Forum Settings
Forums
New
Dec 29, 2010 3:45 AM
#1

Offline
Oct 2009
2855
Dzień dobry wszystkim...
Nie wiem, czy taki dobry.

Otóż, wczoraj Hisami nawiązała kontakt z obecną szefową Synthesiss, od których otrzymaliśmy Kimi ni Todoke. Okazuje się, że Synthesiss w obecnym kształcie nie ma zamiaru oddać nam tego projektu, mimo, że został nam już przekazany (Dostaliśmy go od poprzedniej szefowej, na Wszechbiblii już jest jako projekt przekazany-> dowód macie TUTAJ).
Co więcej, ich szefowa zaproponowała, byśmy się połączyli, na zasadzie-> my do nich, ich projekty, ale oni rządzą.

A z racji, że żyjemy w kraju podobno demokracji, mamy do Was pytanie:
Podoba Wam się taki układ?
Chcielibyście dołączyć do grupy, która działa dłużej (jednak nie dotrzymuje słowa)?
Czy z nami?
I czy walczymy o Kimi ni Todoke, które nam się prawnie już należy, czy oddajemy i poddajemy się bez walki komuś, kto nas w mailu potraktował jako tanią siłę roboczą?
Decyzja należy do Was
(P.S. Od razu zaznaczam stanowisko Hisami i moje- żadna nie ma ochoty rozstawać się z Himawari w taki sposób).


Ponad to, jeśli odpowiedź brzmi: nie
Prosiłabym o zarejestrowanie się tutaj. Tu będzie "baza danych i tu będą szczegółowe informacje o projektach.
HisamiDec 31, 2010 2:59 AM
Reply Disabled for Non-Club Members
Dec 29, 2010 3:56 AM
#2

Offline
Jan 2008
2092
Uważam,że jak tak bardzo się trzymają KnT to niech je sobie mają... Jest sporo innych, świetnych shoujo które można tłumaczyć :)
Dec 29, 2010 4:29 AM
#3

Offline
Oct 2009
717
Zgadzam się z Nami, po co kłócić się o jedną mangę i psuć imię grupy. Kto będzie chciał czytać mang od grupy, który wykłóca się o mangi od innych . W Sklanlacjach najlepsza jest zasada" kto pierwszy ten lepszy".
Niech sobie mają KnT , my przetłumaczymy inne mangi i zrobimy to lepiej. :3







Dec 29, 2010 10:58 AM
#4
Offline
Jul 2008
5
Ja uważam, że żadna manga nie należy do żadnej grupy skanlatorskiej. Nie uznaję czegoś takiego, że ktoś coś sobie zaklepał i to należy do niego na zawsze. Ostatni rozdział tej mangi wypuścili ponad rok temu.Grupa Synhtesiss długo była nieaktywna i powinna liczyć się z tym, że inne grupy chciałaby ruszyć ich projekty. Nie wiem jak idzie praca, ale pewnie ktoś od nas już zaczął tłumaczyć rozdział KnT i włożył w to jakiś wysiłek. Ja bym się nie poddawała i więcej nie rozmawiała z kimś kto ma nierówno pod sufitem.
Dec 29, 2010 11:07 AM
#5

Offline
Mar 2010
266
latemone said:
Nie wiem jak idzie praca, ale pewnie ktoś od nas już zaczął tłumaczyć rozdział KnT (...)


Praca nad KnT rozpocznie sie dopiero po nowym roku, ta decyzja zapadłą z 2-3 tygodnie temu :)


Dec 30, 2010 3:20 AM
#6
Offline
Jul 2008
5
Ach, no to proponuje walczyć jeśli zależy Wam na tej mandze, ale jeśli została wybrana ot tak, to rzeczywiście można spasować i wziąć się za coś innego.
Dec 30, 2010 5:17 AM
#7

Offline
Mar 2010
266
Na dobrą sprawę to pierwszym projektem o którym pomyślałyśmy razem z Aoi był właśnie Knt. Z decyzja jeszcze sie wstrzymamy, czekamy na resztę grupy.


