Forum Settings
Forums
New
Apr 6, 2015 5:58 AM

Oct 2014
3648
Merhaba arkadaşlar bu konu altında kendinizi tanıtabilirsiniz ne kadar ayrıntı vereceğiniz size kalmış
Ben başlıyorum
Ben Sinan İstanbul'da oturuyorum avatarımdan da anlaşılacağı üzere Yin'e bayılıyorum ayrıca Nagato'yu da severim kısacası tüm kuudereleri severim tsunderelerden nefret ederim en sevdiğim anime FMA:B ve Darker than Blacktir. Hâlâ FMA:B gibi bir anime bulamadığıma yanıyorum HunterxHunter var ama bana çok uzun geldi genelde 100 küsür bölüm anime izlemiyorum Monsterı bile zor bitirebilmiştim
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (5) [1] 2 3 » ... Last »
Apr 6, 2015 12:23 PM

Aug 2013
3
selamlar millet! Volkan ben!

kendini hiç bir yere ait hissetmeyen biri olarak ben de İstanbul'da oturuyorum. şuan da üniversitenin birinde 2. sınıf bir öğrenci olarak takılıyorum. çoğu insana göre boş gelen şeyleri yapmaktan hoşlanırım. düşünmeyi ve kağıda dökmeyi çok severim her neyse anime izlemeye ne zaman başladım inanın bende bilmiyorum fakat bi' önemi de yok gibi bizim için. önemli olan severek izlemek. :)

benim için listenin başını Steins;Gate ve Mushishi çeker. onları Cowboy Bebop (bu arada tip olarak Spike Spiegel'e benzetilirim :P), Fullmetal Alchemist:Brotherhood, HunterxHunter, One Piece vs. takip eder. lakin söylemeden edemeyeceğim, lütfen kızmayın ya da kızarsanız kızın önemli değil :) benim için tek kötü ve en kötü anime de Shingeki no Kyojin'dir. Kaiba'yı bile daha bi' zevkle izlemiştim. ayrıyetten yeni nesil animeler de beni soğutmaya başladı iyice, elimden geldiğince yeni nesil izlememeye çalışıyorum fakat arkadaş çevresi izle, izle, izle diye baskı yapınca fazla direnemiyorsunuz izlemek zorunda kalıyorsunuz bi' kaç tane. :)

kısacası böyle işte diğer sosyal hesaplarımda bunlar elimden geldiğince kullanmaya çalışırım ama kullanmakta istemem :D

twitter.com/volkanbozkurt
facebook.com/volkanbozkurt
instagram.com/volkanbzkrt
youtube.com/VolkanBozkurtVB

ve ayrıca şöyle bir tumblr bloğum var bi' kaç abstract şey karaladım meraklısını beklerim. eğer olurda okursanız, geri dönüş yapar, özelden yorumlarsanız (iyi, kötü farketmez) sevinirim :)

onemorefei.tumblr.com

Chavbella!
Apr 7, 2015 9:35 AM

Aug 2009
288
Herkese merhaba,Mehmet ben de şuan üni 2 yim ben de normalde İstanbuldayım ama üni için Ankara'da takılmaktayım.Son zamanlarda animelerle arama buz kütlesi girdi,bilmiyorum belki derslerden belki farklı şeylerdendir internet erişimim pek iyi olmadığı için yeni serileri takip edemedim onun da payı var tabi en azından manga takılıyorum.Enlere girmeyi sevmem,One Piece'in yeri ayrıdır,Basilisk,Steins Gate,Clannad aklıma gelen başlıca seriler şuan eğlenceli serilere düşkünüm ama insan arada kaliteli şeyler de arıyor işte kısacası mevzu bu.Yazın daha aktif olurum diye düşünüyorum şimdilik bu kadar olsun.
Apr 9, 2015 6:34 AM

Mar 2014
2
Ben de birkaç şey yazayım dedim. Adım Arif, ben de üniversite ikinci sınıf öğrencisiyim. En sevdiğim animeler, birkaç tane var. Uzar gider liste. Fate/Zero, Kara no Kyoukai, Hajime no Ippo ve Slam Dunk diye... Mangalar ise daha belirgin. Slam Dunk ve Berserk. Eh belki biraz da Vagabond.

