Forum Settings
Forums
New
Mar 31, 2015 3:28 PM

Oct 2014
3645
Bu başlık altında genel animelerle ilgili tartışma yapabilirsiniz
CnonMar 6, 2021 7:13 AM
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (3) [1] 2 3 »
Apr 8, 2015 8:14 PM

Aug 2009
288
Naruto genelde overrated bir anime olarak görülür ki ben de buna az çok katılıyorum ama sormak istediğim şey biraz daha farklı.Sizce Naruto'nun mangası mı daha iyi yoksa animesi mi daha iyi tabi neden böyle düşündüğünüzü yazarsanız memnun olurum-fillerlardan bağımsız olarak düşünün-.
Apr 9, 2015 6:36 AM

Mar 2014
2
Animesinin animasyonları berbat. Tamam ostleri iyi, ama birçok konuda manga daha iyi geliyor bana. Açıkçası ostler ve biraz da openingler dışında animesi vasat.
Apr 9, 2015 10:28 AM

Oct 2014
3645
Zettai Karen Children: The Unlimited'a başladım gerçekten harika gidiyor herkese öneririm
Apr 9, 2015 11:27 AM

Jun 2010
143
Merhabalar :) Şu an tokyo ghoul 2. sezonu izliyorum, yoğunluğumdan dolayı başlayıp daha bitiremediğim çok anime var ama bir kaç öneri verecek olursam :
Soul Eater ( komedi, macera, shounen )
Sekamichi no Apollon ( müzik, dram )
Samurai Champloo ( samuray, macera )
Zetsuen no Tempest ( gizem, büyü, intikam )
Durarara ( karışık, her şeyden biraz biraz bol aksiyon )
Gekkan Shoujo Nozaki kun ( komedi, mangaka, romantik )
Claymore ( doğaüstü, aksiyon, savaş, dram )
...beğenerek, keyifle izlediğim güzel animeler, yanlarına kısaca bir fikir versin diye yazdım orjinal kategorisi farklı olabilir :)
May 1, 2015 2:07 AM

Aug 2009
288
Arkadaşlar geçen hafta Shingeki no Kyojin'i izledim ve ister istemez içimde bu anime bu kadar övüldü bahsedildi tamam da çok 'overrated' değil mi gibisinden bir his oluştu.Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.Son zamanlarda geriden geldiğim için böyle methedilen serilerin bende aynı etkiyi bırakmaması baya hayal kırıklığına sebep oluyor ve önyargılı olmaya başlıyorum.Mesela bu sebepten SaO izleyemiyorum suan sizce ne yapmalıyım?
May 1, 2015 4:42 AM
Dec 2011
5
Sao çöp bir seri. Shingeki eh işte, onu yapacam bu yapacam, iş icraate gelince fıs :D
8 yine iyi vermişim :D
May 1, 2015 5:59 AM

Oct 2014
3645
İkisini de izlemedim ama Shingeki no Bahamut çok güzel
May 1, 2015 7:53 AM

Jun 2013
16
Nesferatu said:
Arkadaşlar geçen hafta Shingeki no Kyojin'i izledim ve ister istemez içimde bu anime bu kadar övüldü bahsedildi tamam da çok 'overrated' değil mi gibisinden bir his oluştu.Bu konuda fikirlerinizi almak istiyorum.Son zamanlarda geriden geldiğim için böyle methedilen serilerin bende aynı etkiyi bırakmaması baya hayal kırıklığına sebep oluyor ve önyargılı olmaya başlıyorum.Mesela bu sebepten SaO izleyemiyorum suan sizce ne yapmalıyım?

Shingeki'yi haftalık takip edenler bilir, döneminin en iyi animesidir. (zaten 2013'ün en iyi animesi seçilmişti) Kendine özgü konusu, üst düzey animasyonları ve OST'ları ile çok güzel bir animeydi. Benim gözümde overrated olan tek kısmı karakterleridir. Levi, Mikasa tamamen içi boş, fan-service karakterler, o seride kayda değer tek karakter Erwin Smith'di bana göre. Her ne kadar sonu yarım yamalak, cliffhanger şekilde bitirilse de, ben inanıyorum ki şuan devamı gelse yeniden büyük bir patlama yapacaktır.
I was frozen in time, but I feel as if my time is just beginning...
May 1, 2015 9:40 AM

Aug 2009
288
Erwin'i ben de çok sevmiştim.Zaten anlamadığım yerlerden birisi oydu.Mikasa hoş karakter sevdim sevicem ama yeterince karakter development yok ki,Levi nasıl bu kadar ön planda onu da anlamış değilim.Kamiya Hiroshi seslendirmiş bu seiyuu fanı oldugum için hoşuma gitti onun dışında artistik hareketleri falan çok da cezbetmedi,belki de mangasını okumam gerekir bilmiyorum.
May 1, 2015 11:51 AM

Jun 2013
16
Dediğim gibi animenin benim gözümde tek eksi tarafı karakter derinliğinin olmamasıydı. Levi neden bu kadar popüler ben de bilmiyorum ama sırf seijuusu Kamiya Hiroshi diye bir karakterin fanı olmak bana çok saçma geliyor. Ben mangasını okumadım ama okuyan bir tanıdığım güzel olduğunu söylemişti.

Ayrıca ille de seveceksin diye bi olay yok ki, sana hitap etmeyen bi seri de olabilir. Lakin sen veya başka birinin bu seriyi sevmemesi bu seriyi overrated yapmaz sadece konu kişisel zevklere girer
I was frozen in time, but I feel as if my time is just beginning...
May 2, 2015 3:11 PM

Mar 2010
11054
SnK'i yayınlandığı dönemde fanların yaptığı kuru gürültüden fena halde sıtkım sıyrıldığı için güncel takip etmemiştim ancak daha sonra izlediğimde çok beğendim ve bu kadar ertelediğim için de üzüldüm. Mangası son dönemde biraz dağıtsa da sürükleyici. SAO ise tam tersi bir durum: hikaye ikinci yarıda iyice iç bayıcı olmuş, ana karakterler de sığ ve itici olunca resmen zorla bitirdim. Overrated mi bilemem ama benim zevkime göre vasat bir seri.
May 3, 2015 6:46 AM

Feb 2013
117
Valla kim SnK'i 2013'ün en iyi animesi seçti bilmiyorum ama kesinlikle haketmiyor.Yayınlanırken izlemiştim,biçok kişinin kabul edebilceği gibi güzel başlamıştı fakat bi süre sonra biçok SOL animesinden daha yavaş olmayı başardı.Karakterlere odaklanmaya çalıştı,tamam güzel ama biçok karakteri anca herşeye aşırı tepki veren,orda ölmek için olan yada senaryoya bişi katmayan boş karakterler olduğundan pek işe yaramadı bence.

