Forum Settings
Forums
New
Aug 23, 6:54 PM
#1

Offline
Aug 2010
21
Hej, zakładam nowy wątek poświęcony aktualnie wychodzącym anime,
które z jakiś powodów was zainteresowały i chcielibyście je polecić.

Ja ostatnio po długiej przerwie od anime natknąłem się na
Tokidoki Bosotto Russia-go de Dereru Tonari no Alya-san

Jest to romans szkolny, który opiera się o to że jest dziewczyna pochodzenia rosyjskiego w japońskiej szkole i gdy się stresuje albo głośno myśli mówi po rosyjsku do ziomeczka w którym się podkochuje. Ten zaś ją w pełni rozumie bo miał za młodu koleżankę z rosji, jednak ona o tym nie wie.

Szczególnie początek robi spore wrażenie i jeśli nie masz co oglądać polecam, anime jest w trakcje wychodzenia,
ale biorąc żółwie tępo prowadzenia wątków na tej grupie, czytając to w niedalekiej przyszłości wszystkie odcinki będą już dostępne.
Ja jestem po 7 odcinkach i czekam na finał. Jak zakończą się perypetie naszych bohaterów.

Podsumowując lekkie przyjemne anime w sam raz na odskocznie od surowej rzeczywistości.
Reply Disabled for Non-Club Members
Aug 23, 7:11 PM
#2

Offline
Aug 2014
1
Ja niestety ostatnio mam bardzo mało czasu na oglądanie anime :/ to już nie te lata gdzie człowiek nie miał obowiązków i mógł siedzieć po nocach i leciec całego Bleacha od pierwszego odcinka ^^ Ale udało mi się złapać ostatnio właśnie za to co poleciłeś. Co prawda widziałem póki co tylko odcinek pierwszy bo w momencie gdy to oglądałem akurat była premiera xD ale planuje nadrobić, całkiem przyjemnie się zapowiadało.
Oct 5, 9:34 AM
#3

Offline
Aug 2010
21
Reply to Mortiss
Ja niestety ostatnio mam bardzo mało czasu na oglądanie anime :/ to już nie te lata gdzie człowiek nie miał obowiązków i mógł siedzieć po nocach i leciec całego Bleacha od pierwszego odcinka ^^ Ale udało mi się złapać ostatnio właśnie za to co poleciłeś. Co prawda widziałem póki co tylko odcinek pierwszy bo w momencie gdy to oglądałem akurat była premiera xD ale planuje nadrobić, całkiem przyjemnie się zapowiadało.
@Mortiss Z anime chyba często tak jest że ludzie mają jakiś okres kilku lat co tak intensywnie oglądają, potem czasu coraz mniej, więcej obowiązków i koszt alternatywny czasu, wykorzystujemy na inne sprawy. Jednak mimo wszystko, widzę po sobie że fajnie raz na jakiś czas wrócić do tego świata. Nie wiem jak to jest, ale emocje jakie dostarczają te wizualne opowieści z kraju wiśni, są niespotykane nigdzie indziej.

Ostatecznie skończyłem Tokidoki Bosotto Russia-go de Dereru Tonari no Alya-san jak całokształt uważam za średnie, ale naprawdę przyjemnie się oglądało, to jedno z tych wielu anime, co ma spory potencjał na coś oryginalnego, a idzie po klasycznym schemacie wielu innych produkcji.

Ostatnio odkryłem nie dawno wydane OVA do Code Geass o nazwie Rozé of the Recapture, pamiętam że oglądając 12-13 lat temu oryginalne dwie serie zrobiły na mnie piorunujące wrażenie. Ta nowa seria też jest naprawdę dobrze zrealizowana, jednak ostrzegam że to dużo cięższe klimaty, dystopia, wojna totalna i mechy. Jednak trzyma w zainteresowaniu i człowiek chce jak najszybciej obejrzeć całość.


Ogólnie lubie serie 12 odcinkowe, bo w dość skończonym czasie można obejrzeć całość jakieś produkcji, oczywiście ma to swoje mankamenty niekiedy, szczególnie wtedy kiedy fabuła jest mocno upchana pod koniec by się zmieścić w kanonie. Jednak dla osób które mają ograniczony czas, raz na jakiś czas taka seria 12 odcinków czyli ok. 6 godzin jest do odhaczenia. Przynajmniej raz na pół roku. Tylko trzeba znaleźć dobrą serie.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Powitania

Janmax - Jul 27, 2015

32 by Osmor »»
Apr 10, 2023 10:58 AM

» Mangi

Janmax - Jan 3, 2019

7 by purplereki »»
Aug 3, 2021 8:40 AM

» Offtop

Janmax - Jul 31, 2017

3 by Janmax »»
Oct 14, 2018 10:42 AM

» Wyczekiwane Anime

Janmax - Jan 8, 2017

5 by Constabla »»
Jan 29, 2017 6:37 AM

» Wasze Ulubione Serie Anime

Janmax - Jul 27, 2015

5 by ehir »»
Mar 1, 2016 11:39 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login