Forum Settings
Forums
New
Nov 19, 2012 7:30 AM
#1

Offline
Jun 2011
2050
W ostatnim czasie zastanawiałam się nad tym, co zrobić, aby więcej osób wchodziło do klubu, częściej i chętniej się w nim udzielało. Myślę, że mój pomysł z grą "wybij coś" był dobry, jednak można wprowadzić jeszcze kilka innych rzeczy. Za chwilę wypiszę swoje pomysły, jednak liczę na to, że wasze również pojawią się w komentarzach.

1. Pierwszą rzeczą, jaka przyszła mi na myśl, są karty. Na przykładzie polskiego klubu Kuroko no Basket można zauważyć, że mnóstwo osób wchodzi po to, aby zamówić dla siebie kartę (szczególnie, jeśli dostają o tym powiadomienia). Widziałam, że Hime-chan i Aloo zrobiły naprawdę śliczne karty, jednak niestety ich nie wysyłają. Podejrzewam, że przez klub przechodziłoby znacznie więcej osób, gdyby faktycznie dostawali tę karty (dodatkowo wcześniejszy post "Planowane Limited Edition". Pomysł być, wykonania niestety brak). Tutaj akurat Hime-chan musiałaby się wypowiedzieć, czy znalazłaby czas, aby robić karty. Powiadomienia mogę wysyłać ja, dodatkowo można stworzyć temat, gdzie osoby, które chcą dostawać powiadomienia się wpiszą.

2. Pomyślałam o różnorodnych konkursach, ale trzeba byłoby się zastanowić, czy w ogóle znaleźliby się chętni. Może być to oczywiście normalny konkurs na opowiadanie, ale możemy również wziąć taki na uzupełnianie dymków. Wychodzą przy tym mega śmieszne rzeczy. I oczywiście trzeba byłoby wymyślić jakieś nagrody.

3. Osobiście sama mam zamiar potworzyć nowe tematyki do dyskusji, jednak jeśli jednak inne osoby mają chęci i pomysły, to niech też się nie krępują. Myślę, że wszyscy tutaj są w stanie pisać elaboraty na temat One Piece. W końcu dla większości jest to ulubiona seria ;)

4. Jeden pomysł wpadł mi do głowy zaledwie chwilę temu i jest on ściel związany z grą "wybij coś". Zastanawiam się, czy nie pozostawić głównego tematu do wybijanek związanych z różnymi anime, a stworzyć nowy, powiedzmy pt. "Wybieramy rankingi z One Piece". W tym temacie skupialibyśmy się tylko na OP. Mogę z całą pewnością zapewnić osoby, które sądzą, że szybko by się to skończyło, że wcale tak nie jest. Ja na biegu wymyśliłam z piętnaście propozycji ;)
Chciałabym, aby wypowiedziała się tutaj Hime-chan. Jestem ciekawa, czy uzna to za sensowne.
I w tych grach wybieralibyśmy już to samego końca, czyli np. zostają nam trzy postacie, ale wybijamy dalej. Ta która odpadnie pierwsza jest na trzecim miejscu, następna na drugim, a ta co pozostanie na końcu jest pierwsza.

Mam nadzieję, że ktoś to w ogóle przeczyta.
I jeśli Hime-chan uzna ten temat za zbędny, to możemy go potem usunąć, kiedy już coś wspólnie ustalimy.
Reply Disabled for Non-Club Members
Nov 19, 2012 7:41 AM
#2

Offline
Jul 2012
220
Ok, to po pierwsze, fajnie by było jakby mnie ktoś oświecił.. czym w ogóle są kart i po co one? mala założyłam nie tak dawno, w żadnym klubie się nie udzielałam, także nie mam pojęcia XD

I też myślałam, ze dobrze by było zrobić rankingi z samego OP, bo na takiego tasiemca da się wymyślić naprawdę dużo, chociażby typu ulubiony Shichibukai, możnaby wypisać wszystkich i nawet nie przeciągałaby się wybijanka w nieskończoność bo nie jest ich znowu tak dużo.
Nov 19, 2012 7:44 AM
#3

