Forum Settings
Forums
New
Mar 8, 2015 5:11 AM
#1

Offline
May 2010
21
Καλό ή κακό, σοβαρό ή αστείο, ποιο anime σας έκανε εντύπωση;

No Game No Life
Περίμενα σαχλή κωμωδία με πολύ fanservice αλλάαυτά ήταν μόνο ένα μικρό κομμάτι της σειράς. Έχει ίντριγκα,μάχες ευφυϊας και ενδιαφέροντες χαρακτήρες. Αξίζει να κάτσεις να το δεις είτε για το γέλιο ή τις σοβαρές στιγμές.

Phi Brain: God's Puzzle
Από τον τίτλο θα περιμένατε ένα anime με γρίφους και χαρακτήρες που προσπαθούν να νικήσουν ο ένας τον άλλο με το μυαλό τους, σωστά; Ε όχι λοιπόν. Υπάρχουν γρίφοι αλλά ποτέ δε βλέπεις καν πως οι χαρακτήρες τους λύνουν. Είναι ένα στερεοτυπικό shounen χωρίς ιδιαίτερα ενδιαφέροντες χαρακτήρες ή ιστορία. Δε θα το έλεγα κακό αλλά δεν έχει και τίποτα το ξεχωριστό.
Reply Disabled for Non-Club Members
Apr 21, 2015 12:17 AM
#2

Offline
Jul 2014
20
Μολις ειδα το Kotonoha no Niwa (Garden of Words).
Αν και δεν ψοφαω για romance, μαρεσε παρα πολυ και για αυτο το βαθμολογησα με 9/10 αλλωστε.Δεν πιστευα οτι θα μαρεσει, but whatever, μαρεσε ΠΑΡΑ πολυ...!!!!
Το animetion ειναι αλλου, το λιγοτερο.Οτι πιο ομορφο εχω δει, το ιδιο και η ηχητικη επενδυση!
Η ιστορια επισης μαρεσε αν και το τελος ηταν αρκετα προβλεψιμο.
Θα ηθελα να ειχε μεγαλυτερη διαρκεια μονο, οχι 45 λεπτα αλλα κανα 1,5ωρο!!!!
Εσεις το εχετε δει?Πως σας φανηκε?
Apr 23, 2015 1:49 AM
#3

Offline
Jul 2014
20
Συνεχιζει το Makoto Shinkai Streak και μετα το Kotonoha no Niwa που ειδα προχθες, σημερα ειδα το 5 CM Per Second.
Εκπληκτικο απλα...!!!!!!!
Οπτικα απιστευτο, τοσο χρωματα και φοβερα σκηνικα, φανταστικα σκηνοθετημενο και η μουσικη επενδυση κατι παραπανω απο ταιριαστη.
Δεν μπορω να βρω κατι που να με πειραξε, εμενα προσωπηκα, περαν καποιον σκηνων στο 1ο Act που ηταν λιγο βαρετες.
Κατα τα αλλα, φοβερο!
Spoilers ahead.
https://www.youtube.com/watch?v=N5ERsTs63OM
Περιττο να πω, οτι οποιος δεν το εχει δει...ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ!!!!!!
Apr 26, 2015 3:36 PM
#4

Offline
Nov 2014
20
aim for the top : gunbuster 2, το οποιο οπως τα περισσοτερα sequel ήταν χειροτερο απο το πρωτο,αλλα και παλι διασκεδαστικο

και το michiko to hatchin π δεν με τραβηξε πολυ κ το παρατησα :3
Apr 27, 2015 2:04 AM
#5

Offline
Jun 2011
578
LONGlNUS said:
και το michiko to hatchin π δεν με τραβηξε πολυ κ το παρατησα :3


Γιατι? Γιατι? Με σκοτώνεις...... :'(
Συμπαθητική μουσικουλα ειχε, ωραιο γκομενακι η πρωταγωνίστρια, το background θύμιζε Μεξικο... τι άλλο θες? :P
May 1, 2015 8:52 AM
#6

Offline
Feb 2013
529
egw xwthika ligo se fancervise kai eida se dio meres ths dio prwtes season too kuroko no basket
den thimamai ton eauto moo na vlepei toso grigora 2 apanwtes season..
gia opion aresketai se sports anime kala tha kanei na to dei h kanei ena rewatch ^^
den xeromai kai idieterws me to cliche too o hrwas na einai adunamos kai meta na ginete somehow op(an kai akoma noobaki einai)alla auton ton kuroko den tha ton ksexasw gia poluuu kairo ^^
May 4, 2015 5:30 PM
#7

Offline
Nov 2014
20
AADMC said:

Γιατι? Γιατι? Με σκοτώνεις...... :'(
Συμπαθητική μουσικουλα ειχε, ωραιο γκομενακι η πρωταγωνίστρια, το background θύμιζε Μεξικο... τι άλλο θες? :P


