Forum Settings
Forums
New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « First ... « 10 11 [12] 13 14 »
Mar 14, 2013 7:44 AM

Offline
Feb 2013
962
Gorzius said:
Scaldar said:
Telnek az évek és még fiatalabb is leszel, meséld el ezt, hogy csinálod? :D
Direkt rossz dátumot írt be, hogy téged megvezessen :P

Látom lelki szemeim előtt ahogy otthon ül, fehér köpenyben, gonosz mosollyal az arcán, elteker egy potmétert, megnyom egy gombot, és hirtelen fiatalabb lesz.
Aztán gonoszan felnevet, szinte kitör belőle a kacagás kb. így.
Mar 14, 2013 8:22 AM

Offline
Aug 2008
901
balcsida said:
Látom lelki szemeim előtt ahogy otthon ül, fehér köpenyben, gonosz mosollyal az arcán, elteker egy potmétert, megnyom egy gombot, és hirtelen fiatalabb lesz.
Erről most ez jutott eszembe. :D
Mar 14, 2013 8:29 AM

Offline
Feb 2013
962
Gorzius said:
Erről most ez jutott eszembe. :D

+1, lájk, sher, retvitt
Ütős darab
Mar 14, 2013 9:04 AM

Offline
Apr 2012
883
Mondom én, hogy boszorkányság van itten...
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 10:23 AM

Offline
Sep 2011
2712
Csak nem szeretnék tudni az urak a fiatalító szérumom titkát? :D
Hát... irigyeljetek. De akkor is meg fogtok öregedni :P xD
Mar 14, 2013 10:31 AM

Offline
Feb 2013
962
Noalle said:
Hát... irigyeljetek. De akkor is meg fogtok öregedni :P xD

Állok elébe! Az öregedés jó dolog, mutatja, hogy telik az idő, és egészséges vagy.
Mar 14, 2013 10:35 AM

Offline
Feb 2012
3851
balcsida said:
Állok elébe! Az öregedés jó dolog, mutatja, hogy telik az idő, és egészséges vagy.


nem ezt mondod majd ha már olyan problémáid lesznek h lábra se bírsz állni pl xD + rendszeres orvosi kezelések ilyen olyan bajok és sorolhatnám még :D
Mar 14, 2013 10:37 AM

Offline
Apr 2012
883
Noalle said:
Csak nem szeretnék tudni az urak a fiatalító szérumom titkát? :D
Hát... irigyeljetek. De akkor is meg fogtok öregedni :P xD


Ugyan mire mennénk vele, sorsunk elől nem menekülhetünk... Előbb vagy utóbb, de a kaszás eljön mindenkiért, hisz ki született meg is fog halni... :P
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 11:02 AM

Offline
Feb 2013
962
Bionkill said:
balcsida said:
Állok elébe! Az öregedés jó dolog, mutatja, hogy telik az idő, és egészséges vagy.


nem ezt mondod majd ha már olyan problémáid lesznek h lábra se bírsz állni pl xD + rendszeres orvosi kezelések ilyen olyan bajok és sorolhatnám még :D

Nagyjábóóól ez van, mégis ezt mondom :D
Mar 14, 2013 11:13 AM

Offline
Feb 2012
3851
balcsida said:
Nagyjábóóól ez van, mégis ezt mondom :D


az jó xDD mondjuk én is visszajáró vendég vagyok a baleseti sebészeten xDD szval sok minden nem fog változni a korral xD
Mar 14, 2013 11:32 AM

Offline
Aug 2008
901
Scaldar said:
Ugyan mire mennénk vele, sorsunk elől nem menekülhetünk... Előbb vagy utóbb, de a kaszás eljön mindenkiért, hisz ki született meg is fog halni... :P

"Immortality does not exist." (Alucard, Hellsing)
Mar 14, 2013 11:39 AM

Offline
May 2008
1011
Egy délutánt nem a malon töltök és máris azt se tom miről van szó XD.

Van mód az örök életre :D Töltsd át az elméd egy új testbe :P De ki a fenne akar öröké élni? Egy idő után elég unalmassá válik.