Offline
Jun 2011
2050
Karty... Po co są? Cholera wie, ale czasami tak fajnie je sobie poprzeglądać *.* Wkurza mnie to, że na moim blogu z kartami w 95% mam karty z Kuroko no Basket, a One Piece to co? Moje ulubione anime i nie mam żadnej xD
Ale ogólnie teraz jest taki wielki szał na te karty, dlatego myślę, że sporo osób chętnie by je zamawiało. Nie wiem, czy widziałaś takie karty... Możesz sobie wejść do mnie na profil, a także zobaczyć sobie tutaj w klubie, jakie genialne zrobiły dziewczyny. Siedziałam przez kilkanaście minut, aby zdecydować się na jedną od Hime-chan i jedną od Aloo :D

Cieszę się, że podoba ci się pomysł z rozdzieleniem gry. Zobaczymy, jak przyjmą to inni.
Nov 19, 2012 7:57 AM
#4

Offline
Jul 2012
220
Okej, mniej więcej rozumiem. Karty żeby sobie je czasem pooglądać. To tak jak ściąganie x tysięcy artów na komputer, po to, żeby je sobie czasem pooglądać. Całkiem logiczne xD

Jeśli mi przyjdzie jakiś pomysł do głowy, to napiszę, ale raczej nie jestem zbyt kreatywną osobą ;_;
Nov 19, 2012 7:57 AM
#5

Offline
Aug 2008
1362
Szał na karty to już dawno minął xD jakieś rok, dwa lata temu. W samym fc OP edycji specialnych było co najmniej kilkanaście, a ruch w klubie wcale nie był znacząco większy. Tak więc osobiście nie mam zamiaru żadnych kart robić, bo to jest masa pracy, która pochłania ogrom czasu.

Wybieraliśmy już najpopularniejszą postać, paringi, nawet miss i mistera OP, niestety też zbyt dużo ludzi się nie udzielało :( ale można spróbować jakieś rankingi porobić.

Mozna załozyć temat, gdzie chętni wpisywali by się na listę newsletterową ;) (co też już dawno było w planach, tylko nie było osoby która chciała by go "roznosić)

Co do samego tematu z pomysłami, to taki też już istnieje od dawna na forum xD


Nov 19, 2012 8:18 AM
#6

Offline
Jun 2011
2050
No chyba, że tak. Mówię jedynie na podstawie klubu Kuroko no Basket, gdzie ludzie rzucają się na karty niczym na mięso xD No dobrze, ale skoro szał minął, to możemy sobie to darować.

Ogólnie zastanawiam się, w jaki sposób zachęcić osoby, aby wchodziły i chociaż były aktywne w grach. Wysłałam wcześniej do wszystkich powiadomienie o "wybij coś", a widać jaka garstka osób jest aktywna (jest to z jakieś 8 osób na ponad 400). Ktoś ma jakiś znajomych, którzy również fascynują się OP? Zaproście ich do nas!

Wiesz, zawsze o newsach mogą informować ze trzy osoby, to już i tak jest znacznie mniej pracy. W razie czego mogę ci pomóc, Hime-chan.

I właśnie znalazłam te konkursy na miss i mistera. Faktycznie fajnie były zrobione i szkoda, że ludzie mają taki słomiany zapał. Trudno mu zaradzić.
Nov 19, 2012 8:47 AM
#7

Offline
Jul 2012
220
DarnkNighty, tak sie zastanawiam czy aby tutaj "słomiany zapał" nie powinien nabrać innego znaczenia :D

Na niczym się nie znam, nic nie umiem, nikogo nie znam, jedyne co to potrafię rysować, ale też zawsze chętnie pomogę :) Skoro już była mowa o konkursach tam na początku to myślę, że one nie dadzą rezultatów bo raczej niewielu osobom będzie się chciało wziąć udział. Mówię na własnym przykładzie xD
Dec 1, 2012 4:50 PM
#8

Offline
Nov 2009
308
Moim zdanie karty wciąż są popularne i to one głównie przyciągają ludzi do klubów. Nie są to już czasy kiedy np. edycja limitowana na 20 osób potrafiła się rozejść w 1h, ale wydaję mi się, że wciąż poszłoby to całkiem szybko, więc jeśli jakiś użytkownik (nigdzie nie jest napisane, że to admini muszą je robić ;P ) chciałby stworzyć jakąś własną limitowaną edycję nic nie stoi na przeszkodzie (ja niestety nie mam do tego zbytniego talentu).

