Report Hirozuki's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 55.3
Mean Score: 7.16
  • Total Entries447
  • Rewatched8
  • Episodes3,465
Anime History Last Anime Updates
JoJo no Kimyou na Bouken (TV)
JoJo no Kimyou na Bouken (TV)
Dec 5, 12:22 PM
Watching 6/26 · Scored -
Sasaki to Miyano
Sasaki to Miyano
Nov 28, 1:42 PM
Plan to Watch · Scored -
Blue Period
Blue Period
Nov 28, 1:35 PM
Watching 10/12 · Scored -
Manga Stats
Days: 71.7
Mean Score: 6.71
  • Total Entries575
  • Reread13
  • Chapters11,357
  • Volumes685
Manga History Last Manga Updates
Fata Morgana no Yakata: Anata no Genten ni Itaru Monogatari
Fata Morgana no Yakata: Anata no Genten ni Itaru Monogatari
Dec 4, 12:01 PM
Plan to Read · Scored -
Fata Morgana no Yakata: Anata no Hitomi wo Tozasu Monogatari
Fata Morgana no Yakata: Anata no Hitomi wo Tozasu Monogatari
Dec 4, 12:01 PM
Plan to Read · Scored -
Jitsu wa Watashi wa
Jitsu wa Watashi wa
Nov 28, 5:01 AM
Plan to Read · Scored -

Favorites

Anime (3)
Manga (2)

All Comments (25) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
zZevh Nov 25, 10:37 AM
kabul ettiğin için ben teşekkür ederim
angel205 Nov 24, 11:46 AM
wlhtrjshjfkjgsggfs acayip tatlı ,bende yapardım ama çok üşeniyorum
angel205 Nov 24, 11:39 AM
bende seninkini çok beğendim liste tasarımında harika, kabul ettiğin için teşekkürlerr <3
bentleyfiasco Nov 19, 12:26 AM
👋🏻
Flonex Nov 16, 6:47 AM
yalan söylüyorsun üz beni seni si-
Flonex Nov 16, 6:35 AM
üz beni
Flonex Nov 16, 6:23 AM
slm
loliyemek Nov 2, 8:29 AM
Sağol bu adı düşünmem 17 yılımı aldı
Lexius Sep 27, 2:42 PM
Umarım senin için en iyisi olur :)
Lexius Sep 27, 2:25 PM
Teşekkür ederim. Gayet iyiyim, sen nasılsın? Umarım hayatta her şey umduğun gibi ilerliyordur.
Ewolver Sep 22, 1:15 AM
Üniversite için şehir değiştirme sebebi ile buraya vakit ayıramadım için yazamadım. En kısa zamanda yazacağım! Sözüm sözdür!
Ewolver Sep 13, 3:19 AM
Favori karakterlerimin niye favori olduklarını yazdığım uzunnn yazıları kaydetseydim diye başımı duvarlara vurduğum doğrudur şu anda. Ama sen okumayı sevdiğini söylediğine göre önce seni eleştirilerin yayınlanacağı ve anime tartışılacağı (muhtemelen) kulübe davet etmek isterim. Şaka şaka kulüpte olduğunu biliyorum :D Ama güzel reklam girdim değil mi? Var bende potansiyel öyle değil mi? Var de lütfen :D

10) Dian Issac : Baccano serisinin karakterler üstünden dönen kurgusu bir çok noktada kafa karıştırıcı ve hikaye içinde karman çorban bir hale gelebiliyor. Bu animenin verdiği şey, karmaşıklaşan ver çıkmaz noktaya gelen hikayeden harika final yapmak sonuçta. Bu karışıklığı sağlayan şey ise karakterlerin kendileri. Ama bir noktada seyirci bunu takip etmeyi bırakıp ekrana boş boş bakabilir. Issac ve Miria bu seride hem hikayeyi karmaşıklaştıran diğer karakterler gibi ana karakterlerden biri hem de karmaşıklaştırmak yerine sanki "bu dünyayı ciddiye almayın, gülüp geçin" dercesine seriyle dalga geçiyor. Normalde bu tip karakterle gıcık olurum ama Baccano'da durum farklı. Seriye kattıkları yeri yerine tempo arttırma, çatık kaşla olan biteni anlamaya çalışırken bir anda girip seyirciyi güldürmeleri; bu iki karakteri sadece Baccano da parlatan bir unsur. Baccano'yu favorilerime şu anda eklemeyeceksem kesinlikle bir karakterini favorilerime eklemem gerekiyor diye düşündüm ve listenin son sırasına Issac'ı ekledim.

