Forum Settings
Forums
New
Dec 7, 2008 9:19 AM
#1

Offline
Aug 2008
57
http://www.animenewsnetwork.com/news/2008-12-06/clamp-kobato-manga-gets-tv-anime-next-fall

Tak sobie przeglądałam wczoraj ANN i zainteresował mnie news o powstającym anime "Kobato". Do przyszłej jesieni pozostało jeszcze sporo czasu, ale ciekawi mnie jakie podejście do tego tematu mają CLAMPo maniacy ^^

Cieszycie się z tego powodu, czy też raczej macie obawy, że wyjdzie z tego porządny gniot? (np. anime TRC rewelacją nie było, a manga jest wspaniała) Jako, że jeszcze nie zabrałam się za czytanie tej pozycji (mam to dopiero w planach), zastanawia mnie też wasza opinia na temat mangi Kobato - jak tytuł prezentuje się na tle innych pozycji CLAMPa? Jest warty świeczki czy nie?

Jednak wracając do anime to mam nadzieję, że nie będzie tak źle! Madhouse ładnie zrobił CCSa to może i tutaj też im się uda ;]
ShouriiDec 7, 2008 9:41 AM
Reply Disabled for Non-Club Members
Dec 8, 2008 4:40 AM
#2

Offline
Nov 2007
133
Mam szczerą nadzieję, że twórcy animeowanej Kobato nie popsują sprawy. Jeśli chodzi o papierową wersję jest... lekka, miła i przyjemna. Brutalność jest ograniczona do minimum, angstu też w niej nie znajdziemy... Ot, sympatyczna opowieść o nie całkiem zwyczajnej dziewczynie, która pragnie leczyć serca ludzi.
Ciekawi mnie obsada seiyuu. W szczególności niebieskiego pluszowego pieska rodem z piekła (a tak własciwie to Nieba xD).
Btw, ja słyszałam, że Kobato ma wyjść nie na jesień, a wiosnę xD Ach, te ploty.
Dec 8, 2008 11:12 AM
#3

Offline
Apr 2008
63
Miałam okazję zerknąć na animowane postaci (choć w dość ograniczonym zakresie^^) i muszę przyznać, ze wyglądają całkiem przyjemnie ;) I tak... Clampowato jakoś, ale to raczej plus xD
Do mangi natomiast jakoś się nie mogę przekonać - może dlatego, ze trudno przeskoczyć z ociekającego angstem TRC do takiej miłej, lekkiej opowiastki.
O ile jeszcze jest lekka i miła, bo skończyłam na 3-cim tomie - a w końcu to Clamp xDDD
Jan 18, 2009 1:28 AM
#4

Offline
Mar 2008
93
'Ot, sympatyczna opowieść o nie całkiem zwyczajnej dziewczynie, która pragnie leczyć serca ludzi' oh o_o Brzmi dziwnie znajomo ...'
Łaaaa. Nie ma. Trzeba będzie obejrzeć!
<zapisuje>
Jedno jest pewne co do emsji tego anime, Yuuko. Wyjdzie w tym roku! xD
Już nic gorszego niż anime TRC chyba nie zrobią, choć i ono ma swe uroki ^^;
Jan 18, 2009 10:41 AM
#5

Offline
Nov 2007
133
Tianuś, mówisz o sobie? :3
Trzeba, trzeba... tylko kiedy? ^^'
Nieeee... Zrobienie czegoś gorszego od TCh jest impossible xD
Jan 18, 2009 12:49 PM
#6

Offline
Mar 2008
93
A mówię? ^^' Powiedziałam, że jest tylko dziwnie znajome, nu.
Heh. Normalnie do nich zadzwonię i spytam, wiesz!?
<LOL> Prywda, gołdosz prywdę xD
Jan 23, 2009 12:26 PM
#7

Offline
Sep 2008
423
Nyoo....i w końcu wyjdzie coś na co czekałam...bo mi się mangi nie chciało czytać...yay!
oxo.anime.xox.manga.oxo.
Feb 9, 2009 1:47 PM
#8