Konkursy już kiedyś były i pomimo całkiem ciekawych nagród nie cieszyły się zbytnim powodzeniem.

Można też pozakładać nowe tematy związane z OP jak i innymi tytułami (typu "ulubione anime", "co sądzisz o tytułach z aktualnego sezonu" itp) + jakieś zabawy ("jakie to anime", "oceń opening/ending").

No i jeśli będzie trzeba porozsyłać jakieś wiadomości to jak najbardziej się na to piszę.
Dec 2, 2012 3:40 AM
#9

Offline
Jun 2011
2050
Ja też sądzę, że karty są wciąż bardzo popularne. Wystarczy podać za przykład kluby, które są stworzone z myślą o tym, aby robić tylko karty. Mnóstwo osób się zapisuje do takich klubów, a karty schodzą niczym świeże bułeczki. Tutaj jest tylko taki problem, że do klubu zapisują się jedynie osoby, które interesują się OP, ale myślę, że takich fanów jest bardzo dużo.

Pepees, pomysł z tematami dotyczącymi innych anime jest bardzo dobry, ale jak wiele osób będzie chciało się wypowiadać na ten temat? Prawda jest taka, że mało kto już tutaj wchodzi. Jasne, można porozsyłać wiadomości, a nawet stworzyć temat, w którym zapisałyby się osoby, które chciałyby otrzymywać informacje odnośnie działań klubu. To by zmniejszyło naszą pracę, a aktywni byliby ci, którzy faktycznie są. W razie czego chętnie pomogę, ale ktoś musiałby przejąć "stery" i wraz z Hime-chan ustalić, kto ma co robić. Bo jak widać, mimo szczerych chęci, niewiele rzeczy wychodzi :)

Jeśli chodzi o konkury, to mało komu chce się pisać. Taka jest akurat prawda ;)
Dec 2, 2012 8:15 AM

Offline
Aug 2008
1362
Biedna Hime ciągle ma problemy z netem ;( Niby Kraków a jednak zadupie xD

To zacznijmy od tematu, gdzie ludzie będą wyrażać chcęć otrzymywania newsów z klubu.


Dec 2, 2012 9:03 AM

Offline
Jun 2011
2050
Hime-chan, to możesz założyć ten temat, a następnie podzielimy wśród aktywnych członków (oczywiście tych chętnych), kto ma komu wysłać informacje o utworzeniu tego tematu. W klubie OP jest dużo osób i ogólnie, kiedy wchodzi się w członków, to jest podział na strony. Możemy go wykorzystać.
W samym poście również możemy uwzględnić powiedzmy ze trzy osoby, które będą wysyłały informacje o nowych rzeczach w klubie i do nich przypasujemy osoby, które wpiszą się w komentarzach. Ogólnie mogę pomóc z wysyłaniem.

Mam nadzieję, że wszystko jest jasne xD
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» One Piece AMV

Pepees - Oct 18, 2012

5 by wodid »»
Oct 19, 2015 12:08 PM

» Zabawa - Ostatnia litera.. ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Hime_chan - Jul 4, 2010

303 by Yorunae »»
Dec 25, 2014 3:33 PM

Sticky: » Karty Klubowe v2 [OTWARTE]

Hime_chan - Sep 8, 2011

38 by jeshkun »»
Apr 24, 2014 10:06 PM

» Openingi i Endingi

Hime_chan - Apr 19, 2010

10 by blezio »»
Jan 10, 2013 12:51 PM

» Wybieramy rankingi One Piece ( 1 2 )

DarkNighty - Nov 20, 2012

94 by DarkNighty »»
Nov 30, 2012 3:56 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login