Forum Settings
Forums
New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « First ... « 8 9 [10] 11 12 » ... Last »
Mar 8, 2013 5:43 AM

Offline
Nov 2012
509
Hentai:
hentai=tabu na ezért kis híján nagyon kiakadtam, aztán átfutottak az agyamon azok a hentaiok amiket csak azért szenvedtem végig, hogy lenullázzák az agyam. Igen sajnos a műfajban értékelhető darabot nagyon nehéz találni. Az, hogy az átlag hentai színvonal 6 és 5 között van az kissé gyász... nincs mit szépíteni a műfajhoz óvatosan kell hozzányúlni.
ízlés dolga, hogy kinek mi az inger küszöbe, de engem már nem igazán tud felizgatni semmi 2D-s. Vannak dolgok amik tényleg csak 3D-ben jók :) hogy akkor miért nézegetem néha azt ne kérdezd, mert magam sem tudom...

eroge: egy-kettőnek nekiálltam, de idő és kedv hiány miatt nem igazán játszok mostanság ilyenekkel. (és részben elégtelen angol szókincs miatt), bár lenne időm végre egy kettőt tisztességesen végigjátszani...
Good Luck ; Have Fun
Mar 8, 2013 6:26 AM

Offline
May 2008
1011
viharphoenix said:

hentai=tabu na ezért kis híján nagyon kiakadtam


Pedig ez így van. Sokak nem tudnák jó szemmel nézni hogy valaki ilyeneket néz mert nem találják természetesnek. Én nem bántok érte senki van olyan ismerősöm bőven. Ha szeretik nézzék de én inkább kihagynám

Perverz ocsmány dolgok a való életben is tabunak számítanak. nem olyan téma amiről mindenkivel beszélgethetsz mondjuk egy társaságban ezért is hívom tabu kategóriának.
Ez nem rosszindulat.
Mar 8, 2013 6:44 AM

Offline
Feb 2012
460
viharphoenix said:
ízlés dolga, hogy kinek mi az inger küszöbe, de engem már nem igazán tud felizgatni semmi 2D-s.


Pedig van egy rövid ám annál tartalmasabb mondás: 2D > 3D :D
Erről a témáról mindig ez a Genshiken jelenet ugrik be: http://www.youtube.com/watch?v=qezJcCIH4Jo

Haou-Judai said:
Az első erogem teljesen véletlen volt mivel AA nem jelezte hogy 18+ a game én meg nyugodt szível játszok egész végig semmi olyan jelenet erre végül kiköttettem a mostoha húggal a kádban XD Az rontott meg...


Nem ismerem azt, de el tudom képzelni a meglepődést :D. Én a Fate/Stay Night-al játszottam úgy, hogy nem voltam vele tisztába hogy eroge, szóval egyszer csak felejthetetlen meglepetésben volt részem, nem volt sok előszele a dolognak.
FSN-t amúgy tudom ajánlani ha valaki most kíván belevágni a visual novelezésbe, én nem hittem volna fog majd szórakoztatni a superpower / action része, de kellemesen meglepett. Az anime adaptációja elég szutyok.
_katz_Mar 8, 2013 6:53 AM
Mar 8, 2013 6:53 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Perverz ocsmány dolgok a való életben is tabunak számítanak. nem olyan téma amiről mindenkivel beszélgethetsz mondjuk egy társaságban ezért is hívom tabu kategóriának.
Ez nem rosszindulat.
Igazából most eszembe jutott a Rule 36: If it exists, it is someones fetish. No exceptions.
Gyengébb angolosok kedvéért: 36-os szabály: Ha létezik, akkor az valakinek a fétise. Kivételek nincsenek.

katz89 said:
Nem ismerem azt, de el tudom képzelni a meglepődést :D. Én a Fate/Stay Night-al játszottam úgy, hogy nem voltam vele tisztába hogy eroge, szóval egyszer csak felejthetetlen meglepetésben volt részem, nem volt sok előszele a dolognak.
Tök ugyanígy jártam. Szintén Fate/Stay Night, szintén nem tudtam, szintén meglepődtem.
Mondjuk igaz, hogy gyanakodhattam volna, amikor a játék mellé volt csomagolva az uncensor pack, de személy szerint én eredendően ez alatt a vér és a kisötétített képfelületek mennyiségét értettem, mint egy véres anime TV verziójánál. Sosem tévedtem még akkorát...
Mar 8, 2013 9:11 AM

Offline
Jan 2008
940
Valsz egyike vagyok azon keveseknek, akiknek bejött az FSN anime, pedig még a VN-nel is játszottam.
Use your brain before using your keyboard!
Mar 8, 2013 1:45 PM

Offline
May 2008
1011
Junchi said:
Valsz egyike vagyok azon keveseknek, akiknek bejött az FSN anime, pedig még a VN-nel is játszottam.


Nem hiszem.. Mivel az FSN elég overrated..
Mar 9, 2013 12:08 AM

Offline
Jan 2008
940
^Wat?

7,89-es átlag az oldalon minden, csak nem overrated...
Use your brain before using your keyboard!
Mar 9, 2013 10:58 AM

Offline
May 2008
1011
Junchi said:
^Wat?

