bLue-Dragon's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 200.3
Mean Score: 8.16
  • Total Entries808
  • Rewatched0
  • Episodes12,343
Anime History Last Anime Updates
Boku dake ga Inai Machi
Boku dake ga Inai Machi
Feb 5, 1:38 PM
Watching 5/12 · Scored -
Divine Gate
Divine Gate
Feb 5, 1:37 PM
Watching 4/12 · Scored -
Nijiiro Days
Nijiiro Days
Feb 2, 12:04 PM
Watching 4/24 · Scored -
Manga Stats
Days: 36.0
Mean Score: 7.68
  • Total Entries165
  • Reread0
  • Chapters6,476
  • Volumes490
Manga History Last Manga Updates
Sun-Ken Rock
Sun-Ken Rock
Yesterday, 9:23 AM
Reading 125/- · Scored -
One Piece
One Piece
Feb 5, 10:27 AM
Reading 815/- · Scored 10
Akame ga Kill!
Akame ga Kill!
Jan 30, 10:36 AM
Reading 62/- · Scored -

Favorites

All Comments (3046) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
Eroy16 Dec 25, 2015 3:34 PM
seramyu Oct 16, 2015 6:27 AM
ya siteyi değiştirirken şu favori anime sayısını da 10'a çıkarsalardı ya :/ insanın sinirini bozuyor
seramyu Oct 16, 2015 6:25 AM
ikinci bölümü izlemedim ama mangada genos'un çok fazla konuştuğu birkaç yer vardı hatta manga bu en fazla 10 kelime söyle gibi bi espri yapıyordu keltoş. o sırada manga esprisini animede nasıl göstericeklerini merak etmiştim. belki o yerdir.

yok yahu bi kelimenin bi anlamı olmalı. kelimeleri doğru anlamda kullanmak yerine aklına estiği gibi esnetirsen öyle bi hale geliyor ki insanlar tartışıyor ama aslında farklı şeylerden bahsediyorlar. tabi anime için o kadar önemli değil de bu problem her yerde var. evrensel bi sözlük yapılsın ve şu sorunu çözelim diye içimden kaç kez geçirdim.
güçlü olmak fiziksel anlamda güçlü olmaktır. mesela taşı eline alıp sıktın ve parçaladın bu güçtür. ama türkçede bu kelime manevi şeyler için de hatta iyi olan her şey için kullanılıyor. o yüzden dünyanın en güçlü kişisi olarak keltoş lanse edilse doğru olurdu ama rokka kesinlikle dünyanın en güçlü savaşçısı değil çünkü güç kullanmıyor. teknik kullanıyor. o yüzden en güçlüden ziyade mesela yenilmez savaşçı dense daha doğru olur. ama ben sana o mesajı yazdığımda sadece ilk bölümü izlemiştim. zaten meğersem animenin de öyle bi iddiası yokmuş. yani kahraman ben en güçlüyüm diyor ama bu onun kendi kendine gaza gelmek için söylediği bir şey. gerçekte olan bir şey değil o yüzden ne istiyorsa onu diyebilir tabi.

bu arada siteye ne olmuş böyle yav XD
seramyu Oct 10, 2015 4:33 PM
Ya opm deki problem şu ki mangada 2 snde gectigin yerleri animede 5 dk izlemek zorundasin. Biraz daha sıkıcı o yuzden. Yine izlerim ama mangasini okumayi daha cok sevdim :D.
Rokka nin ilk bolumu izledim. En guclu kisinin dovusurken o kadar dalavere kullanmasi celiskili geldi bana. Yanlis bi kelime secmisler bence. Opm gibi olmali dumyanin en guclusu.
Telefondan yazdigim icin biraz kisa bi cvp oldu bu arada xD
seramyu Oct 9, 2015 3:10 AM
Yok yav anlıyorum demek istediğini ve olayın eğitimle alakası olmadığını düşünüyorum ben de. Bak şimdi aklıma geldi (yarım yamalak bilgiyle açıklamaya çalışacak olsam da) belki olay id-ego-süperego olayıdır. (Böyle bi gruplandırmayı şu an yumurtladığım için tabi baya temelsiz olacak ama bi deneyelim bakalım. Sonra unutup gidiyorum yazmazsam XD)