Öyle işte, benden çıkacaklar bu kadar.
Apr 9, 2015 12:11 PM

Jun 2010
143
Ben de gkucar'ın yazdığını görünce yazmaya karar verdim diyeyim :p Eskilerden beri mal ahalisindenim aslında ama son zamanlarda buralarda pek takılmıyorum gerek kendi hayatımın yükü gerek forum aktivitelerinin sohbetlerinin eskisi gibi olmaması nedeniyle...
Okul zamanları az da olsa anime izlemeye devam ediyorum, ya yenilerden haftada bir bölüm şeklinde ya da bir az bölümlü seri bitirerek.
Merak edenler profil sayfamdan tumblr ve twitter hesabıma ulaşabilir ^^
Yazın temmuz gibi daha aktif olurum diye düşünüyorum olmadı eylül ekim civari, nasip :p
Apr 9, 2015 2:41 PM

Apr 2013
5
Merhaba, madem nick kullanıyoruz isime ne gerek var^^, hertür anime izlerim, hertür oyun oynarım, hertür müzik dinlerim(türkçe hariç), hertür loliye itinayla ilgi gösteririm :p, zamanında çok moe animesi izlemiştim bu tarz animeler izlemek insanı mutlu ediyor, bana göre kötü anime yok orda verilen bir emek var zevkine uyanı alıp izleceksin bu kadar basit kötülemenin anlamı yok, bu aralar monster izliyorum biraz ağır serileri bitirmeliyim diye düşündüm waifularla nereye kadar ~.~

KubrickVegaMar 27, 2019 12:03 PM
Apr 9, 2015 3:11 PM

Mar 2010
11054
Sanırım buranın en yaşlı sakinlerinden biriyim. İzmir'de yaşıyorum. Son bir kaç aydır anime-manga tüketimim yoğun iş saatlerim sebebiyle sekteye uğradıysa da onlarsız olmuyor. Bodoslama spoiler paylaşmadığınız ya da x'i niye seviyorsun/y'i niye sevmiyorsun diye çemkirmeye gelmediğiniz sürece tüm anime/manga geyiğine sohbetine açığım, buradan ya da twitter'dan ekleyebilirsiniz. Gintama ve Legend of Galactic Heroes'un (ve de sevenlerinin) gönlümdeki yeri başkadır. Ecchi,hentai ve shoujo ai dışındaki tüm türlere açığım. En çok youkai temasını, shounen serileri ve komedileri severim. Yoroshiku^^
Apr 10, 2015 6:00 AM

Feb 2013
117
Merhaba millet ismim Kaan.3 yıldır anime izlemekteyim.Pek tür seçmem fakat favori bi türümde yoktur.Uzun bi süredir ilk başladığımda olan heycanım yok o yüzden pek anime izlemiyorum eskisi kadar(bi HxH maratonu yapabildim geçen yıl).Visual Novel olayına girdim bu yüzden ,çok vakit alsada şuana kadar okuduğum bikaç tanesi baya baya iyiydi.

Nyansenpai said:
hertür loliye itinayla ilgi gösteririm :p

Kardeşim :')
Apr 10, 2015 9:44 AM

Aug 2013
3
Nyansenpai said:
Son birşey eklemek istiyorum listenize fazladan ova movie ona music vb. eklememenizi tavsiye ederim zaten animesini izliyen biri ovasınıda diğerlerinide izlemiştir, beğendiğiniz ovalar movieler olur onları eklersin anlarımda 500anime bitiriyorsun listede 2000tane anime görünüyor 1500tanesi boşuna yer kaplıyor hem liste sahibi aradığı animeyi bulmaktan zorlanır, hem listesine bakan o kişinin izlediği animeleri seçmekte zorlanır

öncelikle selamlar. izlediğim serilerdeki tüm ova/movie/special'ları izleme gibi bir takıntım olduğu için bu söylediğin şeyi üstüme alınıyorum ve cevap vermek istiyorum. :) o listeyi başkaları ile paylaşmanın yanında izlediğimiz yahut izleyeceğimiz şeylerin çetelesini tutmak içinde kullanıyoruz ve bu fazladan special/movie/ova tarzı ekstra bölümleride eklemekte sakınca görmüyorum. sonuçta listenin amacı o, kabartmak değil. :)

ayrıca aklında bulunsun liste başlıklarındaki "Type" butonuna tıklayarak ister kendi listeni, ister başkasının listesini TV/OVA/Movie tarzı kategorize edebilir aradığını daha kolay bulabilirsin :)

Apr 10, 2015 4:50 PM
Jan 2012
2
Herkese selam, ben de İstanbul'da yaşıyorum. Üniversite bittikten sonra çalışmaya başladım kısacası. Anime dışında metal müziğe ilgiliyim, biraz dizi biraz oyun bu şekilde. Önceden daha çok manga okurdum ama animelere daha fazla ağırlık vermeye başladım.
Ben de birkaç kişiyi görünce geldim gibi ama en çok anck-su-namun'u görünce geldim, youkai tarzı da seviyomuşsun :D Lastfm'de ne dinlesem sen de dinliyor oluyorsun da :D
Apr 12, 2015 7:29 AM