7,89-es átlag az oldalon minden, csak nem overrated...


Hát nem tudom az én orromat már elég régóta birizgálja ez az anime...

De amúgy így is 62. helyen van top favoritban.
Mar 9, 2013 12:34 PM

Offline
Jan 2009
230
Azon a bizonyos magyar oldalon lehetne azt mondani hogy túl van értékelve. De úgy őszintén miden túl van értékelve ami cuki, fanservice, és csecs/felsőtest villantás.
Mar 9, 2013 1:45 PM

Offline
Feb 2012
460
Haou-Judai said:
De amúgy így is 62. helyen van top favoritban.

Nézettségben pedig 28. :)

Saját véleményem az egészről:

Én az FSN franchise-al a visual novelen keresztül ismerkedtem meg, és mint már írtam nekem tetszett. Bár voltak gyengébb pillanatai a sztorinak és baromi hosszú volt (3.6 nap játékidő volt, az 200+ epizód animét kitehetne), azért mindig hajtott valami tovább. A VN után a Fate / Zero animét néztem, ami szerény véleményem szerint megérdemli az itteni rate-jét. Azért fenntartom teljes mértékben csak akkor élvezhető ha a háttértörténetet ismeri az ember hozzá.

Ezek után vágtam bele az eredeti FSN adaptációba, nem voltak nagyon magas elvárásaim mert sok helyen olvastam rosszat róla. Abba bíztam vagyok már annyira fan hogy el tud szórakoztatni, tévedtem. Rengeteget tudnék regélni róla, hogy mennyire rosszul adták át a sztorit és a világot, de ez annyira nem meglepő mivel 24 részbe képtelenség lett volna valami értelmeset csinálni ebből, ettől még lehetett volna szórakoztató a dolog annak aki már ismerte a világot. Azon viszont teljesen meglepődtem, hogy milyen szinten low-budget az animáció. A karakterek mozgása nem csak rohadt darabos volt és mindenhol újrahasznált, hanem a harcok során mindenki szabályosan repkedett hogy ne kelljen futást animálni. Maga az art azokon a pontokon jól nézett ki ahol ctrl + c, ctrl + v átvettek egy hátteret a VN-ből. Nem értem a zenéket mondjuk miért nem vették át akkor már, lehetett volna egy jó pontja a dolognak...
Mar 10, 2013 7:26 PM

Offline
Feb 2008
486
Ecchi-Fanservice:
Nekem bejön és kikapcsol, bár a harem kategriát kedvelem leginkább ebből a típusból. Nem a kedvenc műfajom de nem is tüntetek ellene.
Azért megemlítenék pár darabot amelyek szerintem egész jóra sikeredtek és mondjuk úgy "belopta magát szívembe":

1. Highschool DxD
Light novellt kéne olvasni, mivel csak a 2.dik volume-ig dolgozta fel (a jelenelg 14ből) az anime amiből sok nem szűrődik le. A többi jelölthöz képest agresszívabb az ecchi benne a főhős "túlfűtött perverz személyisége" miatt. Attól még a novell-t imádom mert bazijó sztorija van (és az anime eddig nem tért el tőle ezért azt is).

2. Ichiban Ushiro no Daimaou
Meglepő és mulatságos volt az elképzelés a főhősről és a hogy kicsoda is valójában.

3. Sekirei
Kinda "sense of justice" de annyira nincs eltúlozva mint az Index-ben Touma. Párhuzamot tudnék húzni az itt és a Freezing főhős-és csaja kapcsolatból.

4. Shuffle!
Az eleje talán nem annyira jó de a közepe felé belehúz és szép kis történet kerekedik ki belőle a végére.

5. Utawarerumono
Fantasy-hoz képest egész jó lett.

Part2 - Visual novells:
Volt pár amikkel játszottam de nekem is megvolt a meglepetés dolog.
Nos amikkel gyermekkoromban megismerkedtem és játszottam:
Tokimeki Check-In, Brave Soul, Chain - The Lost Footprints, I'm Gonna Serve You 4, Kara no Shoujo, Jewel Knights Crusaders, Tsukihime, Kango Shicyauzo 2, Saya no Uta, Routes.
Érdekess hogy itt is próáltam találni pár horro/detektives játékot találni mint anno a Lucas Arts játékoknál megtaláltam pl:
1. Chain - The Lost Footprints - eszméletlen jó detektíves
2. Kara no Shoujo - bizarr és misztikus és van folytatása ami most februárban jött ki
3. Saya no Uta - mistery a felső fogon, tele groteszk lényekkel és képzelgésekkel
4. Tsukihime - egyik kedvencem, mert imádom Type-Moon-t

Relunx
Mar 10, 2013 8:00 PM

Offline
Mar 2012
617
ecchit nem bírom, mmint oké ,ha vmi full ecchi vagy ákrmi meg fanservicre épül, de amikor komoly témákat elpoénkodnak ilyen jelenetekkel, az a halálom
Mar 12, 2013 9:17 AM

Offline
Aug 2008
901
Relunx said:
Ecchi-Fanservice:
Nekem bejön és kikapcsol, bár a harem kategriát kedvelem leginkább ebből a típusból. Nem a kedvenc műfajom de nem is tüntetek ellene.
Nekem teljesen hangulatfüggő, hogy éppen nézek-é ecchit, vagy nem. Bár mostanában már egyre ritkább a dolog.

