Forum Settings
Forums
New
Feb 20, 2011 4:33 AM
#1

Offline
Apr 2010
298
Rozruszajmy trochę to forum. Polecajcie w tym temacie nowe/niedawno wydane serie z jakimś krótkim opisem... Ode mnie póki co:
Mój aktualny ranking sezonu zimowego:
- Mahou Shoujo Madoka★Magica
- Gosick
- Level E
- Fractale
- Beelzebub

Jak będę mieć za dużo czasu napiszę więcej, w każdym razie zdecydowanie warto obejrzeć choć po jednym epie tych serii.
Reply Disabled for Non-Club Members
Feb 20, 2011 5:01 AM
#2

Offline
Mar 2010
244
Skoro tak, to też się dołączę. Akurat mamy już nieco ponad połowę sezonu, więc coś tam napisać można:

Mahou Shoujo Madoka Magica - na pewno najmilsze zaskoczenie tego sezonu. Shaft wykonał dobrą robotę tworząc niekonwencjonalne anime o Magical Girls. No i jeszcze te postacie rysowane przez Aoki Ume - miodzio ;]
Ocena po połowie: 10

Yumekui Merry - również ciekawa pozycja. Zawsze sprawdzi się anime osadzone w tematyce snów i w ogóle. Kreska przyjemna dla oka.
Ocena po połowie: 9

Fractale - kolejne miłe zaskoczenie jak dla mnie. Cały ten pomysł z fraktalami (ciekawe, kto poza mną sprawdził fraktale w wikipedii xD) i intrygą w świątyni mie zaciekawił. Jeśli do końca będą trzymać poziom, to może to być jedna z najfajniejszych serii 2011.
Ocena po połowie: 9

IS: Infinite Stratos - trochę wykorzystany pomysł - akademia pełna ładnych dziewczyn i jedyny chłopak, który może kontrolować IS. Co więcej główne bohaterki w dość oczywisty sposób na niego lecą. Jest to jednak (chyba) jedyny mecha w tym sezonie i walki ISów pokazane są dość dobrze. Przydałoby się rozwinięcie jakiegoś głównego wątku czy coś w tym stylu ;P
Ocena po połowie: 8

Kimi ni Todoke 2nd season - to jest dla mnie największy zawód. Znaczy w sumie po pierwszym sezonie już coś mnie drażniło w głównych bohaterach, co udało mi się w jakiś sposób przezwyciężyć, ale ten sezon już mnie dobija. Liczyłem na żywszą i ciekawszą fabułę, a dostałem kolejnego "żółwia"
Ocena po połowie: 7

Dragon Crisis! - na pewno dziwna seria. Kto by się spodziewał, że mała dziewczynka okaże się smokiem? Nie ma jakoś przesadnie wciągającej fabuły. Cała tematyka smoków, tych "lost precious" i magii tak jakoś do mnie nie przemawia, ale może innym się bardziej spodoba.
Ocena po połowie: 7

Haiyoru! Nyaruani: Remember My Love(craft-sensei) - ta seria dobiega już końca wprawdzie, ale też należy do sezonu. Przyznam, że zawiodłem się na dwóch rzeczach: odcinki są zbyt krótkie i animacja w endingu jest dużo lepsza niż we właściwym show. Pomimo tego co tydzień wyczekuję odcinka i humor w tym anime jest naprawdę dobry. Jak dorzucić do tego główną rolę mojej ulubionej seiyuu Kany Asumi, to można naprawdę polubić tę serię ;]
Ocena: 8

No i tyle ode mnie :)
Mar 3, 2011 7:48 AM
#3

Offline
Apr 2010
298
Jeszcze tego nie ma, ale obczajcie.
http://www.youtube.com/watch?v=zLN-9FWXW8U
X men w wersji anime, ja nie mogę sie doczekać. Wolverine wygląda już normalnie...
Mar 3, 2011 8:08 AM
#4

Offline
Sep 2008
469
Wygląda nawet, nawet;p
A cyclop wyglądał tam prawie jak Light xD
hmm cieżko uwierzyć, żeby sezon miał 3 wybitne i 4 inne świetne + Shi serie podane;d
Mar 3, 2011 10:16 AM
#5