Jan 2008
85
Merhaba gençler :P Buranın en yaşlılarından biriyim, üniversiteyi çok uzun zaman önce bitirdim. Kocaeli'nde yaşıyorum, 2006'dan beri bilinçli bir şekilde animeleri takip ediyorum. Eskiden sağlam bir dizi izleyicisi iken animelerin hayatımdaki yerinin artmasıyla dizi izleme oranımda feci bir düşüş oldu. Her anime sezonunu dikkatle takip ederim. Güncel yayımlanmayan serilere artık neredeyse hiç el atmıyorum. Bu durum animelere karşı daha da acımasız olmama sebep oldu. Eskiden başladığım bir seriyi dişimi sıkıp sonuna kadar izlerken şimdi iki bölümden sonra gözünün yaşına bakmadan çöp kutusuna yolluyorum.

Spoiler mıknatısı gibiyimdir. Eskiden pek umursamadan karakter profillerindeki spoiler kutucuklarını filan okur, animeyle alakalı bayağı araştırma yapardım. Artık spoiler konusunda kendimi frenliyorum ama bu sefer de başkalarının densizliklerine kurban gidiyorum. Destursuz spoiler verenlere karşı pek hoş düşüncelerim yok doğruyu söylemek gerekirse.

Bir hikaye anlatmayı amaçlayan bütün animeleri severim ama fanservise abananlara katlanmakta zorlanıyorum. Ecchi/harem ikilisi en sinir olduğum türlerdir. Doğruyu söylemek gerekirse amacını hiç gizlemeden ortaya döken hentai ve türevlerini ecchi serilerinden daha saygıdeğer bulurum -artık ne kadar saygıdeğer olabilirlerse.

İlk iletilerim uzun oldu ama yazmaktan çok okumayı tercih ederim. :D

Ek: Bu arada Dia no Ace severlere karşı ayrı bir sempatim vardır :P
KitiaraApr 12, 2015 7:34 AM
Apr 13, 2015 12:40 PM

Oct 2014
3648
Kitiara said:
Merhaba gençler :P Buranın en yaşlılarından biriyim, üniversiteyi çok uzun zaman önce bitirdim. Kocaeli'nde yaşıyorum, 2006'dan beri bilinçli bir şekilde animeleri takip ediyorum. Eskiden sağlam bir dizi izleyicisi iken animelerin hayatımdaki yerinin artmasıyla dizi izleme oranımda feci bir düşüş oldu. Her anime sezonunu dikkatle takip ederim. Güncel yayımlanmayan serilere artık neredeyse hiç el atmıyorum. Bu durum animelere karşı daha da acımasız olmama sebep oldu. Eskiden başladığım bir seriyi dişimi sıkıp sonuna kadar izlerken şimdi iki bölümden sonra gözünün yaşına bakmadan çöp kutusuna yolluyorum.

Spoiler mıknatısı gibiyimdir. Eskiden pek umursamadan karakter profillerindeki spoiler kutucuklarını filan okur, animeyle alakalı bayağı araştırma yapardım. Artık spoiler konusunda kendimi frenliyorum ama bu sefer de başkalarının densizliklerine kurban gidiyorum. Destursuz spoiler verenlere karşı pek hoş düşüncelerim yok doğruyu söylemek gerekirse.

Bir hikaye anlatmayı amaçlayan bütün animeleri severim ama fanservise abananlara katlanmakta zorlanıyorum. Ecchi/harem ikilisi en sinir olduğum türlerdir. Doğruyu söylemek gerekirse amacını hiç gizlemeden ortaya döken hentai ve türevlerini ecchi serilerinden daha saygıdeğer bulurum -artık ne kadar saygıdeğer olabilirlerse.

İlk iletilerim uzun oldu ama yazmaktan çok okumayı tercih ederim. :D

Ek: Bu arada Dia no Ace severlere karşı ayrı bir sempatim vardır :P

O zaman sana iyi bir haberim var Diamond No Ace'in bu Nisan ayında 2. sezonu çıkıyormuş
Apr 14, 2015 7:03 AM
Jul 2018
564612
Selamlar. Madem gruba eklemişsiniz yazmamak olmaz. Bursa'da yaşıyorum, 21 yaşındayım. 2 yıllık üniversitenin son senesindeyim. Belki okumaya devam ederim burayı bitirince ya da direkt işe girerim orasından pek emin değilim. :P

Neyse, spor serilerine bayılırım. JoJo ve HxH fanıyım. Madhouse'dan babam çıksa yerim. Ecchi'den pek haz etmem.

Daha da yazardım ama kısa keseyim dedim. :D İyi günler.
Apr 15, 2015 12:56 PM

Mar 2010
11054
gkucar said:

@anck-su-namun Kendisinin dediği gibi, çok eski, ben bu işlere başladığım zamanlarda bile eskiydi :D Buralarda görmek güzel oldu.