Haou-Judai said:
Szerintem ezt a kategóriát nyugodtan hagyhatnád On-holdnál mert így sokan félreérthetik hogy miért droppoltad.
Én - mint már többször említettem - magamnak tartom a listámat. Az már csak egy extra fícsör, hogy megnézheti más is.
Mar 12, 2013 11:17 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius said:

Haou-Judai said:
Szerintem ezt a kategóriát nyugodtan hagyhatnád On-holdnál mert így sokan félreérthetik hogy miért droppoltad.

Én - mint már többször említettem - magamnak tartom a listámat. Az már csak egy extra fícsör, hogy megnézheti más is.


Ebben mondjuk igazad van. De azért a listád segítségével könnyen szerezhetsz ellenséget és "barátot" is.
Mar 12, 2013 11:41 AM

Offline
Feb 2012
460
Áthozva a népszerű topicból:
Haou-Judai said:
Drop kb azzal egyelő hogy "Kalap Szar".

Hát én a saját dropjaim alatt ritkán értem ezt, inkább csak apathetikus vagyok a dologgal. Nem volt kedvem tovább nézni / úgyéreztem nem az én témám / untatott, de attól hogy dobtam valamit még nem következik, hogy rossznak tartom. Amiket igazán megvetek, azokat gyakran le szoktam erőltetni, csak hogy joggal kritizálhassam.

Mondjuk az is igaz, hogy én nem szoktam sokat nyomozni előre az animékről, egy review-t általában már akkor is spoileresnek tartok ha nem az. Genre lista + recommendation alapján felcsapok valamit, ha nem jön be nem jön be. 'No hard feelings.
_katz_Mar 12, 2013 11:52 AM
Mar 12, 2013 4:36 PM

Offline
May 2008
1011
katz89 said:
Áthozva a népszerű topicból:
Haou-Judai said:
Drop kb azzal egyelő hogy "Kalap Szar".

Amiket igazán megvetek, azokat gyakran le szoktam erőltetni, csak hogy joggal kritizálhassam.


TOMOYO!!! :D Dettó bár tök mindegy hogy így vagy úgy kritizálod az adott animét sajnos így is úgyis a kritizálom ember a szemét.

Ha nem nézed meg azért vagy szemét mert úgy kritizálod hogy nem is láttad. Ha meg megnézted és kritizálod akkor meg azért mert kritizálni mered :D
Nálam is volt már valami hogy örültem hogy végig néztem mert így legalább elhordhatom aminek kel.
Mar 12, 2013 4:37 PM

Offline
Feb 2008
486
katz89 said:
Mondjuk az is igaz, hogy én nem szoktam sokat nyomozni előre az animékről, egy review-t általában már akkor is spoileresnek tartok ha nem az. Genre lista + recommendation alapján felcsapok valamit, ha nem jön be nem jön be. 'No hard feelings.

Tapasztalatom szerint ha már túl vagy 3-400 completed (+jó pár drop/on-hold) animén, akkor már rutinszerűen simán megállapítod egy rövidke leírás alapján hogy bejön-e az adott stuff vagy sem.
Legalább is nekem már ennyi elég. De az is igaz hogy nekem 500+ completedem van.

Relunx
Mar 12, 2013 4:46 PM

Offline
May 2008
1011
Relunx said:
katz89 said:
Mondjuk az is igaz, hogy én nem szoktam sokat nyomozni előre az animékről, egy review-t általában már akkor is spoileresnek tartok ha nem az. Genre lista + recommendation alapján felcsapok valamit, ha nem jön be nem jön be. 'No hard feelings.

Tapasztalatom szerint ha már túl vagy 3-400 completed (+jó pár drop/on-hold) animén, akkor már rutinszerűen simán megállapítod egy rövidke leírás alapján hogy bejön-e az adott stuff vagy sem.
Legalább is nekem már ennyi elég. De az is igaz hogy nekem 500+ completedem van.

Relunx


Most így megnéztem a drop listád és feltűnt valami.

Hogy lehet dobni egy 1 részes Dolgot ami ráadásul 1/1 van már.. ergo végig kellet hogy nézed nem?

Amúgy leírás alapján akár mekkora veterán vagy nem szabad animét megítélni mivel lehet hogy az adott anime ismertetője nem tükrözi a valóságot.

De látom te is sok animét dobtál 1-2 rész után :D

Én mindenesetre tartom magam ahhoz hogy a drop listám üres marad... ON-holdom szép tágas hely és nem olyan csúnya mint a drop :P
Mar 12, 2013 4:57 PM

Offline
Feb 2008
486
Haou-Judai said:

Hogy lehet dobni egy 1 részes Dolgot ami ráadásul 1/1 van már.. ergo végig kellet hogy nézed nem?

Az 1/1 drop azért van ott mert annyira gáz volt hogy nem bírtam végignézni de felet nem tudok beírni, így marad az 1/1.

Haou-Judai said:

Amúgy leírás alapján akár mekkora veterán vagy nem szabad animét megítélni mivel lehet hogy az adott anime ismertetője nem tükrözi a valóságot.