Offline
Jan 2009
864
Trochę spóźnione, ale... to wspaniała wiadomość! Uwielbiam Kobato i ma naprawdę duży potencjał, jak na Clampa przystało ;) Tylko oby nie odstąpili od mangi tak ja w CCS, chociaż w obu wersjach było dobre. (A ja znowu odchodzę od tematu...) Tylko tyle czekania...! Niech to, nie mogliby tej informacji dać w wakacje?! Hehe, ja na pewno oglądam!
Aug 7, 2009 3:31 AM
#9

Offline
Nov 2007
133
Jako, że mam głeboką traumę w związku z tym anime, postanowiłam ruszyć temat xD'

Anime rusza 6-go października, będzie nadawane co wtorek... I co ważniejsze, Kobato będzie crossoverem z Wish'em ^^ Fajnie będzie zobaczyć postaci w kolorze i ruchu... kilkuminutowy klip to niedużo dla bądź, co bądź, 4-tomowej serii.

Seiyuu, czyli powód mojej traumy xD
"The first two cast members announced were the parts of Kobato and Ioryogi.

Kobato will be played by Kana Hanazawa and Ioryogi by Tetsu Inada (Kurogane in Tsubasa Chronicle)."

Ehm... I kilka skanów:
http://moe.imouto.org/post/show/84643/
http://moe.imouto.org/post/show/62030/
http://moe.imouto.org/post/show/80859/
http://fukanounashigoto.free.fr/livejournal/temp/061208.jpg

Wszystkie informacje zaczerpnięte z chibiyuuto.livejournal.com ^^
Aug 26, 2009 10:40 AM

Offline
May 2008
111
o-mój-borze (liściasty na dodatek)!

Iorogi będzie miał głos Kurogańca?! xDD

swoją drogą zastanawiam się na czym oni oprą to anime, skoro jest tego tak mało ^^'' CLAMPice zajęły się xHolem i TRCakiem i nie rysują nic innego a tu nagle siurprajs i Kobato w wersji animowanej xD"

i mam nadzieję, że mi Ginsejka nie spieprzą bo będzie pokazowy flame atak w stylu Irogiego xD"

Aug 26, 2009 10:51 AM

Offline
Nov 2007
133
Aranel, Ty to czytasz? Och, wow...

"i nie rysują nic innego"
Nie do końca.
Jakby nie patrzeć to nieszczęsne Kobato dostaje jeden rozdział na miesiąc.
A same Clampcory maziają jakieś klipy, ilustracje do książek, czy fanarty...
Czy ja je usprawiedliwiam?
Czas umierać.

Czy mało... Chapter na epizod anime i jakoś to pójdzie do przodu. I nie zapominajmy o Wish'u.
Tylko nie wyobrażam sobie jak zamkną to w ładną całość, skoro akcja Kobato dopiero teraz napiera tempa...
Aug 27, 2009 5:20 AM

Offline
May 2008
111
Nie no, wiesz jak to będzie - pierwszy sezon, drugi sezon, OAVki, ze dwa filmy a akcja mangi będzie toczyć się swoją drogą... czy czegoś mi to nie przypomina? ^^'''''

No niby rysują jakieś maziaje, ale częściej próbują trzeźwieć... w końcu to CLAMPice xD"

a co do Kobato - czytam? Przeczytałam... a przynajmniej to co mogłam znaleźć czyli do połowy 4 tomu ^^'' do 'After the Rain' :)

Sep 1, 2009 5:37 AM

Offline
Apr 2009
2983
Osobiście uważam, że Kobato jest na swój (słodki) sposób ciekawe, choć podobnie jak w przypadku innych tytułów CLAMP'a, i tu pojawia się główna bohaterka o niskim poziomie inteligencji. I to mnie wkurza w tej serii. Myślę, że anime wyjdzie jako-tako, od mangi lepsze raczej nie będzie. Mam tylko nadzieję, iż clamperki załatwią ładną oprawę graficzną, pokroju pierwszej serii Tsubasy, czy samego Code Geass (oby, oby!), bo warsztat techniczny mangi Kobato jest naprawdę śliczny, toteż wielu byłoby zapewne zawiedzionych, gdyby zrobiono to samo co animowanemu XxxHolic.
Sep 6, 2009 7:45 AM

Offline
Aug 2009
10
Zazwyczaj takie głupiutkie bohaterki mnie denerwują,ale Kobato... ona ma takie dobre serduszko. Może anime lepsze od mangi nie będzie,ale czuję,że będzie kolorowo i przyjemnie. Madhouse podoła.
Sep 19, 2009 11:35 AM

Offline
Apr 2009
2983
-Miku- said:
Zazwyczaj takie głupiutkie bohaterki mnie denerwują,ale Kobato... ona ma takie dobre serduszko. Może anime lepsze od mangi nie będzie,ale czuję,że będzie kolorowo i przyjemnie. Madhouse podoła.

