Forum Settings
Forums

Sizi en cok etkilemis olan animeler+favorileriniz

New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (2) « 1 [2]
Apr 5, 2019 10:12 AM

Oct 2014
3645
şimdi aklıma geldi mousou dairirin de harikaydı onun etkisinden uzun süre kurtulamamıştım. Nagai Go farkı tabii.
Apr 8, 2019 2:24 PM

Feb 2016
16
Uchuu Kyoudai olabilir nedense bana diğer anime serilerinden daha sıcak geldi olayları ele alması bana güzel gelmişti normal bir insan hayatı olarak işlemeleri güzeldi astronot olmaya yolu
Apr 30, 2020 4:26 PM

Apr 2016
17
Madoka Magica animeye dair bakış açımı değiştirdi,birden fazla kere.Shaftın entertainment alanında yakaladığı başarıyla bağlantılı olarak yarattığı heyecan bende çok farklı yönlere evrilmiştir.Git gide üzerine düşünce eklemenin serüveni,örmenin serüveni.Bir daha hiçbir anime değil herhangi bir materyal hakkında takıntımı konuşturmadım,kafa yormaya gerek duymadım

Logh tam ihtiyaç duyduğum zamanda ihtiyaç duyduğumu vermiştir.O zamanlar jin-roudan birazcık hayal kırıklığıyla ayrılmıştım.Yapıştırılan bütün yaftalardan habersiz sitede gezinirken denk geldim.Kapağından dehşet epik yapımın epik kapağına maruz kaldığım her halinden belliydi.Başlayış o başlayış 2 günde otuz bölümü devirdim.Dedim ki ne yapıyorsun sen gidişat bitişi gösteriyor.Logh bitemez.Çünkü o biterse bende bitecek gibi hissetmekten korkuyordum
Jul 10, 2020 10:45 AM
May 2020
2
Son dönemlerde Vinland Saga,Yakusoku no Neverland ve Violet Evergarden'ı söyleyebilirim.
Aug 24, 2020 1:43 PM

Nov 2018
7
Etkileyen çok bi anime olmadı ama.Darker than black'in 1.endingini gece transa geçmiş gibi dinlerdim zamanında çok hoşuma gitmişti.
Aug 25, 2020 1:44 PM

Oct 2014
3645
Yeni izlediklerimden Ie Naki ko harikaydı herkese öneririm.
Aug 25, 2020 1:54 PM
Dec 2017
1
sahsen hayatıma yon veren anime izlemedim ama en çok etkileyen animeler kingdom beni tarihe yönlendirdi tarihi konulara meraklı olmaya başladım ve heveslendim onun disinda steins gate, elfen lied, TTGL, angel beats, attack on titan ve suan aklima gelmeyen baska animeler belki
Aug 25, 2020 2:18 PM
Nov 2017
5
Banana Fish. Ben bu yaşıma kadar izlediğim hiçbir şeyde bu kadar depresyona girmemiştim. Animenin sonlarına doğru geldiğimde hayatı siyah-beyaz görmeye başlamıştım resmen. İki sene oldu hala tam olarak atlatamadım -_-
Aug 25, 2020 2:24 PM

Aug 2016
2
Shigatsu wa Kimi no Uso - Animeleri sevme sebebim bu animedir.

Clannad After Story - Bana göre en iyi dram animesidir. Duygusal olarak çok etkilemişti beni.

Mahou Shoujo Madoka Magica - Animelere bakış açımı değiştiren bir animedir. Başta çok sıradan bir Magical Girl animesi beklerken yaptığı plot twistler ile farkını ortaya koymuştur. Urobochi Gen'in de bunda büyük katkısı var tabii. Gerçekten özel bir senarist olduğunu bu animeyle kanıtlamıştır benim için.
Aug 25, 2020 2:47 PM
Apr 2019
1
Koe no katachi...
Aug 25, 2020 3:13 PM

Feb 2015
89
exedrasghoul said:
Banana Fish. Ben bu yaşıma kadar izlediğim hiçbir şeyde bu kadar depresyona girmemiştim. Animenin sonlarına doğru geldiğimde hayatı siyah-beyaz görmeye başlamıştım resmen. İki sene oldu hala tam olarak atlatamadım -_-

Kesinlikle Banana Fish. Moralimin bozuk olduğu bir zamanda da izlediğim için de finalde hüngür hüngür ağlamıştım. Hiçbir animeye bu denli ağladığımı hatırlamıyorum :'( Yine dramatik açıdan etkilendiğim seriler 91 Days, Zankyou no Terror ve Hyrid Child'dı.