Ha Tehetném én már most reinkarnálódnák annyira elegem van a jelen helyzetemből ^^
Mar 14, 2013 11:40 AM

Offline
Sep 2011
2712
Ki mondta, hogy örök élet? Csak nem leszek ráncos banya :D ...habár ha megfiatalodok lehetek még örök életű... amíg máglyára nem száműznek :D
Mar 14, 2013 12:42 PM

Offline
Apr 2012
883
Ugyan már az örök életnek, rengetek előnye van... például a végtelen idő ami alatt bármekkora tervet véghez lehet vinni... =)
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 12:47 PM

Offline
Sep 2011
2712
Na igen. Nem véletlenül szoktak a halhatatlanok piszok gazdagok lenni xD
Mar 14, 2013 1:19 PM

Offline
Aug 2008
901
Scaldar said:
Ugyan már az örök életnek, rengetek előnye van... például a végtelen idő ami alatt bármekkora tervet véghez lehet vinni... =)
Ez igaz, de egy idő után piszkosul unalmassá válik. Főleg akkor, ha nincs legalább egy valaki, aki osztozik veled benne. Minden ember, akit megismersz, minden barátod, minden családtagod, a felesége(i)d, a gyereke(i)d mind kihalnak mellőled. Te pedig egy idő és a sok századik temetés után ott leszel egyedül, meggyötörve, elkeseredve és nem kívánsz mást, mint a saját halálodat.

Részlet Douglas Adams, a "Galaxis útilkalauz stopposoknak - A világ leghosszabb trilógiája öt részben" harmadik, azaz "Az élet a Világmindenség meg minden" címü kötetéből:
Mar 14, 2013 1:37 PM

Offline
Apr 2012
883
No igen ez az érme másik oldala, de mégis az emberek egyik legfőbb vágya a halhatatlanság, mert ez az egyetlen útja, módja annak, hogy az ember elkerülje a sorsát... =) Hányan keresték már, de nem találták és hányan lelték meg a halál után... Ez egy örökké izgalmas kérdés kör fog maradni szerintem, bár a régiek mentalitása alapján a halhatatlanság az isteneknek dukál, mert ők biztosítják a folytonosságot...
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 1:43 PM

Offline
Aug 2008
901
Hát akkor csak egy megoldás van: istenné kell válni! :D
Mar 14, 2013 1:44 PM

Offline
Feb 2011
59
Hmm, viszont a halhatatlanságban van egy-két jó dolog is. Az egyik, hogy "könnyebb" meggazdagodni. A másik meg, hogy egy idõ után minden anime meg lenne nézve. :D Ez utóbbi miatt elfogadnám.
Mar 14, 2013 1:47 PM

Offline
Apr 2012
883
Hát engem nem gazdagság vonz, hanem az tudás amit ennyi idő alatt fel lehet halmozni valamint a megélhető történelem... Fantasztikus lehetne végignézni egy-kétszáz éves ciklust, amíg egy komplett történelmi színdarab lejátszódik.
ScaldarMar 14, 2013 2:18 PM
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 2:03 PM

Offline
Feb 2013
962
Szerintem a halhatatlanság hülyeség. Mindennek van eleje, közepe, vége.
A halhatatlanság olyan nekem, mintha nem tudnád elfogadni a halált.
Mar 14, 2013 2:11 PM

Offline
Sep 2011
2712
Én azért kipróbálnám. Jobb tetszene, hogy én döntök arról mikor lesz vége az időmnek és nem más. Így jobban tudok szervezkedni és célokat kitűzni, ahogy azt már fentebb említették. Aztán ha megunom meghalok. Ennyi.:D
Mar 14, 2013 3:15 PM

Offline
Mar 2012
617
a hallhatatlanság azért lenne jó, mert egy örök élet alatt ki lehet vitelezni egy olyan tervet amivel el lehetne pusztítani ezt az egész mocskot a földbolygón.
Mar 14, 2013 3:21 PM

Offline
Feb 2013
962
birka said:
a hallhatatlanság azért lenne jó, mert egy örök élet alatt ki lehet vitelezni egy olyan tervet amivel el lehetne pusztítani ezt az egész mocskot a földbolygón.