Offline
Apr 2010
183
Heh^^'... wstyd się przyznać, ale nawet nie wiem, co w tym sezonie wyszło... Jakoś tak, póki co, muszę się zająć moją listą planowanych - myślę, że zajmie mi to trochę czasu... Tak z pięć do dziesięciu lat minimum (szczególnie, że ostatnio znów się na filmy przerzuciłam xd, że nie wspomnę o stosach kurzących się na półkach książek... Chyba powinnam nieco ograniczyć zakres zainteresowań, ale to wszystko jest jak narkotyk...).
"Nie kazda szara masa ma cos wspolnego z mozgiem." S. J. Lec
Mar 9, 2011 9:35 AM
#6

Offline
Mar 2009
7
Na chwilę obecną nowy sezon nie zachwyca. Z pozycji, które mogę polecić (chociaż nie lubię oceniać serii przed zakończeniem) to:
- Beelzebub
- Fractale
- Level E

Rozczarowuje zwłaszcza Wolverine - zakończyłem oglądanie po 2 ep
Mar 28, 2011 11:38 PM
#7
Offline
Apr 2010
38
hmmm.. a co sądzicie o seriach które wyjdą w najbliższym sezonie?:D
przykuło coś waszą uwagę?:D
ja tam się cieszę że wyjdzie ao no exorcist;D wg mnie to powinna być b.d. seria, ale czas okaże ;D
i gintama hmmm mega + że seria powraca, po prawie rocznej przerwie.
Mar 29, 2011 1:03 AM
#8

Offline
May 2007
77
Higurashi no Naku Koro ni Kira, Ao no Exorcist, Deadman Wonderland, A Channel, Hidan no Aria, Maria+Holic Alive, Moshidora, Dantalian no Shoka, No. 6 i (o zgrozo) X-Men...
Mar 29, 2011 1:11 AM
#9

Offline
Apr 2010
298
Czemu o zgrozo Pil?
Mar 29, 2011 1:21 AM

Offline
May 2007
77
Nie oglądałem Wolverine ani Iron Man, ale z jakiegoś powodu wszyscy, którzy to oglądali odradzają. Nie wiem jak będzie z X-Menami, ale prawdopodobnie tak samo. A jest to moja ulubiona gaijinowska seria komiksów.
pi_rarMar 29, 2011 1:35 AM
Mar 29, 2011 1:46 AM

Offline
Apr 2010
298
Nie oglądałeś trailera? L http://www.youtube.com/watch?v=zLN-9FWXW8U
X-meni zapowiadają się stokroć lepiej (nawet Armor bedzie!) niż chociażby Wolverine, gdzie już trailer odrzucał (Wolvi wałczył z powiewającą sakurą w tle) chociaż fabuła w W była też na podstawie komiksów.
To też jedna z moich ulubionych serii :)
SybbbMar 29, 2011 1:50 AM
Mar 29, 2011 1:52 AM

Offline
May 2007
77
Trailer to nie wszystko ;p Pożyjemy, zobaczymy, może nie schrzanią tego. I za Wolverina też się kiedyś zabiorę.
Mar 29, 2011 2:40 AM

Offline
Apr 2010
298
Nie wszystko ale i tak zapowiada się lepiej niż reszta anime od Marvela xd
Mar 29, 2011 3:24 AM

Offline
May 2007
77
Mnie i tak najbardziej interesuje OVA Higurashi. Mam nadzieję, że będzie taka jak pierwszy sezon.
Mar 29, 2011 5:46 AM
Offline
Apr 2010
38
a wam sie poki co podbala jakas seria zrobiona na podstawie marvla?? ja chcialem obejrzec irona mana, ale mma go obecnie on hold i nie wiem czy kontynuowac.