:D Obaasan kategorisinde değerlendiriyorum kendimi artık. Bu arada Johan denince içi ürpermeyen bizden değildir, Monster<3

Seija said:
Ben de birkaç kişiyi görünce geldim gibi ama en çok anck-su-namun'u görünce geldim, youkai tarzı da seviyomuşsun :D Lastfm'de ne dinlesem sen de dinliyor oluyorsun da :D

Kyaa<3 Nurarihyon no Mago serisini es geçme derim yokai temasının Mushishi ve Natsume ile kutsal üçlüsünü oluşturur benim için.Last fm'den de dürtebilirsin müzik geyiği için istediğin zaman^^
Apr 17, 2015 9:22 AM

Jun 2013
16
Merhaba. Öncelikle Monster sevenleri görmek güzel. Ben Emin, 21 yaşındayım, Ankaralıyım ve Ankara'da okuyorum. Tür tür anime ayırmak yerine konusunu beğendiğim her animeyi izlerim. (yaoiler dahil) Yine de ecchi, yuri ve hentai serilerine ön yargılıyım, vakit kaybı olarak görüyorum. En ilgimi çeken tür ise spor serileri, önerilerinize açığım.

3 büyükler (Naruto, Bleach, One Piece) denen serilerle bi' türlü kimyam uyuşmadı. Kötü değiller lakin nedense ben sevemedim. Bunlar yerine shounen türünde FMA:B ve Hunter X Hunter'i tek geçerim.

Son olarak eski oldschool havası olan serileri yeni serilere nazaran daha çok seviyorum, sahipleniyorum. Çizimleri bir kenara bırakırsak daha güzel, daha samimi geliyorlar bana diyerek cümlemi noktalıyorum.
vulcanearsApr 17, 2015 9:31 AM
I was frozen in time, but I feel as if my time is just beginning...
Apr 18, 2015 3:16 PM
Jun 2011
4
Merhaba arkadaşlar,
ben kaan, EskiÇeviri fansub'unun kurucusuyum.
Eski animeleri çeviriyoruz, küçük bir ekibiz ama yeterli bir şekilde anime çeviriyoruz, şimdiden herkesle tanıştığıma memnun oldum.
İstediğiniz serileri söyleyebilirsiniz, çevirmekten mutluluk duyarım.
Apr 21, 2015 11:51 AM

Jul 2013
18
Ben de kendimi tanıtayım. Ben Doğan. Gaziantep'te yaşıyorum.İnşaat mühendisliği öğrencisiyim. Hazırlıktayım şuan :)

Anime izlemeye yaklaşık 5 yıl önce başladım. Eskiden de izlemiştim ama birçok kişi gibi izlediğimin anime olduğunu bilmiyordum.Dragon ball,digimon,One piece(lastik çocuk),pokemon ve shaman king bilmeden izlediklerim. Birgün nostalji olsun diye shaman kingi izlemek istedim ve araken turkanimetv'yi buldum. tabi orda bile yalnızca ilk 24 bölümün türkçe dublajlı kailtesiz versiyonu vardı. ama sonrası geldi ve animeye başladım.

Favori animelerim diyeceğim ama genel olraka değişiyor. Her izlediğim yeni anime benim içim favori olabilir. Ama şimdilik Oregairu,Gintama,Mushishi,xxHolic favorilerimde diyebilirim. Birde Hayao Miyazaki ve Makoto Shinkai filmerini çok beğeniyorum.

En sevdiğim karakter açık ara Hikigaya Hachiman. Oreki Houtaro da favorilerimden.

Benden bu kadar. Az çok anlamışsınızdır beni :D Grubumuzun daha da büyümesi dileğiyle :)
Apr 21, 2015 2:02 PM
Oct 2011
11
Merhabalar. Ben Yunus, İstanbul'da yaşıyorum ve bilgisayar müh. son sınıf öğrencisiyim.

1-2 sene öncesi çok fazla anime izlerdim ve her bölümden sonra listemi güncellerdim neredeyse :D. Şu anda okulun yarattığı yoğunluk sebebiyle eskisi kadar izleyemesem de güncel serileri takip ediyorum. Ayrıca light novel okumayıda severim. Genelde metrobüste hayatımı harcarken fan-translated LN leri okurum.