φιλε πραγματικα ειχα καθε καλη διαθεση να το αγαπησω αυτο το anime,αλλα εν τελει δεν ξερω.μ φανηκε λιγο samurai champloo wannabe οσο αναφορα τη δομη,η πρωταγωνιστρια ηταν κ εκεινη ξεπατικοσουρα revy απο black lagoon.γενικα δεν βρηκα κατι πρωτοτυπο να με τραβηξει στη πλοκη, ή εστω ωραιους χαρακτηρες.αυτη ειναι απλα η αποψη μ ομως ετσι :Ρ
May 7, 2015 9:51 AM
#8

Offline
Sep 2008
199
log horizon δεν ηταν και πολυ καλο ομως
το no game no life μαλλον θα το κοιταξω και εγω
May 22, 2015 3:09 AM
#9
Offline
Feb 2009
37
ειδα μιση σαιζον terraformars. Βαρετο...
Jun 12, 2015 2:06 AM
Offline
May 2014
577
eida 4 episodia rurouni kenshin...

ehh...
einai enta3ei pros to paron
Jul 14, 2015 2:26 PM

Offline
Jul 2014
20
Απο αυτη την season βλεπω
Dragon Ball Super
Durararax2 Ten
God Eater (Ufotable)
Rokka no Yuusha
Gangsta
Aoharu x Kikanjuu
Ushio to Tora
Τα δυο καλυτερα πιστευω πως ειναι τα Gangsta (το οποιο περιμενα εδω και πολλους μηνες!) και το Ushio to Tora μεχρι στιγμης!!!!!
Για πειτε ρε παιδες, εχετε καποια αλλη καλη προταση απο αυτη την season?
Jul 15, 2015 9:05 AM

Offline
Feb 2013
529
Captain_Zaraki said:
Απο αυτη την season βλεπω
Dragon Ball Super
Durararax2 Ten
God Eater (Ufotable)
Rokka no Yuusha
Gangsta
Aoharu x Kikanjuu
Ushio to Tora
Τα δυο καλυτερα πιστευω πως ειναι τα Gangsta (το οποιο περιμενα εδω και πολλους μηνες!) και το Ushio to Tora μεχρι στιγμης!!!!!
Για πειτε ρε παιδες, εχετε καποια αλλη καλη προταση απο αυτη την season?


prison school kai ksero psomi ^^
Jul 16, 2015 5:26 AM

Offline
Aug 2014
605
Αυτήν την σεζόν βλέπω αρκετά anime, αλλά αυτά που μου έκαναν ιδιαίτερη εντύπωση είναι:
1)Overlord
2)Gakkou Gurashi!
3)Monster Musume no Iru Nichijou
4)Gangsta.
5)Prison School
6)Ranpo Kitan: Game of Laplace
7)Sore ga Seiyuu!

Για άλλα anime όπως
1)Ushio to Tora (TV)
2)Charlotte
3)Aoharu x Kikanjuu
4)Rokka no Yuusha
5)Classroom☆Crisis
Περιμένω να με κερδίσουν, τα υπόλοιπα που βλέπω τα συνεχίζω γιατί δεν μου αρέσει να αφήνω τίποτα στη μέση.

Oh, pitiful shadow cloaked in darkness.
Thy actions cause men pain and suffering.
Thy hollow soul drowns in thy sins.
How would you like to see what death is like?
-Enma Ai
Jul 16, 2015 10:19 AM

Offline
Jul 2014
20
Τελικα αρχισα αρκετα περισσοτερα ανιμε απο οτι περιμενα και εγω :P
Dragon Ball Super
Gangsta
Durarara x2 Shou
Prison School
Ushio to Tora
Aoharu x Kikanjuu
Rokka no Yuusha
Monster Musume
Shimoneta (μπλα μπλα μπλα!Τεραστιο τιτλο εχει!)
Himouto!Umaru-chan
God Eater (Ufotable)
Το σκεφτομαι για καοια ακομα αλλα σκεφτομαι οτι μετα δεν θα προλαβαινω με τιποτα :P
Jul 16, 2015 5:06 PM

Offline
Aug 2014
605
Captain_Zaraki said:
Τελικα αρχισα αρκετα περισσοτερα ανιμε απο οτι περιμενα και εγω :P
Dragon Ball Super
Gangsta
Durarara x2 Shou
Prison School
Ushio to Tora
Aoharu x Kikanjuu
Rokka no Yuusha
Monster Musume
Shimoneta (μπλα μπλα μπλα!Τεραστιο τιτλο εχει!)
Himouto!Umaru-chan
God Eater (Ufotable)
Το σκεφτομαι για καοια ακομα αλλα σκεφτομαι οτι μετα δεν θα προλαβαινω με τιποτα :P