İd le hareket eden insanlar mesela hödö höbeaa hüloğğ felsefesi çerçevesinde yaşayan insanlar olsun. Bunlar birbirleriyle anlaşabilirler ve dövüşebilirler de. Mesela ne ayak anlamında bi elini sallar sonra diğeri de aynısını taklit eder refleks olarak. sonra birbirlerinin üstüne yürüyebilir ve bıçaklaya da bilirler. tamamen dürtüsel yani. Eğitimli eğitimsiz fark etmez böyle yaşayan insanlar var.
Sonra ego'cular olsun bi tarafta. Bunlar da varoluşsal sıkıntı içindeki insanlar olsun. Bi tarafta id bi tarafta süper ego. bunların çatışması yüzünden bi türlü stabilite sağlanamamış, kendi de bir şey anlamamış takım. Mesela ben bunlarla daha iyi anlaşıyorum. ama bunlarda da şöyle bi problem oluyor, iç dünyadan dış dünyaya çıkamayabiliyorlar.
Sonra da süperegocular olsun. Bu süperegocular da asalak olarak nitelenebilecek insanlar bence çünkü önlerine konulmuş doğrular ve yanlışlar pek de sorgulanmadan kabul edilir. Mesela gerçekten inanan insanlarda ben biraz süperegonun baskın olduğunu düşünüyorum. Egonun baskın olduğu ve bu yüzden akıl sağlığı bozulup dine aşırı derecede yönelen bi kesim de var. Sadece akıl sağlığı bozulması değil tabi kendi aklının ve o şekilde gördüğü çevrenin afedersin de hiçbi boka yaramadığını fark edip tepkisel olarak dindarlaşan yani öncesinde beğenmediği çevreye bilinçli ve tepkisel olarak dahil olan kişiler de var. Ama bunlarınki bence romantik bi tutum. Kendileri kabul etmeseler de. Neyse işte, ben bu 3 grubun birbiriyle anlaşabileceğini düşünmüyorum. Ayrıca bu grubun kendi içindeki herkesin de biribiriyle anlaşması mümkün değil. Bir sürü değişken var, karakter var, karizma var gruplar arası sınırlar da belli değil zaten.

veya mesela bi kürdün (o insanın ne yaptığı veya ne olduğu fark etmez) polis arabasının arkasına bağlanıp sürüklenmesi olayına verilen tepkilere bak. mesela milliyetçi bi idçi buna onlar bize neler neler yaptı görsün gününü köpekler şeklinde yaklaşabilir. egocu, devlet gücünün böyle iğrenç bir şey yapmasına tepki gösterir ve idçilerin söyledikleri onda tiksinti duygusu uyandırır. veya bir insana böyle bir şeyin nasıl yapılabileceği üstüne düşünmeyebaşlayabilir. burada ikisi arasındaki fark aslında egocunun kendini soyutlayıp olaya dışardan bakarken, idçinin olayı içselleştirmesi. çünkü bi egocunun çok sevdiği biri öldürülürse o da benzer bi intikam duygusunu içine girecektir büyük ihtimalle. süperegocu ise o sırada medya olaylara nasıl bir tavır aldıysa o şekilde hisseder. mesela manşet, "hak ettiklerini buldular" şeklindeyse, süperegocu da aynı şekilde düşünecektir. manşet "devlet kendi vatandaşına vahşet uyguladı" şeklindeyse bu sefer devlete karşı olumsuz bir tutuma girecektir.
ama dediğim gibi bu yazdıklarım çok yüzeysel şeyler. gerçekte böyle değil yani.
Şimdi birbirine karşı saygı diyorsun ya. Bu 3 grubun birbirine karşı saygı duyması mümkün değil. Saygının kelime anlamını bi düşünsene. Ben mesela süperegoculara asalak dedim. Şimdi onlara saygı duyuyorum desem yalan olur. İdcilere de ayı/öküz falan diyebilirim ortada yine bi saygı yok. Egocuların çoğuna da silik, pasif, karaktersiz, korkak, işe yaramaz, elitist vs diyebilirim, yine saygı yok. Bence doğru kelime saygı değil de hoşgörü. Gruplar biribirini hoşgörebili ama bu bi kurtuluş olmaz çünkü çok kolay değişecek bir şey bu.