Şimdilik bu kadar diyelim :) görüşmek üzere.
May 24, 2015 7:53 AM

May 2015
142
Selamler herkese. Benim adım Buğra. Artık izlediklerimi ve okuduklarımı listelemem gerektiğini düşündüğümden buraya kayıt oldum. Şu ana kadar hiç aktif olarak forum ya da sosyal medya sitesi kullanmadığımdan biraz utangacım. ^^ Burada aktif olmayı umuyorum. Anime/manga okuyup izlerken pek bi' ayrım yapmam ancak seinenleri daha çok severim. Uzun süredir bu kültürün içindeyim. Hoş gelmişimdir umarım. ^_^
May 24, 2015 10:55 AM

Aug 2009
288
Hoşgeldin buğra,umarım klübümüzü takip edersin.Burada seninle benzer zevkte olan birileri illa ki bulursun.Bu kişilerle mesafeyi sıkı tut derim^^
May 25, 2015 5:11 AM

Oct 2014
3648
Hoşgeldin Buğra
May 25, 2015 1:43 PM

May 2015
142
Sağ olun. Aktif olarak takip etmeyi düşünüyorum tekrardan merhaba. : )
May 25, 2015 2:53 PM

May 2015
3
Merhaba arkadaşlar.
Adım Cemre, Ege Üni. Sosyoloji öğrencisiyim. Aslen Antalyalıyım. Abim sayesinde küçük yaşlarda başladım anime izlemeye. İzlediklerim ve izlemek istediklerimin listesi artık karıştığı için üye olmak zorunda kaldım buraya. Bir kaç kişinin listesinin uzunluğunu görünce de utandım açıkcası :))
Anime için belli bir türün fanatiği değilim, genelde arkadaşlarımın önerilerini dikkate alarak başlarım bir seriye. Başladığım seri kaç bölüm olursa olsun sonuna kadar izlerim ( keyifsiz bir takıntı).
Mangadan çok kitap kurduyum, ama bu aralar mangaya öncelik tanımak istiyorum.

En sevdiklerim;
- (tutturu) Steins;Gate en sevdiğim anime.
- En sevdiğim kurgu (üslup); Baccano! ve Durarara!!
- En keyifli anime; Fairy Tail (2. sezonu için hala kendimi tutuyorum, 1 bölüm için 1 hafta beklemem imkansız)
- En çabuk izlediğim anime; Ping Pong The Animation (Bir bölüm izlemek için açmıştım halbuki )
- En tuhaf anime; Shigurui. Anime karakterlerinin ciddi olmasına bu kadar alışık değim sanırım. Ama en kanlı, iğrenç, duygusuz sahneleri bile izlerken nedense müthiş bir haz aldım. (Benzeri bir anime bilen acil söylesin!!)
- Naruto serisinin fanatiği değilim, ne de olsa çocukluk arkadaşım sayılır. Kim tanıdığı birine hayran olabilir, değil mi? Naruto benim için en büyük özelliği müzikleri. Başka bir animenin müziklerini açıp hiç dinlemedim (Steins;Gate opening 1 hariç). Ama Narutoyu sadece müzikleri için 9999 bölüm daha izleyebilirim.
- Başlamaya en çok korktuğum animeler; One Piece ve Gintama. Yıllardır erteliyorum, ama bu yaz birine başlıyacağım artık.

Bu liste benim için tabu değildir. " Bre cahil, o listeyi çöpe at ve şunu, bunu izle" gibi önerilere her zaman açığım.
May 25, 2015 3:00 PM

Oct 2014
3648
Hoşgeldin Cemre

Sana Shigurui'ye benzer olarak Afro Samurai öneririm bir de Claymore.
Berserk filan da var. Tam aradığın gibi olmasa da Hellsing, Blood-C ve Corpse Party de kanlı animeler olarak önerebilirim
May 26, 2015 1:33 PM

Mar 2010
23
ben Q. internette isim vermeyi pek sevmem. üniversitede öğretim üyesiyim. 2007 den beri anime/manga ile ilgileniyorum üniversitede okurken arkadaş tanıştırmıştı death note ile. güzel animedir izlemeyen varsa mutlaka izlesin. favori animelerim çok fazla da en sevdiklerim aksiyon olarak fma (brotherhood elbette), komedi gintama, spor major, gerilim tabii ki death note. yeni sezon animelerini pek beğenmediğim için bu aralar manga ve manwha okuyorum. bi seriye başlarsam genelde bitirene kadar izler veya okurum. tek pişmanlığım dünyanın animesini izleyip hala japonca konuşmayı öğrenmemek. bi ara kursa falan mı gitsem diye düşünüyorum :/. güzel bir topluluk hepinize selamlar.
mendokusai...
May 26, 2015 3:29 PM

Oct 2014
3648
Hoşgeldin Qualyn evet bu sezon animelerde pek iş yok ama önümüzdeki ay gangsta çıkıyor izlemeni tavsiye ederim aksiyon seinen seviyorsan
May 26, 2015 6:57 PM

Oct 2013
52
Bende Barış, Eskişehir'de oturuyorum ama Ankara'lıyım, 32 yaşındayım.