SAO ise sadece kötü daha fazla yazmaya gerek yok.
Jun 16, 2015 11:26 AM

Oct 2014
3645
Şu silahlı kızı buldum sonunda Gunslinger Girl'denmiş ilk bölümünü izleyip bırakmıştım uzun zaman önce ama devam edeceğim
Jul 26, 2015 6:25 AM

Oct 2014
3645
Kız o animeden değilmiş ya orijinal karaktermiş lanet olsun bıraktım kızlar biraz büyük olsaydı bari
Jul 26, 2015 6:44 AM

May 2015
142
Bu konuyu aktif tutmak için biraz tartışmak lazım. Overrated olmuş serilere karşı çok büyük antipatim var. Özellikle sao,snk ve naruto'yu çok fazla overrated buluyorum. Sizin overrated ya da underrated bulduğunuz seriler neler?
Jul 26, 2015 6:48 AM

Oct 2014
3645
Aynı fikirdeyim nesini abartıyorlar snknin anlamadım o kadar güzel bir şey değil aynı şekilde fsn de öyle bir özel yanı yok yani bildiğin eroge.
Jul 26, 2015 7:04 AM

May 2015
142
Aslında snk'yi o kadar kötü bulmuyorum ben ama abartılmasını da anlamıyorum. Fsn'yi abartıyorlar evet biraz. Gerçi diğerlerine göre o kadar da overrated sayılmaz bence o.
Jul 26, 2015 7:05 AM

Oct 2014
3645
UBW'nin 2. sezonu iyi değilmiş diye duydum. Tabii bilmem izlemedim ama izlersem de sadece fate/zero'yu izlerim ne kadar kötü olursa olsun
Jul 26, 2015 11:03 AM

Jul 2014
220
UBW'nin ikinci sezonu berbat, hayatımda bu kadar başarılı bir şekilde bir seriyi katleden bir anime görmedim. VN'yi oynamış ve çok sevmiş biriyim, ama animesi her açıdan rezil, iğrenç, çoğu şeyi yarım yamalak bırakıyor ve hiçbir önemli mevzunun üzerinde durmuyor. Mesela Avalon'un F/SN'de sonlara doğru çok önemli bir rolü var, ama sadece anime izleyen birisi bütün serinin en önemli ikinci sahnesine bakar, hö der geçer. Sadece savaş sahneleri akıcı ve göze güzel geliyor. Bu kadar. Seveni vardır serinin, ama seven insan bile neler döndüğünü anlamamıştır, anlatamadılar çünkü.
Cnon said:
UBW'nin 2. sezonu iyi değilmiş diye duydum. Tabii bilmem izlemedim ama izlersem de sadece fate/zero'yu izlerim ne kadar kötü olursa olsun
Tavsiye etmem öyle yapmanı, az önce ufotable'ın adaptasyonuna iyice çamur atmış olsam da oyununu oynamak istemiyorsan Unlimited Blade Works izle, ondan sonra Fate/Zero geç. Diğerinin aksine, Fate/Zero çok başarılı.[/quote]
Jul 26, 2015 11:09 AM

Oct 2014
3645
Silent7 said:
UBW'nin ikinci sezonu berbat, hayatımda bu kadar başarılı bir şekilde bir seriyi katleden bir anime görmedim. VN'yi oynamış ve çok sevmiş biriyim, ama animesi her açıdan rezil, iğrenç, çoğu şeyi yarım yamalak bırakıyor ve hiçbir önemli mevzunun üzerinde durmuyor. Mesela Avalon'un F/SN'de sonlara doğru çok önemli bir rolü var, ama sadece anime izleyen birisi bütün serinin en önemli ikinci sahnesine bakar, hö der geçer. Sadece savaş sahneleri akıcı ve göze güzel geliyor. Bu kadar. Seveni vardır serinin, ama seven insan bile neler döndüğünü anlamamıştır, anlatamadılar çünkü.
Cnon said:
Tavsiye etmem öyle yapmanı, az önce ufotable'ın adaptasyonuna iyice çamur atmış olsam da oyununu oynamak istemiyorsan Unlimited Blade Works izle, ondan sonra Fate/Zero geç. Diğerinin aksine, Fate/Zero çok başarılı.
[/quote]
Zaten VN filan oynamayacağım o yüzden sadece onu izleyeceğim diyorum ama belli olmaz ya
Sep 5, 2018 5:14 AM
Jul 2018
564612
Tensignifa said:
Aslında snk'yi o kadar kötü bulmuyorum ben ama abartılmasını da anlamıyorum. Fsn'yi abartıyorlar evet biraz. Gerçi diğerlerine göre o kadar da overrated sayılmaz bence o.

Cnon said:
Aynı fikirdeyim nesini abartıyorlar snknin anlamadım o kadar güzel bir şey değil aynı şekilde fsn de öyle bir özel yanı yok yani bildiğin eroge.

adamlar çok fazla para harcadılar tanıtımına animenin, trend oldu weaboolar arasında. sonra bu weaboolar animeyi daha da yüceltmek istediler, SAO ya sallamaya başladılar. Genel olarak bu topluluğun dışında kalan anime severler de dışlanmamak ve çoğunluğa ters gelmemek için ''o o o o SNK valla süper, SAO leş'' diyerek ikinci bi trend başlattılar.

Ama bakıyom insanlar yavaş yavaş uyanıyo, şimdi 3. sezonu için tonla insan ''yaw bu anime de çok kötü olmaya başladı'' falan diyorlar. Zaten en başından çok da iyi değildi maalesef, sadece reklam ile ünlü oldu.
Twitchde SingSing i izlerdim, adam gitti yayınında SNK nın reklamını yaptı onu da bıraktıydım. Yaptırabildikleri kadar reklam yaptırınca adamlar, kimse onlara karşı çıkamıyordu. Güzel değil diyenlere ''sen git SAO izle'' falan diyorlardı :D Bunun sonucunda sıkıysa senenin en iyi animesi deme de göreyim.

SNK kesinlikle kötü değil ama aşırı iyi de değil, gerçeği görmüş abilerim :D Tensignifa reisin sırra kadem basması kötü olmuş bu arada.
Canlansın bu konu ne olur :D tartışak, fikir alışverişi yapak.
Sep 5, 2018 2:00 PM

Oct 2014
3645
AllahDiyenKirpi said:
Tensignifa said:

Cnon said:

adamlar çok fazla para harcadılar tanıtımına animenin, trend oldu weaboolar arasında. sonra bu weaboolar animeyi daha da yüceltmek istediler, SAO ya sallamaya başladılar. Genel olarak bu topluluğun dışında kalan anime severler de dışlanmamak ve çoğunluğa ters gelmemek için ''o o o o SNK valla süper, SAO leş'' diyerek ikinci bi trend başlattılar.

Ama bakıyom insanlar yavaş yavaş uyanıyo, şimdi 3. sezonu için tonla insan ''yaw bu anime de çok kötü olmaya başladı'' falan diyorlar. Zaten en başından çok da iyi değildi maalesef, sadece reklam ile ünlü oldu.
Twitchde SingSing i izlerdim, adam gitti yayınında SNK nın reklamını yaptı onu da bıraktıydım. Yaptırabildikleri kadar reklam yaptırınca adamlar, kimse onlara karşı çıkamıyordu. Güzel değil diyenlere ''sen git SAO izle'' falan diyorlardı :D Bunun sonucunda sıkıysa senenin en iyi animesi deme de göreyim.

