Forum Settings
Forums
New
Aug 12, 2023 1:03 PM
#1
Offline
Jan 2009
5
Jako, że faktycznie trochę tu zdechło, daję luźny topic (a najwyżej mnie pożegnacie) co się u Was dzieje albo co aktualnie oglądacie i czy polecacie? Czy społeczność tutaj na MAL'u jeszcze jakaś jest?
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 12, 2023 1:31 PM
#2
Offline
Apr 2008
2
Ja oglądam anime Monster. Mange czytałem 15 lat temu i jakoś tak mnie wzięło na zobaczenie anime i odświeżenie pamięci tego tytułu. Tytuł oczywiście warty polecenia, myślę że każdy go zna.
Aug 12, 2023 4:02 PM
#3
Offline
Dec 2022
2
Właśnie skończyłem Goblin Slayer'a i zastanawiam się co obejrzeć następnego 0_0
Aug 13, 2023 1:25 AM
#4
Offline
Jul 2015
6
Jakiś czas temu wróciłem na mala i pytałem w sumie o to samo z rzeczy wartych uwagi jest to że mimo pozornej śmierci mala ludzie jeszcze tutaj od czasu do czasu wchodzą i się odzywają niestety nic ci nie polece bo sam nadrabiam tyły które mi się zrobiły od czasu jak w tym nie siedziałem ale jakbyś chciała się czegoś dowiedzieć to ludzie ci na pewno odpiszą lub polecą także najgorzej tutaj nie jest w sumie zależy też co chcesz obejrzeć jaki gatunek te sprawy może będę w stanie polecić coś starszego xd
Aug 19, 2023 7:19 AM
#5
Offline
Jan 2009
5
shichibukaii said:
Ja oglądam anime Monster. Mange czytałem 15 lat temu i jakoś tak mnie wzięło na zobaczenie anime i odświeżenie pamięci tego tytułu. Tytuł oczywiście warty polecenia, myślę że każdy go zna.

O, mignął mi Monster na N-flix i chyba czas w końcu obejrzeć.

Windows98OfDeath said:
Właśnie skończyłem Goblin Slayer'a i zastanawiam się co obejrzeć następnego 0_0

Kiedyś planowałam obejrzeć, a w końcu nie wiem czemu jakoś nie wyszło. Warto wracać?

Warperion said:
Jakiś czas temu wróciłem na mala i pytałem w sumie o to samo z rzeczy wartych uwagi jest to że mimo pozornej śmierci mala ludzie jeszcze tutaj od czasu do czasu wchodzą i się odzywają niestety nic ci nie polece bo sam nadrabiam tyły które mi się zrobiły od czasu jak w tym nie siedziałem ale jakbyś chciała się czegoś dowiedzieć to ludzie ci na pewno odpiszą lub polecą także najgorzej tutaj nie jest w sumie zależy też co chcesz obejrzeć jaki gatunek te sprawy może będę w stanie polecić coś starszego xd

Ja to z tych dinozaurów co też przerwały na jakiś czas i nadrabiam. Dla mnie MAL to taki spis - co już oglądałam, albo na którym odcinku skończyłam, bo już skleroza, heee. :D
Aug 20, 2023 12:29 PM
#6
Offline
Jul 2015
6
Ogólnie to z takich nowszych rzeczy to tak jak wyżej goblin slayer dodałbym do tego chainsaw mana, dr.stone, oshi no ko, devilman crybaby,  ACCA: 13-ku Kansatsu-ka, ajin, dorohedoro, flying witch, flip flappers
Ze starszych to patrząc po twojej liście to tak na pewno  Fullmetal Alchemist: Brotherhood, Higurashi no Naku Koro ni, angel beats,
nie wiem czy któreś przypadnie do gustu starałem się wybrać z różnych kategorii
Aug 22, 2023 11:13 AM
#7
Offline
Jan 2009
5
Kika z wymienionych mam w planie - eh, tyle tytułów do obejrzenia, a tak mało czasu. :)
Sep 9, 2023 2:35 PM
#8
Offline
May 2023
2
Oglądam "Undead Girl Murder Farce" i czekam na komedię "Tearmoon Empire" (coś jak HameFura, ale ciekawsze) i na kryminał "Ron Kamonohashi: Deranged Detective" :D
Sep 13, 2023 3:05 AM
#9