Bunların dışında kurgu, hikaye gibi farklı etkenlerden dolayı etkilendiklerim 3-gatsu no lion, Yakusoku no Neverland, Vinland Saga, Fmab, Steins Gate'dir.
Aug 25, 2020 6:44 PM
Dec 2018
1
beni en çok etkileyen anime anohana ve ansatsu kyoushitsudur. Favori animem ise re:zero kara hajimeru isekai seikatsu
Aug 25, 2020 11:20 PM
Mar 2015
1
Etkilemekten kastın tam olarak ne bilmiyorum ama Neon Genesis Evangelion'un çıktıktan 25 sene sonra hala insanları üzerine konuşturmasının bir sebebi var. Beğenilse de beğenilmese de mutlaka izlenilmesi gereken bir şey olduğunu düşünüyorum.

Anime tarihine olan etkisi üzerine olan ingilizce bir videoyu da alta koyuyorum:
https://www.youtube.com/watch?v=tJ3F_hhzJ3o
Aug 25, 2020 11:37 PM
Dec 2017
3
Western temasından, müziklerinden, cowboylardan neredeyse nefret edecek kadar sevmememe rağmen sürekli bir yerlerde karşıma çıktığı ve myanimelistte puanı çok yüksek olduğu için cowboy bebop a başlamıştım. Özellikle isminde cowboy kelimesi geçiyor diye çok önyargılıydım sürekli içimden kesin çok kötü bir seri çıkacak diye geçiriyordum. Cowboy bebop hayatımdaki tüm önyargılardan kurtulmamı sağladı. Yeri gelince güldüren, yeri gelince ağlatan, muhteşem savaş sahneleriyle aksiyonu dibine kadar yaşatan ve harika müzikleriyle insanı gaza getiren muazzam bir anime. Nisan 2017 de izlemiştim, ilk defa bir animeye favori animem demiştim ve bu hala değişmedi.
Aug 26, 2020 4:30 AM
Aug 2017
2
Shigatsu wa Kimi no Uso ve Clannad: After Story
Aug 27, 2020 3:15 AM
May 2019
3
Akame ga kill
Aug 27, 2020 12:26 PM
Sep 2018
1
One Piece
Aug 27, 2020 3:27 PM

Nov 2017
32
Code geass ve ushio to tora izlerken kendimden geçtiğim doğrudur çok ağladığım sahnelerde oldu bazılarında. Btw boku no pico
Aug 30, 2020 8:29 AM

Jul 2008
3
Vaktiyle Tokyo Magnitude fena ağlatmıştı beni, gerçi aradan yıllar geçti. Başlangıcı animede yapıp devamını mangada getirdiğim serilerden de Houseki no Kuni var, mangasını okurken her bölüm üzülüp üzülüp duruyorum, durduk yere aklıma gelip düşünüyorum falan, değişik bir seri. Re:Zero'nun da başlangıcı anime olup devamında beni noveliyle etkileyen bir seri, noveli kesinlikle animeden daha güzel ve etkileyici.
Aug 31, 2020 6:30 AM
Jul 2018
564612
enskrsl_97 said:

Clannad After Story - Bana göre en iyi dram animesidir. Duygusal olarak çok etkilemişti beni.

Mahou Shoujo Madoka Magica - Animelere bakış açımı değiştiren bir animedir. Başta çok sıradan bir Magical Girl animesi beklerken yaptığı plot twistler ile farkını ortaya koymuştur. Urobochi Gen'in de bunda büyük katkısı var tabii. Gerçekten özel bir senarist olduğunu bu animeyle kanıtlamıştır benim için.

Shigatsu Wa Kimi No Uso beni de çok etkilemişti ve nedense bu animeyi izleyen herkes Clannad'i de beğenip,övüyor. Bu yorumundan dolayı bende başlayacağım sanırım çok sık görüyorum çünkü.
Aug 31, 2020 8:55 AM

Aug 2016
2
Icknaua said:
enskrsl_97 said:

Shigatsu Wa Kimi No Uso beni de çok etkilemişti ve nedense bu animeyi izleyen herkes Clannad'i de beğenip,övüyor. Bu yorumundan dolayı bende başlayacağım sanırım çok sık görüyorum çünkü.