Tény. De elég jó tapasztalatom van amiben megbízok. HA tévednék akkor előbb-utóbb rájövök pl neten véletlen böngészés közben vagy egy haver szól nekem aki látta stb és akkor korrigálok. Persze megvan az is hogy belenézek és akkor megtudom, de az időmet értékesnek tartom és rengeteg cucc van a listámon igy inkább egy biztos dolgot nézek meg (ami a listámon van) mint egy kétest.

Haou-Judai said:
De látom te is sok animét dobtál 1-2 rész után :D

Néha türelmetlen vagyok, vagy csak tényleg nem látok rá esélyt hogy ebből lesz valami jó.

Haou-Judai said:
Én mindenesetre tartom magam ahhoz hogy a drop listám üres marad... ON-holdom szép tágas hely és nem olyan csúnya mint a drop :P

Ha már van dropped, akkor kihasználom. Nem akarok megsérteni senkit de én nem vagyok "mazohista" és nézek végig valamit csakhogy utána "jogosan" lehordjam utána. Így is lehordom érte 3 rész után ha kell. Ami "szar" azon nem fog változtatni a többi fennmaradó rész sem. De az On-Hold is egy megoldás, amit viszont meg én nem tartom helyesnek mivel az max "forever on-hold lenne" ami nálam már dropped. De ízlések és pofonok.

Relunx
RelunxMar 12, 2013 5:01 PM
Mar 12, 2013 11:04 PM

Offline
May 2008
1011
Amúgy szerintem egy animénél 1-2 rész is feltudja javítani az animét. Ugyan így 1-2 részel borzalmasan elehet cseszni valamit annak ellenére hogy magában jó lenne az anime. (Lásd Angel Beats vagy egy manga példa Dark metro)
Mar 13, 2013 2:21 AM

Offline
Feb 2011
59
"katz89" said:
Genre lista
+ recommendation alapján felcsapok
valamit, ha nem jön be nem jön be. 'No hard feelings.

Én is így választok általában. Persze megnézem az ismertetõt is, de inkább Genre alapján választok. És akárki akármit mond, eddig így olyan nagyon rosszat nem sikerült választanom (számomra).

Kicsit a témához szólva, szerintem ha már van Dropped rész, használjuk. Én legalábbis azt teszem. Persze nálam 2 funkciót tölt be. Az egyik, hogy az általam rohadt szarnak (vagyis nem nekem való) animéket teszem oda, pl. Supernatural The Animation (nekem nem jött be). A másik funkció, mivel a gépem nem futtatta se a 720p és fõleg nem az 1080p-t, így maradt 480p/540p amit nem találtam seed-elve, ezért 0 látott résszel oda tettem, jobb géppel ezeknek majd a végére járok. Mivel a hdd-m halott, így telefon van csak, vagyis még kevesebb anime, úgyhogy lehet bõvülni fog hamarosan. Mivel 0 megnézett résszel nem hiszem, hogy az On-Hold-ba kéne tennek õket. :D

Attól, hogy valami Dropped, még nem szar, csak nekem nem jött be. És szerintem ezzel sokan így vannak. Mindenkinek van egy határa, ameddig el tud viselni egy animét, ha azon túl megy, neki már "szar". Valószínûleg, ha végignézi, is ugyanaz lesz a véleménye, így tud mást, esetleg olyat nézni, ami neki jobban bejön. S ezzel én is így vagyok. Ilyen volt nekem a Haruhi, hiába istenítik, én 3 részig bírtam, azóta hasonlóaknak a környékére se nézek.

Az eddigi egyetlen Dropped-os tévedésem a Nanoha volt. De amikor adták még nem tudtam, hogy végülis nekem mik is valók. Ajánlották, belenéztem, nem tetszett, dropped. Aztán Haou ajánlására újra elõvettem és nem volt rossz. Bár teszem hozzá, sose voltam úgy vele, hogy örökké dropped lesz, csak nem unatkoztam annyira, hogy megnézzem. (Elõször On-Hold volt, aztán lassan átvándorolt a Dropped-ba. :D)

Egy szó mint 100, (az utóbbit csak példának hoztam fel, hogy tévedhetek, de 200-ból 1 nem rossz arány), mindenki maga dönti el, hogy használja-e a Dropped részt.
Mar 13, 2013 3:14 AM

Offline
May 2008
1011
Shadowthegod said:
"katz89" said:
Genre lista
+ recommendation alapján felcsapok
valamit, ha nem jön be nem jön be. 'No hard feelings.

Én is így választok általában. Persze megnézem az ismertetõt is, de inkább Genre alapján választok. És akárki akármit mond, eddig így olyan nagyon rosszat nem sikerült választanom (számomra).