ezgi iyi ya. antalya'da şimdi. keyfi yerinde :D bu arada one punch man'i okudum ve izledim. bence animesi manganın tadını vermiyor. Mangayı baya sevdim yalnız. Devam edicem okumaya.
seramyu Oct 7, 2015 9:33 AM
aynen zaten bütün bu üniversite sistemi bana o kadar yanlış geliyor ki. mesela benim bi teorim var. Buna göre Türkiye'nin kurtuluşu diye bir şey yok. Türkiye'de artık (veya hep böyleydi) homojen bi yapı yok. Bunu etnik anlamda söylemiyorum. Mesela şimdi ben senle konuşabiliyorum ya ama atıyorum Ali ile konuşamıyorum. Ortak hiçbir noktamız yok farklı dünyalardayız. Böyle birkaç grup var ülkede. Mesela eskiden sözlükçüler bi gruptu şimdi onlar da kendi içlerinde gruplara bölündüler. En kırosundan en enteline kadar bir sürü ve hiçbir noktada uzlaşamayacak gruplar var. Şimdi kaç farklı grup olursa o kadar farklı kurtuluş anlayışı oluyor. Hani ülkenin durumunu kimse beğenmiyor zaten ama kimisi kurtuluş olarak mesela islam devleti haline gelmek istiyor. Kimisi sosyalizmi istiyor. Kimisi demokrasinin yaralarını sarıp geri hayata döndürme peşinde. anarşiyi savunanlar var. toprak ayrımını savunanlar var. askeri rejimi içten içe isteyenler veya etnik kıyım yapmak isteyenler de vardır belki. yani ortada bir sürü kurtuluş fikri var. sonra bu grupların her birinin içinde de kendi varyasyonları var.
İşin ikinci kolunda da bu birçok kurtuluş fikrine ironik olarak Türkiye'nin bence en büyük temel zayıflığı üzerinden nemalanmaya alışmış bir siyasi hayat var. Bu temel zayıflık da kuruluştaki ideallerin halkın gerçeğiyle örtüşmüyor olması. Bu örtüşmeyen noktaların kemğie kaynatılması gerekirken yani planlı bi iç politika gerekirken tersine siyasiler işin kolayına kaçıp oy çokluğu sağlamak için bu noktalar üstüne oynadı. Yani her parti -özellikle sağ liberal partiler- Türkiye'yi düzeltme vaadi ile gelirken aslında bu düzensizlikten besleniyorlar. Dolayısıyla insanlar güzel günler göreceğiz güneşli günler falan dese de ortada bi kısır döngü var.

(Uzun oldu biraz kusura bakma) Şimdi bu benim teorim. Ben bunun doğru olup olmadığını anlamak istiyorum. E bunun için en başta tarih zaten şart çünkü tarihsel gelişime bakıyorsun. E sonra sosyoloji gerekiyor çünkü halk gruplarının zihniyetini çözmeye çalışıyorsun. Halkbilim gerekiyor halkın gerçekleri orada saklı çünkü. Psikoloji ise tek tek bireyi hesaplamak ve liderleri anlamak için gerekiyor. E şimdi o zaman bu eğitim sisteminde bi yanlışlık var. O yüzden işte önünde bir sürü seçenek oluyor. Ben siyaset bilimde de yüksek lisans yapmak isterdim mesela. Uluslararası ilişkiler de çok güzel. Hiçbir şey olamamak da var tabii. Bakalım ne olcak.