SNK kesinlikle kötü değil ama aşırı iyi de değil, gerçeği görmüş abilerim :D Tensignifa reisin sırra kadem basması kötü olmuş bu arada.
Canlansın bu konu ne olur :D tartışak, fikir alışverişi yapak.

evet snk'nin ününün suni olduğu çok açıktı zaten. benim üzüldüğüm şey shingeki no bahamut gibi bir animenin sequelinin çok berbat olması.
Sep 6, 2018 4:04 AM
Jul 2018
564612
ben bi shingeki no bahamut lu bi anime gördüydüm zamanında, hiç merak edip bakmadım gerçi çünkü ''virgin soul'' falan diyodu başlığında, dedim herhalde bu anime bini bir para olan çamur ecchi animelerinden falan. yoksa o da aynı zamanda mı yayınlandı snk ile?
nası güzel anime mi, güzelse bakarım
Sep 6, 2018 10:30 AM

Oct 2014
3645
AllahDiyenKirpi said:
ben bi shingeki no bahamut lu bi anime gördüydüm zamanında, hiç merak edip bakmadım gerçi çünkü ''virgin soul'' falan diyodu başlığında, dedim herhalde bu anime bini bir para olan çamur ecchi animelerinden falan. yoksa o da aynı zamanda mı yayınlandı snk ile?

virgin soul'u sakın izleme berbat bir şey. fan fiction gibi bir şey diyebilirim. shingeki no bahamut ile alakası yok.
Sep 10, 2018 6:10 PM

Nov 2017
32
Cnon said:
AllahDiyenKirpi said:

virgin soul'u sakın izleme berbat bir şey. fan fiction gibi bir şey diyebilirim. shingeki no bahamut ile alakası yok.

nasl fan fiction gibi bir şey? :D
evet virgin soul gerçekten aşırı kötü bir seri olmuş ama ilk serisi güzeldi virgin soul ilk 7 bölüm aşırı sıkıcı ondan sonra biraz açıyor.
Sep 11, 2018 6:12 AM
Jul 2018
564612
şimdi baktım, shingeki no bahamutun kaynağı ''rage of bahamut'' diye bi oyunmuş. oynadınız mı oyunu?
(animenin fanfiction gibi birşey olması gerçek olabilir aslında, oyunmuş sonuçta. manga yada LN yerine. oyunun üstüne bi hikaye yazalım demişlerdir falan)
Sep 11, 2018 10:43 AM

Oct 2014
3645
AllahDiyenKirpi said:
şimdi baktım, shingeki no bahamutun kaynağı ''rage of bahamut'' diye bi oyunmuş. oynadınız mı oyunu?
(animenin fanfiction gibi birşey olması gerçek olabilir aslında, oyunmuş sonuçta. manga yada LN yerine. oyunun üstüne bi hikaye yazalım demişlerdir falan)

oynamadım kart oyunuymuş zaten. cygames yapmış dena yayımlamış (myanimelistin sahibi olan)
aslında magic the gatheringin de animesi çıksa süper olur.
Sep 13, 2018 2:46 AM
Jul 2018
564612
hadi güncellerden tartışalım, illa herkes overlord izliyodur. beğendiğiniz ve beğenmediğiniz nesi var animenin. yazarsanız sevinirim.
mesela bence aşırı uzatılan ama yine de izlettirecek kadar da iyi bir anime. düşünecek olursam, 1. sezonu 4 bölümde, 2. sezonu 3 bölümde, bu sezonu da (herhalde) 4 bölümde işlenebilecek bi anime.
3. sezonu şuana kadarki en eğlenceli sezon yine de ama her sezon 7-8 bölüm filler amaçlı gibi geliyo. hikayenin ilerlemesiyle alakasız side quest denilebilecek olayları izliyoz sonra 1 dakikacık hikaye ile bağlantılı yerini gösteriyorlar animede. (sebas'ın kurtardığı kızı hiç göstermeselerdi mesela sırıtmazdı, çok gereksiz bölümleri var maalesef animenin)
Sep 13, 2018 6:35 AM

Aug 2009
288
Overlord'un tartışılacak çok yönü var.Aslında fikir güzel klasik isekai Demon Lord temasından biraz farklı ama light novel okuyanların Japon novellerini özellikle sevmemesinin temel sebeplerinden, kötü karakterde bile insancıllık olması yok efendim vicdan yapması, devamlı millet ne deri düşünmesi seriyi öldürüyo.
Seride bir kere ana karakterin gücünde kimse yok, tek kayda değer aksiyon sahnesi Shalltear ile savaşılan yerdi.3.sezon oldu hala dişe değer bi tehdit yok.Ben noveli okumuyorum bu sezon Gilgamesh tipli karakteri görünce ne bilim bunlar holy magic yaparlar bu da Ains'in bugudur belki o yüzden orduya ihtiyacı vardır yan karakterlere bu kadar yer veriliyodur dedim, bi alakası yoktu.
Evrenin bir yerinde sıkışmış bir şekilde artık her nasılsa Ains gibi öncesinde player bir antagonist çıkacaksa çıksın artık 3 sezon oldu.
Seri dark teması ve fantezileri dışında tamamen wishfulfilling olarak ilerliyo, bu yüzden bayık.Benim en beğendiğim kısmı 2.sezonun başlarıydı, Lizardmende çok potansiyel vardı, bu kadar fos çıkacağını tahmin edemedim.
Sep 13, 2018 7:21 AM
Jul 2018
564612
dediğini şöyle özetleyebilirim, ''bu yan karakterlerden hiçbir şey çıkmayacaksa, biz bu bokları neden yedik'' :D
@NatsuJun aynen dediğin gibi(kulüp yorumlarında) karakterler az işlenince millet beğenmez doğal olarak. ama maalesef overlordda bunun suyunu çıkarmışlar (suyu çıkmasına rağmen gene de kötü diyemem ama yakınmamak elde değil), bana yan karakterlerin de yan karakterleri ana karakterlerden daha derin işleniyor gibi geliyo.

her sene böyle VR dünyasında yaşam temalı bi anime çıkar ve hep millet över bunları. önce accel worldmüş bu (bayağı seveni var) sonra SAO çıktı (övgüleri hak ediyor bence) sonra log horizon çıktı ( işte bu overlordun 10 kat daha boş yapanı) ve şimdi de overlord.
neyseki bu tarz animeleri karşılaştıracak bi sürü başka anime var.