Yukarıdaki arkadaş gibi bende Shigurui tarzı karanlık, kasvetli, ağır havası olan seinen serilere özel ilgi duyarım ama bu serilerden az var piyasada. Texhnolyze buna yakın bir örnek olabilir.

Ayrıca Paprika-HxH-Ghost in the Shell-Akira-Berserk-xxxholic-Wolf's Rain-One Piece-Kino no Tabi-Dragon Ball-Noein...favorilerim arasındadır.
May 26, 2015 10:28 PM

Aug 2009
288
Slm Barış hoşgeldin.
Bana heralde bu serilerin hepsini yaza seyretmek farz oldu :D
Jun 1, 2015 8:25 AM

May 2015
427
Merhabalar ben Artun, İstanbul'da yaşıyorum yaklaşık 6 yıldır anime izliyorum. Bende Buğra gibi izlediklerimi, okuduklarımı listelemem gerektiğini düşünüp buraya kayıt oldum. Umarım bende burada aktif olabilirim. ^^ (Favori animelerim: Hunter x Hunter ve Katekyo Hitman Reborn!)
Jun 1, 2015 8:45 AM

May 2015
142
Hoş geldin KingArthun. Hisoka'yı ben de çok severim bu arada. ^^
Jun 1, 2015 9:40 AM

Oct 2014
3648
Hoşgeldin Artun
Jun 1, 2015 9:57 AM

May 2015
427
Hoşbulduk, sağolun. Hisoka candır ya ^^
Jun 1, 2015 11:27 AM

Aug 2009
288
hoşgeldin aramıza,keyifli forumlar.
Jul 1, 2015 11:51 PM

May 2015
9
Öncelikle merhabalar, ismimin çokta gerekli olmadığını düşünüyorum, 15 yaşındayım ve sanırım buradaki en küçük kişiyim. Yaklaşık 2 yıldır anime izliyorum, favori anime serilerim Gintama, Barakamon ve Haikyuu. Genelde slice of life, psikoloji, polisiye, komedi veya gerilim türünden animeleri daha çok severim. Anca shoujo seviyesine yeten bir İngilizce'm olduğu için manga okumayı pek sevmiyorum ve manga listemi kafamı göre güncelliyorum. Kendine fujoshi diyenlerdenim. Her ne kadar shounen-ai/yaoi kadar olmasa bile shoujo-ai gibi türlerdi severim. Daha doğrusu shoujo-ai olan shiplerim var.
Jul 2, 2015 12:13 AM

May 2015
142
Hoşgeldin, umarım forumda da aktif olursun. ^^
Jul 2, 2015 1:34 AM

May 2015
9
Hoşbuldum, umarım olabilirim. ^^
Jul 2, 2015 8:19 PM

Oct 2014
3648
Hoşgeldin Mayora
Jul 21, 2015 5:37 AM

Jul 2014
220
Burada kendimi tanıtmamışım galiba.
Merhaba, Arda ben. Lise üçte okuyorum ve ilginç bir sosyal hayatım var. Kimse benle konuşmaz, ben de kimseyle konuşmam. Çok fazla yaptığım şey yok internette, küçük bir fansubda eğlencesine manga çeviriyorum, bir de bir anime fansubundayım ama daha zahmetli olduğu için bir süre sonra sıktı, yeni sezondan seriler almamaya başladım. Nispeten tembelim ve haftalarca oturup kimseyle konuşmadan kitap okuyabilir, anime izleyebilirim.
Başka, kantai collection falan oynuyorum. 4chan ve Horriblesubs gibi beyin hücrelerini öldüren sosyal ortamlarda takılıyorum (gerçi 4chan'i bıraktım ve hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi.) İpi sapı belli olmayan bir tipim ve durduk yere sinirlenebiliyorum, gerçi 3d'de oluyor bu daha sık. Tanımadığım insanlara çok soğuk davranırım, ama tanıdıklarımla kaybetmemek için emek sarfederim vs. vs. çok banal bir söz oldu. Özellikle sevdiğim animeler episodic, rahatlatan fakat boş olmayan, arkasında belirli bir anlam taşıyan seriler. Mushishi en sevdiğim animedir buna hitaben.
Jul 21, 2015 5:40 AM