Offline
Jan 2016
17
To ja się przerzuciłam bardziej na chińskie animce, ponieważ dla mnie już mniej wychodzi coś dobrego z japońszczyzny, a isekai, typowych szkolnych i ecchi mam dość ile tego wychodzi. Dlatego znajduje ucieche w kultywatorkach chińskich i nie tylko. Ale oglądam pare w tym sezonie nie tylko z chińskich serii, ale i japońskich. Z my happy marriage oraz zom 100 jestem najbardziej zadowolona. Pomijając jakże wspaniały kolejny sezon jujutsu ^^

Sep 13, 2023 1:36 PM

Offline
Aug 2009
102
Ja, z braku ciekawych pozycji w sezonie letnim, nadrobiłem wszystkie sezony i kinówki z sailorek nowych. A teraz może wreszcie zobaczę Kono Healer, Mendokusai. Czekam na sezon jesienny, bo wtedy trochę tytułów będzie ciekawych.
Sep 13, 2023 4:22 PM

Offline
Sep 2023
3
Obecnie do dokończenia mam Boruto (ok 40 odcinków), Digimon Adventure (2020) i Digimon Ghost Game, więc jest co oglądać
Sep 16, 2023 8:15 AM

Offline
Sep 2014
58
Reply to Trapik
To ja się przerzuciłam bardziej na chińskie animce, ponieważ dla mnie już mniej wychodzi coś dobrego z japońszczyzny, a isekai, typowych szkolnych i ecchi mam dość ile tego wychodzi. Dlatego znajduje ucieche w kultywatorkach chińskich i nie tylko. Ale oglądam pare w tym sezonie nie tylko z chińskich serii, ale i japońskich. Z my happy marriage oraz zom 100 jestem najbardziej zadowolona. Pomijając jakże wspaniały kolejny sezon jujutsu ^^
@Trapik Chińskie anime czyli donghua, myślę że warto jednak używać terminu z kraju w jakim powstają te bajki, no jednak po to jest ich własna nazwa.


Wracając do tematu, osobiście oglądam starego tasiemca jakim jest Ginga Tetsudou 999, którego mogę polecić jako oglądanie jednego odcinka na dzień, bo każdy odcinek ma własną historie i właściwie to anime jest bardziej wycieczką uczącą, niż typowym tasiemcem typu shounen. Oprócz tego nadrabiam wszystko co wydali w tematyce Strike Witches, akurat fajne luźne anime na koniec dnia, tak aby się wyluzować.

A co do aktywności naszych rodaków na mal, jest właściwie tak jak zawszę, mała garstka gada i się integruje. Teraz właściwie jest moda na instagrama i tam każdy siedzi, więc jak chcesz kogoś poznać i pogadać, to lepiej tam szukać ludzi.
Sep 18, 2023 4:06 AM

Offline
Nov 2017
426
Reply to Nevelin
@Trapik Chińskie anime czyli donghua, myślę że warto jednak używać terminu z kraju w jakim powstają te bajki, no jednak po to jest ich własna nazwa.


Wracając do tematu, osobiście oglądam starego tasiemca jakim jest Ginga Tetsudou 999, którego mogę polecić jako oglądanie jednego odcinka na dzień, bo każdy odcinek ma własną historie i właściwie to anime jest bardziej wycieczką uczącą, niż typowym tasiemcem typu shounen. Oprócz tego nadrabiam wszystko co wydali w tematyce Strike Witches, akurat fajne luźne anime na koniec dnia, tak aby się wyluzować.