Κοίτα δεν ξέρω πόσα επεισόδια μπορείς να βλέπεις την ημέρα, αλλά δεν πιστεύω να έχεις μεγάλο πρόβλημα άμα ήθελες να δεις και άλλα. Εγώ καθαρά βλέπω 30 anime (31 αν μετρήσεις και τα Pokemon που να βλέπω όποτε μου καπνίσει) από τα οποία μόνο το Naruto έχει τελειώσει. Και μπορώ να σου πω, πως βλέπω 2 με 4 επεισόδια την ημέρα MAX από τα καινούργια και μάλιστα έχω χρόνο για το Naruto.
Δικό σου πρόγραμμα, απλά λέω για αν είναι να αρχίσεις κάποια γρήγορα για να μην τα έχεις στο Plan To Watch για μήνες. ;)


Oh, pitiful shadow cloaked in darkness.
Thy actions cause men pain and suffering.
Thy hollow soul drowns in thy sins.
How would you like to see what death is like?
-Enma Ai
Jul 17, 2015 8:41 AM

Offline
Jul 2014
20
^^Δεν ξερω ποσα Completed βλεπεις, αλλα επειδη βλεπω κυριως completed και λιγοτερο ongoing δεν εβαλα περισσοτερα!
Πχ χθες ειδα το Corpse Party: Tortured Souls και απο ongoing τα 2 πρωτα του Shimoneta και του Monster Musume!8 στο συνολο!
Σημερα ομως για παραδειγμα ειδα ολοκληρο το Ben-To, που ειναι 12 επεισοδεια, αρα αμα ειχα και 1-2 ongoing σειρες μαλλον θα πηγαιναν για αλλη μερα και θα χαλαγε το προγραμμα!
Παντως τα ongoing που εχω αφησει, μην νομιζεις τα εχω αφησει επειδη ακριβως δεν με ψηνουν τοσο!Δηλαδη το Gate, για το οποιο το σκεφτομουνα τωρα, οταν ολοκληρωθει δεν νομιζω να το δω!
Υ.Γ.Χεχεχε, δεν εχω τιποτα στο Plan to Watch :P Αν δεις την λιστα μου ποτε δεν εχω τιποτα σε εκεινο τον τομεα, μονο τα Watching, Watched, Dropepd και On Hold εχω!(Που τα Oh Hold ειναι dropped στην ουσια χαχαχαχαχα!).Δεν βαζω κανενα anime εκει γιατι θελω να βλεπω κατω που λεει το συνολο καθαρο το νουμερο των anime που εχω δει!
Anw, on-topic, το Corpse Party εκτως απο ατμοσφαιρα δεν ειχε κατι αλλο εντυπωσιακο!
Το Ben-To απο την αλλη ειχε ωραιους χαρακτηρες, καλες σκηνες κωμωδιας και η δραση ηταν ολα τα λεφτα!Το animetion επισης ηταν κομπλε και το ολο concept ειχε φαση, χαχαχα!
Το μονο παραπονο που εχω απο αυτο ειναι οτι εκανε κοιλια για λιγο μετα την μεση!
Για αυτο λοιπον εχουμε και λεμε:
Corpse Party: Tortured Souls - 5/10
Ben To - 7/10
Captain_ZarakiJul 17, 2015 8:46 AM
Jul 22, 2015 9:01 AM

Offline
Jul 2014
20
Λοιπον λοιπον!
Ειδα το Highschool DxD το οποιο ηταν αυτο που περιμενα θεματικα, αλλα καλυτερο απο οτι επριμενα!
Ωραιες κωμικες σκηνες, πολυ fanscervice και μπολικη δραση!
Ειδα και τα 2 OVA, νταξει, μια χαρα ητανε!
Τωρα αρχισα το DxD: New!!!!
Jul 23, 2015 3:19 AM

Offline
Apr 2014
259
Βλεπω αρκετα απο το season, αλλα τα αγαπημενα μου ειναι:
Ushio to Tora
Akagami no Shirayuki-hime
Durarara!! x2 Ten
Rokka no Yuusha
Gakkou Gurashi
Jul 23, 2015 5:13 AM

Offline
Jul 2014
20
Τελος το DxD: New :D
Ηταν καλυτερο απο το 1ο σε ολα και πρεπει να πω οτι μαρεσε!!!!!!!
Ειδικα η τελευταια μαχη ηταν ολα τα λεφτα με τις ατακες του Issei χαχαχαχα!!!!
Σημερα λεω να δω το Aiura!!!!
Το εχει δει κανενας?Αξιζει?
Jul 23, 2015 12:19 PM

Offline
Nov 2014
7
Συνηθως βλεπω πολλα και διαφορετικα genres ταυτοχρονα γιατι βαριεμαι τη μονοτονια (εκτος οταν το anime που βλεπω εχει να κανει με sports που πορωνομαι αν και συμφωνω οτι το cliche του αδυναμου πρωταγωνιστη που γινεται γαμαουα ειναι πολυφορεμενο).
Απο αυτα που βλεπω αυτο το διαστημα μου εχουν τραβηξει το ενδιαφερον τα εξης:


  1. Gangsta.
  2. Psycho-Pass
  3. Haikyuu!!
  4. Code Geass
  5. Shigatsu wa Kimi no Uso
  6. Arslan Senki (TV)
  7. Akagami no Shirayuki-hime
  8. Aoharu x Kikanjuu
  9. God Eater
Aug 7, 2015 6:27 PM