Oct 2014
3648
Silent7 said:
Burada kendimi tanıtmamışım galiba.
Merhaba, Arda ben. Lise üçte okuyorum ve ilginç bir sosyal hayatım var. Kimse benle konuşmaz, ben de kimseyle konuşmam. Çok fazla yaptığım şey yok internette, küçük bir fansubda eğlencesine manga çeviriyorum, bir de bir anime fansubundayım ama daha zahmetli olduğu için bir süre sonra sıktı, yeni sezondan seriler almamaya başladım. Nispeten tembelim ve haftalarca oturup kimseyle konuşmadan kitap okuyabilir, anime izleyebilirim.
Başka, kantai collection falan oynuyorum. 4chan ve Horriblesubs gibi beyin hücrelerini öldüren sosyal ortamlarda takılıyorum (gerçi 4chan'i bıraktım ve hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi.) İpi sapı belli olmayan bir tipim ve durduk yere sinirlenebiliyorum, gerçi 3d'de oluyor bu daha sık. Tanımadığım insanlara çok soğuk davranırım, ama tanıdıklarımla kaybetmemek için emek sarfederim vs. vs. çok banal bir söz oldu. Özellikle sevdiğim animeler episodic, rahatlatan fakat boş olmayan, arkasında belirli bir anlam taşıyan seriler. Mushishi en sevdiğim animedir buna hitaben.

Episodic, rahatlatan filan dediğin anda Mushishi diyeceğini düşünmüştüm zaten ben de izledim ama benim tarzım değil öyle şeyler yarıda bıraktım.
Jul 22, 2015 1:19 AM

Aug 2009
288
Episodic seven birini görmek ne güzel,xxxHolic,Jigoku Shoujo,Tsubasa Chronicles ve Natsume Yuujinchou gibi serileri izlemeni şiddetle öneriyorum.
Jul 22, 2015 10:54 AM

Aug 2012
7
Merhaba ben Başak,

Lise 3'e gitmekteyim.Kendi bildim bileli bilgisayarım vardı.Bu yüzden anime ve oyunlarla içli dışlıydım.En sevdiğim tür dizi anime kitap fark etmez psikolojidir.Onun dışında fantastik dünya meraklısıyım (Last call for the middle-earth chuf chufff) Ama bilim kurguya da merakım yok değil.

Kitap olarak LOTR evrenini saymazsak kitaplığım dünya klasiğinden oluşmakta.Oluşmaya da devam ediyor.

Resim yapmayı seviyorum.Her ne kadar realistik tarzını benimsemiş olsam da bir anime izleyicisi olarak manga tarzı da çizmekteyim.

Favori animelerimden bir kaçını yazmam gerekirse;

-Shiki
-Madoka Magica serisi
-Rainbow
-Elfen Lied
-Ano Hana
-Higurashi serisi

Aklıma gelenler bunlar.

Oyun oynuyorum demiştim.Eğer beni eklemek isterseniz steam linkim;
http://steamcommunity.com/profiles/76561198061323535/
Jul 22, 2015 11:01 AM

Oct 2014
3648
DramaCon said:
Merhaba ben Başak,

Lise 3'e gitmekteyim.Kendi bildim bileli bilgisayarım vardı.Bu yüzden anime ve oyunlarla içli dışlıydım.En sevdiğim tür dizi anime kitap fark etmez psikolojidir.Onun dışında fantastik dünya meraklısıyım (Last call for the middle-earth chuf chufff) Ama bilim kurguya da merakım yok değil.

Kitap olarak LOTR evrenini saymazsak kitaplığım dünya klasiğinden oluşmakta.Oluşmaya da devam ediyor.

Resim yapmayı seviyorum.Her ne kadar realistik tarzını benimsemiş olsam da bir anime izleyicisi olarak manga tarzı da çizmekteyim.

Favori animelerimden bir kaçını yazmam gerekirse;

-Shiki
-Madoka Magica serisi
-Rainbow
-Elfen Lied
-Ano Hana
-Higurashi serisi

Aklıma gelenler bunlar.

Oyun oynuyorum demiştim.Eğer beni eklemek isterseniz steam linkim;
http://steamcommunity.com/profiles/76561198061323535/

Hoşgeldin DramaCon Elfen Lied'i ben de çok severim
Jul 22, 2015 11:09 AM

May 2015
142
Hem Silent7'a hem de DramaCon'a hoş geldin demek istiyorum ama ikiniz de benden daha uzun süredir buradaymışsınız. ^^'' Bu arada Elfen Lied sevenleri görmek güzel. Genel kitle nedense pek sevmiyor.
Jul 22, 2015 11:12 AM

Oct 2014
3648
Tensi-Sama said:
Hem Silent7'a hem de DramaCon'a hoş geldin demek istiyorum ama ikiniz de benden daha uzun süredir buradaymışsınız. ^^'' Bu arada Elfen Lied sevenleri görmek güzel. Genel kitle nedense pek sevmiyor.