Ya ona sinir oluyorum zaten. memur kafasıyla akademisyen olmaya çalışıyor millet. özellikle tarih gibi muhafazakar bölümlerde çok var böyle insanlar. mesela genel sosyoloji dersi aldım bu dönem. hoca daha araştırma görevlisi ve çok eksikliği var. mesela kulaktan dolma bi bilgiyi bugün gerçekmiş gibi söyledi. Ne yaptığının farkında olduğunu sanmıyorum çünkü hem etik değil hem intihale de giriyor biraz arkadaşından duymuş çünkü XD ama tecrübe eksikliğinden kaynaklanan hatalar bir kenara idealist bi insan olduğunu görebiliyorsun. ve düşünen, açık fikirli bi insan olmak için çabaladığını da görebiliyorsun. Sonra başkasına bakıyorum geliyor, slaytı anlatıyor (okuyor) çıkıyor gidiyor. sınavları bile okumasına gerek yok herkes 70-100 arası. bu da hoca işte.

Sens8'i çok merak ediyorum ya. ezgi baya seveceğimi söyledi. Yav asıl Netflix babası House of Cards'tır. Kesinlikle izlemelisin. Orange is the new black de harika bence. her sezon daha iyisi oluyor.

hee tamam söylediğin iyi oldu :D
seramyu Oct 6, 2015 10:06 PM
teori üretmeyi sağlamak 2 anlamda olabiliyor ikisi de çok eğlenceli bence. benim için önemli olan bi şey söyledin. bir ara kesin izlerim

ya ben de ilginç bi yol ayrımındayım şimdi. bi taraftan japonca derslerine girmeye çalışıyorum. ylsy'de japonya'ya gitmek istiyorum ama onu kazanmak piyango gibi çok düşük bi ihtimal. o yüzden türkiye'de yüksek lisans yapma durumum daha olası bir şey. onda da kararsızım. psikolojiden de denemek istiyorum çünkü. bu dönem hem ingilizce hem japonca hem psikoloji hem tarih hepsi birbirine karıştı. hani dizinin bi sonraki bölümünde ne olacağını merak edersin ya onun gibi bi durum yaşıyorum ama senarist de benim. değişik bişi

ya beni marvel'dan ziyade netflix etkeni çekti açıkçası. şimdiye kadar izleyip de beğenmediğim bi netflix dizisi olmadı. hatta netflix yapımlarını marvel filmlerinden daha çok seviyorum ve apple da kendi dizilerini yapmaya başlayacakmış. bana sanki televizyonda birkaç yıldır yeni bir dönem başladı gibi geliyor. apple neler çeker düşünemiyorum artık. biraz önce de community'nin finalini izledim. Çok güzeldi.

hype yapmak ne demekmiş yav. yine mi jargonun gerisinde kaldım arkadaş =_=' reklamını yapmak falan gibi bir şey mi? ya zaten herkes mangasına hastaydı onun ve aynen çizimlerinin çok iyi olduğunu söylüyorlardı. ben de animeden önce mangasını biraz karıştırıcam.
seramyu Oct 6, 2015 11:22 AM
ben de iyiyim. ilk kez bu kadar yorucu bi dönem geçiriyorum ama en azından sıkılmıyorum XD

rokka no yuusha'yı 2.kez duyuyorum. bu dönemden ona bakarım önce herhalde.
bi de şunu indirdim
http://www.imdb.com/title/tt3322312/?ref_=nv_sr_1

enee one-punch man'e başlamışsın. ya onun bayaaaa bi seveni var. nasıl buldun ilk bölümü
seramyu Oct 3, 2015 3:38 AM
Özkan nasılsın :D