Offline
Aug 2015
5355
Απο τα anime της Summer Season αυτα που μου εχουν κινησει το ενδιαφερον ειναι το charlotte(λογω των δυναμεων που εχουν τα ατομα θυμιζει code geass φαση P), gakkougurashi (στυλ madoka magicka που ξεγελαει τον θεατη) , god eater (δεν εχω ξαναδει τετοια γραφικα σε anime :O),overlord(οp main character που θελει nerf :P) και Shimoneta to Iu Gainen ga Sonzai Shinai Taikutsu na Sekai (pervy jokes ftw!) :D
Aug 20, 2015 12:25 PM

Offline
Sep 2008
199
μολις τελειωσα το mushishi πολυ χαλαρωτικο σε σημειο που νομιζω αμα εισαι μαστουρωμενος το απολαμβανεις πιο πολυ. τωρα θα δω το Natsume Yuujinchοu san και μαλλον το jojo bizarre
Aug 20, 2015 2:05 PM

Offline
Dec 2014
42
neratza713 said:
μολις τελειωσα το mushishi πολυ χαλαρωτικο σε σημειο που νομιζω αμα εισαι μαστουρωμενος το απολαμβανεις πιο πολυ. τωρα θα δω το Natsume Yuujinchοu san και μαλλον το jojo bizarre

Μόλις τέλειωσα την 3η σεζον απο το Natsume Yuujinchou και μπορω να πω οτι ειναι πολυ ωραιο και χαλαρωτικο.. να το δεις ^^
Aug 20, 2015 2:56 PM

Offline
Jul 2014
20
neratza713 said:
μολις τελειωσα το mushishi πολυ χαλαρωτικο σε σημειο που νομιζω αμα εισαι μαστουρωμενος το απολαμβανεις πιο πολυ. τωρα θα δω το Natsume Yuujinchοu san και μαλλον το jojo bizarre

Χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα, ελιωσα :P Απο τα αγαπημενα μου anime το Mushishi.Ειμαι λιγο τις χαλαρωσης δεν μπορω να πω!
Εγω του εσκισα τα ραμματα!Ειδα:
DxD BorN
Angel Beats
Angel Beats OVA
Zankyou no Terror
Nisemonogatari
Nekomonogatari
Kill La Kill (On Hold now)
Darker Than Black
και τωρα αρχισα το Hyouka και ειμαι στο 6ο επεισοδειο!
Συνοπτικα λιγες εντυπωσεις:
DxD Born
Οτι περιμενα, απλως με περισσοτερη δραση.Εχω την αισθηση οτι ειχε λιγο λιγοτερους κωλους, βυζια κλπ απο τα προηγουμενα αλλα ισως και να ειναι η ιδεα μου Το ευχαριστηθηκα δεν μπορω να πω!Καλη φαση!
Angel Beats!
Αν και στην αρχη δεν μου γεμιζε το ματι, πραγματικα το καραγουσταρα!Σιγουρα δεν ειναι κατι το απιστευτο, αλλα νομιζω οτι ηταν αρκετα καλοφτιαγμενο.
Angel Beats! OVA
Απλως οκευ, τιποτα περισσοτερο, τιποτα λιγοτερο.Ενα διασκεδαστικο επεισοδειο που σε βγαζε λιγο απο το mood του τελευταιου επεισοδειου.
Zankyou no Terror
Πολυ, πολυ καλυτερο απο οτι περιμενα απο αυτα που ακουγα!!!!Ειχε και ωραια υποθεσουλα, κομπλε χαρακτηρας, γαμματο animetion και σου κρατουσε συνεχεια την προσοχη!Εγω δεν περιμενα καν να μου "δωσει" τοσα πραγματα!
Darker Than Black
ΑΠΛΑ ΓΑΜ*ΣΕ!!!!!!!!!!!Ηταν η κλασσικη περιπτωση anime το οποιο απεφευγα για καποιο λογο για χρονια Με ξετρελανε πραγματικα!!!!!Φοβερος χαρακτηρας ο Hei!!!!!Χαιρομαι που το ειδα επιτελους!
Nisemonogatari
Απο εδω νομιζα μου ειχε πει καποιος οτι δεν ηταν τοσο καλο οσο το Bakemonogatari, αλλα πρεπει να διαφωνησω.Το Nise το βρηκα ΕΞΑΙΡΕΤΗΚΟ!!!!Οι συζητησεις μεταξυ των χαρακτηρων ηταν απλα καταπληκτικες, η ψυχεδελια υπηρχε και εδω και οι αδερφες του Koyomi ειχαν απιστευτη φαση!!!!!!Εγω για να πω την αληθεια μου, το ευχαριστηθηκα πιο πολυ απο το Bakemonogatari!
Nekomonogatari
Τιποτα το τρομερο."Καλυπτετε" απο την σκια του πολυ μεγαλυτερου Bakemonogatari.Αξιζει η προβολη του, αλλα δεν νομιζω οτι κερδισα κατ "σημαντικο" βλεποντας το!
Kill La Kill
Ακριβως οτι περιμενα Ακριβως ομως!Πολυ ελαφρυ και happy go lucky, το animetion μαρεσει οπως και η Ryuuko!!!!Δεν μπορω να πω οτι το περνω στα σοβαρα, αλλα για αυτο που ειναι, ειναι ωραιο!Δεν το εχω τελειωσει ακομα!
Μετα σκεφτομαι να δω το Hyouka, το οποιο οπως και το DTB (καλα το DTB χρονια τωρα) λεω συνεχεια να το δω και τελικα βλεπω κατι αλλο!
Για το Hyouka δεν εχω κατασταλλαξει ακομα.Θα δειξει!
Υ.Γ.Ακομα στην 1η σελιδα ειμαστε σε αυτο το θρεντ? >.<
Sep 8, 2015 7:46 AM