Dec 30, 2010 9:11 AM
#8

Offline
Sep 2010
217
Na początek takie małe pytanko... Chodzi o to, że poprzednia szefowa Synthesiss przekazała nam ten projekt, jednak później ktoś inny został szefową i ta osoba nie chce nam pozwolić tłumaczyć KnT? Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałam ^^"

Sądzę, że nie ma sensu przechodzić do tych osób, bo z tego, co zrozumiałam, to nie potraktowali nas zbyt miło x_x Najwyraźniej nie mają zbyt dużego szacunku do innych grup, a ja ani nie chciałabym pracować z takimi ludźmi, ani być brana za jedną z nich.

Co do samego KnT... Myślę, że to już Hisami i SuouAoi powinny zadecydować, co się z nim stanie. W końcu to zależy od tego, jak ważny jest dla Was ten projekt, choć IMHO powinnyście się porządnie zastanowić, zanim podejmiecie decyzję. Rozumiem, że może bardzo chcecie zająć się tłumaczeniem tej mangi i macie same pozytywne myśli, ale tak czy siak to Synthesiss - nieważne, na jakim poziomie traktują inne grupy - pierwszy zaczęli to tłumaczyć.
Poza tym, jeśli rzeczywiście są tacy pewni siebie, to mogliby nie przekazać nam tego projektu i wtedy my moglibyśmy wyjść na chamskich - spójrzcie na to z innej perspektywy: nowa grupa, o której niezbyt dużo wiadomo, podbiera projekt nieaktywnej grupie, a gdy szefowa grupy się zmienia i prosi o zaprzestanie, ponadto proponując scalenie obu grup, ta nowa grupa zaczyna tłumaczyć, nie słuchając ich próśb. Ja wiem, że w rzeczywistości tak nie jest, ale inni mogliby nie znać wszystkich szczegółów i mogłoby to trochę głupio wyjść.

Oczywiście to tylko moje skromne zdanie, więc proszę, nie sugerujcie się nim za bardzo. Ja po prostu chcę, żebyście dokładnie przemyślały wszystkie plusy i minusy, żebyśmy oszczędziły sobie ewentualnych kłopotów :)
Dec 30, 2010 10:26 AM
#9

Offline
Mar 2010
266
O wszystkich minusach i plusach wiemy od samego początku tej sprawy, o to sie nie bójta :P
Jak wspomniałam wcześniej wstrzymujemy się z decyzją, bo może i z Aoi jesteśmy 'szefowymi', ale chcemy poznać też zdanie członków grupy :)


Dec 30, 2010 3:26 PM
Offline
Jan 2010
71
A ja jestem ciekawa w jaki sposób skontaktowałyście się z byłą szefową Synthesis z którą nikt od dłuższego czasu nie mógł? Zmiana na stanowisku szefowej Synthessis nastąpiła co najmniej w październiku, a wyście przejęły projekt i SAME to ogłosiłyście na forum wszechbiblii 14 listopada.

Nie jestem związana w żaden sposób z Synthesis, po prostu jestem ciekawa w jaki dokładny sposób przejęłyście Kimi ni Todoke. Które moim zdaniem jest bardzo średnim shoujo i nie warto się o nie bić.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Oficjalni członkowie Himawari

Hisami - Nov 14, 2010

14 by Hisami »»
Jun 3, 2011 10:19 AM

» Aktualki

Hisami - Mar 17, 2011

0 by Hisami »»
Mar 17, 2011 9:43 AM

Sticky: » Zmiana nazwy! - GŁOSOWANIE

SuouAoi - Dec 4, 2010

11 by Kawwwa »»
Dec 5, 2010 2:58 AM

» Mangi JPFu

Hisami - Jul 20, 2010

6 by Edcetera »»
Nov 15, 2010 3:06 PM

Sticky: » !!!NABÓR!!!

Hisami - Jul 21, 2010

10 by red-dragon »»
Nov 4, 2010 1:53 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login