Forum Settings
Forums
New
May 1, 2021 5:17 PM
#1
Offline
Apr 2013
51
Ciekaw jestem waszych doświadczeń z tematem. Czy oglądacie coś czy nie macie bladego pojęcia o czym mowa. Może usunięto jeden z kanałów na który zaglądaliście lub jesteście neutralni?

Personalnie cenie sobie dość mocno mmv i dużo bardziej wole je niż czytanie mang (szczególnie w przypadku tematyki sztuk walki lub jakiejś konkretnej akcji). Jest dla mnie wygodniejsze puścić sobie kilku minutowy filmik z fajnymi przejściami i dobrą muzyką kiedy jem obiad niż siedzieć i wertować strony. Często też okazuje się że odbiór całości jest lepszy niż wersja animowana...

Niestety zauważyłem że Japońskie korpo banują dość mocno kanały(YT) promujące M&A w ten sposób...
Reply Disabled for Non-Club Members
Jun 6, 2021 7:44 AM
#2

Offline
Nov 2019
3497
MMV nigdy nie zastąpią mang gdyż po prostu żerują na oryginalnych twórcach. W porównaniu ze sprzedawaniem tomikowej wersji wypuszczając mangi do internetu autorzy i wydawcy byliby stratni. Obecnie na MMV zarabiają kanały których cała robota opiera się na pocięciu klatek z mangi, sklejeniu ich w całość i czasem podłożeniu muzyki, nie oglądam ich chociażby z szacunku do kreatorów.
Jun 9, 2021 2:26 AM
#3

Offline
Sep 2008
84
Zupełnie inny rodzaj twórczości. Czym innym jest manga, czym innym MMV.

A czy jest to jakaś droga np. w promocji mang? Wystarczy zobaczyć co stało się z AMV. Za montaż takich filmów zabierają się często osoby nie mające zielonego pojęcia o prawach autorskich. Z tego powodu MMV często naruszają prawo.
Jun 18, 2021 4:07 PM
#4
Offline
Apr 2013
51
@Logytaze

Nie do końca mogę się z tym zgodzić to co podajesz za przykład. Zazwyczaj tyczy się to szybkich przekładów "raw" . Co do praw to żenującą jest sytuacja gdzie autor MMV/AMV może wykorzystać polularny/mainstremowy soundtrack lecący w radiu(*zrzekając się monoteizacji) a dostać lock/ban za wykorzystanie treści graficznych pomimo oddania zarobku właścicielowi praw autorskich...
Asmitha90Jun 18, 2021 4:13 PM
Jun 20, 2021 12:46 AM
#5

Offline
Sep 2008
84
@Asmitha90,

Ban na YT za zrobienie MMV z wycinkami z mangi?
Jun 25, 2021 8:03 PM
#6
Offline
Apr 2013
51
Yhm znam co najmniej 10 kanałów które na przestrzeni ostatnich 2-4 lat zniknęły za to... Lub muszą usuwać content bo jest przypierdolka ze strony japońskich właścicieli praw autorskich... Nie ma znaczenia że na początku materiału jest jebitny napis aby oglądający wspierali autora mangi etc i że autor mmv nie ma żadnych praw autorskich ani nie bierze żadnych korzyści majątkowych i tak japońce się przypierdalają i banują filmy/strajkują kanały...

I tu też masz odpowiedź dlaczego nie ma dobrych mmv bo ludzie którzy je robili zostali zbanowani a kolejni widząc co jest grane stwierdzili że szkoda zachodu. Poświęcisz kilkadziesiąt/kilkaset h pracy po to żeby za 2 miechy twoja praca została usunięta?...

Przeraża mnie to też że ludzie nie widzą że mmv jest szansą na przebicie się niszowych produkcji które się nie "załapały" i jest potencjalnym źródłem dochodu dla twórców...
Asmitha90Jun 26, 2021 6:59 PM
Jun 28, 2021 6:26 AM
#7

Offline
Dec 2007
288
Tak tak, biedni hobbiści z pierdyliardem reklam na każdym filmie ; (
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Jakie miasto? ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Soulkai - Feb 17, 2009

1199 by Zettaiken »»
Yesterday, 2:36 PM

» Konwenty

Klaudyna - Apr 16

4 by Zettaiken »»
Yesterday, 2:33 PM

» Generowanie postaci anime w AI

Lukass17911xd - Mar 9

1 by EdgyEcchiSenpai »»
Mar 9, 12:57 PM

» Guys check my oil painting of Kimi no Na wa, Tenki no Ko, and Suzume no Tojimari.

mufarari - Jan 20

7 by EdgyEcchiSenpai »»
Feb 15, 1:56 PM

» Co się dzieje, co oglądacie?

owned - Aug 12, 2023

23 by Kithann_ »»
Jan 18, 3:26 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login