Zawsze głupiutkie mają dobre serduszko <D
Sep 19, 2009 12:50 PM

Offline
Nov 2007
133
Mamy i preview...


Grafika jest śliczna =3=
Sep 20, 2009 1:36 PM

Offline
Apr 2009
2983
Nie jest zła, ale liczyłam na coś więcej. Przynajmniej nie spieprzyli tego tak, jak w XxxHolic. Między nami... animowana Kobato ma według mnie brzydkie włosy. W mandze wyglądają o wiele lepiej.
Sep 20, 2009 2:08 PM

Offline
Nov 2007
133
Yo-san, na coś więcej? Porównywalna z Byuosuku 5 cm na przykład? xDD Grafika jest ładna i szczegółowa. Zobaczymy, czy ta tendecja utrzyma się przez całą serię.
Znowu poruszyłaś temat Holica, za pierwszym razem się nie odzywałam, ale w tym wypadku zaprotestuję. Twierdzisz, że Holic miał marną grafikę w porównaniu z Tsubasą, na przykład? Ja to widze zupełnie inaczej. Grafika w Holicu była przecietna. Owszem, może twórcy przesadzali momentami z patykowatością postaci, ale ogólem nie było źle. Taka mocna 7. A może przeszkadzało Ci to, co niektórym fanom, tj szare kukiełki w ramach tłumu?
Grafika w Tsubasie nie była ładna. Tła były zrobione dokładnie, cała reszta... hm... momentami było mi przykro patrzeć. Dlatego nie rozumiem, czemu chwalisz Tsubase, ganiąc Holica.
Zresztą, jeśli fabuła jest dobrze zrobiona, to i gorszą grafike da sie przeżyć. Tak, to też odnosi sie do Holica ^^'
Żeby nie było, ze robie off-top:
Mi też zdecydowanie bardziej podobaja się włosy Kobato w mandze, niż w anime. Na dodatek w wersji ruchomej mają dziwny kolor o_o
No i cięzko mi bedzie przyzwyczaić sie do seiyuu tytułowej panienki. Nie tak to sobie wyobrażałam.
Sep 21, 2009 12:22 PM

Offline
Apr 2009
2983
Cóż, grafika w Holicu była według mnie średnia do bólu, mam tu głównie na myśli animację, prejekty postaci jeśli się przyjrzeć też pozostawiały wiele do życzenia. Dlatego też nie podobało mi się to co zrobili z tą serią, przeciętna grafika dla takiego tytułu to zbrodnia. Grafika w pierwszej serii Tsubasy była ładna, zdarzały się oczywiste i widoczne wpadki, ale nie było tak powszechne jak ww. Xxx Holic.

Z tego co się orientuję, za animowane Kobato są odpowiedzialni ludzie z Production I.G., czyli Tsubasa Tokyo Revelations, TRC Shunraiki, oraz Torikago no Kuni no Himegimi, tym samym spodziewałam się większych efektów wizualnych. To co zobaczyłam na trailerze jest niczym w porównaniu z innymi tytułami tego studia.

Hah, wiesz, niektórym seriom da się wybaczyć słabą grafikę (np. Skip Beat!), ale to już zależy wyłącznie od fabuły. Jeśli jest naprawdę ciekawa, mam gdzieś, że oprawa jest jaka jest. W przypadku, gdy fabuła wciąga po którymś z kolei odcinku (tutaj zaliczę m.in. Tsubasę, XxxHolic oraz mangową Kobato, która zanudziła mnie z początku prawie na śmierć), dokładniej skupiam się na reszcie, czyli czynnikach technicznych. Zapowiedź pod tym względem jakoś mnie nie pobiła, bo w latach aktualnych można robić niesamowite rzeczy z grafiką, np. w takim CANAAN.