De én akkor magammal kezdeném.
Mar 14, 2013 4:23 PM

Offline
Mar 2012
617
@balcsida
neem, ha magammal kezdem akkor a többi nem pusztul el. elpusztítanék mindenkit, köztük magamat is :D
Mar 14, 2013 4:33 PM

Offline
Jan 2009
230
Mellé egy láthatatlanság párosítás, úgy aztán szuperül kivitelezhető lenne.
Mar 14, 2013 5:21 PM

Offline
Aug 2008
901
Nah, témaváltás. Srácok.
Rajtam kívül ki kezdene el teli torokból visítani? :D
GorziusMar 14, 2013 5:58 PM
Mar 14, 2013 5:49 PM

Offline
Apr 2012
883
Nekem nem mutatja a képet... =)
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 5:59 PM

Offline
Aug 2008
901
Scaldar said:
Nekem nem mutatja a képet... =)
Érdekes... mindegy, kicseréltem a kép linkjét.
Mar 14, 2013 6:04 PM

Offline
Apr 2012
883
Azt hiszem ilyen helyzetben, nem hagynak az embernek választási lehetőséget. =)
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 14, 2013 6:35 PM

Offline
Feb 2012
3851
Gorzius.. xD erre a képre csak ennyit tudok mondani:

BionkillMar 14, 2013 7:29 PM
Mar 14, 2013 7:02 PM

Offline
Aug 2008
901
Bionkill said:
Gorzius.. xD erre a képre csak ennyit tudok mondani:
Nah, még egy-két lépés és Haou-t egy életre elrettentjük a topictól

Egyébként ez a kép sem jelenik meg, de a szemetelés elkerülése érdekében megoldottam :P
Tehát Bionkill képe:


Szerk.:Hm... már megjelenik Bioné is. De lehet csak azért, mert manuálisan megnyitottam a képet.
Mar 14, 2013 7:30 PM

Offline
Feb 2012
3851
megoldottam elvileg.. feltöltöttem máshova.. xD

Gorzius said:
Nah, még egy-két lépés és Haou-t egy életre elrettentjük a topictól


lehet xD
Mar 15, 2013 4:25 AM

Offline
Feb 2013
962
Azt hittem az üres fehér képre először, hogy a hóhelyzetről beszélsz, de aztán betöltött a kép...
Mar 15, 2013 5:27 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius said:
Nah, még egy-két lépés és Haou-t egy életre elrettentjük a topictól .


Hő akkor már csak azért is írok hogy ne örülj :D

Egyébként ki az aki várja az Oreimo 2. évadját?
Mar 15, 2013 5:43 AM

Offline
Feb 2012
3851
Haou-Judai said:
Hő akkor már csak azért is írok hogy ne örülj :D


akkor csak neked xDD
Mar 15, 2013 5:54 AM

Offline
May 2008
1011
Bionkill said:
Haou-Judai said:
Hő akkor már csak azért is írok hogy ne örülj :D


akkor csak neked xDD


Hööö Na asszem megérte rá is szavazni SAIMOE-n XD
Mar 15, 2013 6:21 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Egyébként ki az aki várja az Oreimo 2. évadját?
ÉN ÉN ÉN ÉN ÉN ÉN ÉN én annyira nem, de jó eséllyel meg fogom nézni.

Jut eszembe. Seitokai no Ichizon Lv.2-höz nem tud valaki letöltési linket? Sehol sincs fenn a teljes sorozat, ami meg le van fordítva az is HorribleSubs vagy Deadfish...
Mar 15, 2013 6:23 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius said:
Haou-Judai said:
Egyébként ki az aki várja az Oreimo 2. évadját?
HorribleSubs vagy Deadfish...


Horrible Subs-sal mi a gond? :O elég tűrhető fordításuk van.