Az eddigi egyetlen Dropped-os tévedésem a Nanoha volt. De amikor adták még nem tudtam, hogy végülis nekem mik is valók. Ajánlották, belenéztem, nem tetszett, dropped. Aztán Haou ajánlására újra elõvettem és nem volt rossz. Bár teszem hozzá, sose voltam úgy vele, hogy örökké dropped lesz, csak nem unatkoztam annyira, hogy megnézzem. (Elõször On-Hold volt, aztán lassan átvándorolt a Dropped-ba. :D)


Hát a Genres-re is az a véleményem mint az ismertető. Nagyon sok oldalon nincs rendesen megadva egy animének hogy milyen kategóriákba tartozik. PL MAL elég szerény a téma kör jelzése. (AA egész jó...) Bár gyakran van olyan anime amit alig lehet behatárolni mert annyi minden kategóriába bele illik :D

Remélem a Nanohat majd még folytatod a 2. és 3. évaddal is :D

Egyébként a droppodbol szerintem még a Jigoku Shoujo-nak adhatnál még egy esélyt. Itt próbálj meg keresni animéket. Ha nem találok működő torrentet itt szinte mindig találok akár milyen régi :D
Orosz/Japán Dual audios általában. De valami csak sima nyers japán (+ orosz felirat külön). Szóval onnantól már csak egy feliratot kel keresned mellé.
Mar 13, 2013 5:34 AM

Offline
Feb 2011
59
Amit visszakapom a gépem, "kivégzem" a Nanoha-t. Fõleg, mert eléggé tetszett, bár néhány rész picit hagyott hátra némi kívánni valót.

A Jigoku Shojo pont abba a kategóriába esik, amihez nem találtam torrentet. Elmentettem a linket, szintén ha lesz gépem legalább belenézek, ne legyen ott 0 résszel. Aztán majd elválik, mivel sok jót hallottam róla, de én még nem tudtam belekukkantani. Oh, és ha csak audio az sem zavar, annyira megértem. :D
Mar 13, 2013 6:11 AM

Offline
Jan 2009
230
Droppedbe csak azt szoktam rakni amire aztán nincs egyáltalán energiám, egyenlő a tömegszarral (értsd: AAgonhypeolt szeméthely, tömeges karaktergyártás/felélesztés/idióta szereplők, gyökér karakterek, hülye történet...). Általában a 12 epizódnál hosszabbakat dobom, főleg ha nagyon nem tetszik, így a feléig valahogy eljutok aztán inkább feladom mint rá pazaroljam az időmet. Egyébként évek óta ritka ha valamit dropba rakok. Utolsó előtti a Shiki volt úgy 2 évvel ezelőtt mikor startolt. 2 epizód után dobtam (tudom, nem szép), de rohadtul unszimpatikus volt hogy 2 epizódon keresztül az a rózsaszín hajú kurva nyávog össze vissza és ezzel telik az idő hogy hallgatom a sipákolásait. Amit meg tavaly dobtam utoljára az a Code Breaker. Ebből is csak 2 epizódot láttam, de egyrészt a grafika valami förtelmes (még a régebbi animékben is szebbek a karakterdizájnok), a felgyújtogatós gyerek szitu idiótának tűnik: csak úgy felgyújtja az általa gonosznak gondolt embereket. Unalmas volt, nem tudott megfogni, se lekötni. A szereplők unszimpatiusak voltak, főleg leginkább Ogami idióta hobbija.

Régen hosszabb volt a Drop listám, 2 éve volt utoljára amit onnan szedtem elő, a Code Geass. A legtöbb 1-esre értékelt Completed dropból lett újranézve. Van aminek 1 ponttal adtam jobbat, de a legtöbb maradt ugyan annyi mint amiikor dobtam. Ami rövid volt, azt végignéztem. Most meg azon tartom magam, ha valamit elkezdek, akkor nézzem végig, főleg ha rövid. Mostanság peches vagyok, mert leginkább vagy dög unalmas, vagy bűn idegesítően rossz műveket fogok ki. Jelenleg a Medaka box azt amit dobnék a szemétbe, illetve az Index 2-ben meg csalódtam. Tönkreteszi a sok idióta fanservice/ecchi ami már rohadt unalmas. Hyouka nagyon monoton/unalmas/s majdhogynem semmis. A Code Breakert is igyekszem befejezni, részben a hossza miatt, de egyelőre van elég watch amivel nagyon lassan haladok kedv és időhiány miatt, no meg a két "never endingről" ne is beszéljünk. Hitman Rebornt 4 éve kezdtem el, s csak most jutottam túl a feléig. x'D
Mar 13, 2013 7:04 AM

Offline
Apr 2012
883
Szerintem már említettem, de a shikiben második vagy harmadik rész után Megumi-chan szerepe drasztikusan csökken és körülbelül az ötödik résztől indul be... Ezen kívül van még két ova/speciálja ami lényegében két kivágott rész, ezt leszámítva kicsit leegyszerűsítve (gondolok itt egy-egy mellékszereplő egybemosására..) követi a manga történetét... No de ízlések és pofonok... Valamint egy kis kötekedés: akik nem szimpatikusok azok antipatikusok...
ScaldarMar 13, 2013 7:10 AM
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 13, 2013 7:14 AM

Offline
Feb 2011
59
Szerintem a Code;Breaker annyira nem volt rossz. Persze ízlések és pofonok. Tény, hogy nekem se jött be, és a 8 pontos (ez nálam a "szar" besolorás) osztályzás mutatja is, hogy eléggé unszimpatikus lett.
Mar 13, 2013 7:31 AM

Offline
Aug 2008
901
Relunx said:
katz89 said:
Mondjuk az is igaz, hogy én nem szoktam sokat nyomozni előre az animékről, egy review-t általában már akkor is spoileresnek tartok ha nem az. Genre lista + recommendation alapján felcsapok valamit, ha nem jön be nem jön be. 'No hard feelings.

