Forum Settings
Forums

Igrzyska czas powtórzyć: Wasz wybór na serię roku 2023

New
Dec 25, 2023 3:31 PM
#1
Offline
Apr 2013
51
Standardowo wasze wybory na produkcje roku 2023.

Kryterium jest proste produkcja musi się zakończyć w 2023.

Dla mnie w tym roku Chińczycy definitywnie zaorali konkurencję Wu Shan Wu Xing: Xichuan Huan Zi Lin
Nie spodziewałem się ze dostaniemy drugi sezon "Fog Hill of Five Elements" a tu jednak :)
Reply Disabled for Non-Club Members
Dec 27, 2023 9:59 AM
#2

Offline
Nov 2017
426
Szanowne Państwo,

mało widziałem w tym roku ugułem, bo raczej skupiłem się na niesezonowych bajkach i mandze, tym niemniej mam coś do powiedzenia.
kategorie: najlepsze anime, najlepsze seiyuu, najlepsze OP, najlepsza (za przeproszeniem) loli, najfajniejszy scenariusz. Zaczynamy:

najlepsze anime. Nominowani: Skip & Loafer, Zom100, Onimai, Dark Gathering, Attack on Titan: the last final, Tengoku Daimakyou
Zwycięża:


najlepsze seiyuu. Nominowani: Yuu Sasahara (Dark Gathering), Ai Fairouz (Magical Destroyers), Sumire Uesaka (Nagatoro), Maki Kawase (Kuma Kuma Bear), Jun Fukuyama (Vampire Dies), Shizuka Ishigami (My Clueless First Friend)
Zwycięża:


najlepszy OP 2023. Nominowani: Skip and Loafer, Mahou Shoujo Magical Destroyers, Onimai, Zom100


najfajniejsza loli 2023. Nominowani: Yayoi Houzuki (Dark Gathering), Sumire Kasahara (My Clueless First Friend), Sushie (Isekai wa Smartphone), dosłownie każda dziewczynka (Kuma Kuma Kuma Bear), Ooma (Tengoku Daimakyou)


najfajniejszy scenariusz. Nominowani: Zom100, Tengoku Daimakyou i Dark Gathering


Inne kategorie:
Wydarzenie roku: zakończenie Attack on Titan i ostatni film Miyazakiego. Oba wydarzenia wyczekiwane i mam nadzieję, że więcej filmów nie będzie po obu stronach.
Najsmutniejsze wydarzenie: Leiji Matsumoto otrzymał bilet na 999. Dziękujemy za wszystko.
Okulary roku: nagrody nie przyznano, bo Mie znów ich zapomniała...
Zapowiedź roku: nowy Great Pretender, nowe One Piece i nowy CSM. Żartowałem. Zapowiedź adaptacji z serii Yuru Yuri pt. Oomuro-ke!
Rozczarowanie roku: Konosuba Meguminowa - niewypał.
Stay gold!
魔法よ魔法よ生まれておいで!
Sasuga Kasuga! Osaka fan club on MAL. Join us if you like Osaka-san!
Dec 27, 2023 2:14 PM
#3

Offline
Mar 2008
1824
Reply to EdgyEcchiSenpai
Szanowne Państwo,

mało widziałem w tym roku ugułem, bo raczej skupiłem się na niesezonowych bajkach i mandze, tym niemniej mam coś do powiedzenia.
kategorie: najlepsze anime, najlepsze seiyuu, najlepsze OP, najlepsza (za przeproszeniem) loli, najfajniejszy scenariusz. Zaczynamy:

najlepsze anime. Nominowani: Skip & Loafer, Zom100, Onimai, Dark Gathering, Attack on Titan: the last final, Tengoku Daimakyou
Zwycięża:


najlepsze seiyuu. Nominowani: Yuu Sasahara (Dark Gathering), Ai Fairouz (Magical Destroyers), Sumire Uesaka (Nagatoro), Maki Kawase (Kuma Kuma Bear), Jun Fukuyama (Vampire Dies), Shizuka Ishigami (My Clueless First Friend)
Zwycięża:


najlepszy OP 2023. Nominowani: Skip and Loafer, Mahou Shoujo Magical Destroyers, Onimai, Zom100


najfajniejsza loli 2023. Nominowani: Yayoi Houzuki (Dark Gathering), Sumire Kasahara (My Clueless First Friend), Sushie (Isekai wa Smartphone), dosłownie każda dziewczynka (Kuma Kuma Kuma Bear), Ooma (Tengoku Daimakyou)


najfajniejszy scenariusz. Nominowani: Zom100, Tengoku Daimakyou i Dark Gathering


Inne kategorie:
Wydarzenie roku: zakończenie Attack on Titan i ostatni film Miyazakiego. Oba wydarzenia wyczekiwane i mam nadzieję, że więcej filmów nie będzie po obu stronach.
Najsmutniejsze wydarzenie: Leiji Matsumoto otrzymał bilet na 999. Dziękujemy za wszystko.
Okulary roku: nagrody nie przyznano, bo Mie znów ich zapomniała...
Zapowiedź roku: nowy Great Pretender, nowe One Piece i nowy CSM. Żartowałem. Zapowiedź adaptacji z serii Yuru Yuri pt. Oomuro-ke!
Rozczarowanie roku: Konosuba Meguminowa - niewypał.
@EdgyEcchiSenpai

Ohh Panie. Onimai. Jak ty mi zaimponowałeś w tej chwili. Ta seria zdecydowanie zasługuje na pełne uznanie i solidną kontynuację. Tym bardziej, że to mega bait 2023 r. Zaczynasz oglądać, spodziewasz się durnego ecchi, przeładowanego fanserwisem a dostajesz przeuroczą opowieść pewnego rodzeństwa. Zaprawdę przedni to serial.