Offline
Aug 2014
605
Είδα όλα τα OVA και Specials από anime που είχα ήδη δει και απορώ με τον εαυτό μου γιατί δεν το έκανα πιο μπροστά. Τα καλύτερα κατά την άποψή μου ήταν του Mushishi, Black Butler, Attack On Titan, Angel Beats, FMA Brotherhood και Baccano.

Επίσης είδα όλες τις ταινίες του One Piece, από τις οποίες μόνο η τρίτη με τον Chopper στο νησί με τα ζώα μου φάνηκε βαρετή. Οι υπόλοιπες ήταν από καλούτσικες μέχρι καλές, όπως η τέταρτη με τους αγώνες πλοίων. Ενώ οι δύο τελευταίες, Strong World και Z, ήταν υπέροχες.

Τώρα λέω να ανοίξω τους ορίζοντές μου και να δω κάνα Shounen/Shoujo Ai για να δω και τι παίζει. Θα ξεκινήσω με το Loveless και καλή μου τύχη.

Oh, pitiful shadow cloaked in darkness.
Thy actions cause men pain and suffering.
Thy hollow soul drowns in thy sins.
How would you like to see what death is like?
-Enma Ai
Sep 10, 2015 1:35 PM

Offline
Dec 2014
42
Είδα το Deadman Wonderland και δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν αρεσει τοσο :P εμενα μου αρεσε παρα πολυ και αρχισα και το manga.. Το μόνο κακό ειναι που το κόβουν πολύ απότομα.. Πιστεύω έπρεπε να συνεχιστεί..
Sep 11, 2015 1:15 AM

Offline
Jun 2011
578
Steven15ify said:

Επίσης είδα όλες τις ταινίες του One Piece, από τις οποίες μόνο η τρίτη με τον Chopper στο νησί με τα ζώα μου φάνηκε βαρετή. Οι υπόλοιπες ήταν από καλούτσικες μέχρι καλές, όπως η τέταρτη με τους αγώνες πλοίων. Ενώ οι δύο τελευταίες, Strong World και Z, ήταν υπέροχες.


Ααααχ.. Τι μου το θύμισες τωρα το Dead End Adventure? Ηταν υπέροχη ταινια! Ειδικα ο κοβγας στο bar ηταν ολα τα λεφτα. Αντε, παω να την ξαναδω! :P

Steven15ify said:
Τώρα λέω να ανοίξω τους ορίζοντές μου και να δω κάνα Shounen/Shoujo Ai για να δω και τι παίζει. Θα ξεκινήσω με το Loveless και καλή μου τύχη.


Ο Ιησους και οι παντοφλες του!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 0_ο Απο το πιο χάλια βγηκες να ξεκινήσεις καλε? Το Loveless ειναι... ειναι... αντε μην πω τι ειναι. Ή οχι, θα πω. Σαν το Gravitation ειναι!! Για όσους δεν το κατάλαβαν το έβρισα τώρα. :P
Γιατι δεν μου έστειλες μήνυμα να σου προτείνω κατι και πήγες έτσι ξυπόλυτος στ' αγκάθια, βρε Στέφανε? Για κοίτα τουτα εδω να στανιάρεις:
- Shounen Ai
Ai no Kusabi
DRAMAtical Murder
Junjou Romantica
- Shoujo Ai
Akuma no Riddle
Aoi Hana
Strawberry Panic
Sep 11, 2015 3:15 AM

Offline
Aug 2014
605
AADMC said:
Steven15ify said:

Επίσης είδα όλες τις ταινίες του One Piece, από τις οποίες μόνο η τρίτη με τον Chopper στο νησί με τα ζώα μου φάνηκε βαρετή. Οι υπόλοιπες ήταν από καλούτσικες μέχρι καλές, όπως η τέταρτη με τους αγώνες πλοίων. Ενώ οι δύο τελευταίες, Strong World και Z, ήταν υπέροχες.