Dram yoğunluğu açısından birbirlerine aşırı benzeyen animeler. Clannad, Shigatsu wa Kimi no Uso'dan bile daha başarılıdır. Clannad'ın tek sıkıntısı ilk sezonunun biraz sıkıcı olması. Ama dediğim gibi 2. sezon olan Clannad After Story'de gerçekten vurucu sahneler oldukça fazladır.
enskrsl_97Aug 31, 2020 9:01 AM
Aug 31, 2020 11:11 AM

Aug 2009
288
Clannad visual novel uyarlaması olduğundan ilk sezonda diğer ana karakterlerin hikayelerine de çokça yer vermiş.Çizimler ve donuk bazı karakterler çok sıkmazsa asıl güzel kısımlara gelebilirsin diye ümit ediyorum.Çok güzeldir.
Sep 1, 2020 5:24 PM
Jul 2018
564612
Üstünden kaç sene geçmiş, bu soruyu görünce aklıma Fullmetal Alchemist'ten başka bir seri gelmedi. Beni Etkilediğini düşündüğüm hiç bir seri yok ancak aklıma gerçekten kazınmış tek seridir her halde. Favori serim ise Gintama.
Sep 2, 2020 6:26 AM
Oct 2018
7
Steins;Gate, favori animem, muhteşem hikaye, muhteşem karakterler, muhteşem metafor (ve muhteşem waifu bvdhks).
Sep 6, 2020 8:12 AM
May 2014
1
Tenshi no tamago sanırım. İzleyeli uzun zaman oldu ama o animenin tuhaf havasını hala hissedebilirim.

En favorilerimse; Gintama, Sayounara zetsubou sensei
Sep 11, 2020 12:24 PM
Jul 2015
3
Legend of the Galactic Heroes... Şaheser. Sokrates'in yıllar önce sorguladığı şeyi sorgulamışlar ve bunu çok güzel aktarmışlar. Sevilesi karakterleri, geniş worldbuildingi ile etkilendim. Seri bir kitap serisinden uyarlanmıştır. Öneririm.

One Piece de her arcta duygudan duyguya sokan uzun bir maceradır :D Biraz da sabır işidir...
Sep 15, 2020 2:50 PM
Jun 2016
1
Beni en çok etkileyen açık ara Deathnote oldu.İlk izlediğim anime olduğundan belki bilmiyorum.

Favorilere ise Attack on Titanı eklemeliyim sonuna kadar izlemedim ama anlattılar adam süper ötesi bağlamış. Hikayenin başı sonu bağlı çok etkilendim.Büyük ihtimal mangadan devam edeceğim ,çünkü anime bazen çocuklaşıyor Black Clover gibi oluyor sevmiyorum.

One punch man türünün tek örneği bildiğin izleyin izletin
Monster süper bir anime(tavsiye ederim) ama değeri bilinmiyor.Konusu,olay örgüsü beni çok etkilemişti.
91 Days izlediğim en iyi mafya animesi ve konusu güzel sonu ise mükemmeldi ondan etkilemişti.
Çocukken yugioh izlerdim hala oynarım. Çocukluğumda iyi bir yeri olduğundan hak ediyor.
Daha çok anime var da bunlar yeter şimdilik.
Sep 17, 2020 11:11 AM
Jan 2020
4
Shigatsu wa Kimi no Uso; özellikle son bölümü insanı derinden etkiliyor; 3 hafta kendinize gelemiyorsunuz...
Oct 7, 2020 7:25 AM
Aug 2020
1
en çok etkileyene evangelion diyebilirim hala arada aklıma geldiğinde uzun süre düşünmeye başlıyorum favori animelerim hxh, konosuba, steins,gate,evangelion
Oct 10, 2020 11:14 AM
Sep 2020
4
Toaru Hikuushi e no Koiuta. Çok dramatikti. Herkese öneririm.
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (2) « 1 [2]

More topics from this board

» Favorileriniz?

NovasAnimeList - May 6, 2022

1 by Traotora »»
Sep 20, 2023 8:59 AM

Sticky: » Önemli duyuru - Lütfen okuyun

Cnon - Sep 17, 2023

0 by Cnon »»
Sep 17, 2023 7:23 AM

Sticky: » Anime / Manga Öneri ( 1 2 )

Cnon - Apr 7, 2015

82 by _Schiffer »»
Mar 28, 2023 8:25 AM

Sticky: » Kendinizi Tanıtın ( 1 2 3 4 5 )

Cnon - Apr 6, 2015

208 by removed-user »»
Nov 12, 2022 11:33 AM

» Grupta başka Neon Genesis Evangelion hayranı var mıdır?

Jerasu - Jun 2, 2019

5 by Bartu55555 »»
Jul 3, 2022 6:12 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login