MyAnimeList.net

AkuTan's Anime List | AkuTan's Manga List
AkuTan's Profile

AkuTan's Details
08-14-14, 4:36 PM
Male
Istanbul, Turkey
released_power@window...
July 17, 2009
Member
163
1
273
39 (Find All)
Last List Updates
The iDOLM@STER add
Completed at 25 of 25
No.6 add
Completed at 11 of 11
Ikoku Meiro no Croisée add
Completed at 12 of 12

Anime Stats

Time (Days) 225.7
 
Watching 14
 
Completed 700
 
On Hold 3
 
Dropped 10
 
Plan to Watch 0
 
Total Entries 727
 

Anime compatibility with AkuTan is:
Unknown :(
 %

AkuTan's Random Anime

Manga Stats

Time (Days) 10.7
 
Reading 57
 
Completed 14
 
On Hold 0
 
Dropped 0
 
Plan to Read 0
 
Total Entries 71
 

Manga compatibility with AkuTan is:
Unknown :(
 %

AkuTan's Random Manga

About AkuTanView AkuTan's BlogLast Blog Entries
No blog entries found
AkuTan's Comments
Displaying 15 of 330 Comments
Earwen | 08-14-14, 3:52 PM
Last Online 5 hours ago
YAKALADIM

Earwen | 07-18-14, 4:09 PM
Pardon abi cevap yazmayı unutmuşum sana arada kaynamışsın ;__;

Yav bu kanji niye kullanıyorlar zaten saçma sapan bir şey :P Yazık japonlara ya öğrenilcek gibi bir şey değil.

Neye baktın abi? Ben de 4-5 seriye baktım işte 3 tane takip ediyorum. Tokyo Ghoulun sansürleri fenaydı onun sansürsüzünü bekliyeceğim, onun dışında barakamon ve Bilmemne no Terroru izliyorum. Sonuncudan emin değilim ikinci bölümde bırakabilirim.

Earwen | 07-09-14, 6:08 AM
Valla o açıdan düşünmemiştim ben. Evet düşününce orijinal çiizmi görüp "bu ne be" edenler olmuştur xD Abi sen nasıl okuyorsun untranslated o kadar ya? O çeviri programları falan o kadar iyi mi? Yoksa sen japoncayı baya ilerlettin o zaman.

Anime izlemiyorum diyordun da yeni sexon hakkında bir şey düşünüyon mu? Eskiden Underle uzun uzun mesajlar atıyordunuz ben de okuyordum ne güzel xD

UnderminE | 07-09-14, 4:05 AM
Haberim yok nasil vereceklerinden ama bence sezon sezon verirler. higu, kai, rei olarak. Episode episode verirlerse de ucuz yaparlar heralde, bilmiyorum saçma olur. Hem karişir Meakashi hen matsuribayashi hen falan filan, daha ben bilmiyorum hangi sirada gittiklerini, steamde karman çorman olur onlar.

Earwen | 07-08-14, 6:33 PM
Hoşgeldin abi. Bence tam tersi Mion çok kötü duruyor pozu çok kasmış yüzü bir yamuk. Orijinali de iyi değil, hatta bin beter de en azından orijinal işte tercih ederim. Bu çok sıradan duruyor.

UnderminE | 07-08-14, 6:31 PM
Sağolasin abi ama benim bundan haberim vardi ;_; Steam'i falan takip ediyorum. Satin alacağim zaten direk.

Ne diyeyim abi Barakamonu izle .-.

MarisaKirisame | 05-07-14, 10:24 AM
nabersin abi earwen selam attı bir ona cevap atarken aklıma gelsin bir durumunu sorayım dedim.

şu videoların bagımlısı oldum bu arada günde 1 izlemeden rahat edemiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=57Zwrx9a9Lo
http://www.youtube.com/watch?v=unRPhNH-YWo

Earwen | 12-28-13, 3:19 PM
Abi o yorumun tarihi geçti artık okumana gerek yok xD Sevmedim abi ;__; ama tsukihime okuyorum tekrardan. Onu hala seviyorum v_v

Earwen | 11-28-13, 3:14 PM
Ne zaman gelcen bir şey sormam lazım Casterle ilgili ;_;