Á propos seiyuu - na mnie także jakiegoś dobrego wrażenia te piski nie zrobiły.
Sep 22, 2009 4:37 AM

Offline
Nov 2007
133
Hm, widzę, ze nie dojdziemy w tej kwestii do porozumienia. Mamy zupełnie inne opinie na temat grafiki w obu seriach, więc dajmy sobie z tym spokój.

Taaak... I.G. ma porządny warsztat. Nie znam się na kwestiach finansowych realizowania danego tytułu, ale róznica pomiędzy (powiedzmy 12-odcinkową) serią tv, a oavkami liczącymi 2 odcinki po niecałe pół godziny musi być znaczna... A z tych tytułów, które wymieniłaś - Shunraiki było robione na odwal się, drugie plany wołały o seppuku.

Hah, oj tak, mangowe początki Kobato są ciężkie ^^' Dopiero teraz akcja nabiera tempa.
CANAAN nie znam, więc się nie wypowiadam.

Spodziewałam się piskliwego, ale ciepłego głosu. Tutaj, Kobacia po prostu histerycznie sie wydziera >> Aż strach pomyśleć co zaserwuje nam Kohaku...
Sep 22, 2009 9:58 AM

Offline
Apr 2009
2983
Production I.G. to jedno z najbardziej cenionych przeze mnie domów anime. Nie wiem dlaczego, ale to prawda - Shunraiki im się szczególnie nie udało, i pod względem fabularnym, i pod względem technicznym. Wręcz przeciwnie było z Tsubasa Tokyo Revelations - przyznam bez bicia, że według mnie była to najlepsza animowana odsłona Kronik. Nawet jedna z najbardziej nielubianych postaci - Sakura - przejawia tu jakieś głębsze zachowania i uczucia. Koncepcja też, nie powiem, była przedstawiona ciekawie. Oczywiście, liczy się wspomniany budżet, ale jak pisałam w poprzednim poście - najpierw moją uwagę przyciągają bohaterowie i fabuła, jeśli to wychodzi tak-sobie, czas na resztę. Na przykładzie - anime Higurashi no Naku Koro ni nie miało dobrej sytuacji finansowej, aczkolwiek fabuła była na tyle wciągająca, iż uważam to za perełkę psycho-tytułów ostatnich lat <D

CANAAN to anime z kończącego się obecnie sezonu letniego '09, pozostał chyba jeszcze jeden odcinek do pełnej serii. Z biegiem czasu coraz mniej widać tutaj ciekawszych efektów specjalnych, ale pierwszy odcinek to naprawdę kawał dobrze zrobionej roboty. I choć fabularnie to tak średnio do gustu mi przypadło, grafika jest spoko.

Osobiście myślałam nad jakimś flegmatycznym głosikiem. Takim á la Osaka z Azumangi, jakoś do Kobaci to by śmiesznie pasowało xD
Sep 27, 2009 4:26 AM

Offline
Aug 2009
10
Jaka Kobato kolorowa. Zaraz mi się oczy spalą od tych kolorków. No,ale o to chodziło. Racja włosy w mandze wyglądają lepiej. Mimo wszystko, myślałam,że Kobato będzie trochę spokojniejsza. Już 6 października zobaczymy jak im wyszło
Oct 8, 2009 11:03 AM

Offline
Nov 2007
133
I jak wrażenia po pierwszym epie? :)

Bardzo podoba mi się grafika. Na scenerie, aż miło popatrzeć. Ścieżka dźwiękowa też miła, pasuje do klimatu ^^ Za to bardzo nie podoba mi się jedna rzecz: od początku wszystko zostaje podane jak na dłoni, widz w ogóle nie musi się zastanawiać nad miejscem, z którego przybyła Kobato >>
Oct 21, 2009 1:03 PM

Offline
Jan 2009
864
A ja dodam tyle: głos Kohaku jest taki dziewczęcy, że aż mnie zatkało. A Shuuichirou zaś zbyt... no taki dziwaczny. Już krzyki Kobato z niektórych scen są lepsze niż z nimi po jednej. A szkoda, bo lubię Wisha. Oby fabularnie tak bardzo tego nie sknocili!
Oct 21, 2009 1:14 PM