Birkaç anime bitirmişsin yorumlarını almaya geldim. Özellikle Arslan Senki'yi merak ediyorum. Full Metal Alchemist'le bir benzerliği var mı çizimler dışında? Nasıl buldun?
meyday Sep 13, 2015 2:18 PM
Nice senelere bLueee :)
Jearnseyir Aug 9, 2015 9:09 AM
:$ önemli değil
kabul ettiğin için sağol
Jearnseyir Aug 9, 2015 5:45 AM
isteği kabul ettiğin için sağol :3
seramyu May 30, 2015 7:28 PM
epey uzun zaman önce squaw anlatmıştı bir sürü şey fate stay night oyunuyla ilgili en çok buna şaşırmıştım o yüzden aklımda kaldı :D
aman "cool" sahneleri olmasın zaten. animelerin cool sahnelerini senin sevdiğini biliyorum ama hiç bana göre değil XD
jojo kuşak derken? 3.kuşakta jojo'nun torununu mu izliyoruz?

twitter muhabbetlerini bilemem tabi ama forumda senin mesajlarını görmüştüm o yüzden sordum. yok yav istekte falan bulunmam. zaten en büyük derdimiz bu olsun :D
vala birkaç yıl oldu televizyonda anime izlemeye başlayalı hiçbir şey olmuyor merak etme :D
jojonun altyazı uzantısını hatırlamıyorum da onun problemi videodaydı. 10bit videoları tv göstermiyor. bilgisayarı televizyona bağlayıp izleme gibi bir seçenekten bahsetmişti birisi daha önce ama o da ekran kartını yakıyormuş. o yüzden pek yanaşmadım
seramyu May 27, 2015 8:07 AM
sen daha iyi bilirsin tabii :D

Saber, Rin, diğeri de Sakura herhalde. Emiya gibi bir sümüğün böyle güzelim kadınlarla ne işi var allasen ya animeleri biraz adalete davet ediyorum. sonradan archer oluyor tamam da o zaman olsun bu aşkmeşk işleri. kadınları da düşünsünler biraz T-T Spoiler söylemediğin için teşekkür ederim :D Oooo tamam o zaman hem Fate Zero'ları da bu vesileyle tekrar izlemiş olurum :D

yav bu arada sen baya jojo'cu olmuşsun nedir bu sevginin kaynağı? bu kadar güzel olan neymiş? ( henüz izlememiş ama niyetli biri olarak soruyorum)
Bir de sen dp çevirmenleriyle yakınsın. hiç anlamadığım bir mantıkları var bu adamların, neden ass formatında yapıyorlar çevirileri, daha doğrusu neden srt olarak da yüklemiyorlar. artık bütün televizyonların usb girişleri var bilgisayardan izleyenlerin sayısı iyice azaldı. güzelim kanepe ve kocaman ekran varken adamı küçücük bilgisayar ekranına ve çalışma sandalyesine hapsetmek neden? bi de bu yetmiyormuş gibi altyazıları da televizyonda açılmayan video sürümlerine senkronluyorlar. Nanatsu no Taizai izledim en son bütün bölümleri teker teker srt'ye çevirdim ama bu sefer arada kaynayan bisürü cümle oldu. yine bu konuda kendimi şanslı sayıyorum çünkü en azından horrible'a senkronlamışlar. mesela jojo'yu hala izleyememin sebebi videoların tv'de açılmaması. üstelik jojo renk cümbüşü. karanlıkta kocaman ekranda izlemek çok keyifli olurdu :/
neden böyle yapıyorlar özkan?
seramyu May 25, 2015 11:48 AM
yok yahu öyle yurtdışı turundan bahsetmiyorum. bence onlara katılmak için baya baya parayı kırmış olmak gerekiyor. hiç bize göre değil :D
benim bahsettiğim şey şu tarz şeyler
http://kampcilik.genctur.com.tr/
http://kulturyasa.blogspot.com/2014/11/gencler-icin-yurt-dsna-ckma-yollar.html
http://onedio.com/haber/avrupa-ya-ucretsiz-gitmenin-yollari-265741
(linkleri incelemedim detaylı olarak ama konsept bu yani :D)

buralarda iş de bulabilirsin belki. araştır bence :D

bu arada bu yeni fate stay night'ın eskisinden farkları ne baya yüksek puan almış. fate zero düşünülerek mi hazırlanmış bi de?