Ααααχ.. Τι μου το θύμισες τωρα το Dead End Adventure? Ηταν υπέροχη ταινια! Ειδικα ο κοβγας στο bar ηταν ολα τα λεφτα. Αντε, παω να την ξαναδω! :P

Steven15ify said:
Τώρα λέω να ανοίξω τους ορίζοντές μου και να δω κάνα Shounen/Shoujo Ai για να δω και τι παίζει. Θα ξεκινήσω με το Loveless και καλή μου τύχη.


Ο Ιησους και οι παντοφλες του!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 0_ο Απο το πιο χάλια βγηκες να ξεκινήσεις καλε? Το Loveless ειναι... ειναι... αντε μην πω τι ειναι. Ή οχι, θα πω. Σαν το Gravitation ειναι!! Για όσους δεν το κατάλαβαν το έβρισα τώρα. :P
Γιατι δεν μου έστειλες μήνυμα να σου προτείνω κατι και πήγες έτσι ξυπόλυτος στ' αγκάθια, βρε Στέφανε? Για κοίτα τουτα εδω να στανιάρεις:
- Shounen Ai
Ai no Kusabi
DRAMAtical Murder
Junjou Romantica
- Shoujo Ai
Akuma no Riddle
Aoi Hana
Strawberry Panic


Χαχαχα, όντως το Loveless δεν με ξετρέλανε. Πέρα από το γεγονός ότι άφησαν τη μισή ιστορία έξω, οι χαρακτήρες και γενικότερα ο κόσμος δεν μου άρεσαν και πολύ. Αυτό ειδικά με τα αυτιά δεν μπορώ να καταλάβω αν έχει κάποιο σκοπό ή ο δημιουργούς απλά την έβρισκε έτσι.

Πάντως από αυτά που μου ανέφερες, και σε ευχαριστώ, το Dramatical Murder ήθελα να το δω και δεν ήξερα καν ότι είναι Shounen AI.
Και σκεφτόμουν να δω το Junjou Romantica αντί για το Loveless αλλά είδα ότι ήταν 3 σεζόν και ήθελα κάτι μικρό. Και καλός κακός επέλεξα Loveless.

Oh, pitiful shadow cloaked in darkness.
Thy actions cause men pain and suffering.
Thy hollow soul drowns in thy sins.
How would you like to see what death is like?
-Enma Ai
Sep 12, 2015 1:21 AM

Offline
Jun 2011
578
Steven15ify said:

Πάντως από αυτά που μου ανέφερες, και σε ευχαριστώ, το Dramatical Murder ήθελα να το δω και δεν ήξερα καν ότι είναι Shounen AI.
Και σκεφτόμουν να δω το Junjou Romantica αντί για το Loveless αλλά είδα ότι ήταν 3 σεζόν και ήθελα κάτι μικρό. Και καλός κακός επέλεξα Loveless.


Η ιδεα του anime Dramatical Murder δεν βγηκε απο κάποια manga αλλά απο game. Ένα yaoi game. Τώρα το anime δεν εχει τέτοιες σκηνές γι' αυτο κι έπεσε στην κατηγορία των shounen ai. Γενικα ειναι ενα διασκεδαστικό anime με κάμποσες μάχες.

Όσο για το Junjou Romantica... κάποιοι το θεωρούν και shounen ai αλλά και yaoi. Μην πανικοβληθείς οταν δεις να πηγαινει το πράγμα για "τρελιτσες" άνω των 18. Το πιο extreme που θα δεις θα ειναι κάτι τέτοιο. Δεν δείχνει κανένα επίμαχο σημείο γι' αυτο και δεν ειναι 100% yaoi. Τωρα, το γεγονος οτι ειναι 3 σεζον δεν πρεπει να σε πειραζει. Δες μονο την πρωτη. Ετσι κι αλλιως και στα υπολοιπα manga που εγιναν anime δεν τελειωνε το story τους εκει που τελείωνε το anime. Το manga (or game) συνεχιζόταν. Επιλογη σου ειναι αν το συνεχίζεις. ^_^

Anyway, have fun! :-)
Sep 13, 2015 2:01 PM

Offline
Aug 2014
605
AADMC said:
Steven15ify said:

Πάντως από αυτά που μου ανέφερες, και σε ευχαριστώ, το Dramatical Murder ήθελα να το δω και δεν ήξερα καν ότι είναι Shounen AI.
Και σκεφτόμουν να δω το Junjou Romantica αντί για το Loveless αλλά είδα ότι ήταν 3 σεζόν και ήθελα κάτι μικρό. Και καλός κακός επέλεξα Loveless.


Η ιδεα του anime Dramatical Murder δεν βγηκε απο κάποια manga αλλά απο game. Ένα yaoi game. Τώρα το anime δεν εχει τέτοιες σκηνές γι' αυτο κι έπεσε στην κατηγορία των shounen ai. Γενικα ειναι ενα διασκεδαστικό anime με κάμποσες μάχες.