SAO çıktığında millet bayram yapıyordu. SAO ya karşı söylenen yapıcı eleştirilerde millet genelde şunu söylerdi ''bu ne ya 12 bölümde hemen kirito uyandı kurtuldu, her şeyi atlamışlar, light novelda tonla olay oluyordu halbuki'' diye. adamlar bundan ders almışlar demek ''hızlı gitmeyelim de tadı çıksın'' demişler.

ama hızlı gitmeyelim derdine potansiyel eğlenceyi katlediyorlar. ''biz bu bokları neden yedik'' dedirttiyorlar. ben dedim mesela

Sıra yine SAO ya geldi, umarım hem boş geçmeyen, hem de at koşturur gibi hızla hikayeyi ilerletmeyen bi sezon olur.

removed-userSep 13, 2018 7:33 AM
Sep 13, 2018 3:08 PM

Aug 2009
288
Ben olayı biraz OP karakterin beraberinde getirdiği sıkıntılara bağlıyorum, çoğu isekai serilerinde op başkarakterler donkan, yani mankafa tiplemesinde oluyo, kendinin OP olduüğunu bile bilmiyo karakter, işin içine harem giriyo o yönde ilerleyen bi wishfulfilling var.Overlord'da başkarakter OP yapabileceklerini biliyo, tek bir endişesi var kendi gibi olabilecek karakter var mı? Bunun dışında dünyayı fethedebileceğini biliyo ama nedense iyilik meleği kesiliyo bizim antiherodan beklediğimizi yapmıyo, fantezi evrenini kurup inşa edip derinleştirip fantezilerinde boğulmaya devam ediyo.

SAO ilk 12-14 bölüm falan çok güzeldi severek izlemiştim, sonrası sıradan animeydi hatta 2.sezon vasattı baya.Noveli okumak isterdim o yüzden.Log Horizon chill bi seri, bence ana karakteri gücüne göre kullanan adamakıllı serilerden bi tanesiydi o yüzden sevmiştim ben tadındaydı.

SAO için kafamdaki tek soru, sahip olduğu fan kitlesini hak ediyo mu? Bence hayır.Overlord da göstermelik dark temasıyla animecilerin kalbini okşayan overrated bi seri.Ama izleniyo, en azından SAO gibi zoraki hissetmiyorum.
Sep 14, 2018 7:00 AM
Jul 2018
564612
@NatsuJun
aynen SAO nun ilk yarısı aşırı güzel olduktan sonra ve diğer ikinci yarısı kötü kalınca, doğal olarak bir çok insan soğudu animeden. 2. sezonu küfür edip bırakmıştım yarısında, ''bu ne lan, neden karakterlerin zeka yaşı geriledi'' diye, diyaloglar bariz daha kötü kalıyordu 1. sezonuna göre ama aradan 1 sene geçtikten sonra (sinirim yatıştı) kıyamadım bitireyim dedim, sonunu iyi bağlamışlardı neyseki, kötü yerine vasat demek uygun olur o yüzden. o kadar güzel başlamasının üstüne animenin kendisini bozması üzüyo insanı. hakkını vermem gerek o konuda. SAOnun ikinci sezonunu izlerken zorladıydım kendimi.

ancak log horizona chill demek yetmiyor abi, hani hareket edince ısınırsın ya, vücut ısısı artar falan, log horizon o kadar yavaştı ki (SAOnun o ilk 12-14 bölümünün tam zıttı) dondum izlerken :D resmen chilllendim xD
log horizonun sorunu, bir tek ana karakter adam akıllı. öyle değil mi? diğerleri 50 IQ ama ana karakter normal insan.
ben protagonist dışındakilerde bir kişilik hissetmedim. animeden çıkarılsalar sırıtmazdı. ancak bunu animenin sonuna doğru fark etmiştim. sezon finaline kadar hep ''hadi artık birşeyler olacaksa olsun'' düşüncesi ile izledim animeyi resmen.

çok fazla hatırlamıyom şu an ama, ana karakterin yanında bi tane kısa boylu ninja kız vardı ya hani (ana karakterden sayılmaz herhalde animenin tek ana karakteri gözlüklü dayı idi sanırım, ancak ana karakterden sonra en çok yer alan karakter o ninja kızdı), onu çıkar animeden vallahi billahi animeye artı veya eksi bir etkisi olmaz. o karakterin katkısı net sıfır, bunu anca sezon finalinden önceki bölüme gelince fark edebilmiştim. ana karakter dışındaki bütün karakterler çekomastik görevi görüyordu animede. o yüzden bu konuda log horizona adam akıllı diyemem, FMA : brotherhood gibi rework lazım, düzeltilecek çok yeri var bence o animenin.

bunu SAO ya uygulamaya kalkınca neresinden bakarsam bakayım olacak iş değil. Ana karakterden sonraki karakteri çıkar anime ölür. asunadan sonra en çok yer edinen diğer o 6-7 karakterden birini çıkar anime gene ölecek noktaya gelir.

bunlardan bağımsız olarak, evet, overlord öyle, izleniyor, ama ileride olacaklar konusunda içim rahatsız oluyo. hep öyle 10. bölümündeki gibi 19 dakika boş muhabbet 1 dakika ana hikayeye dönüş gibisinde devam ettirirlerse hikaye kurgusunu, valla overlord biter. millet bilenir overlorda karşı anında.

son olarak

fan kitlesini hak etme sorusu, bence fanlar gitgide kötüleşen SAO yu hak etmiyor :D gözlerinin önünde eriyip giden SAOyu gören fanlara üzülüyom.
Sep 14, 2018 4:18 PM

Aug 2009
288
Yazdıkların üstüne düşündüm de haklısın aslında, seriyi izlerken hiç öyle düüşünmemiştim.Baş karakteri seviyordum zaten.Kırmızı saçlı kızla kedi adam da çok hoşuma gitmişti özellikle onları sevdim.Ama bu karakterleri çıkarsan seriden bişi eksilir mi, hayır eksilmez.Bleach'teki yan sahnede laf olsun diye dövüşen karakterler gibiler.Aslında OP başkarakterli çoğu seri için aynısını düşünebiliyorum o yüzden çok gömmemek en iyisi.Savaşlı dövüşlü seriler chill olmamalı kesinlikle.
Sep 14, 2018 10:24 PM

