezek a játékok, ellenben az FF-fel, ami azért tarolt nem csak japánban. Szélesebb közegben hódított és nem csak a japán szubkult tagjai vásárolták ezeket a játékokat. Amíg a mechás játékokat szerintem csak az otakuk vették. Sajnos ebben a témában nem vagyok annyira jártas, így nem tudok tényszerű érveket sorakoztatni, csak a véleményemre tudok ebben az esetben hagyatkozni. Elnézést, ha esetleg lealacsonyítónak tűnik a mondataimban a Mecha szubkult, de attól függetlenül, hogy nem áll hozzám közel, megkapja a tiszteletet, mert igenis van egy nagy tábora ezeknek is. Csak én nem vagyok benne, így meg nehéz objektív kritikát megfogalmazni.
Dec 28, 2012 11:33 AM

Offline
May 2008
1010
Ez azért érdekelt hogy miben tarolt FF mert én szemben nem különbözik egyik mászkálós rpgtöl sem. Real Time Rpgket alapból nem kedvelem de ez mellékes.

Ha valami nem Subkultura akkor viszont nem épp azért szeretik annyira mert divatos mert"mindenki" szereti?

Egyébként egy SRW még arra is jó hogy más animéket meg ismerj. Én speciel Neon Genesis Evangelion játékot kerestem és így kötöttem kis az SRW MX illetve az SRW Alpha 3 nál. SRW Alpha 3 ban benne volt Gunbuster ami meg történetesen jelenleg kedvenc Mechas animém. És amíg a játékal nem játszottam létezéséről se tudtam. Ugyan ez Gundam szériákra is vonatkozik. SRW-kböl ismertem meg. Egyébként aki szereti az SRWt az nagy valószínűleg élvezné az SD gundam szériát is.

Szóval aféle jó reklámfogások is. Szóval lehet hogy szubkultúra de felér egy olyan szintű játékkal mint egy FF...

Na de mindegy kinek mi a kedvenc Animéböl készült Játéka vagy visual novelje? (az útobinál fordítva is gondolom)
Dec 28, 2012 11:57 AM

Offline
Oct 2009
124
Haou-Judai said:
Ez azért érdekelt hogy miben tarolt FF mert én szemben nem különbözik egyik mászkálós rpgtöl sem. Real Time Rpgket alapból nem kedvelem de ez mellékes.

Ha valami nem Subkultura akkor viszont nem épp azért szeretik annyira mert divatos mert"mindenki" szereti?

Szóval lehet hogy szubkultúra de felér egy olyan szintű játékkal mint egy FF...

Na de mindegy kinek mi a kedvenc Animéböl készült Játéka vagy visual novelje? (az útobinál fordítva is gondolom)

1. FF előtti 3D-s rpg-k nem nagyon voltak szerintem, ha voltak , akkor javítsatok ki.
2. Nem feltétlenül... Gyűrűk Urát például nagyon sokan szeretik és nagyon sokan nem szeretik. Nem azért szeretik az emberek mert "divat" lenne(divatnak egy 50 éves trilógiát nehezen mondanék.), hanem mert a filmek látványosak voltak, vagy a szépirodalmi értékei miatt szeretik sokan, vagy azért, mert egy komplex mű, amiben nem mellesleg egy komplett nyelv is ki lett fejlesztve. (Am. nem szeretem a lotr-t)
3. Ha így gondolod akkor rendben, szíved joga!
4. Nekem a kedvenc animéből készült játékom a Dragon Ball Z Tenkaichi 2 volt, kedvenc visual novelem nincs, nincs hozzájuk elég türelmem. Sok időt vesznek igénybe, vagy legalábbis amik érdekelnek, azok vesznek igénybe nagyon sok időt.
Dec 28, 2012 12:10 PM

Offline
Feb 2012
3851
ZolikaUchiha said:
Nekem a kedvenc animéből készült játékom a Dragon Ball Z Tenkaichi 2 volt


Az 1 nagyon jó játék még most is :D bár én a 3ast jobban szerettem többször végig is vittem xD a gond csak az h nem sokan játszottak vele mert mindenki inkább narutora volt már akkor is rákattanva amikor ezekkel is játszhattak volna :/ pedig aztán az akkori (ha jól emlékszem) Naruto Ultimate Ninja 2 talán.. hát a DBZ budokai tenkaichi 3 milliószor jobb játék élményt nyujtott..