9) Zodlyck Killua: Daha yepyeni izlediğim bir serinin aslen iki ana karakterinden biri. Seride bariz gösterilen bir şey ana çok geçti. O da Gon ve Killua'nın arkadaşlığı. Gon'un biraz daha basit bir kişi olarak kalması ise Killua'nın ikili ilişkide daha ön planda olmasına sebep olduğunu söyleyebilirim. Bu ilişki de ne? : Arkadaşlık. İkili arasındaki arkadaşlık birçok boyutu ile işleniyor ve ikili arasında geçen olayların önemli sonuçları sürekli dillendiriliyor. Çoğu Shounen'de ana ekip niye bir ekip sorusunu sorarken Hxh'de Gon ve Killua arasında samimiyeti hissetim. Bunun yanında Killua'nın hayatta bir şeyler başarmak istemesi, ailesine karşı başkaldırısı ve iyi bir müttefik olması da onu favorilerime eklememe sebep oldu.

8) Edward Elric: FMA'yı sadece bir shounen olmasının yanında çok iyi bir yolculuk hikayesi ve çok iyi bir abi-kardeş hikayesi olarak görüyorum. Ve bunların başı olan kişi de tabi ki ana karakter: Edward Elric. Karakterin hemen hemen her boyutunu görüyoruz: Abi olmasından dolayı kardeşini korumak için üstünde olan baskı, küçük yaşta aldığı sorumluluğun altında ezilmemek için gösterdiği çaba, geçmişi geride bırakması gerektiği noktada hala unutamaması, asi ve baş kaldıran ruh haline karşı eski günleri ve rutini özleyen çocuk iç güdüsü,.... Edward'ın bu derece iyi anlatılması aslında serinin anlatım dili ve evrenini yansıtışı ile de alakalı bir durum. Sonuçta FMA serisi bir karakter hikayesi shouneni. Yan ibir ekibi takip etmiyoruz. Ana karakterimiz ana odakta.

Listeyi hazırlamak benim için de zor bu yüzden geri kalanını bir sonraki yazı da atayım. Şimdi sıra benim sorumda:

- Animeleri puanlarken puanlamalarına dikkat ediyor musun? Yani animelere verdiğin puanların senin için önemi var mı?
- Baccano hakkında sen ne düşünüyorsun?
- Ağladığın 5 seriyi yaz. Hepsinde ağlıyorsan en çok ağladın 5 seriyi yaz.
Ewolver Sep 10, 11:03 AM
Aslında ikimiz de birbirimizin favori animeleirni biliyorduk. (Sen daha iyi biliyorsundur gerçi biraz stalker'sın ya :D ) Ama yine de soru olarak sorması eğlenceli öyle değil mi?

Öncesinde senin bahsettiğin 3 seriye de göz attım. Birini ise bitirdim. Banana Fish, bana çok B sınıfı aksiyon filmi gibi geldi. Karakterle dikkat etmeden bu şeklide izleyince de aksiyonu aynı tarz animelerden çok daha aşağıda gelince izlemeyi bıraktım. Ama tekrardan dönebilirim.

Sarazanmai'nin ilk 2 bölümünü eğlenceli ve absürt bulmuştum. Ama sonra kendini bariz tekrar ettiğini görünce soğudum.

Wonder Egg ise tek bitirdiğim seri aralarında. Ortalama üstü buldum ve hakkında bir eleştiri yazısı bile yazdım. Eğer istersen eleştiri yazısını atabilirim.