Earwen | 11-18-13, 6:59 AM
ahah baya içimi dökmüşüm ya :D

Earwen | 11-18-13, 6:56 AM
Uvv abi umarım pişman olmazsın yorum istediğin için. Genel fikrim kötü değil ama hep negatif şeyler yazacağım hazır ol. Bazıları ayrıntı ama yazacağım sordun bir kere.
Infodumping hem fazla hem de bazı şeyler bir kaç kez tekrarlanıyor. Dönüp bakınca o kadar infodump gerekli miydi? Bence değildi. Yani bir nasuverse sever için belki iyi ama sıradan bir insanı sıkacak cinsten. İleride o infodumplar gerekli olacak falan desen bile olmamalı bence o kadarı. Şu an %80 hatırlamıyorum zaten desem yeridir.
Ama infodumpdan falza sıkan beni Shriou'nun iç ses. Sürekli monolog sürekli monolog. Yani aynı hikaye hiç bir şey kaybetmeden yarı zaman indirilebilirdi. Nasu lafı uzatmayı çok seviyor belli. Bazen Shirou'nun hiç karı görmemiş gibi davranması bir de... Sürekli Saber öyle güzel böyle güzel. Şimdi karşılaştırma biraz sinir edebilir ama Twilighti bilirsin herhalde. Kitapda da sürekli Esas kız vampir oğlanı öyle güzel böyle güzel diye övüp duruyor paragrafla boyunca. Aynen ona vardı bu Shirou ile Saber'inki. VN olduğu için daha da beter duruyor çünkü görüyoruz. TAMAM GÜZEL KIZ. En kötüsü de bazen grafik ve yazının birbirini tutmaması. Hani sadece okusan resimleri görmesen o kas muhabbetinden Saberi Amazon zannedersin. Ama aslında tutsan elde kalacak gibi bir vücudu var.
Hikaye ve karakterden ayrı olarak sadece writing kısmına puan vermem gerekirse 4/10 yani üzgünüm.
Undermine ile mesajlaşmalarımı okuduysan Saber'in Arthur çıkması üzerine kısa süreli bir ragequit yaptım. Aslında tahmin etmiştim biraz ama yine de sinir oldum ya Saber'den Arthur mu olurmuş...
E anlayacağın üzere ne Saber'i ne Shirou'yu sevdim. Saber sonlara doğru toplarladı kendini gözümde (daha doğrusu korktuğum/tahmin ettiğim gibi davranmadı), ama Shirou'dan ciddi ciddi nefret ediyorum. Umarım diğer routeleri sevmeme engel olmaz itoğluit.
Diğer karakterlere gelirsek... Belki Shirou ve Saber'in yanında tek akıl fikir sahibi gibi durduğu içindir ama Rin'i gerçekten sevdim. On dakikalık bir sahnesi olduğu halde Casteri sevdim şimdilik. Ilya'ya sinir oldum. Önce böyle psiko gibi dolandığı için sinir oldum. Sonra veled gibi davrandığı için daha çok sinir oldum. Sonra voiceleri açtım. Sesini duyunca hayattan soğudum hala kulaklarımda çınlıyor bu ne kadar sinir bozucu sestir heyyallam. Kalan karakterler hakkında olumlu ya da olumsuz bir fikrim yok şimdilik. Olan fikirlerim de değişebilir tabii. Shirou hariç, ağzıyla kuş tutsa yaranamaz bana o.