Όσο για το Junjou Romantica... κάποιοι το θεωρούν και shounen ai αλλά και yaoi. Μην πανικοβληθείς οταν δεις να πηγαινει το πράγμα για "τρελιτσες" άνω των 18. Το πιο extreme που θα δεις θα ειναι κάτι τέτοιο. Δεν δείχνει κανένα επίμαχο σημείο γι' αυτο και δεν ειναι 100% yaoi. Τωρα, το γεγονος οτι ειναι 3 σεζον δεν πρεπει να σε πειραζει. Δες μονο την πρωτη. Ετσι κι αλλιως και στα υπολοιπα manga που εγιναν anime δεν τελειωνε το story τους εκει που τελείωνε το anime. Το manga (or game) συνεχιζόταν. Επιλογη σου ειναι αν το συνεχίζεις. ^_^

Anyway, have fun! :-)


Όχι, άμα ξεκινήσω πρέπει να το τελειώσω, δεν μπορώ αλλιώς. Ακόμα και να το συχαίνομαι δηλαδή. Και αυτό που λες με το anime να σταματά και να συνεχίζει το manga. Άμα μου άρεσε το anime τότε θα διαβάσω το manga του. Αλλά το anime θα το τελειώσω.

Oh, pitiful shadow cloaked in darkness.
Thy actions cause men pain and suffering.
Thy hollow soul drowns in thy sins.
How would you like to see what death is like?
-Enma Ai
Sep 21, 2015 4:30 PM

Offline
Jul 2014
20
Long time no see people :D
Τον τελευταιο καιρο ειδα τα:
Gokukoku no Brynhildr.Ωραιο!Οχι τιποτα το απιστευτο αλλα μια χαρα σε γενικες γραμμες!
Stranger: Mukou Hadan.Ω ναι ηθελα χρονια ολοκληρα να το δω!Και MOTHER-FUCKER!ΦΟΒΕΡΟ!!!!!!!!!!!Το εβαλα στα 5 πιο αγαπημενα μου anime!
Hotarubi no Mori e.Φανταστικο!Ηταν καλο σε ολα!Το ευχαριστηθηκα παρα πολυ!
Kyoukai no Kanata.Τωρα το βλεπω και ειμαι στο 3ο επεισοδειο!Μεχρι στιγμης πρεπει να πω οτι εχει ενδιαφερον!
Captain_ZarakiSep 21, 2015 4:36 PM
Feb 25, 2016 2:56 PM
Offline
Jun 2015
46
Ena anime pou teleiwsa prosfata einai to Coppelion, post apocalyptic theme (eimai fan) kai sxetika ok arxh, opote eixe elpides oti 8a eksakolou8ouse na mou kentrizei to endiaferon kai na exei kapoia stoixeia pou 8a mou aresan, dustuxws meta apo to 2o epeisodio paei kata diaolou pou lene. Megalh apotuxia kai exw na niw8w tosh baremara me seira apo tote pou eida to school days! xD Opote h entupwsh pou mou afuse htan kakh,exw ws arxh na mhn dropparw seires kai na prospa8w na brw kapoia 8etika alla dn etuxe auth thn fora!
Jul 20, 2016 8:42 AM
Offline
Apr 2015
2
Terror in Resonance - Zankyou no Terror στα ιαπωνικά. Ψυχολογικό, μυστηρίου, με πολύ δυνατό και καλό plot & story building up. Θυμίζει αρκετά Death Note σε πολλά στοιχεία του, αλλά έχει την μοναδικότητα του. Παίζει με το μυαλό σου, καλο mindfuck & brainwashed. Και αρκετά ενδιαφέρον χαρακτήρες πράγμα πολύ σημαντικό για ένα άνιμε. Δεν θέλω να το κάνω σπόιλ, έχει να κάνει με τρομοκρατία εν μέρη. Αξίζει να το δείτε είναι μονο 1 σεζον, 11 επεισόδια. MUST
Sep 17, 2016 11:33 AM
Offline
Jul 2018
564612
Γενικά αυτή τη χρονιά σε αυτά εδώ βρίσκομαι <όχι μόνο αυτές τις μέρες> :

1.Higurashi No Naku Koro Ni Kai
2.Bleach
3.Rurouni Kenshin
4.Bishoujo Senshi Sailor Moon


Τα λατρεύω όλα.
1 -> Απλά το αγαπώ! Έχει μυστήριο, gore, όμορφους χαρακτήρες και την Rena Ryuugu ! <3
2 -> Το bleach δεν είναι από τα αγαπημένα μου αλλά μου αρέσουν κάποιοι χαρακτήρες και έχει ωραίες μάχες!
3 -> To συγκεκριμένο μου πρότινε ο αγαπημένος μου και το ξεκίνησα μαζί του! Η ιστορία του εξελίσσεται στην εποχή <της Ιαπωνίας>, που υπήρχαν σαμουράι και τα σπαθιά τα είχαν σαν δεύτερο χέρι τους! Ο Kenshin πλέον είναι ένας περιπλανούμενος ξιφομάχος που έχει ορκιστεί να μην σκοτώσει ποτέ ξανά! Προφανώς και ήταν κάποτε δολοφόνος! Συναντά την Καόρου και η ιστορία εξελίσσεται σχετικά γρήγορα. Καθόλου βαρετό, είναι πολύ ρομαντικό και ο Kenshin είναι μια αξιαγάπητη διχασμένη προσωπικότητα που βρίσκει κάποια στιγμή το νόημα ύπαρξης της. Οι μάχες δεν είναι και οι καλύτερες αλλά οι πολεμιστές είναι απλά απίθανοι! ^-^
4 -> Τι να πω! Είναι η μητέρα όλων των magical girl anime και από τα πρώτα που είδα στην τηλεόραση! Αγαπημένο!!!