@PilariousD szykuje sie Tobie mega wyczerpujacy, udany sezon ;D
Mar 29, 2011 10:25 AM

Offline
Jan 2008
954
Shi_ said:
Nie oglądałeś trailera? L http://www.youtube.com/watch?v=zLN-9FWXW8U
X-meni zapowiadają się stokroć lepiej (nawet Armor bedzie!) niż chociażby Wolverine, gdzie już trailer odrzucał (Wolvi wałczył z powiewającą sakurą w tle) chociaż fabuła w W była też na podstawie komiksów.
To też jedna z moich ulubionych serii :)

Jeśli myślimy o tym samym trailerze to mocno różni się od tego co teraz leci. Wolvie jest mniej piękny i wytańcowany. Choć i tak jest za wysoki, za mało włochaty i za mało przypakowany. Chociaż mimo clifhangera po czwartym epku jakoś nie ciągnie mnie dalej. Przynajmniej nie jest tak tragiczny jak IronMan.
Mar 29, 2011 10:50 AM

Offline
Aug 2007
892
Shi_ said:
(nawet Armor bedzie!)
no juz nie przesadzajmy z tym "nawet", producenci anime celowo wybrali ja, bo jest japonka. w ironmanie sa jakies non-canon (not sure) japonskie postaci bo chyba wychodza z zalozenia, ze nikt w japonii nie zainteresuje sie anime na podstawie amerykanskiego komiksu w ktorym nie ma japonczykow

ale z tych trzech anime tylko x-men wyglada fajnie i maja ciekawe character designy (storm o:)
Mar 29, 2011 10:52 AM

Offline
May 2007
77
Im coś lepiej wygląda na trailerach tym większy ból gdy ostatecznie to spieprzą.
Mar 29, 2011 1:22 PM

Offline
Apr 2010
298
Chodziło mi o to, że skoro jest Armor, to scenariusz będzie mniej więcej na podstawie tego co działo się w najbliższym czasie w X-men. Ale boli brak Rouge.
Wolvie w Wolvim jest tragiczny, w traillerze x-menów wygląda spoko.
Mar 29, 2011 1:35 PM

Offline
May 2007
77
Nie będzie Rouge? To oficjalna wiadomość z jakiejś strony czy wniosek z trailera czy czegoś?
Mar 29, 2011 1:48 PM

Offline
Jan 2008
148
Póki co nie była wymieniana w obsadzie o ile pamiętam.
Mar 29, 2011 2:16 PM

Offline
Jun 2008
407
Czekam na Hyougemono (od 3 minut), Deadman Wonderland (chociaz nie lubie ogladac anime na podstawie mangi ktora juz czytalem, predzej odwrotnie), [C] moze byc fajne i Nichijou powinno byc dosc zabawne (chociaz nie jestem tego tak do konca pewien). I te bede ogladal na biezaco. Być może jeszcze wezme sobie Dog Days ktore z jakiegos dziwnego powodu mnie przyciaga (prawdopodobnie team stojacy za tym serialem).

A tak poza tymi seriami moga byc dobrzy X-Meni o ile ich nie spieprza, Toriko powinno byc niezle wnioskujac po tym jednym specialu co kiedystam wyszedl, acz zapewne bedzie tasiemcem kolejnym, tak samo Ao no Exorcist.

Hidan no Aria i A Channel byc moze tez beda zdatne do ogladania, ale zaczekam na opinie.

A jak teraz jeszcze sie przygladam to ma zaczac wychodzic znowu Yondemasuyo, Azazel-san. To pewnie tez bede ogladal, glownie dlatego ze pierwszy odcinek OVA obejrzalem, a wiecej ani widu, ani slychu.

...uf, wyszedl mi dluzszy post niz sie spodziewalem.
kaibenMar 29, 2011 2:28 PM
Mar 29, 2011 2:57 PM
Offline
Apr 2010
38
ooo a tutaj nie ma napisanego jakie serie nowe wychodzą, hmmm

(zaczerpnięte z postu bloody angel na stronie http://otaku-streamers.com/community/showthread.php?8061-Anime-Spring-2011-List )
Mar 29, 2011 3:07 PM
Mar 29, 2011 3:25 PM
Offline
Apr 2010
38
wow dzięki ;D
Natsume będzie ;DD
Mar 29, 2011 3:26 PM