Hikayeye gelirsek. Benim için karakter ve hikaye direkt bağlantılı çünkü karakterler umrumda olmayınca hikayeyi de çok umursayamıyorum. Amaaan banane ne olursa olsun gözüyle bakıyorum. Burada Rin'i sevdiğimden, o kurtardı biraz. Sonlara doğru Shirou saber ikilisini sevdiğini varsayılıyor zaten. Çünkü Rin de aradan çıkıyor, ikisi üzerine kurulu tamamen.Yani seven biri için güzel olacaktır finali de. Benimse ölsünler kalsınlar hiç umurumda değil. Hani finalin hakkını veremedim gibi geliyor.
Finalden başlamış oldum hikayeye biraz geri sararsak, açık olayım özellikle Tsukihimeye oranla çocukça buldum çoğu şeyi. Bunun kalan routelerde değişeceğini düşünüyorum/umuyorum. Zaten route sonuna doğru fikrim biraz da olsa değişti. Genel olarak tahmin ettiğim şeyler çıktı ama çok bariz şeylerdi asıl plot twistleri de yine önümüzdeki routelerde bekliyorum.
Bu aksiyon/infodump/slice of life comedy/romance karıştırmaya çalışmışlar birinden bıktırmadan diğerine geçelim gibi. Özellikle infodump bir anda vermemeye uğraşmışlar. Mükemmel değil ama adam dememiş en azından. Özellikle slice of life ve infodump fazlacaydı. Ama infodumpların hepsini okuduğum slice of life kısımlarında yer yer atladım. Az önce ölümden döndük şimdi gülüyoz oynaşıyoz kafasındalar çok acayip. Karakterleri sevmememin de etkisi olabilir tabii.
Şimdi ilk H sceneden bahsetmeden duramayacağım her ne kadar -bazı- *öhö* yönlerden ikincisine tercih etsem de bu "seks yapmazsak öliciz" kafasından oldum olası nefret etmişimdir. Hani bunu düzgün kullanan sadece Tsukihimede Hisui/kohaku routeler. Burada ise VNnin geri kalanından tamamen ayrık durmuş. Hani sırf H sahne olsun diye koyulmuş gibi. Zaten Saber'in badass gibi gösterilip sonra birden damsel mode girmesine sinir oluyorum (ondan önceki bir sahnede de Shirou eve taşımıştı mesela). O sahnede artık aşmışlar iyice. İkinci sahne daha doğaldı (gerçi sadece başlangıcını okudum Rin yoksa ben de yokum v__v).
Geriye kaldı grafik ve ses bölümü. Voiceleri yer yer açtım ama %80 kapalı oynadım. Zaten çok umrumda olmaz VAlar. Ilya'nın sesi kadar sinir bozucu bir ses duymadım daha onu da not edeyim :D
Bgmler falan öyle çok akılda kalıcı bir şey yoktu. Tsukihime derecesinde olmasa da bir bgm kıtlığı sezdim. En azından olan bgmler iyi kullanılmamış. Düşünüyorum öyle iyi diyeceğim aklıma sadece klisede çalan bgm geliyor. Hah şu http://youtu.be/tfKHqYO8zl0 Belki hep Kirei'yle özdeştiği için aklımda kalıyordu. Çok da iyi gelmedi kulağıma şimdi dinleyince :D
Grafiklere gelirsek. Type moonun tarzını zaten seviyorum. Renklendirme de gayet iyi. Çok fazla yüz ifadesi ve poz koymuşlar baya beğendim. Çoğu yüz ifadesi bir diğerinin azıcık değişiği de olsa okurken o ufak değişiklik bile güzel oluyor. Illa negatif bir şey diyeceksem; el çiziminde biraz zorlama var :D Hani çok önemli değil ama farkediliyor. Özellikle elin ön planda olduğu pozlarda. Yine de eli saklamaya falan uğraşmamış çizmiş adam, hatta gitmiş özellikle ön planda olduğu pozlar koymuş, el çizemeyen biri olarak takdir ettim :D
CGler...tutarsız desem olacak sanırım. Bazısına bakıyorum çok güzel. Gölgeler ışık muhteşem. Diğerine bakıyorum alakası yok. Çözemedim. Ama ilk grup çoğunlukta. Aksiyon sahnelerinde bol bol CG olması da güzel.
Düşündüğüm gibi çok negatif bir yazı oldu. Beğenmediğim şeyler hakkında konuşmak çok daha kolay geliyor nedense :D Sanırım nefret etmişim gibi duruyorum ama öyle değil. Fate'e ayıldım bayıldım diyemem tabii ama 6.5-7 gibi bir puan alırdı benden.
(Okuldan geldim yazmaya başladım bitti yine okula gitmem gerekli. 1 saat falan sürdü. Ve senin bana zamanında attığın uzun mesajlar kadar olmamıştır yine xD )

Earwen | 11-16-13, 6:16 AM
Fate'de eksik CGm var bir tane nedense .-. bad endlerde CG oluyor mu?

Earwen | 11-13-13, 1:57 PM
nerdesin ;_;

Earwen | 11-09-13, 4:22 PM
FATE BİTTİ

Earwen | 11-06-13, 12:13 PM
Shirou dötünden kılıç çıkardı, kimse ne oldu bir anda nasıl yaptın vay anasını demedi ಠ_ಠ Aynen normale döndük ertesi gün.

Write a Comment
Help     FAQ     About     Contact     Terms     Privacy     AdChoices