removed-userSep 17, 2016 11:46 AM
Dec 19, 2016 8:02 AM

Offline
Apr 2014
595
Πριν από λίγο καιρό είδα το Plastic Memories. Ήταν πιο βαρετό απ'ότι φαινόταν αλλά ήταν και μικρό επίσης γι'αυτό το είδα μέχρι τέλους.
"You don't become Hokage in order to be acknowledged by the village.
The one who is acknowledged by everyone, is the one who becomes Hokage."
Uchiha Itachi, Naruto Shippuden
Jan 8, 2017 6:52 AM

Offline
Jan 2015
1254
Ολοκλήρωσα το Keijo και παρακολουθώ τη δεύτερη σεζόν του Bubuki Buranki.
Jan 9, 2017 9:54 AM
Offline
Mar 2013
28
Ξεκίνησα 2η σεζόν Ao no Exorcist και Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu.
Jan 9, 2017 11:55 AM

Offline
Dec 2015
143
Είμαι στα μισά του 'Shokugeki no Souma' 2η σεζόν, και μπορώ να πώ πως είναι υπερβολικά repetitive σε σχέση με τη πρώτη.. Ανυπομονώ να τελειώσει.. -_-
Mar 31, 2017 9:29 PM
Offline
Mar 2017
2
Εγώ μόλις πρόσφατα τελείωσα το Soul Eater και πραγματικά τα πρώτα 30 Επισόδια είναι επικά, αλλά στο τέλος έφαγα απίστευτη ξενέρα ειδικά στην τελευταία μάχη. Είναι και απο το ίδιο studio που έκανε και το Full Metal Alchemist αυτό με σόκαρε περισότερο.
Apr 4, 2017 8:39 AM
Offline
Dec 2015
4
Μόλις ξεκίνησα attack on titan season 2!! Μετά από μεγάλο χρονικό διάστημα αναμονής περιμένω να νιώσω τον ίδιο ενθουσιασμό και εκπληκτικοτητα όταν πρωτοείδα την πρώτη σεζόν!Και άμα έχει την ίδια πορεία με το manga τότε είμαι σίγουρος ότι δεν θα το μετανιώσω!.
Jul 4, 2017 6:14 PM
Offline
Jul 2015
8
Καλησπερα απο μενα ^^
Μολις τελειωσα το Zankyou no terror και θα σας συμβουλευα να το δειτε αν δεν το εχετε δει. Εχω γραψει και ενα σχετικο review γι'αυτο. Αν θελετε κοιταξτε το. Πραγματικα αξιζει.
Mar 5, 2019 2:58 AM
Offline
Mar 2014
9
Καλησπέρα!

Μόλις τελείωσα Hinamatsuri και Golden Kamuy ,αφού είδα επιτέλους και το Samurai Champloo .
Hinamatsuri ισως απο τις καλυτερες κωμωδιες που εχω δει μαζί με Beelzebub και Konosuba
Το Golden Kamuy καλό ,ωραία ιστορία αν και δε νομίζω να δω τη 2η σεζόν,δε με κράτησε τόσο
Για το Samurai Champloo τι να πω, υπεροχη ατμοσφαιρα, τρομερη μουσικη , ολα οσα εχουν πει τόσοι :P
Aug 11, 2020 1:25 PM
Offline
Aug 2020
4
just watched given and like... yes
Oct 13, 2020 8:12 AM

Offline
Sep 2019
15
Τελείωσα το Fullmetal Alchemist. Πολύ καλό με πολύ ωραία πλοκή.
Just a hunch.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Introduce yourselves please./Παρουσιαστείτε. ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

neratza713 - Nov 9, 2008

1192 by Ignis_ »»
Apr 12, 2021 7:06 AM

» Tί mangas διαβάζετε αυτή την περίοδο?

neratza713 - Jan 9, 2013

26 by Spykakos »»
Oct 13, 2020 8:08 AM

» The GreekZ Club Discord!

everynamestaken - Dec 11, 2017

10 by Texi »»
Apr 21, 2020 5:18 PM

» Greek Related Anime

Utellme - Nov 1, 2009

18 by Mikaya_Murasaki »»
Dec 20, 2016 9:21 PM

» Your Name Movie

eluhil - Dec 13, 2016

4 by NikkyCaptain »»
Dec 18, 2016 1:35 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login