Edit: ha hihetek az oldalaknak 2007es mint 2 játék mégis a külömbség nagyon látható..
DBZ Budokai Tenkaichi 3
Naruto Ultimate Ninja 2
BionkillDec 28, 2012 12:19 PM
Dec 28, 2012 12:21 PM

Offline
May 2008
1010
Hát akkoriban még azért valamennyire bennem is volt Dragon Ball Z Fanság (Mostanra az már 0 mert ahogy korában let írva több sebből vérzik)
DBZ játékokkal egy volt a gondol bármennyire is látványosak mérhetetlenül unalmasak...
Emelet nagyon nevetséges dolog hogy Videlel megverek bárki benne. Tehát erőviszonyok is nagyon rosszak a játékban. Verekedős anime játékok nagy unalmasak egy idő után. Dragon ball Budokai 3/Tenkaichi 2-3,Naruto Ultimate Ninja 2(?), Inuyasha illetve Yu Yu hakusoh játékokkal játszottam hát mint mondjak... Nagyon hamar meglehet unni őket.

Talán még sorolhatom ide a Tekkent is hisz abból is van anime. Nos abból valahogy se az animét se a játékot nem szeretem. Tekken 3 volt az utolsó tekken játék ami tetszett. De az is csak a röplabda mod miatt :D

Verekedős játékokból legjobb a Soul calibure igaz az nem vehető animés játéknak.
Dec 28, 2012 12:45 PM

Offline
Feb 2012
3851
DBZ játékokban azért ha nem gép ellen játszottál érezhetö volt az erőviszony pl ha már felhoztad videlt ellene egy ssj4 gogeta.. sebesség és erő közti külömbség eléggé érzékelhetö volt de h ne mondjak ekkora külömbséget egy sima Videl vs ssj1 goku között is megvolt már az a külömbség ami kelett ha erőben még nem is annyira de sebességben igen

tekkenel kapcsolatban, én is elég sokat toltam anno azzal bár nem kötött le sokáig :D
ami még anime tilupu játék és sokatt játszottam vele: .hack, FMA és még a DMC 3 is idesorolható talán, bár elég sok játékot kiprobáltam mellettük mint pl D.gray-man, rosario to vampire, meg shuffle is (ennyi ami most beugrik hirtelen xD)..

viszont DMC-vel kapcsolatban a mostaniaktól már a hideg ráz.. az utolsó jó játéka a 3as-volt azóta olyan változások mentek végbe benne hogy kibirhatatlan :D
Dec 28, 2012 12:53 PM

Offline
Oct 2009
124
Bionkill said:

Az 1 nagyon jó játék még most is :D bár én a 3ast jobban szerettem többször végig is vittem xD

Jó volt a 3 az tuti, a legtöbb karaktert ez számolja, csak a story mode olyan nyögvenyelős. Akar is korlátozni(pl. time limit, ameddig nem sebzed a gépet) és nem is.(úgy ölöd meg, ahogy akarod.) Az első rész a legnehezebb tenkaichi szerintem, elég kötött a story. Nekem ez is nagyon tetszett. Kettő az teljesen szabad teret ad a játékosnak, azt csinálsz, amit akarsz, úgy ahogy akarod. Story modeja egyszerűbb de sokszor a kevesebb több. Nekem a story mode miatt tetszett jobban a 3-nál. Viszont a 3 nagy előnye a Sim mode, és a memory card mentések betöltése.

Haou-Judai said:
DBZ játékokkal egy volt a gondol bármennyire is látványosak mérhetetlenül unalmasak...Emelet nagyon nevetséges dolog hogy Videlel megverek bárki benne. Tehát erőviszonyok is nagyon rosszak a játékban. Verekedős anime játékok nagy unalmasak egy idő után.

Talán még sorolhatom ide a Tekkent is hisz abból is van anime. Nos abból valahogy se az animét se a játékot nem szeretem. Tekken 3 volt az utolsó tekken játék ami tetszett. De az is csak a röplabda mod miatt :D

Verekedős játékokból legjobb a Soul calibure igaz az nem vehető animés játéknak.

1. Unalmasak, ha nincs társaságod hozzá. Mi a mai napid tartunk gamedayeket. xD
Gép ellen szerintem jogos, hogy bármelyik karakterrel leverj bármilyen erősségű CPU-t. :D Viszont pvp-ben azért kenheted a hajadra Videlt, ha Gogeta vagy Kid Buu az ellenfél. Gyorsabbak Videlnél, velük nem tud mit kezdeni.
2. Hát Tekken anime csak azután készült , hogy kijött 3... Ebben az esetben nem animéből készül játékról van szó, hanem játékból készült anime. Nekem az 5 is nagyon tetszett.
3. Soul Caliburból csak a 3 van meg, de azzal elvoltam egy darabig. Nekem tetszett.