Jan 1, 1:36 AM
#4

Offline
Nov 2017
426
dobra, zmieniam decyzję. najlepsza seiyuu - Aoi Koga z 16bit sensation :D:D:D
Stay gold!
魔法よ魔法よ生まれておいで!
Sasuga Kasuga! Osaka fan club on MAL. Join us if you like Osaka-san!
Jan 1, 11:51 AM
#5

Offline
Mar 2008
1824
Nie mam już sił się rozpisywać więc krótko. Moje skromne top 3, 2023 r.
1. Oniichan wa Oshimai!
2. Zom 100: Zombie ni Naru made ni Shitai 100 no Koto
3. Oshi no Ko

PS: Lista zaliczyłaby zapewne przesunięcie bo imo. Sousou no Frieren zasługuje na wyróżnienie. No ale ciągle trwa więc niech już będzie. Będzie na top w 2024 r.

Jan 2, 8:32 AM
#6

Offline
Mar 2010
249
Niestety ale w 2023 roku tak mało bajek obejrzałem, że nawet nie jestem w stanie top 10 zrobić tak jak w tamtym roku. Z tego co obejrzałem a co zasługuje na wymienienie to na pewno drugi sezon Vinland Sagi, Oshi no ko, kolejny sezon Kimetsu i Dark Gathering. Zwłaszcza te ostatnie anime mnie mile zaskoczyło, wziąłem się za to bo chwaliliście na klubowym czacie i nie żałuję, fajna bajka na odmóżdżenie, projekty duchów na duży props, niektóre były serio creepy. To co obejrzałem a mnie zawiodło to Spy Kyoushitsu, w sumie oczekiwania miałem żadne oprócz tego że ładne dziewczynki i fajne seiyuu, ale i nawet tych oczekiwań nie sprostało. Szkoda że po kilku odcinkach chyba uznali, że nie da się inaczej przyciągnąć widza niż powiększeniem cycków u dziewczynek i w konsekwencji już nawet ładne to nie było :| Spy x Family 2 dobitnie pokazało, że długo się nie da uciągnąć na tym samym schemacie co trzy odcinki. Ktoś jeszcze pamięta, że w tym anime chodzi o jakiś WIELKI i POWAŻNY konflikt dwóch mocarstw? No tak, każdy bo przypominają o tym co odcinek. Ten sezon ani nie posunął do przodu wątku szkolnego ani ARCY WAŻNEJ wojny. Nudy staraszne. Fajnie chociaż że kilka odcinków zabawnych. Drugi sezon Ousama Ranking też trochę zawiódł, spodziewałem się więcej po pierwszym, który był w pyte.
No nic, miejmy nadzieję, że w 2024 roku obejrzę więcej anime.
Feel free to join the Bocchi the Rock! club!
Jan 10, 9:33 AM
#7

Offline
Aug 2019
95
U mnie to jakoś tak

1. Oshi no Ko
2. Heavenly Delusion
3. Urusei Yatsura
4. Golden Kamuy S4
5. Vinland S2

honorable mention dla Dark Gathering i Trigun Stampede

Onimai i Skip to Loafer mam do nadrobienia i w planach na ten miesiąc, pewnie oba tytuły są top10 material ale zobaczymy

najlopszy opening: Birdie Wing za piosenkę ze śmiesznym referenem

najlepsze otwarcie serii: Akiba Maid War ep. 1

największe rozczarowanie: drugie sezony Mushoku Tensei, To Your Eternity i Jujutsu Kaisen
Jan 10, 9:36 AM
#8

Offline
Aug 2019
95
chociaż hmm, faktycznie ten opening z Magical Destroyers był kompletnie pokurwiony, nie obejrzałem serii do końca ale tych ryjących banię sekwencji nie zapomnę
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Jakie miasto? ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Soulkai - Feb 17, 2009

1200 by MihikoAnim »»
Yesterday, 7:53 AM

» Konwenty

Klaudyna - Apr 16

4 by Zettaiken »»
Apr 24, 2:33 PM

» Generowanie postaci anime w AI

Lukass17911xd - Mar 9

1 by EdgyEcchiSenpai »»
Mar 9, 12:57 PM

» Guys check my oil painting of Kimi no Na wa, Tenki no Ko, and Suzume no Tojimari.

mufarari - Jan 20

7 by EdgyEcchiSenpai »»
Feb 15, 1:56 PM

» Co się dzieje, co oglądacie?

owned - Aug 12, 2023

23 by Kithann_ »»
Jan 18, 3:26 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login