May 2015
427
Selamlar, forumun canlandığını görünce spawnlandım hemen :D Overlord konusunda ben gerçekten mutluyum hatta @NatsuJun un dediği Japon novellerinde demon lordun aslında iyi olması veya op olduğunun farkında olmaması durumları gerçekten beni hiç rahatsız etmiyor çünkü animede de gösterdikleri gibi Ainz eski oyun dünyasında aslında klanın stratejisti ve yöneticisi konumunda ayrıca daha çok klanı yönetmekle uğraştığından dolayı skillerini tamamen pve odaklı dağıtmış yani aslında Ainz kendi levelindekilere göre pvp de yani 1 v 1 de güçsüz bu yüzden aşırı temkinli davranması akla çok yatkın, böyle bir durumda bilmediğiniz bir dünyada düşmandan çok arkadaş edinmek daha mantıklı bir karardır hatta İlk sezonda Ainz'ın yardım ettiği köyde kendi -değiştirdiği- ismini kullanması ve üzerine maske takarak kendini tanıtması arkadaş edinirken bile temkinli davrandığının göstergesi daha sonraları bu iyiliğinin karşılığını da Ainz'da sınırlı bulunan HP yani can iksirlerinin üretimiyle alıyor diğer çoğu iyiliği zaten Momon ismiyle ve sanki yan karakteriymiş gibi davrandığı halleriyle yapıyor ki bunun sebebi de daha fazla bilgi edinmek ve içeriye sızmak ayrıca 3.sezonda Nazarick'in istilasında Ainz'ın gerçekten kötü olabileceğini de gördük aslında, ha olaylar yavaş ilerliyor mu? Evet fakat ben bunun 4.sezon gibi değişeceğini düşünüyorum çünkü 3.sezonda artık -devamı spoiler olabilir izlemediyseniz- Nazarick bir ülke olarak tanındı ve Ainz kendini kral olarak imparatora gösterdi ve o dünyadaki güçlü ülkeler bize iç siyasetine kadar tanıtıldı bundan sonra işlerin dahada hızlanacağına inanıyorum ben.
KingArthunSep 14, 2018 10:34 PM
Sep 15, 2018 4:12 AM

Aug 2009
288
Bak bu bakışaçısı çok hoşuma gitti, böyle düşünmemiştim.Hepimizin hemfikir olduğu bir nokta var sanırım artık serinin diğer OP karakteri kimse kendini göstersin artık.Geçen bölümde yaşlı büyücünün şüpheli hareketleri vardı insana acaba dedirtmiyor değil.
Sep 15, 2018 1:18 PM
Jul 2018
564612
eeeee madem spawnlandın ( benim amacım da burayı canlandırarak keyifli tartışmalar yapmaktı zaten ) bir tartışma başlatmak istemez misin? başlat ve tartışalım lütfen @KingArthun

oturmaya mı geldik ayol
Sep 15, 2018 4:13 PM

May 2015
427
O zaman şunu tartışalım, bazı forumlarda gördüğüm kadarıyla belirli bir kesim ki bu kesim yeterli sayıda anime izlemiş bir kesim benim gözümde fakat Boku no Hero Academia'yı kötü ve basit bir anime olarak görüyorlar bu konuda ne düşünüyorsunuz? Ben kesinlikle tam tersini düşünüyorum evet anime bir shounen o yüzden çok shounen tüketmiş birisine belki benzer gelebilir ama bu durum sanki bütün fps oyunlar aynıdır demek gibi geliyor. Açıkçası mükemmel karakter gelişimleriyle ki bu sadece ana karakter için değil gerek Todoraki gerek Bakugo, Uraraka, Iida olsun hepsinin ana karakterimizin hırsı ve gelişiminden etkilenerek geliştiklerini görmek bile bana bu animenin kaliteli olduğunu hissettiriyor, ha şu eleştiriliyor dövüş koreografilerinin basitliği evet öyle bir şey var tekrardan o sahneleri izlediğimde bana da basit geldi ama o tek bir yumrukta ki o ruh, geçmiş bölümlerde ana karakterin bu gücü elde etmek için verdiği o emekler göz önüne gelince koreografi olmasa da olur diyorum ben ve gayette tatmin oluyorum dövüş sahnelerinden siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?
Sep 16, 2018 3:49 AM
Jul 2018
564612
güzel konu valla @KingArthun
öyle güncel konu hakkında konuşmak lazımdı
karhu diye bi adam var incelemelerini okuduğum (bayağıdır takip ederim onu) boku no hero academia 3 ün en çok beğenilen incelemesini yazmış orada, bi oku onu istersen, adam nokta atışı yapmış animenin sıkıntılarını.

özetlersem, insanların genel düşüncesi şöyleymiş
1. sezonuna harika diyorlar, çok sevilmiş, gerçekten de öyle çünkü güzel işlemişler animeyi. Bunun sonucunda bayağı hızlı trend oldu, arası çok geçmeden yeni sezonları geldi falan. Ama işte bu kötü oldu, hızlıca yeni sezonların gelmesi.

Ve bazı izleyenlere kabak tadı vermeye başladı. Çünkü o kadar hızlı ilerletelim deyince, yapımcılar ''ulan bi durun la, çok hızlı gidiyoz yavaşlamamız gerek'' düşüncesiyle animenin içini boşaltmış bulundular.

mesela bu dediğim adamın incelemesinde belirttiği, ''iyiler sadece iyi olduklarından dolayı kazanıyorlar artık, verilen bir mesaj yok şuan animede'' gibi.
''animede kızlar toplu banyo yapıyo, erkekler de bunları gözetliyor, peki neden? çünkü animenin geldiği nokta bu bir mantığı yok.''
''bu anime yeni Hunter x Hunter olmaktan çok, artık yeni fairy tail olma yolunda ilerliyor.'' falan filen
böyle tespitlerde bulunmuş ve ben bunlara katılıyorum. Daha ayrıntılı yazmış o incelemesinde tabi.

bundan ayrı olarak, benim düşüncem ise,
Ben 16. bölümünde izlemeyi bırakmıştım direkt olarak, seyircinin zekasıyla alay ettiğini görünce.
Her allahın bölümünde, filler olsun diye zaten bin kere gördüğümüz karakterin adını, boyunu, osunu, busunu, özel yeteneğini göstermekten bıkmadılar, ama ben bıktım diye bırakmıştım bu animeyi. Elli kere ''headphone jack'' yazısını görmekten bunalmıştım. Karakter ekrana çıkınca bi 5 saniye bunu gösteriyorlar diğer herşeyi bırakıp. Bu resmen, izleyen ile dalga geçmektir benim için.

Ben koreografileri kafaya takmadım, diğer beğenmeyenlere kıyasla, tek sinir olduğum bu noktaydı diğer insanlardan farklı olarak. ama tabi animenin basitleştiğine katılıyorum. Kötü demiyorum, çünkü potansiyelinden henüz birşey kaybetmedi bence henüz, ama basitleştirdiler. Dövüşlerde bi kötüleşme veya basitleşme sezmedim. Orası istikrarlı bana göre. İlkten nasılsa halen o kadar.
Karakterler birinci sezondaki gibi iyi işlenmiyo, işte banyoda dikizleme falandır şeydir, yok adam pasta yapıyo diğerleri çok seviyo pastayı falan, yok hangimizin odası öyle de böyle de. ''Slice of life mı lan bu'' dedikleri zaman da ben o insanlara hak veririm.
Karakter gelişimi konusunda, gelişmesine gelişiyorlar ama kişiliklerinde bi gelişme yok. Olgunlaşmıyorlar. Olgunlaştıklarını göremedim ben henüz. Yine 1. sezonda nasılsa karakterler aynen öyle hareket etmeye devam ediyorlar.
Sep 16, 2018 6:24 AM

Aug 2009
288
Kirpinin yazdıklarına çok ekstra bişi yazmicam çünkü özetle bile duygularıma tercüman olmuş.Benim de seride en çok takıldığım kısım hani sezon 3 te ilk bölümlerde Quirkleri tekrar anımsatsınlar orası okey, ama artık her bölüm tekrar tekrar tekrar göstermek izleyiciyi itiyor.