Tapasztalatom szerint ha már túl vagy 3-400 completed (+jó pár drop/on-hold) animén, akkor már rutinszerűen simán megállapítod egy rövidke leírás alapján hogy bejön-e az adott stuff vagy sem.
Legalább is nekem már ennyi elég. De az is igaz hogy nekem 500+ completedem van.

Nekem is van 500+ watched bejegyzésem, de azért alkalomadtán belefutok olyan dologba, amit inkább dobok. Nemrég ilyen volt a Yuru Yuri, azzal eléggé mellé lőttem. Igaz, ezek azért többnyire olyan animék (a fentivel ellentétben), amiknek az első évadját láttam és most jönne a 2-3. évadja, viszont azóta már változott az érdeklődési köröm vagy simán esett a színvonal.
Nemrég a To Love-Ru-vel jártam így. Az első sorozat nézhető volt, de a második sorozat. a Motto To Love-Ru fél rész után kiverte a biztosítékot. Nem is beszélve arról, hogy az első évad vége és a második évad eleje között van egy rész, amit nem készítettek el animében. Azt sem tudtam ki kicsoda, hogy kerül oda, mit csinál és miért...
Mar 13, 2013 8:09 AM

Offline
Apr 2012
883
Szerintem még vagy 10 év mire elérik a megnézett animéim az 500 fölötti számot, főleg, ha megmaradnak a válogatással kapcsolatos szokásaim...
Ezen kívül látom, hogy hiába villantottam elő egy nyelvtan-náci fogsorát, hiszen nem sok sikert ért el törekvésem... :S
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 13, 2013 8:29 AM

Offline
Aug 2008
901
Scaldar said:
Ezen kívül látom, hogy hiába villantottam elő egy nyelvtan-náci fogsorát, hiszen nem sok sikert ért el törekvésem... :S
Az unszimpatikus szó már beékelődött a köznyelvbe, tehát létezik, akármennyire is helytelen. A németek is használják, ráadásul ott szótári szó, tehát lehet, hogy onnan vettük át. Egyébként az antipatikus szót Hofin kívül talán senkitől sem hallottam, az ellenszenves szó pedig - bár a jelentése ugyanaz - erősebb érzelmet takar.
Mar 13, 2013 8:34 AM

Offline
Feb 2012
460
Gorzius said:
Nemrég a To Love-Ru-vel jártam így. Az első sorozat nézhető volt, de a második sorozat. a Motto To Love-Ru fél rész után kiverte a biztosítékot. Nem is beszélve arról, hogy az első évad vége és a második évad eleje között van egy rész, amit nem készítettek el animében. Azt sem tudtam ki kicsoda, hogy kerül oda, mit csinál és miért...


Hát ez meglepett, olyat még nem hallottam hogy valaki az első sorozatot kibírta és utána szakadt meg, inkább azonnal szokták dobni :D
Nekem sorozatról sorozatra egyre jobban tetszett, kb mint ahogy a ratingjai is javultak. "Biztosítékkicsapós" részei valszeg vannak bőven, de én ezeket nem tudtam zokon venni mert alapból annyira ostoba volt az atmoszférája. Fogalmazzunk úgy, hogy ami miatt én néztem az egyre kifinomultabb lett benne. A Darkness meg talán az egyik kedvenc ecchim lett, bár ezeket elég nehéz rangsorolni.
Mar 13, 2013 8:52 AM

Offline
Aug 2008
901
katz89 said:
Hát ez meglepett, olyat még nem hallottam hogy valaki az első sorozatot kibírta és utána szakadt meg, inkább azonnal szokták dobni :D
[...]
Ez azért nem ilyen egyszerü. Az első évadot vagy 4 éve láttam, míg a Motto-nak valamikor idén januárban álltam neki. Akkor voltam 18, most vagyok 22. Elég sokat véltozott az ízlésem.
Ráadásul - most gyorsan rálestem - az első sorozat elég gyenge minőségben van meg, ezért a hangok egy kicsit torzulnak, a Motto viszont HD minőség olyan hanggal, amilyennek szánták, ezért akárhányszor megszólal Lala azon a bizonyos nyávogós hangján, megfájdul a dobhártyám...
Mar 13, 2013 9:19 AM

Offline
Feb 2012
3851
Személy szerint a To LOVE-Ru-val kicsit máshogy vagyok.. az 1. évad még nem kötött le annyira Motto-n már többet röhögtem.. de mostanában fejeztem be a Darkness-t na azon szakadtam xD meg valamiért jobban is tetszett mint az első 2 évad, szóval Gorzius, ha már Motto-t is végignézed 1x, akkor megérné mindenképp a Darkness-t is :D

a másik hasonló termék meg ami még "kikészített" na az a Rosario to Vampire volt.. komolyan ezek már a hülyeségnek azon fokozatai amiken röhögsz mert fáj xD
félreértés ne essen nem azért írtam így mert utálnám, épp ellenkezőleg jókat nevettem rajta xD
Mar 13, 2013 9:30 AM