Offline
Nov 2007
133
Nati, z tym się zgadzam do bólu! Pierwsza myśl, gdy usłyszałam Kohaku brzmiała - "12-letnia lolita, WTF o_O" Inaczej to sobie wyobrażałam ^^'
Shuuichirou... wręcz promienieje energią życiową! xD Miałam nadzieję, że w ruchu i kolorze będzie bardziej ludzki, niż na kartkach papieru... niestety.
Nie ma pewności, czy Kobato w ogóle będzie wdawać się w szczegóły fabularne Wish'a. Wciąż nie ogłoszono seiyuu innych postaci, niż Aniołek i jego Pan Doktor oO
Oct 22, 2009 12:13 PM

Offline
May 2008
111
Tja... włączyłam sobie 1 ep Kobaci i pierwsza myśl *mgła... widzę mgłę... na bogów~! mam nadzieję, że całe anime nie będzie takie zamglone* xD"" później usłyszałam głos Kobato... gleba... ale po pierwszych kilku zdaniach się przyzwyczaiłam. Skojarzył mi się ten głos ze skrzyżowaniem Renge z Ourana i małej Sakurki xD" I wtedy odezwał się Kuro...eee...khm... Ioryogi i Aranel się rozpłynęła xD

I ten przerywnik z tańczącym panem Kjujićkiem był MOEE~! ^______^

A jak zaczęła Kobacia śpiewać to pomyślałam: "o! kolejna piosenka do kolekcji, które mogę zaśpiewać"... ale potem doszła do wyższych partii... T.T jeżu, w zyciu tek wysoko piać nie będę xD"

Następne ep dopiero ściągnę, więc na ich temat się na razie nie wypowiem ^^'''

a tak btw... muszę sprawdzić, po jakiemu były te napisy w 1 ep bo nie zauważyłam xD" ale ja już tak mam, byleby były napisy, obojętnie czy polskie, czy angielskie xD"

EDIT: Nyaa~! Właśnie oglądam 3 ep Kobaci~! Ioryogi właśnie powiedział słynne Kurogańcowate "Takuyo" (czy jak to się pisze ^^'''), które mam na komórce *-* kyaaa~! nyaaa~! khm... czy ja mówiłam, że uwielbiam głos Kurogańca? xD"
AranelOct 22, 2009 4:42 PM

Oct 23, 2009 7:19 AM

Offline
Aug 2009
10
Po drugim odcinku mogę powiedzieć,że:
-plus za kolorową scenerię, chociaż graficznie w porównaniu do innych anime z tego okresu raczej słabo
-minus za głos Kobato. Jakoś mi do niej nie pasuje. Powinien być bardziej słodki, nie wiem jak to określić. Za to podobało mi się jak śpiewa, mam nadzieję,że będzie więcej takich momentów.
-głos Ioryogiego za to pasował świetnie

Pominięto większość zadań Kobato w zdobyciu buteleczki. Dostała ją już pod koniec pierwszego odcinka. W sumie dobrze,bo nie ma się co nad tym rozwodzić.
Oct 23, 2009 1:30 PM
Offline
Oct 2009
198
Mi się bardzo podoba :D.
Chociaż kolor włosów Kobato... No cóż, Umi z MKR miała niebieskie włosy...
I tak szybko pojawiła się Kohaku! Już w trzecim odcinku!
Podoba mi się też ending, z tym, że co uzdrowione serduszko przez Kobato-chan to nowe "candy" w buteleczce. Fajny pomysł.:D
Oct 28, 2009 12:46 PM

Offline
May 2008
111
Oglądam sobie 4 ep Kobato i muszę przyznać jedno: JAK MNIE WKU***A GŁOS KOHAKUUU~! >.< bożesztymój, przecież toto nie mówi tylko piszczy T.T

Oct 30, 2009 12:06 PM

Offline
Feb 2009
14
Co do anime to mam mieszane uczucia (jak do wszystkiego) :D Ale muszę się zgodzić ,że:
a) niektóre postacie mają zbyt wysokie tonacje głosu, albo w ogóle nie pasują do postaci
b) Ioryogi z głosem Kuro jest po prostu świetny i wymiata wszystkich xD
c) włosy Kobato są okropne (swoją drogą, czy oni zawsze muszą spaprać głównych bohaterów? Oczywiście nie wszystkich ;P)
d) (tu coś od siebie) Mam wrażenie jakby wszyscy mieli tłustą skórę, wkurza mnie to..
No ale zobaczę jak wyjdzie Ginsei, jeśli go spaprają to już będę słać ich w snach do piekła >:D
Mar 2, 2010 6:02 AM

Offline
Nov 2007
133
Jako ard odczuwam pewien rodzaj obowiązku...