Nyers rawot biztos találnék. De feliratos biztos csak az van.
Mar 15, 2013 7:13 AM

Offline
Aug 2008
901
Haou-Judai said:
Horrible Subs-sal mi a gond? :O elég tűrhető fordításuk van.
Khm...
HS nem fordít. HS letölti az aktuális, nem éppen minőségi fordítást Crunchyroll-ról a scripttel együtt és simán belekódolják a video fájlba...
Mar 15, 2013 7:26 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius said:
Haou-Judai said:
Horrible Subs-sal mi a gond? :O elég tűrhető fordításuk van.
Khm...
HS nem fordít. HS letölti az aktuális, nem éppen minőségi fordítást Crunchyroll-ról a scripttel együtt és simán belekódolják a video fájlba...


Hmm jogos :D de attól még nem túl rossz... legalább gyors...
Mar 15, 2013 7:52 AM

Offline
Feb 2012
460
Gorzius said:
Khm...
HS nem fordít. HS letölti az aktuális, nem éppen minőségi fordítást Crunchyroll-ról a scripttel együtt és simán belekódolják a video fájlba...

Hát ezt jó tudni. Rengeteg HS-t szoktam nézni, de eddig olyan üvöltő bakik nem tűntek fel. Az igazat megvallva eléggé utálok különálló felirat belövésével szöszölni, viszont rengeteg régebbi cucchoz is csak HS-es torrent-et találok vagy RAW-t :/
Mar 15, 2013 8:16 AM

Offline
Aug 2008
901
katz89 said:
Hát ezt jó tudni. Rengeteg HS-t szoktam nézni, de eddig olyan üvöltő bakik nem tűntek fel. Az igazat megvallva eléggé utálok különálló felirat belövésével szöszölni, viszont rengeteg régebbi cucchoz is csak HS-es torrent-et találok vagy RAW-t :/
Egy időben én is, de most már ha lehet kerülöm őket.
Egyébként Coalgirls sem fordít, valamelyik fordítócsapat feliratát használják fel és kódolják újra, de hogy ennek mi értelme van, azt nem tudom.

Mindent összevetve ha lehetőségem van rá UTW-t vagy Mazui-t keresek a friss animék esetén. 2-3 évnél időssebb sorozatoknál viszont már kicsit érdekesebb a dolog, akkoriban még teljesen mások uralták ezt az "ipart". Érdekes, hogy pár év alatt mennyi minőségi fordítócsapat hagyott fel a fansubolással vagy vonult majdnem teljes inaktivitásba. Eclipse, m.3.3.w, Shinsen-subs, BSS - és még sorolhatnám - mind majdnem teljesen eltünt az elmúlt pár évben.
Mar 15, 2013 8:25 AM

Offline
May 2008
1011
Gorzius said:
katz89 said:
Hát ezt jó tudni. Rengeteg HS-t szoktam nézni, de eddig olyan üvöltő bakik nem tűntek fel. Az igazat megvallva eléggé utálok különálló felirat belövésével szöszölni, viszont rengeteg régebbi cucchoz is csak HS-es torrent-et találok vagy RAW-t :/
Egy időben én is, de most már ha lehet kerülöm őket.
Egyébként Coalgirls sem fordít, valamelyik fordítócsapat feliratát használják fel és kódolják újra, de hogy ennek mi értelme van, azt nem tudom.

Mindent összevetve ha lehetőségem van rá UTW-t vagy Mazui-t keresek a friss animék esetén. 2-3 évnél időssebb sorozatoknál viszont már kicsit érdekesebb a dolog, akkoriban még teljesen mások uralták ezt az "ipart". Érdekes, hogy pár év alatt mennyi minőségi fordítócsapat hagyott fel a fansubolással vagy vonult majdnem teljes inaktivitásba. Eclipse, m.3.3.w, Shinsen-subs, BSS - és még sorolhatnám - mind majdnem teljesen eltünt az elmúlt pár évben.


Minami-ke UTW illetve HS nézel.. attól füg melyiket látom meg hamarabb..

De én alapjáraton magyar subosakat nézek így annál a pár animénél édes mindegy mivel nézem.
Mar 16, 2013 1:50 AM

Offline
Nov 2012
509
Pár napra kiteszem a lábam és írtok egy kis regényt :)

Gorzius mellesleg az előbbi manga kocka melyik mangából van?