Offline
May 2008
1011
To LOVE-Ru: XD én valahol az elsö évad... 16. részélnél akadtam el azért mert hiába volt videóm túl jó minőség volt és ezért akadt... azt idő után megelégeltem és élfelejtődőt.
(Videókat még VEOH nevű programmal szedtem)

Anyira emlékszem hogy Ren/Run kedveltem mert Gender bender kari. Illetve Mikan biztos hogy tetszett mert Imotoh Karakter azokat meg imádom... XD (Siscon yeaa)

De másra nem igen emlékszem... De ahogy látom Darkness már elveti a sulykot és szinte már hentainba megy át XD Tiszta Queens blade (ami egy rész után on holdba került)
Mar 13, 2013 9:49 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Tiszta Queens blade (ami egy rész után on holdba került)
Na igen... elég sokat elmond a sorozatról, hogy az első rész nagyjából 30. másodpercénél a főhősnőnk már egy szál tangában virít... Azért leszenvedtem belőle 2 évadot, de mindkettő 4-essel zárt.

Bionkill said:
Személy szerint a To LOVE-Ru-val kicsit máshogy vagyok.. az 1. évad még nem kötött le annyira Motto-n már többet röhögtem.. de mostanában fejeztem be a Darkness-t na azon szakadtam xD meg valamiért jobban is tetszett mint az első 2 évad, szóval Gorzius, ha már Motto-t is végignézed 1x, akkor megérné mindenképp a Darkness-t is :D
Ugyanezt írta katz is. :)
Egyébként biztos kapna még egy esélyt, ha nem másznék a falra Lulu hangjától.

A Rosario-t én is szeretem, kellemesen bugyuta. Persze ha most állnék neki, lehet máshogy vélekednék, főleg úgy, hogy olvasom a mangát is (egyébként azt olvastam korábban), ami mostanra már elég erősen megkomolyodott.
Jut eszembe, az is egy érdekes sztori, hogy miért álltam neki olvasni azt a mangát. Anno Onemanga volt a mangaközpontom, majdnem mindent ott olvastam, ott kerestem új olvasnivalókat, stb. stb. Egyszer ráakadtam a Rosario+Vampire nevezetü, completed csodára. Hm... 40 chapter, na ezt gyorsan ledaráljuk.
40. chapter vége: "the story continues in season 2"
Reakcióm:
"Season 2... remélem befejezték már
...
...
...
'csába..."
Mar 13, 2013 9:50 AM

Offline
Feb 2012
460
Annak ellenére hogy mennyire egy kaptafára készült a kettő, nekem valamiért Rosario nem tetszett. Talán egy kicsit komolyabban próbálta magát venni a sztorikkal. Számomra gyakran rosszul sül el, ha egy ecchi / harem megpróbál valami olyan sztorit maga alá tenni, amit még akár komolyan is lehet venni. Ellentmondásosnak érzem. Ezért nem tetszett pl a Highschool DxD sem.

Gorzius said:
akárhányszor megszólal Lala azon a bizonyos nyávogós hangján, megfájdul a dobhártyám...

Ez kérlek csak edzés kérdése. Ezen gyakorolhatsz XD
Mar 13, 2013 9:58 AM

Offline
Aug 2008
901
katz89 said:
Annak ellenére hogy mennyire egy kaptafára készült a kettő, nekem valamiért Rosario nem tetszett. Talán egy kicsit komolyabban próbálta magát venni a sztorikkal. Számomra gyakran rosszul sül el, ha egy ecchi / harem megpróbál valami olyan sztorit maga alá tenni, amit még akár komolyan is lehet venni. Ellentmondásosnak érzem. Ezért nem tetszett pl a Highschool DxD sem.
Én pont fordítva vagyok. Nekem a mélyecchi alá kell valami sztori, mert különben nem érzem másnak, mint csöcsvillogtatásnak.

katz89 said:
Ez kérlek csak edzés kérdése. Ezen gyakorolhatsz XD
Más kategória. Kimiko hangja lágy nyávogós, míg Laláé visítós nyávogós. (Hm... ez az utóbbi fél mondat elég viccesen hangzik, ha belegondolok, hogy van egy dörmögő hangú Lala, azaz Lajos ismerősöm :D )
Mar 13, 2013 10:08 AM

Offline
Feb 2012
3851
Gorzius said:
Ugyanezt írta katz is. :)


nem nagyon olvastam vissza, sry xD

katz89 said:
Ez kérlek csak edzés kérdése. Ezen gyakorolhatsz XD


ehhez képest viszont Lala hangja elviselhetőbb szerintem xDD
Mar 13, 2013 10:25 AM

Offline
May 2008
1011
Akkor Itt egy videó amitől még egy siscon is meg gyógyul XD. Ez veri a előző zenés videót is..
Mar 13, 2013 10:32 AM

Offline
Feb 2012
460
Haou-Judai said:
Akkor Itt egy videó amitől még egy siscon is meg gyógyul XD.