2.sezonda pek hissetmemiştim ama 3.sezonda serinin artık zaman kazanabilmek için birçok kez fillerlara başvurduğunu gördüm.25 bölümlük shounen bir seride de filler göreceksek ayrı sezonlarda çıkarmanın manası ne onu pek çözemedim.Sanırım 20.bölüm başlı başına fillerdı.Dediğin gibi yurda geçtiklerinde odalara bakılması Onsen sahnesi falan klasik harem serilerinde gördüğümüz filler sahnelerindendir.İzlerken de eğlendirmediyse amaçsız.

Hero Academia'yı genel olarak çok seviyorum, 3.Sezonda saydığım olumsuzluklara rağmen puanım çok yüksek umarım sezonu güzel tamamlarlar.Karakter gelişimi olarak çok yavan görmüyorum seriyi.Genel olarak Midoriya'ya odaklanmasını doğal buluyorum, Bakugou ve Todoroki de son olaylardan oldukça etkilenip duygusal değişimler geçiriyor.Uraraka'nın olayı pek karakter gelişimi sayılmaz ama izlemesi animeye renk katıyor.Eksik olduğuna katılıyorum ama yok demek fazla olur .
Sep 16, 2018 10:28 AM

May 2015
427
@AllahDiyenKirpi Hocam gerçekten anlıyorum ve dediğiniz çoğu eleştiriye katlıyorum ama şu iki noktaya pek katılmıyorum 1.si insanların bu slice of life mı kısmı şimdi bu tarz animelerin konusu her ne kadar aksiyon, dövüş, macera olsada her sezon en az bir bölüm veya iki bölüm bu tarz normal yaşamlarını anlatan bölümler olmasını ben o kadar da yargılamıyorum ve bazen hoşuma bile gidiyor, atıyorum Dragon Ball da Goku'nun, Naruto'nun çoluk çocuğa karıştıktan sonraki normal geçen zamanlarını da izlemek isterim mesela hep aksiyon değil, tabi bu bence tercihlerle alakalı ama bence o banyolu, pasta yapmalı bölüm her ne kadar tansiyonu düşürmüş olmasada gereken bir bölümdü diye düşünüyorum neden derseniz ortada bir değişim var büyük bir tehdit sonrası bütün öğrenciler aynı yurda taşınıyor ve belkide arkadaşlıkları farklı bir noktaya yükseliyor bu sanki hiç olmamış gibi bir sonraki bölüm direk aksiyon olsa ve bundan hiç bahsedilmeden geçilse asıl garip olurdu diye düşünüyorum. 2.katılamadığım nokta ise giderek fairytail'e dönme konusu şimdi sizi anlıyorum hepimiz ana karakterin ayakları yere basan güçlerle düşmanlarını yenmesini veya stratejilerle yenmesini isteriz sadece ''arkadaşlığın gücü'' veya ana karakter olduğu için kazanmalarını istemeyiz. Fakat ben şöyle düşünüyorum eğer 3.sezonu bunlarla yargılayacaksak asıl herkesin çok sevdiği 1.sezonu böyle yargılamak lazım. Güçlerini hiç kontrol edemeyen Midoriya, okula giriş sınavını geçiyor, All Might'ın yaptığı sınavda Bakugou ve Iida yı yeniyor, Spor festivalinde parkurda o kadar kahraman adayı içinde hiç özel güç kullanmadan birinci oluyor ve başka bir sürü başarısı var güçlerini kontrol etmeyi bilmeden, ben artık 3.sezonda güçlerinin kontrolü ile birlikte dahada güçlü ve sağlam bir Midoriya görmeyi bekliyordum zaten yani ilk 2 sezon boyunca yaptığı çalışmaların sonucunu alan bir Midoriya, ve bu başarıyı gören arkadaşları da kendilerini hırslandırıyorlar ha diğer kahramanların başarılarını ve kazanımlarını ben yine sadece '' iyi oldukları için'' olayına bağlamıyorum çünkü o dünyada All Might zaten bütün büyük villainleri yakalamış ve karşımızda kahramanlar kadar güçlü bir kötü adam birliliği de yok. Ha kahramanlar içerisindeki yarışmalarda bizim okulun birinci olması veya önde olmasıda bana mantıklı geliyor çünkü EU en iyi kahraman okulu zaten yani yaptıklarının sadece arkadaşlık veya iyi olmalarıyla alakalı değil bence. Bilmiyorum belkide ben çok sevdiğim için bazı noktaları mantığa uygun hale getiriyor ve göz yumuyorda olabilirm.
Sep 17, 2018 3:55 AM
Jul 2018
564612
katılmadığın birinci noktaya cevabım @KingArthun
one piecede de var bu tarz şeyler, luffy savaşır, arc biter, sonra bi kaç bölüm izleyiciye denir ki ''durun bi soluklanın, luffy dinlensin, dinlendikten sonra aksiyona ve hikayeye deevam edecez'' sonra böyle duygulu muygulu birkaç bölümden sonra yeni arc a giriş yapılır, sonra tekrar aksiyon.

Hero academianın yapımcı stüdyosuna bu söylediklerim;

sen gidip Hero academiada yapacaksan @NatsuJun un dediği gibi, sezonu 24 bölümlük animede de göreceksem bunu, o zaman bunun manası ne?? Animede geçen zamanı ilerletsene, daha önce yaptığın gibi, öyle yaparken ne güzeldi.

asıl olay yapıp yapmaması değil, içini doldurabilmeleri. İçini dolduracaklarını düşünüyor musun gerçekten? Çocuklara 2-3 kere ölümüne saldırdılar, en son hocalarından birini yedi kötüler, bu kavatlar :D bütün bu olanları unuttu 2 saniyede pasta yemeye başladılar.

''Gerçekten en yükseğe eriştiğin zaman, en çok çalışman gereken zamandır.'' düşüncesi olması lazımdı, ama yok. Sen okula gireyim diye neler nelere katlan ama okula girdim artık çalışmama gerek yok, hocalar çalıştırıyo bizi nasılsa, bide arada kitaba bakıp abuk sabuk hareketler yaparım, tamam sonra karakter gelişimi elle tutulur birşey olur.

DERSE yapımcılar, insanlar sinir olur tabi. Çünkü insanlar şunun hissettiler. Artık bu animede ne olursa olsun, tatmin edemeyecek bizi.
Keşke oçako ölseydi kötüler saldırdığında, bunlar da duygusal olarak yıkılsalardı dicem, öyle olsaydı onuda unuturlardı 2 saniyede çünkü demiştim ya önceki yazımda, karakterlerde kişilik hissedilmiyor. 1. sezonun ilk bölümünde neyseler halen o haldeler. Sadece biraz daha güçlüler ama gram mentaliteleri gelişmedi, gram olgunlaşmadı karakterlerin.