A co do aktywności naszych rodaków na mal, jest właściwie tak jak zawszę, mała garstka gada i się integruje. Teraz właściwie jest moda na instagrama i tam każdy siedzi, więc jak chcesz kogoś poznać i pogadać, to lepiej tam szukać ludzi.
Nevelin said:
Wracając do tematu, osobiście oglądam starego tasiemca jakim jest Ginga Tetsudou 999, którego mogę polecić jako oglądanie jednego odcinka na dzień

Pan mój i Bóg mój. Z tą wycieczką uczącą masz rację, bo mi się to anime trochę skojarzyło z Parmenidesem i jego poematem xD polecam Queen Millennia :)
Stay gold!
魔法よ魔法よ生まれておいで!
Sasuga Kasuga! Osaka fan club on MAL. Join us if you like Osaka-san!
Sep 19, 2023 2:48 AM

Offline
Sep 2014
58
Reply to EdgyEcchiSenpai
Nevelin said:
Wracając do tematu, osobiście oglądam starego tasiemca jakim jest Ginga Tetsudou 999, którego mogę polecić jako oglądanie jednego odcinka na dzień

Pan mój i Bóg mój. Z tą wycieczką uczącą masz rację, bo mi się to anime trochę skojarzyło z Parmenidesem i jego poematem xD polecam Queen Millennia :)
EdgyEcchiSenpai said:
polecam Queen Millennia


Dzięki za polecenie.
Ogólnie mam zamiar obejrzeć wszystko z tego uniwersum, bo jest na prawdę ciekawe, jedynie bardzo dużo czasu zajmuje, ale to plus w minusie. xD
Oct 7, 2023 3:16 AM
Offline
Dec 2010
1
Pomału temat rośnie, nie jest tak źle z ludźmi~
Od jakiegoś czasu anime oglądam falowo, nowe tytuły raczej mnie odrażają... a stare coraz trudniej znaleźć dostępne (nie lubię netflixa).
Podbijam monstera - klasyka, którą wkońcu obejrzałem. Idąc do teraźniejszości polecam Yuukoku no Moriarty z 2020.
3-gatsu no Lion było też dobre ale pewnie już widzieliście.

Dużo lepiej czyta mi się teraz literaturę, sporo dobrego można jeszcze znaleźć online.

Z dywagacji na inne gatunki fajną odskocznię znalazłem w nowych manhwa (koreański webtoon), ogólnie gatunek wydaje się płaski ale wciągnął mnie jako odskocznia.
Nie widziałem żadnego donghua ale zainteresowaliście mnie i chyba spojrzę na nie ^^
Oct 10, 2023 9:46 AM

Offline
Aug 2019
95
kurde Monster i 3gatsu no Lion to dwie rzeczy, których nie dokończyłem w niewyjaśnionych okolicznościach (pewni kiepski mood na anime + brak mega uzależniającej fabuły, choć wiem, że to dobre serie robione przez dobre studia, więc pewnie będzie 2gie podejście) . @UP dzięki za ich przywołanie.

a u mnie np. ostatnio Dark Gathering czyli wholesome spooky horror z zeszłego sezonu, też już prawie o tej bajce zapomniałem, ale warto to wrzucić, coś w stylu Mieruko-chan i ode mnie ma solidne 8/10
Oct 11, 2023 5:08 PM
Offline
Apr 2013
51
Po obejrzeniu "Zamglonego wzgórza 5 żywiołów s2" już wiem co jest moim wyborem na serie roku 2023 :)
Oct 12, 2023 11:55 AM
Offline
Feb 2021
14
Made in Abyss rewatchuje zajebiste to jest
Oct 13, 2023 12:32 PM

Offline
Aug 2019
95
Reply to _vonrox_
Made in Abyss rewatchuje zajebiste to jest
@_vonrox_ hmmmmm...no to czysta prawda, dla mnie topka all time na luzie, jedyne anime, które ma tak wszechogarniający worldbuilding i wsad dodany, ze pogadało by z profesorem Tolkienem. Ale jeśli chodzi o rewatche to ja mam mega dziwne parcie na Dorohedoro albo Chainsaw Mana (to drugie to się ledwo kwalifikuje na ponowne oglądanie, ale chyba się nie oprę, bo Makima jest femme fatale 11/10/
Nov 4, 2023 5:06 AM
Offline
Jul 2023
6
Aktualnie oglądam naruto, w mojej ocenie jest nadmiernie chwalony i seria sama w sobie ma wiele problemów takie jak ZAPYCHACZE BEZ POWODU, ale jak człowiekowi się nudzi i od dawna przestał się kąpać, to 220 odcinków mniej czy więcej to nie ma zbytnio różnicy. Raczej polecam.
Nov 4, 2023 5:07 AM
Offline
Jul 2023
6
Reply to Windows98OfDeath
Właśnie skończyłem Goblin Slayer'a i zastanawiam się co obejrzeć następnego 0_0
@Windows98OfDeath Bocu no pico
Nov 5, 2023 2:35 PM

