Forum Settings
Forums
New
Jan 2, 2010 8:29 AM
#1

Offline
Jul 2009
169
Jak zaczęła się Wasza przygoda z Vocaloid?


Ze mną było tak:
Dawno, dawno temu, za górami, za lasami łaziłyśmy po necie z moją koleżanką. Pokazała mi któryś kawałek z Vocaloid('Canary' bodajże). Gdy piosenka już się skończyła, powiedziałam: "O Boże, jaki głos" czy coś takiego(młoda i głupia byłam :|D). Potem z ciekawości szukałam kolejnych teledysków...i tak przyzwyczaiłam się do tego(jednak pięknego) głosu.
matagiiJan 2, 2010 8:45 AM
Reply Disabled for Non-Club Members
Jan 2, 2010 8:43 AM
#2

Offline
Feb 2009
933
Nie pamiętam ^_^ Ale oczarował mnie utwór "Last Night, Good Night" ... chyba od tego momentu zacząłem interesować się Miku, potem resztą Vocaloidów, ale Miku zawsze będzie no1.
Jan 2, 2010 9:31 AM
#3

Offline
Apr 2009
1524
Trafiłam na piosenkę "Po Pi Po" w wykonaniu Miku i pomyślałam sobie "Co to za dziwny, elektroniczny głos?! xD Fajny jest..." czy coś w tym rodzaju i zaczęłam się tym interesować. Dlatego mam sentyment do piosenki "Po Pi Po" do Miku zresztą też, ale i tak wolę Lukę |D
Jan 2, 2010 9:39 AM
#4

Offline
Jun 2009
4929
Dostałem zaproszenie do tego klubu od Misae, spodobało mi się "World is Mine" w wykonaniu Miku więc zaakceptowałem zaproszenie i zaczęłem się tym bardziej interesować.
レッツゴー ED イケイケゴーゴー
Jan 2, 2010 9:52 AM
#5

Offline
Mar 2009
2058
Ja miałam bardzo podobnie do OrochPL. Dostałam zaproszenie. A że kojarzyłam dziewczynę z długimi turkusowymi włosami, którą wcześniej widziałam na niektórych avatarch, postanowiłam się trochę o tym dowiedzieć, co to właściwie jest. Nietrudno się domyślić, co było później. :] Oczywiście, przyjęłam zaproszenie. XD
Jan 3, 2010 9:04 AM
#6

Offline
Oct 2009
185
Dobra, widzę, że trochę tu odstaję, ale cóż...
Moja przygoda zaczęła się całkiem inaczej niż u tych, co już napisali. Powiedziałabym, że wręcz od drugiej strony zaczęłam. Mianowicie: Zaczęło się od fanartów. Coraz częściej napotykałam na różnych profilach dziewczynę z długimi kucykami w otoczeniu coraz to bardziej zjawiskowych postaci. A kiedy zobaczyłam jedną z przeróbek, na której postacie szykowały się do wojny, postanowiłam za wszelką cenę dowiedzieć się, co to za jedni i skąd są. I pomimo zbliżających się wówczas testów gimnazjalnych, trafiłam na wzmiankę o Vocaloidzie, dowiedziałam się, co to takiego, a następnie zaczęłam wertować YT wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu ich piosenek.
Jan 13, 2010 12:52 PM
#7

Offline
Sep 2008
305
U mnie było dokładnie tak samo :D. Wszystko przez fanarty, niektóre są tak oszałamiajace, że nie sposób się nie zainteresować tym skąd pochodzą. Przy którymś trafiłam na nazwę 'Vocaloid' no i potem wszystko potoczyło się błyskawicznie. Stara, poczciwa Wiki poinformowała mnie, że Vocaloid to nie żadne anime, jak z początku sądziłam, a jedynie syntezator śpiewu... do tej pory trudno mi uwierzyć, że coś takiego mogło zyskać tak dużą (bądź co bądź) popularność :3. No cóż, nadal moja obsesja najgłębiej zakorzeniona jest właśnie w fanartach - moja kolekcja na chwilę dzisiejszą wynosi blisko 4 000 obrazów. A naprawde uważam, że wszystkie sa cudowne - raczej nie zapisuję bubli xD.
KyuikJan 13, 2010 1:10 PM
Jan 13, 2010 1:40 PM
#8

Offline
Aug 2008
92
A ja jeszcze jakiś czas temu NIENAWIDZIŁAM Vocaloidów. Wszelkiej maści. Uważałam, że mają OHYDNE głosy i wręcz nie mogłam słuchać ich pisków, zwłaszcza Miku. Strasznie niechętnie podchodziłam do słuchania kawałków śpiewanych przez nią i resztę ale w końcu, koleżanka powysyłała mi kilka Nico Nico Chorus no i wow - szok, że można inaczej. Oczywiście przedtem były fanarty, zwłaszcza te Yuri, ale mimo wszystko nie dałam się przeciągnąć na stronę fanów. Teraz w sumie też nie uważam się za jakś wielką fankę, obrazki zapisuję, piosenek rzadko słucham. Polubiłam najbardziej Lena, gdy oświeciła mnie kumpela, że mamy bardzo podobne głosy, lol.
Choć i tak moim favem chyba pozostanie Luka i Meiko. Ale i tak ulubionej postaci raczej nie mam~ Każda na swój sposób jest ładna, a co do głosu to się raczej nie wypowiem. :D Ważne, że obrazki śliczne z nimi są. <3
Feb 26, 2012 8:17 AM
#9
Offline
Aug 2011
2
Oho widzę że temat dawno nie poruszany (nawet bardzo), ale powinnam się dopisać. Zaczeło się to w wieczorem w środę, na kolejnym treningu aikido dołączyła nowa dziewczyna. Od razu dowiedziałam się że ogląda anime, ale również słuchała anime i tak wprowadziła mnie do wiedzy o nich. Po dziś dzień jestem ich fanką. KONIEC

:P
Jan 13, 2013 3:58 AM
Offline
Jan 2013
3
Nie ma to jak wznawianie tematu w 2013 :) Ja, na jakimś portalu przeczytałam o tym, że w Japonii występują 'sztuczne' gwiazdy. Chciałam wtedy o tym poszukać trochę więcej ale wtedy miałam jeszcze słomiany zapał więc oprócz odsłuchania kilka razy world is mine , nic nie zaskoczyło. Ale tak z rok później, zauważyłam że mam tą piosenkę w zakładkach, zaczęłam jej słuchać, potem kolejnych , później jeszcze innych vocaloidów no i... dalej ich słucham :)
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Ostatnia litera.

Misae - May 27, 2010

13 by urijuha »»
Mar 24, 2014 11:07 AM

» Skojarzenia.

Misae - May 27, 2010

13 by urijuha »»
Mar 24, 2014 11:06 AM

» Ulubione Vocaloidy. ;3

Misae - Dec 18, 2009

22 by Saski-san »»
Jan 6, 2014 4:43 AM

» Ulubione video.

Misae - Dec 18, 2009

6 by aGeist »»
Jan 13, 2013 4:06 AM

» Tapety, obrazki, gify, etc. z Vocaloidami

THeMooN - Dec 28, 2009

16 by Kyuik »»
Jun 19, 2010 1:53 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login