Akame ga Kill diye bir anime olmasaydı, muhtemelen henüz bu kadar batmazdı insanlara bu tarz şeyler. Akame ga Killdeki ana karakterin en yakın iki arkadaşı ölüyo falan, ama sonra bi bakıyon unutmuş gitmiş ana karakter onların öldüğünü.
İnsanlar bunu daha önce tecrübe ettiklerinden şimdi bu animenin içinin doldurulamayacağı kanısındalar.
Buna ben, verilen sözü tutmamak diyorum.

Sen ne diye çıktın piyasaya, karakter gelişimi çok iyi işlenen bir shounen olarak değil mi? Heh işte, söz verdiğin şeyi tutmadın. Bundan sonra diğer şeyler de önemini yitiriyor animedeki zaten.

Ama bir umut, umarım izleyicileri ters köşeye yatıracak birşey yaparlar da bunların bi önemi kalmaz. Öyle yaparlarsa tekrar güzel olur, ben izlemem yine de(çünkü seksen kere ''headphone jack'' yazısını görünce bitmişti o noktada anime benim için), insanlar tekrar güzel olduğunu belirtip animenin, izlemeye devam ederler.

Yani birinci katılmadığın kısma cevabım, içini dolduramayacaklar animenin, slice of life ve ecchi falan unsurlarını sokmaları animeye bunu gösteriyor.
2. katılmadığın noktaya ise diyecek birşeyim yok, 20 bölüm kadar izlemiştim zamanında fairy'i o yüzden bilemiyorum.

Bu arada son 4 gündür HxH izlemeye başladım, çok manyak animemiş harbiden, bu zamana kadar izlemediğime utandım. Tengri çarpsın ki en sevdiğim 5 anime arasına girdi HxH şimdiden.
Sep 17, 2018 10:16 AM

May 2015
427
@AllahDiyenKirpi Öncelikle her şeyin mükemmel olmasını bende isterim, bende biliyorum hiçbir şey mükemmel değildir ve olamaz, her zaman daha iyisi olabilir bu tarz bakış açısına bende sahibim fakat sürekli bu yaklaşımla durduğum zaman hiçbir şeyden zevk alamamaya başlıyorum. Evet size göre o bölümler içi boş bölümler olabilir ama zannetmiyorum ki onlarda bu bölümleri severek koydular her ne kadar 24 bölüm olsa bile demek ki yapılan iş o kadar maliyetli, koskoca One Piece'in halini görüyorsunuz ki hikaye içini doldurmayı bırakın, çizimler bile ne kadar kötü, bunu neden diyorum izlediğim bütün Japonya vloglarında otaku shoplar tamamen One Piece tarafından ele geçirilmiş durumda tahminimce kazanılan para diğer hiç bir animeyle kıyaslanamayacak düzeyde ve hali ortada, bilmiyorum yanlış mı düşünüyorum veya bir tüketici olarak fazlamı üretici gözünden empati kuruyorum ama. İkinci olarak direkt kötü olaydan sonra pasta yediler biraz acımasız bir yorum bence, neredeyse bir bölüm hastanede iyileşmeleri diğer yarısı ise öğretmenlerin o yurtta kalması için aileleri ikna etmesi için geçti ha şu olsaydı böyle kötü bir saldırı gerçekleşiyor fakat ailelerden hiç izin istemeden direkt yurda gelselerdi o zaman sorgulardım ya bu çocukların anası babası yok mu falan diye. Ayrıca yenilen hoca kimdi? eğer kedi güçleri olan pro herolardan bahsediyorsan şimdi teyit ettim üçü de yaşıyor bir tanesi gücünü kaybetti sadece yani o olayda öyle o kadar kötü şeylerde olmadı All Might gücünü kaybetti fakat All for One yakalandı ve Kacchan kurtarıldı.
Ayrıca şu karakter gelişimi konusunda katılmıyorum, Bakugo başlarda tamamen egoist, bencil ve takım olarak hareket etmezken hayatında ilk kez kendi seviyesinde rakipleri ile kendisinin aslında o kadarda harika olmadığının farkına vardı ve takımla çalışmanın gereksiz değil faydalı olduğunu gördü, doğuştan yetenekli olduğu için hiç emek harcamaz iken artık bunların yetmeyeceğini gördü ve kendini değiştirmeye başladı ilk sezonlar arasında dağlar kadar fark var bence, Uraraka da pek karakter gelişimi olmasada hedefleri ve vizyonu kesinlikle değişti ilk başta hero olma amacı sadece ailesine maddi destek olmaktı çünkü şuan çok daha farklı olduğunu düşünüyorum, Iida ise abisinin kaybetmesinden sonra kesinlikle büyük değişimler yaşadı ve bu değişimleri gördükte yani sadece böyle bir olay oldu diye bırakılmadı Kaccha'nın kurtarılma süreçlerinde karşı çıkması başka kayıplar yaşamama isteğine karşı hero olmanın gereklilikleri, Todoraki'ye değinmeme gerek var mı acaba en büyük karakter gelişimi zaten onda muhtemelen ilk başta intikam alırcasına sadece annesinin güçlerini kullanarak hero olmaya çalışan bir edgy ergenken şimdi babası ile olan sorunlarını çözmüş ve kendi hedeflerine yoğunlaşmış daha kararlı bir Todoraki ben hatta All Might'ta bile karakter gelişimi gözlemliyorum hele ki güçlerini kaybettikten sonra kendisini tamamen Midoriya'nın eğitimine adaması onu biraz daha babacan yaptı bence. Eski güçlü hallerinde daha çok spor koçu gibiydi mesela yani bu değişimler olmasa fark etmesem olanlar hiç etkilemiyor derdim herhalde yani. Ha bu arada kesinlikle ileride bir ters köşe gelecektir diye düşünüyorum ve o zamanda ciddi etkilerini göreceğizdir o konuda şüphem yok benim.
Bu arada Hxh benim en sevdiğim shounendir 3 kez baştan sona izledim :D
Sep 17, 2018 11:10 AM
Jul 2018
564612
4 tane kedili hero vardı, birini yemedi mi dişlerini uzatan villain? (dayak yemeden evvel)
Bunun üstüne pasta yiyosan, bırak villainler de yesin biraz ^^

Senin kedicikleri yesinler, sen pasta yer misin? (sırf bunu yazmayı düşününce güldüm durduk yere)
Yemezsin değil mi? :D (halen gülüyom) Ben bir daha pasta yemezdim. (tamam artık geçti, gülmüyom)

Bunu düşünce gülesim geliyosa, ciddi tepki vermesi beklenilen karakterlerin 3. sezon olmasına rağmen halen olgunlaşmaklarını gören seyircilerin, bir kısmının kızgın olması doğal. Çok da acımasızca değildi bence ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ben hep oçakonun ölmesini beklemiştim izlediğim süre boyunca ama nasip değilmiş. Keşke ölseydi. Daha sağlıklı ve tatmin edici olurdu hikaye. sv_gravity yi değiştirip duran hero mu olur, ölmesi lazım. Yok mu gauss gunlı bi kötü adam :(((((( (bu paragraf espri olsun diye, ciddiye almayınız lütfen)