Offline
May 2008
370
Też ostatnio rzuciłem się na Monstera. Trochę obawiałem się liczby odcinków, ale jakoś to idzie. Z nowości to Frieren, nawet zastanawiam się, czy mangi nie ruszyć. No i ruszył drugi sezon Invincible.
MagicPLNov 5, 2023 8:03 PM
Nov 9, 2023 1:11 PM
Offline
Dec 2022
2
Reply to owned
shichibukaii said:
Ja oglądam anime Monster. Mange czytałem 15 lat temu i jakoś tak mnie wzięło na zobaczenie anime i odświeżenie pamięci tego tytułu. Tytuł oczywiście warty polecenia, myślę że każdy go zna.

O, mignął mi Monster na N-flix i chyba czas w końcu obejrzeć.

Windows98OfDeath said:
Właśnie skończyłem Goblin Slayer'a i zastanawiam się co obejrzeć następnego 0_0

Kiedyś planowałam obejrzeć, a w końcu nie wiem czemu jakoś nie wyszło. Warto wracać?

Warperion said:
Jakiś czas temu wróciłem na mala i pytałem w sumie o to samo z rzeczy wartych uwagi jest to że mimo pozornej śmierci mala ludzie jeszcze tutaj od czasu do czasu wchodzą i się odzywają niestety nic ci nie polece bo sam nadrabiam tyły które mi się zrobiły od czasu jak w tym nie siedziałem ale jakbyś chciała się czegoś dowiedzieć to ludzie ci na pewno odpiszą lub polecą także najgorzej tutaj nie jest w sumie zależy też co chcesz obejrzeć jaki gatunek te sprawy może będę w stanie polecić coś starszego xd

Ja to z tych dinozaurów co też przerwały na jakiś czas i nadrabiam. Dla mnie MAL to taki spis - co już oglądałam, albo na którym odcinku skończyłam, bo już skleroza, heee. :D
@owned Ja mam tak że lubię bardzo prostą rozrywkę i mogę się dobrze bawić nawet przy dość sporym krindżu, jest potężny główny bohater i pokonuje złych wrogów to dla mnie super XD Oglądając Goblin Slayera, szukając czegoś innego niż proste pastiszowe fantasy, to faktycznie można się zawieść, ale jeżeli pastiszowe fantasy odpowiada to moim zdaniem solidna pozycja.

@BigBigos Wolałbym nie, jeśli łaska
Jan 18, 3:26 PM

Offline
Aug 2019
1
U mnie ostatnio stare baje - ostatnio obejrzałem Macrossa, a teraz oglądam Ranmę (to oglądanie trwa od wakacji 2018, wypadałoby skończyć wreszcie XD)
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Jakie miasto? ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Soulkai - Feb 17, 2009

1200 by MihikoAnim »»
Yesterday, 7:53 AM

» Konwenty

Klaudyna - Apr 16

4 by Zettaiken »»
Apr 24, 2:33 PM

» Generowanie postaci anime w AI

Lukass17911xd - Mar 9

1 by EdgyEcchiSenpai »»
Mar 9, 12:57 PM

» Guys check my oil painting of Kimi no Na wa, Tenki no Ko, and Suzume no Tojimari.

mufarari - Jan 20

7 by EdgyEcchiSenpai »»
Feb 15, 1:56 PM

» Igrzyska czas powtórzyć: Wasz wybór na serię roku 2023

Asmitha90 - Dec 25, 2023

7 by jurekjurek »»
Jan 10, 9:36 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login