MyAnimeList.net

goral's Anime List | goral's Manga List
goral's Profile

goral's Details
09-02-14, 1:15 PM
Male
April 4, 1986
Toruń, Poland
August 28, 2007
Member
4,744
1,495
162
244 (Find All)
Last List Updates
Arakawa Under the Bridge add
On-Hold at 1 of 13
No Game No Life add
Completed at 12 of 12
Uchuu Kyoudai add
Completed at 99 of 99

Anime Stats

Time (Days) 150.7
 
Watching 34
 
Completed 267
 
On Hold 73
 
Dropped 103
 
Plan to Watch 57
 
Total Entries 534
 

Anime compatibility with goral is:
Unknown :(
 %

goral's Random Anime

Manga Stats

Time (Days) 35.4
 
Reading 24
 
Completed 9
 
On Hold 7
 
Dropped 5
 
Plan to Read 3
 
Total Entries 48
 

Manga compatibility with goral is:
Unknown :(
 %

goral's Random Manga

About goral
I'm Firefly/Serenity fanatic. All anime is crap compared to this tv series. (It's not provocation, just my personal opinion).goral's Comments
Displaying 15 of 142 Comments
Tassadar | 09-30-13, 2:00 PM
Hmmm..., szczerze powiedziawszy, nie wygląda to na coś w moim guście, ale może kiedyś spróbuję.

Tassadar | 09-22-13, 9:16 AM
Jeśli chodzi o wątek rodziny Hachikena, to jestem ciekaw jak to zostanie rozwiązane. Teoretycznie już domyślam się, co jest przyczyną problemu, ale mangi nie czytałem i cierpliwie poczekam, nie spojlerujac sobie materiału w miarę możliwości. Wolałabym żeby natężenie dramy pozostało umiarkowane jak do tej pory.

Servant x Service było dla mnie spalone jak tylko sprawdziłem, że to adaptacja mangi Karin Takatsu. Working!! było znośnie, ale jechało na kilku powtarzalnych motywach przez cały czas. Dobrowolnie w drugie takie anime nie mam jakoś ochoty się pakować.

Tassadar | 09-20-13, 11:50 AM
Jak tam wrażenia po Gin no Saji? Duch moich rolniczych przodków (resztkowy, ale jednak czasem się objawiający) był nad wyraz zadowolony z wszystkiego, co pojawiało się na ekranie. Teraz cierpliwie czekam na drugi sezon i Waneko, które informacją o wydaniu mangi zaskoczyło mnie najbardziej od czasów HotD. Jeśli opinie o najnowszym dziele Arakawy się potwierdzą (a ludzie mówią, że manga jest jeszcze lepsza, bo sporo rzeczy, głównie długaśnych dialogów zostało z musu obcięte), to szykuje się kandydat mogący w moich prywatnych rankingach zagrozić nawet Arii, jakkolwiek absurdalnie by to w moich ustach nie brzmiało.

GuroFX | 08-08-13, 10:23 AM
Z tym Free to dość ciewaka historia. Włączyłem pierwszy odcinek dla przekory i muzyki (Tatsuya Kato jest obecnie w czołówce moich ulubionych kompozytorów, chociaż ma już ograne motywy jak Sawano czy Kajiura). I przyznaje, ze gdyby zmienic tylko postaci z licealistow na licealistki byl by z tego regularny cosezonowy SoL od Kyoani. Nawet dialogi, tonacje głosu i wszystkie manieryzmy postaci można by zostawić. To są kolejne dziewczynki z Kyoani... z tym, że z penisami (chyba?, haha). Są chyba gorsze odwrócone haremy w tym sezonie. Kyoani na pewno zrobiło sporo szumu samą zapowiedzią, realizacja już tak nie miesza.
Co do Chihayafuru to nie mogę się doczekać kontynuacji. Madhouse lubi sequele, mam nadzieje, że i tu nie położą sprawy. Mangi nie ruszam, nawet nie wiem ile jest przetłumaczone. Samo anime chociaż się wlecze nie miłosiernie potrafiło mnie zaabsorbować narracją lepiej niż niejedna seria przygodowa.
Z seriali wałkuje tylko Grę o Tron i Breaking Bad. Jedno się teraz kończy, na drugie poczekam prawie rok. Ostatnio ze skończonych serii chyba tylko Wilfreda widziałem, jakoś nie chce mi się szukać czegoś nowego. Masz coś godnego polecenia? Może jakiś kryminał? Z serii które widziałem stawiam najwyżej dwie ww, do tego Californication, Damages i Deadwood.

GuroFX | 08-08-13, 7:40 AM
Też mi brakuje azu, chociaż chyba bardziej atmosfery forumowej i ludzi. Od prawie 2 lat lukę w pisaniu głupot o nadawanych na bieżąco odcinkach zapełnia mi /a/. Szybkość robi swoje, szczególnie jak lecą livestreamy, uczucie bycia 'na czasie' chyba nie do porównania z innymi stronami. A że chlew? No cóż ;)
Ja tam wpadłem po uszy w oglądanie, chociaż bardziej niż chorobliwe łaknienie za moe dziewuszkami raczej traktuje to jako przyzwyczajenie i zajmowacz czasu po robocie. Nie chcę się wdawać w dyskusje na wyższości jednego tytułu nad drugim, czasem dla zabawy można sobie pooglądać nawet takie Valvrave czy Guilty Crown tylko po to, żeby się pochylić nad autorem.
Ostatnio odkąd dorwałem tablet zacząłem się dość mocno brać za czytanie mangi, anime oglądam raczej aktualnie nadawane, chociaż staram się mieć jeden starszy tytuł jako zapas na spokojniejsze dni. Jak widać po liczniku, w sezonie zawsze leci +20 do listy a poświęcasz na to dziennie tyle co na oglądanie wiadomości.
Z tym twoim selekcjonowaniem to lecisz na chybił trafił po zajawkach i czy masz jakieś inne metody? Ja już się nie raz mile zaskoczyłem tytułem, który na pierwszy rzut oka mnie miał odrzucić.