Offline
Aug 2007
892
PilariousD said:
Nie będzie Rouge? To oficjalna wiadomość z jakiejś strony czy wniosek z trailera czy czegoś?
nie piszcie ROUGE blagam. jej ksywka to Rogue od lotrzyka, lobuza, szelmy, jak kto woli. nie od koloru czerwonego po francusku D;

oficjalny zespol to wolverine, beast, storm, armor, cyclops i prof - http://www.animax.co.jp/marvelanime/x-men/chara.html

co do fabuly to akcja ma sie dziac w japonii ... nie sledze komiksow ale nie wydaje mi sie, zeby cos takiego bylo w ktorychkolwiek x-menach ~_~
Mar 29, 2011 3:40 PM

Offline
May 2007
77
Rogue, wybacz ten błąd (Rouge była w Sonic'u).

Akcja różnych serii X-Menów nie raz działa się w Japonii. Nawet fabuła filmu kinowego Wolverine 2 dzieje się tam.

BTW. Znacie te openingi X-Men TAS z lat 90 (puszczane u nas były na FoxKids kiedyś)?

http://www.youtube.com/watch?v=WWTad94mre8
http://www.youtube.com/watch?v=El0H26Gxak0

By nie robić dużego offtopu:
Był Iron Man, Wolverine, teraz będą X-Meni i zapowiedziano Blade'a na lato. Czy oni zamierzają brać się za wszystko ze stajni Marvela?


Po przeczytaniu opisu Nekogami Yaoyorozu zainteresowałem się także i tym tytułem, chociaż manga nie jest czytana przez dużą liczbę osób.
Mar 29, 2011 3:45 PM

Offline
Aug 2007
892
kurcze, jakbym ogladala x-men tas z tymi openingami to bym byla bardzo rozczarowana xD

zle sie wyrazilam, chodzilo mi o ten zespol w japonii, czy cos takiego bylo, bo akcja ma sie dziac jakos bezposrednio po smierci lol spoiler?


ja sie zainteresowalam honto ni atta! reibai sensei o: ciekawe jaki bedzie format tego anime
Mar 30, 2011 2:18 PM

Offline
Apr 2010
298
Nie było tego na foxkids na szczęście. Było sporo w Japonii, szczególnie z Wolverinem, który był na samym początku zaręczony z Japonką :) Ta seria anime z W nie wzięła się z kosmosu (choć i tak jest kiepska).
Swoją drogą Mucha Comics parę dni temu wydała Wolverine: Wróg publiczny i miejsce akcji to również Japonia xd
Mar 30, 2011 3:17 PM

Offline
Jun 2008
407
Jak chcecie cos fajnego z Wolverinem to polecam Snikt!. IMHO cokolwiek spłodzi Tsutomu Nihei jest cudowne xP
Apr 2, 2011 6:23 PM

Offline
Aug 2007
892
pobieznie obejrzalam pierwszy odcinek x-men. wyglada cudownie, gorzej z typowo japonskim przedramatyzowaniem. glosy postaci sa bardzo zle dobrane imo, zwlaszcza storm. ktora murzynka ma glos jak 15 letnia japonka? >.> jean za to ma glos jak jakas 60 letnia kobieta czy cos..
suusuuApr 3, 2011 1:03 AM
Apr 4, 2011 6:26 AM

Offline
Apr 2010
298
X meni faktycznie są pięknie animowani... Wiadomo trochę do nich ta "japońskość" nie pasuje, ale ogółem ogląda się przyjemnie. Mnie strasznie nie pasuje głos Charlesa xd
Apr 5, 2011 6:59 AM

Offline
Jun 2008
407
Obejrzalem sobie pierwszy odcinek Nichijou. IMHO mogloby byc lepsze, ale zobaczy sie czy sie nie poprawi pozniej

Dosc ladnie wyglada, i jest wystarczajaco zabawne zebym nie dropnal od razu

Edit: A Dog Days zawiera Norio Wakamoto, wiec nie moze byc zle.
kaibenApr 5, 2011 7:24 AM
Apr 5, 2011 11:55 AM