One piece e ne kadar sövsem azdır, senin belirttiğin konu hakkında. Çizimler mangada da öyle. Bütün kadın karakterler birbirinin aynısı. Sadece saç rengi ve göz rengi farklı. ÇOK sinir oldum şimdi aklıma getirdin :D tokatlamak lazım eichiroyu (ama bunun dışında daha da kötüleşmesin benim için dert değil)
Ama içi dolu OP in. Dolu olmasa izlemezdim, anında bırakırdım, hiç affetmem.
Para konusunu bilmiyom, one pieceden ne kadar kazanılıyo, diğer animelere kıyasla, karları ne kadar fazla bilemem.

aynen HxH çok başka bi seviyede, hiç affetmiyo, her bölüm tatmin ediyo :D çatır çutur geberiyo millet ama bunu gore a vurmuyorlar, iyi oluyo :)
Ama yaoilik çıkarsa gon ile killua arasında, anında bırakırım HxH yi aynı şekilde :D ama zannetmiyom, inş öyle bişi olmaz @KingArthun
Sep 17, 2018 11:36 AM

May 2015
427
Evet benim hatırladığım kadarıyla 1 tane kadın kedili hero kaçırılıyor diğerleri yaralanıyor, hatta daha sonra One for All'ın gözüktüğü bölümde o kadın heroyu bir tankın içinde özel gücü alınmış şekilde bulunuyor, wikide de hepsi yaşıyor gözüküyor güncel durumda. Hatta meslek olarak formerly pro hero, currently Assistant yazıyor yani işe bile geri dönmüş. Kek yenebilir bence kurtulduğu için :D

One Piece için yanlış demişim animasyonlar çok kötü diyecektim kadın çizimleri de evet can sıkıcı ama ben daha çok çoğu sahnede Luffy'nin ağzının yüzünün kayması falan yani dandik animasyonları demek istemiştim o kadar paraya herhalde bütün parayı gear 4'a yatırıyorlar bir o güzel gözüküyor :D Bu arada evet içi dolu ama herhalde bizim yaşımız yetmeyecek o içi dolu yerleri anlatmasına :D

HxH'yi bitir de onuda konuşalım. :D @AllahDiyenKirpi
Sep 17, 2018 11:57 AM
Jul 2018
564612
tamamdır, 10 güne bitirirm @KingArthun, şimdi 74. bölümü izledim, 5 gündür falan izliyom. Çok güzel gidiyo.
Sep 18, 2018 11:58 AM

Aug 2009
288
One Piece'de Impel Down Arc'dan sonra muazzam bir çöküş var, sebebi Toei Animation mı artık daha fazla kazanabilmek için saçmalamaya başladı, savaş kısımlarıyla birlikte akışın hızlanması mangaya yetişmesine mi sebep oldu artık tam olarak bilemiyorum ve izleyici olarak bu beni ilgilendirmez de.Zaten animenin giriş 5 dakikası özet oluyordu 21.dakikada bitiyordu izlediğin 15 dakika var ve bu 15 dakikanın 10 u filler niteliğinde.Piyonlar bağırıyor çağırıyor fanboyluk yapıyor havada uçuşuyor etc. Naruto'ya Bleach'e yıllarca bu sebeplerden uyuz olmuşken tek bozmayan Shounen seri dediğim One Piece bu hallere düşünce soğudum seriyi izlemeyi uzun süre bıraktım, ki hak verirsiniz mangayı takip etmek yetiyo.2 sene sonra meselesiyle çizimler değişti karakterlerimiz level atladı, tabi Eichiro çok uçuk farklar olsun istemedi bence de olmamalıydı ama gel gör ki sanırsınız Eichiro boobs çizmeyi sonradan öğrenmiş ve bir öğrendikten sonra fanboy olmuş bırakamıyor.Şuan Toei Animation One Piece izleyicisiyle resmen dalga geçiyor o ayrı bir mevzu.Eichiro Oda yaptığı göndermelerle ve mangasındaki kurgusuyla ne kadar derinse, animesi bir o kadar sığdır.Üzücü bir durum, 5 puanı basıp droplardım ama favori serim maalesef.
Sep 19, 2018 10:25 AM
Jul 2018
564612
Nokta atışı tespitler @Natsujun
insana çok koyuyo, öyle namertlik yapmaları (allah kahretsin Toei Animation ı)
harbiden güleyim derken öksürük tuttu, ''sanırsınız Eichiro boobs çizmeyi sonradan öğrenmiş ve bir öğrendikten sonra fanboy olmuş bırakamıyor''

Ya sen neden böylesin eichiro ya, neden ya? (netflix karakterleri gitgide zencilere çevirir, bu eichiro da onun tek kişilik japon versiyonu, hepsini big titty yapıyo, mal eyçiro, çok istiyon madem H manga çiz)
removed-userSep 21, 2018 9:13 AM
Sep 20, 2018 1:36 AM

May 2015
427
@Natsujun Hocam valla neredeyse 10 yıldır one piece'i güncel seyrediyorum şu devamlılık olmasa bende animeyi izlemeyi bırakıcam ama bırakamıyorum artık alışkanlık gibi olmuş bu arada dediğiniz her şeye katılıyorum da, geçenlerde bir bölümde Big Momla bir bağlantı kuruldu eski bölümlerle, hani bu bir adada iki dev yıllardır savaşıyorlarmış ya bizimkiler arkadaş oluyordu falan onları Big Mom'a bağlayınca bir anda böyle gözlerim dolar gibi oldu falan artık ne kadar etkilendiysem çünkü vardır o bölümlerin üzerinden 200 300 belki 400 bölüm geçeli hiç hatırlamıyorum hangi sezondaydı falan ama yani böyle küçük foreshadowing ler
için falan izliyorum ya :D
Sep 20, 2018 3:59 AM

Aug 2009
288
Hocam o dediğin devlerin savaşma sahnesi tee Alabasta'dan önce veya hemen sonra olması lazım yani bi 700 bölüm olabilir.
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (3) [1] 2 3 »

More topics from this board

» Favorileriniz?

NovasAnimeList - May 6, 2022

1 by Traotora »»
Sep 20, 2023 8:59 AM

Sticky: » Önemli duyuru - Lütfen okuyun

Cnon - Sep 17, 2023

0 by Cnon »»
Sep 17, 2023 7:23 AM

Sticky: » Anime / Manga Öneri ( 1 2 )

Cnon - Apr 7, 2015

82 by _Schiffer »»
Mar 28, 2023 8:25 AM

Sticky: » Kendinizi Tanıtın ( 1 2 3 4 5 )

Cnon - Apr 6, 2015

208 by removed-user »»
Nov 12, 2022 11:33 AM

» Grupta başka Neon Genesis Evangelion hayranı var mıdır?

Jerasu - Jun 2, 2019

5 by Bartu55555 »»
Jul 3, 2022 6:12 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login