Bionkill said:

viszont DMC-vel kapcsolatban a mostaniaktól már a hideg ráz.. az utolsó jó játéka a 3as-volt azóta olyan változások mentek végbe benne hogy kibirhatatlan :D

DMC 4 még szerintem egész jó volt, de a 3 tényleg a csúcs volt!

Am. még nekem az ilyen fél anime kötődésű játékokból a Resident Evil sorozatot is bírtam. De ott 4 volt az utolsó darab ami tetszett.
Dec 28, 2012 1:01 PM

Offline
May 2008
1010
GBA a sima Dragon Ball játékot szeretem. Oldalnézetes játék és kis Gokut kel irányítani. (illetve Krillint is lehet ha egyszer végig toltad a játékot) Az igazi játék élményt nyújt.

Más animés játékot:

Yu-gi-oh játékok... Igazából történetileg mind elég pocsék de mint kártyajáték jó...
Főleg újakban elég szánalmas a story ahol mindent neked kel csinálnod és a főhősök annyira primitívek.

Aztán játszottam még Tsubasa kapitányos játékkal :D (Ps2) Azt szeretem bár az se egy nagy játék. Illetőleg Egyéb sportos Anime játék még a Prince of tennis annak játszottam ps2 GBA változatával is... Mindkettő borzasztóan nehéz tud lenni.

Visual Novelk terén:
- X-Change 2-3, Ying Yang X-change Alternativ (Eroge) (Kedvenc)
- Hinata Bokko (Eroge)
- Pretty Soldier Wars (eroge) (kedvenc)
- Kokoro Connect Yochi Random (Nem rég megjelent PSP játék amit már végig is vittem. Egy nagyszerű játék egy remek animének :D)
Dec 28, 2012 1:03 PM

Offline
Feb 2012
3851
Igen a 3 story-ja elég korlátozósra sikerült a 2höz képest, persze nem úgy mondtam, hogy a 2 nekem ne tetszene mert hát elég nagy DB megszállott vagyok xDD

DMC 4-el nagyon keveset játszottam már nem jött be :/ meg amit nagyon de tényleg nagyon elb*sztak h dante-böl egy buzit csináltak.. xD ahogy kinéz most szerencsétlen.. xD hát az valami borzalmas.. ráadásul jóformán a régi fegyverei teljesen eltüntek/vissza szorultak.. ez verte ki a biztositékot nálam.. :D
Dec 28, 2012 3:17 PM

Offline
Aug 2008
901
Egyet kell értsek. A DMC3 a legjobb DMC. Ennek ellenére én a 4. résszel is sokat játszottam, bár be kell vallanom, hogy ez a Devil Hunter és Son of Sparda nehézségi fokozatok kitolása után a Nero-s Bloody Palace-ra korlátozódott. Azazhogy korlátozódik, néha-néha a mai napig elindítom egy körre.
A 3. részhez egyébként a mentéseim valamikor eltüntek az éterben, előlről meg nincs kedvem -megint- elkezdeni XD
Jan 5, 2013 10:58 AM

Offline
Aug 2012
1858
Nah, ez a téma is ki lett vesézve.:D

Hé, volt már innen valaki con-on? :D
Jan 5, 2013 12:30 PM

Offline
Sep 2008
2345
voolltam!!és nagyon szeretek járni ^^
Jan 5, 2013 12:50 PM

Offline
Aug 2012
1858
Értem.:D És, cosplayoztál valakit, vagy csak úgy?:D
Jan 5, 2013 12:58 PM

Offline
Sep 2008
2345
hűű háát nagyon sok conon voltam már,azt hiszem az első conom 2007 őszén volt...és azóta nem cosplayeztem egyszer se,mindig csak távolról néztem a beöltözött emberkéket csodálattal,meg érdeklődéssel :D de tavaly már a tavaszi conon elgondolkoztam rajta,hogy ki kéne próbálni, és aztán ősszel meg is tört a jég...és annyira tetszett hogy mostmár nem lesz olyan con,amikor nem öltöznék be :D
Nunnally voltam a Code geassből :) egyébként én se vagyok teljesen normális, hogy első cosplaynek ilyet választok XD
igazándiból a barátaim hatására választottam őt...ugyanis ők a code geassből akartak beöltözni,és rávettek hogy legyek nunnally :D
Jan 5, 2013 5:52 PM

Offline
Nov 2012
509
Így az emlékezetem szélén keresvén az őszi konról nem sok mindenre sikerül visszaemlékezni. egy Lulu még valahogy rémlik de rád nem emlékszem....
Következő con előtt írd meg, hogy mit cosplayelsz ;)
(cosplay és én? még nem, talán egyszer)
Good Luck ; Have Fun
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « 1 2 [3] 4 5 » ... Last »

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login