Benimkilere gelirsek benim de favorilerim deki animelerden 1 tanesi hariç geri kalanı belli türde en iyisi olduğu için o listede. Kısacas açmam gerekirse:

Natsume Yuujinchou Shi: Bütün seriyi temsilen en iyi bulduğum sezonu koydum. Benim için Slice of Life, türü itibari ile de Shoujo'u sudur. Kısa ve öz hikayeler, basit ama duygusal anlar, evreni için hiçbir değişime sebep olmayacak ama kendi içinde bir dünyası olan olaylar bu seride mevcut.

Code Geass: Listede niye burda olduğunu unuttuğum tek seri. Evet unuttum. Zamanında çok sevip 10'da 10 dediğimden beri 6 yıl geçti ve hiçbir şey hatırlamıyorum :D Bir daha izleyeceğim kesinlikle

Fate/Zero 2: Fate/Zero izlediğim en iyi olay hikayesi olan anime. Yani bir olayı merkez alıp hikaye anlatmayı tercih ediyor. Ve bunu da çok iyi yapıyor.

Violet Evergarden: Bence en iyi kadın protagonist karakter. Çok iyi görsellikleri var. Violet'tin yolculuğunu ise harika gösteriyor.

Tengen Toppa: Benim için en Epik anime. Bir de ana karakterin "Nerden nereyee" dedirtmesi de bence de bu konuda en iyisi

FMA:B: En sevdiğim shounen serisi. Sonuçta o kadar seri var ve bir tane birincisi olacak yani.

Tatami Galaxy: En iyi diyalogları ve bütün bir serinin en iyi tek hikaye olduğu (11 bölüm tek bir olay) anime.

Monogatari Series 2: En iyi karakter hikayelerine sahip seri. Monogatari serisi olarak tabi. Yine de favori sezonum Second Season.

Steins;Gate: En iyi hikaye.

Evangelion: Evangelion ise gerçek anlamda favorim. Evet kırıldığım nokta bu. Evangelion'a baş yapıt olarak bakıyorum.


Huh benim listem böyleydi. Sandığından detaylı yazdım sanırsam. Şimdi sen de favori karakterlerini yaz bakalım :)Ewolver Sep 9, 10:53 AM
Aslında hem seven hem de hayal kırıklığına uğrayanlardanım. Bence Fumetsu no Anata E'nin açılış bölümü, ardından gelen March ve Gugu arc'ları güzel. Gugu arc'ının bitişini pek beğenimyorum biraz oldu da bitti gibi geliyor ama yine de güzel. Ondan sonraki suçlular aradası arc'ını ise hiç sevmiyorum. Bunun detaylarını uzun uzun konuşabiliriz.

Bir de kendini suçlama bence. Yeni nesli yakalamak ne demekki zaten. Attack on Titan kitlesinin içinde değilim. Yani bir bakınca iyi ki değilim diyorum. Yani orada olmamak geri kalmışlıksa bıraksınlar geride kalalım :D Zaten seni MyAnimeList kulübüme davet edip oradaki bu konular için yaptığım ankete davet edecektim ama sen benden hızlı davrandın. :)

Peki bana favori animelerini ve sebeplerini söyleyebilir misin?

Ewolver Sep 8, 2:01 PM
MyAnimeList'tin sosyalliği bir garip. Büyük ihtimal milletin altında anket veya discord linkimi görmüş olabilirsin. Baya bayadır görüyorsan bazı kişilerin altında destan gibi uzunn uzunn yazılarımdan da biliyor olabilirsin. Anlayacağın, konuşmayı severim ben :D Sen de iyi ki arkadaşlık isteği atmışsın :)

Ya şimdi sen de böyle deyince sanki 2 yaşlı insan gibi olduk. Gerçi her yerde 2020, 2021 yıllarına ait hesaplar görüyorum. 2015,2016 ları hatırlıyorsan bilirsin. Anime izleyen veya konuşan insan sayısı baya baya azdı. Şimdi herhangi bir ortaokulda her sınıfta anime izleyen birilerini bulabilirsun. Ahh ah genç zamanlar... :D

Son olarak senini hakkında bir şey tahmin edeceğim: Fumetsu no Anata E'nin ilk bölümünde ağladın değil mi? :D İlk bölüm olmasa da kesin bir yerinde ağlamışsındır. 10 verdiğine göre yani. Değil mi?