Onlar Elfen Lied'ın sonunu bir de bu kadar kanlı olmasını filan sevmiyorlar
Anlamıyorum ben de neden öyle
Jul 22, 2015 11:23 AM

Aug 2012
7
Valla animenin konunun orta yerinde bitirmesi üzerine mangasına göz atmıştım favorilerimden biri haline geldi
Jul 22, 2015 11:25 AM

Oct 2014
3648
DramaCon said:
Valla animenin konunun orta yerinde bitirmesi üzerine mangasına göz atmıştım favorilerimden biri haline geldi

Öyle doğru düzgün bitirselerdi keşke
Jul 22, 2015 11:54 AM

Jul 2014
220
Elfen Lied'i izlerken çok sevmek istemiştim ama şahsen en büyük hayal kırıklığım o seri, nedenini uzun uzun yazabilirim ama hiç gerek yok, ciddi bir seinen olmaya çalışan ama sonunda çok boş kalan bir anime olarak görüyorum.
Hoş bulduk Tensi-sama, çok güzel bir ortam varmış burada. IRC chat'i daha aktif olsa oraya da daha sık girerim ama grupta daha çok insan var.
Nesferatu said:
Episodic seven birini görmek ne güzel,xxxHolic,Jigoku Shoujo,Tsubasa Chronicles ve Natsume Yuujinchou gibi serileri izlemeni şiddetle öneriyorum.

Mushishi'ye benzediğini duymuştum, Natsume Yuujinchou'yu izleyeceğim yakın zamanda, indirilmiş duruyor bilgisayarda ama yarım kalmış çok seri olduğu için onları kırpayım diyorum. xxxHolic de başlayacağım seriler arasında.[/quote]
Jul 22, 2015 12:07 PM

Oct 2014
3648
Silent7 said:
Elfen Lied'i izlerken çok sevmek istemiştim ama şahsen en büyük hayal kırıklığım o seri, nedenini uzun uzun yazabilirim ama hiç gerek yok, ciddi bir seinen olmaya çalışan ama sonunda çok boş kalan bir anime olarak görüyorum.
Hoş bulduk Tensi-sama, çok güzel bir ortam varmış burada. IRC chat'i daha aktif olsa oraya da daha sık girerim ama grupta daha çok insan var.
Nesferatu said:

Mushishi'ye benzediğini duymuştum, Natsume Yuujinchou'yu izleyeceğim yakın zamanda, indirilmiş duruyor bilgisayarda ama yarım kalmış çok seri olduğu için onları kırpayım diyorum. xxxHolic de başlayacağım seriler arasında.
[/quote]
XxXHolic Mushishi'den çok daha güzeldi bana kalırsa ne bileyim Mushishi bana daha sıkıcı geldi
Nov 27, 2015 9:46 AM

Sep 2009
575
Silent7 said:
Nesferatu said:

Mushishi'ye benzediğini duymuştum, Natsume Yuujinchou'yu izleyeceğim yakın zamanda, indirilmiş duruyor bilgisayarda ama yarım kalmış çok seri olduğu için onları kırpayım diyorum. xxxHolic de başlayacağım seriler arasında.
[/quote]

Ayrıca Mononoke'yi de listene eklemeni öneririm, o da episodic animelerden biridir. Konu olarak Mushishi ile Hell Girl arası birşey ama daha çok gerilim dolu, Mushishi'nin sakin atmosferinden ziyade. Özellikle Kusuriuri çok sağlam bir karakter.

Jan 29, 2016 1:34 AM

Sep 2015
15
Merhaba. Ben Emin , Azerbaycandan. 1 yildir ki anime izliyorum ama hatirliyorum ki hata cocuklugumda animeye karsi sevgim vardi)
Animedem baska metal muzik dinliyorum ve kitab okumaya da karsi hobbim var)
En favori animeler den mesela Toradora Ergo Proxy Clannad ve sayre)
Psikoloji gibi animeleri daha cok beyeniyorum.
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (5) [1] 2 3 » ... Last »

More topics from this board

» Favorileriniz?

NovasAnimeList - May 6, 2022

1 by Traotora »»
Sep 20, 2023 8:59 AM

Sticky: » Önemli duyuru - Lütfen okuyun

Cnon - Sep 17, 2023

0 by Cnon »»
Sep 17, 2023 7:23 AM

Sticky: » Anime / Manga Öneri ( 1 2 )

Cnon - Apr 7, 2015

82 by _Schiffer »»
Mar 28, 2023 8:25 AM

» Grupta başka Neon Genesis Evangelion hayranı var mıdır?

Jerasu - Jun 2, 2019

5 by Bartu55555 »»
Jul 3, 2022 6:12 AM

» Anime Tartışma ( 1 2 3 )

Cnon - Mar 31, 2015

105 by NatsuJun »»
Feb 4, 2022 3:25 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login