Bo Okhawa potrafi zrobić fanom przysłowiowe święto lasu xD
... odcinek sympatyczny, czekamy na suby ^^
Mar 9, 2010 12:06 PM
Offline
Oct 2009
198
Już go oglądałam... Jak Kobato i Fai stanęli obok siebie, to pomyślałam, że mają podobne charaktery (Tylko, że Fai jest inteligentny, a Kobato... wiadomo xD). To nie zmienia faktu, że miał dziwny kolor włosów... Taki jakby pod zieleń podchodzący. No ale...
_Yuuko said:
Okhawa potrafi zrobić fanom przysłowiowe święto lasu xD

Co prawda, to prawda xD. Podniecałam się wszystkim, co Fai robił w tym epku xD.
Mar 11, 2010 6:55 AM

Offline
Nov 2007
133
Podobne... no cóż... bardzo odważne stwierdzenie x'D
Nie zauważyłam. Bardzo ładnie wyglądał, przynajmniej według mnie ^^'

Ogółem jestem bardzo zawiedziona anime Kobato jako takim. Poczekam, aż seria się skończy i dopiero wymęczę ją do końca...
CLAMP ma pecha do ekranizacji, really.
Mar 23, 2010 9:39 AM
Offline
Oct 2009
198
Hmmm, miałam na myśli ich chęć do życia, taka słodka głupkowatość, wieczny uśmiech na twarzy, itd., itp. :D
_Yuuko said:
Podobne... no cóż... bardzo odważne stwierdzenie x'D
Pewnie żle się wyraziłam, napisałam charakter, sumimasen. ^^"
Mnie się anime nawet podoba, ale może dlatego, że jeśli chodzi o anime to jestem początkująca. ^^"
Strasznie lubię tę piosnkę co Kobato co jakiś czas śpiewa (bardzo wzruszająca ;_;).
Seiyuu Kobato robi całkiem niezłą robotę, po jednym odcinku cały dzień mi w głowie piszczy. XD albo i tydzień...
_Yuuko said:
Nie zauważyłam. Bardzo ładnie wyglądał, przynajmniej według mnie ^^'

Twarz ogólnie tak, ale według mnie miał trochę włosy zielone. ^^"
Mar 26, 2010 5:27 AM

Offline
Nov 2007
133
Skończyłam. Jestem tak zdegustowana, jak to tylko możliwe .___.
Końcówka była... taka... że, huh, z mojego punktu widzenia nic nie mogło jej uratować.
Jestem strasznie zawiedziona, kolejna zmarnowana seria.
Aż żałuję czasu, który poświęciłam na oglądanie...
Sep 30, 2010 12:44 PM

Offline
Aug 2010
5
Kobato to moim zdaniem piękne anime z życia wzięte z nutą czaru i magii :) Ta dobroć Kobato bardzo mną poruszyła ^^ Możliwe że była troche za naiwna xD a właściwie bardzo bardzo za naiwna xD ale po prostu to jak chciała pomagać ludziom i ich uszczęśliwiać to było po prostu piekne :) (piękne.. piekne..powtarzam się xD) a na dwóch ostatnich odcinkach to musiałam płakac :P szczególnie ta muzyka w tle.. ^^
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Nowa manga ^^

Kitsune__ - Dec 20, 2009

3 by Kitsune__ »»
Feb 3, 2011 1:37 PM

» "Istnieją inne światy, niż ten"

_Yuuko - Sep 23, 2008

11 by enHika »»
Dec 6, 2010 9:22 AM

» Przedstaw się

Aranel - Aug 6, 2008

43 by enHika »»
Dec 6, 2010 9:20 AM

» Magnificon 8!

Aranel - Jan 27, 2010

5 by _Yuuko »»
Apr 5, 2010 4:57 AM

» TRC - zakończenie

_Yuuko - Oct 6, 2009

14 by Mitsuki1211 »»
Jan 12, 2010 9:44 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login