Meggyógyul?! Beraktam ébresztőnek XD
Mar 13, 2013 10:36 AM

Offline
Feb 2012
3851
katz89 said:
Meggyógyul?! Beraktam ébresztőnek XD


jól indulnak majd a reggeleid akkor x'D
Mar 13, 2013 10:37 AM

Offline
May 2008
1011
katz89 said:
Haou-Judai said:
Akkor Itt egy videó amitől még egy siscon is meg gyógyul XD.

Meggyógyul?! Beraktam ébresztőnek XD


Hőőő.. Ez azt jelenti hogy te is Siscon vagy? Nekem már sok volt. De minden álmom egy kis húg T__T
Mar 13, 2013 10:43 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
De minden álmom egy kis húg T__T
Micsoda mazohista... Nekem van...
Egy dolgot tudni kell: amilyen kacsolatokat bemutatnak az animék bátyák és húgok között, abból elég sok minden nem igaz. Sőt, leginkább semmi sem az "egymás basztatása" részen kívül. Főleg ha 1-2 évnél nagyobb korkülönbség van a testvérek között, mert abból már generációs különbség is következik.
Mar 13, 2013 10:50 AM

Offline
Feb 2012
3851
Gorzius.. amit mondasz abba 1 ponton se tudnék belekötni.. mivel nekem is van húgom, a folyamatos egymás agyának húzásán kívül tényleg szinte semmi nem megy XDD
Mar 13, 2013 10:51 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius said:
Haou-Judai said:
De minden álmom egy kis húg T__T
Micsoda mazohista... Nekem van...
Egy dolgot tudni kell: amilyen kacsolatokat bemutatnak az animék bátyák és húgok között, abból elég sok minden nem igaz. Sőt, leginkább semmi sem az "egymás basztatása" részen kívül. Főleg ha 1-2 évnél nagyobb korkülönbség van a testvérek között, mert abból már generációs különbség is következik.


An-chan is ezt mondja. De én mindig úgy gondoltam hogy egy Húg-Báty RelatiionShip mindig jobb mint egy Öcs-Nővér. Egy báty védelmezi a húgát és egy húg gyakran felnéz rá, mert tudja hogy rá számíthat. Egy Öcs-Nővér szitunál meg állandóan csak a vita van.
(Nővérem van tudom)

Elhiszem hogy a valóságban nem ébresztget egy ki húg és nem annyira édesek mint egy animében. De sokkal jobb egy nővérnél.

Szóval bármikor cserélhetünk ha gondolod. XD
Mar 13, 2013 10:55 AM

Offline
Feb 2012
3851
sokkal jobb? szerintem ha cserélnénk 3 óra alatt sírva futnál vissza h "inkább vissza az egész" xDD
Mar 13, 2013 11:02 AM

Offline
Feb 2012
460
Haou-Judai said:
Nekem már sok volt. De minden álmom egy kis húg T__T

Ezt kicsit ellentmondásosnak érzem így azért :D

Amúgy inkább csak viccesnek tartom amikor ezzel poénkodnak. De nekem is nővérem van, szóval nem tudhatom mi az igazság. Lehet csak mind hazudtok :P
Mar 13, 2013 11:09 AM

Offline
May 2008
1011
Bionkill said:
sokkal jobb? szerintem ha cserélnénk 3 óra alatt sírva futnál vissza h "inkább vissza az egész" xDD


Ettől csak jobban érdekelni kezdet a dolog.

katz89 said:
Haou-Judai said:
Nekem már sok volt. De minden álmom egy kis húg T__T

Ezt kicsit ellentmondásosnak érzem így azért :D

Amúgy inkább csak viccesnek tartom amikor ezzel poénkodnak. De nekem is nővérem van, szóval nem tudhatom mi az igazság. Lehet csak mind hazudtok :P


Szerintem nincs benne ellent mondás :D Egy kis húgot akarok és nem 100 at.
100 már megterhelő.
Mar 13, 2013 11:12 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
An-chan is ezt mondja. De én mindig úgy gondoltam hogy egy Húg-Báty RelatiionShip mindig jobb mint egy Öcs-Nővér. Egy báty védelmezi a húgát és egy húg gyakran felnéz rá, mert tudja hogy rá számíthat.
This my friend is one of the greatest bullshits I've ever heard...
Semmiben sem különbözik egy húg-báty kapcsolat egy nővér-öccstől. Eredendően én pont fordítva voltam, a nővér-öccs kapcsolatot tartottam jobbnak, de rövid távon rájöttem, hogy tök mindegy. A testvér az testvér. Hogy egy kívülálló mit lát, az egy dolog, de maguk között úgyis szapulják egymást. Ugyanúgy látjátok egymást felnőni, ugyanúgy megélitek egymás kritikus korszakait és ugyanúgy egymás agyára mentek. Ezért jobb, ha kicsi a korkülönbség a két fél között, mert legalább a kritikus korszakokon nagyjából egy időben mennek át.
Mar 13, 2013 11:15 AM

Offline
Jan 2009
230
Egykének lenni a legjobb, higgye el mindenki :'D
Mar 13, 2013 11:17 AM

Offline
Feb 2013
962
Nagyon gáz néha egy húg, pláne ha féltestvér. Az még rosszabb.
Per pillanat az enyémek b*sznak bármit is csinálni. :D
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « First ... « 8 9 [10] 11 12 » ... Last »

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login