Hát az idők változnak sajnos. Pár év múlva ha jobb lesz az angol tudásom lehet, hogy belefogok a subbolásba. Amilyen ütemben unom meg a játékokat kell valami kreatív hobbi az egyetem után :)

Remélem a halál a rokonom mert akkor nem egy hamar távozom. (egy jó horváth mindig késik, tudjátok a hatásos érkezés okán) Amúgy a másoljuk át bárhová a tudatunkat dologhoz csak egy kérdés. AZ eredetiddel mi lesz? Bármilyen ilyesmi módszerrel csak klónozod magadat, az eredetik mindig meg fognak halni. Nos én a génterápia és a majdnem teljes kibernetizáció mellett állok. Bár ez még a fejeseknek sem lesz elérhető technológia ebben az évszázadban, nem hogy még a halandó embereknek. (bár az is igaz, hogy a technológia fejlődését lebecsülő számítások előszeretettel tévednek)
Good Luck ; Have Fun
Mar 16, 2013 5:51 AM

Offline
Apr 2012
883
Jól érzem lassan beletenyerelünk a postmodern elméletekbe is? :D
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 16, 2013 6:45 AM

Offline
Aug 2008
901
viharphoenix said:
Gorzius mellesleg az előbbi manga kocka melyik mangából van?
Passz, ebben a formában találtam Funnyjunk-on, de megpróbálok utána járni.
Megvan: Muv-Luv Alternative.

Klónozás témához:
Klónozás esetén két lehetőség van:
1, még élsz, amikor a klón megszületik. Innentől kezdve, abban a pillanatban hogy ő kilép a klónozófülkéből, bár azonos emlékekkel és felépítéssel rendelkezik mint te, van egy eltérő tapasztalata tőled (Te látod őt megszületni, ő átéli a megszületést). Innentől kezdve ő nem te vagy, hanem egy teljesen külön entitás.
2, már nem élsz, amikor a klón megszületik. Szerintem ebben az esetben sem te vagy az. Egy másolat másolat marad, akármennyire is hü az eredetihez.
TFH van egy számítógépem. Ezt a számítógépet fogom, az alkatrészeit lemásolom olyan szinten, hogy a benne lévő sorozatszámok és gyártási hibák is stimmeljenek. Ezek után átmásolom a winchester tartalmát az eredeti számítógépről az újra. A külvilág számára ez ugyanannak a számítógépnek fog tünni? Igen. Valójában ugyanaz a számítógép? Nem.
Informatikai laikusok számára másik példa. Lemásolok egy festményt úgy, hogy a festő ecsetvonásaitól kezdve a korral járó repedásekig lemásolok mindent. Ettől még ugyanaz a festmény? Nem.

P.s.: a témába bele lehetne keverni a vallást és az emberi lelket, hogy teljes legyen a káosz, de remélem senki sem tervezi :P

P.s.2.: mielőtt bárki beszól, angol billenytüzetem van és nincs rajt hosszú ü :P
Mar 16, 2013 6:55 AM

Offline
Apr 2012
883
Röviden tömören egyenlőség nem létezik, mert nem lehet két ugyanolyat alkotni...
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Mar 16, 2013 7:24 AM

Offline
Feb 2012
460
Ez a téma kicsit a The Prestige nevű filmet jutattja eszembe, ha megvan valakinek. Ott a csávó a másolatát ugye mindig megsemmisítette, viszont kezdett beleőrülni abba a stresszbe, hogy nem tudta hogy a másolás pillanatában az ő tudata mégis "melyik oldalon" köt ki.

Gorzius said:
Megvan: Muv-Luv Alternative.

Vicces, itt az a top rated visual novel, bár nem tudok róla semmit :)
Mar 16, 2013 7:43 AM

Offline
Apr 2012
883
Ha már itt tartunk akkor slayers első szériájában is felmerül ez problematika amikor másolat végig frusztrált azért, mert ő csak másolat és az célja, hogy felül múlja az eredetijét, ami bizonyos értelemben sikerül is, de ettől függetlenül csak másolat marad még, ha jobb is mint az eredeti példány :P
"They say a man never really knows himself... until his freedom's been taken away.
I wonder... how well do you know yourself. "
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (14) « First ... « 10 11 [12] 13 14 »

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login