Offline
Apr 2010
298
http://www.youtube.com/watch?v=49YKWxUmCcc

Zdecydowanie polecam Hanasaku Iroha, połączenie slice of life i komedii, kreska słodziutka i bardzo ładna animacja.
Dziewczyna z miasta zostaje wysłana na wieś do swojej babci przez matkę-totalnego-lekkoducha. Na miejscu okazuje sie, że musi na siebie zarabiać. Niezbyt skomplikowane, ale jak dla mnie zapowiada się świetnie. Proste, ale jednak przykuło moją uwagę jakimś powiewem świeżości. Idealna, nie głupawa seria na odprężenia :)
Apr 5, 2011 1:00 PM

Offline
Mar 2010
244
A mnie właśnie w Hanasaku Iroha trochę wkurza ta tsunderka oraz babcia, która jak tylko pojawia się na ekranie, to mam ochotę ją walnąć x.x
No ale to wrażenie po zaledwie jednym odcinku. Dam tej serii szansę ;p
Apr 5, 2011 1:01 PM

Offline
Aug 2007
892
nie ma zadnej tsundere tam, na pewno nie w pierwszym odcinku.
Apr 5, 2011 1:08 PM

Offline
Mar 2010
244
No to moje braki w nazewnictwie xD
Jak nazwiecie tę, co kazała jej umrzeć? Ona mnie wkurza ;p
Apr 5, 2011 1:14 PM

Offline
Aug 2007
892
kuudere? dandere?
moze po prostu to jest powazna postac, ktora skupia sie na swojej pracy i nie jest zbyt otwarta na nowe osoby? dlaczego od razu to musi byc tsundere albo cokolwiek innego, hm? zwlaszcza, ze probujesz, w sumie w takim "powazniejszym" anime, doszukiwac sie jakichs przerysowanych stereotypowych postaci rodem z haremow i to po jednym odcinku ~_~ gz
Apr 5, 2011 1:21 PM

Offline
Apr 2010
298
No tsundere to zdecydowanie nie jest. A babcia fakt nieprzyjemna, ale ciekawa, nie można odmówić jej racji ^^ Wkurzają cie wszystkie postacie które nie są milusie? Hmmm... Jak dla mnie naprawdę jedna z lepiej zapowiadających się serii. Trochę przypomina mi Toradora!, które opierało się głównie na świetnie skonstruowanych, ciekawych i realistycznych postaciach.
Apr 30, 2011 2:36 PM

Offline
May 2007
77
Update do aktualnej wersji:

http://i51.tinypic.com/t9jypc.jpg
pi_rarJun 14, 2011 1:29 PM
Apr 30, 2011 6:34 PM

Offline
Mar 2010
244
A masz może Summer 2011? Do jesieni jeszcze trochę daleko ^^"
May 1, 2011 5:48 AM

Offline
Mar 2010
244
Dzięki wielkie ^^
Jun 19, 2011 4:27 AM

Offline
Jan 2008
148
Boże, jaka bieda w tej rozpisce na lato... trzeba będzie jakieś stare nieobejrzane rzeczy ogarnąć.
Jun 19, 2011 6:23 AM

Offline
May 2007
77
To była wersja z kwietnia. Nie sądzę by coś się zmieniło.

Jak ktoś ciekawy to tutaj jest wersja z 7 czerwca (różnią się czymś?)
http://neregate.com/blog/wp-content/uploads/2011/03/neregate.com-Summer-2011-Anime-v6.jpg
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Imiona ( 1 2 )

d0nut - Jul 22, 2009

70 by ghostpl22 »»
Feb 3, 2012 3:16 PM

Sticky: » Spotkania klubowe ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

d0nut - Jul 26, 2009

1101 by irkan »»
Jan 9, 2012 3:44 PM

» Galeria sztuki i twórczości różnorakiej.

Srebrnik - Sep 9, 2009

23 by suusuu »»
May 23, 2011 4:10 PM

Poll: » Malo epicki offtop ( 1 2 )

suusuu - Mar 29, 2011

92 by kazz »»
May 2, 2011 4:54 AM

Sticky: » Konwenty ( 1 2 )

d0nut - Aug 13, 2009

67 by gak »»
Apr 18, 2011 7:06 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login