GuroFX | 06-24-13, 1:16 PM
Jeśli jesteś zainteresowany a jeszcze nie wiesz to wyszedł dziś GitS Arise.

Tassadar | 03-15-13, 1:42 PM
Manga One Punch-Man - jeśli jeszcze nie czytałeś, polecam. Niesamowite pokłady humoru i mnóstwo motywów parodystycznych powiązanych z superbohaterami/s-f/cyberpunkiem itp.

Utsune | 03-09-13, 10:33 AM
Woah that's a load of anime listed. Some of the bigger names I recognise but because their cut-off point is '94 and being born '90 I am only more familiar with post '95 anime, there are lots of ones I don't know about... which is actually the club's purpose hah. Good stuff :D Have been browsing for a while now but there're just too damn many haha.

Utsune | 03-07-13, 11:19 AM
Yes haha, it's kinda a pun on my real name so I use it in a lot of places, places that I don't remember signing up to which could have embarrassing things posted :P And yes I grew up with Dragon Ball and Detective Conan! Gintama is just one of the funniest shows hands down. When do you ever see a nose-picking female lead? :P You've got quite a number of classics on your list too :D I haven't seen Desert Punk but knowing that it is you who recommend me I will definitely check it out :) Although I can't really figure out how you rate your series (^^;

Utsune | 03-07-13, 6:00 AM
Ooo heyo :P

Grabiarz | 02-17-13, 4:16 PM
Ok, dzięki, poszukam

Grabiarz | 02-17-13, 3:03 AM
A dasz mi jakiś namiar na pw? Ciężko mi znaleźć, chyba ostatnio za dużo nauki, a za mało internetów :)

Tassadar | 01-25-13, 12:00 PM
Możliwe, ale raczej nie w najbliższej przyszłości :)

Tassadar | 01-24-13, 2:31 PM
Lista fav postaci z Conana uwzględnionych na MAL-u powiększona. Za to nie mam pojęcia o kogo konkretnie ci chodzi gdy wspominałeś o postaci, która pojawia się później. Tzn., mogę się domyślać, ale pewności nie mam, i ciekaw jestem kogo dokładnie miałeś na myśli. Mnie przyjemnie zaskoczył Camel, Jody (domyśliłem się zawczasu o co biega, ale fakt, że w fabule było to sensownie zasugerowane), zmora prefektury Gunma, czyli inspektor Yamamura jak i Kobayashi-sensei w tych nielicznych wątkach kiedy się pojawiała. W ogóle motyw z nią i Shiratorim był świetny, potwierdził też ciekawą prawdę, że Conan należy do tych nielicznych serii, w których drugoplanowym postaciom poświęca się sporo uwagi jak i daje czas na sensowny rozwój osobowości (jak w FMA, Monster, City Hunter albo Aria) - jest rozbudowana sieć wzajemnych relacji, ciekawe pairingi i opcje na to, ze by każdy mógł się wykazać. Shiratori, który zaczynał jako lekko irytujący bubek awansował do naprawdę kompetentnego i ogarniętego bohatera. Miło się na to patrzy.

Oczywiście idealnie nie jest, wkurza mnie na przykład Kaito Kid (%@$#^!) - tak jego postać jak i związane z nią wątki są z reguły nudne i naciągane. Z kolei Heiji, o ile jest fajnym gościem, ma nieszczęście uczestniczyć o wiele zbyt często w średnich historiach. Shuuichi jako pro bohater tez mnie jakoś nie przekonuje.

Ogólnie jak na tasiemiec jest super, statystycznie na 5 dobrych odcinków przypada jeden słabszy, a i tak to statystyka dotycząca głównie fillerów, gdzie czasami autorów po prostu ponosi fantazja w robieniu zagadek, jak choćby facet przesuwający łózko na samochodzikach, co to miało być w ogóle :P

PS. Haibara swoimi tekstami i spojrzeniem wyrażającym powątpiewanie w czyjeś możliwości myślowe po prostu miażdży. O ile w głównym wątku sprawdza się co najwyżej poprawnie, to w elemencie komediowym przoduje.

PS2. Może mi się tylko wydawać, ale Kogoro jakby się wyrabiał u boku Conana. Coraz częściej mam wrażenie, że jak już musi dostawać wskazówki, to raczej do spraw wymagających nieszablonowego myślenia. Albo po prostu szybciej chwyta co mu się podpowiada :P

Tassadar | 01-15-13, 2:57 PM
Pojawiło się po czasie, więc chyba coś się dzieje, ale zastanawia absolutny brak jakichkolwiek informacji, nawet na forum.

Write a Comment
Help     FAQ     About     Contact     Terms     Privacy     AdChoices