Forum Settings
Forums
New
Nov 10, 2014 5:13 AM
#1

Offline
Feb 2008
1592
Kako je ranije ( pre 4, 5 godina) postojala tema u kojoj su ljudi mogli tražiti preporuke, ideja je da obnovimo to, kako bi ljudi koji nisu sigurni ili ne znaju šta bi gledali ili čitali naredno, dobili preporuku. Šta god da vam je na duši Koliko god neobičan zahtev imali, potrudićemo se da nađemo nešto što bi vam odgovaralo.

Reply Disabled for Non-Club Members
Jan 6, 2015 3:25 AM
#2

Offline
Nov 2012
223
Evo, pokušaću ja prvi. (:

Treba mi dobar magical girl anime, a pošto sam ogroman noob što se tiče ovog žanra, ne znam koji sve naslovi valjaju. Za sada sam pogledao Madoku, nekoliko epizoda Sailor Moon i Utenu (ako se to uopšte računa kao mahou shoujo). Nisam naročito izbirljiv, serija može biti komična ili ozbiljna, svejedno mi je, samo da je po vama vredna gledanja. Može da bude i epizodična, to bi mi možda i više leglo jer u poslednje vreme nemam puno vremena za anime, a tako bih mogao da pogledam samo epizodu ili dve na dan i da mi to bude dovoljno.
Jan 9, 2015 1:54 AM
#3

Offline
Feb 2008
1592
@Antithesis
Žanr nudi puno, i prava je šteta što ljude uglavnom odbija stereotip žanra (banalnost, transformacije i slično).

Pošto kažeš da bi gledao nešto sa manjom kohezijom među epizodama, preporučio bih ti Cardcaptor Sakura, koji ima centralnu priču, ali se može konzumirati u manjim dozama. Možeš se okušati i sa Precure franšizom, svi naslovi su u dobroj meri epizodični, a Heartcatch Precure bi bio dobro polazište, kako bi video najbolje šta franšiza nudi, pa ako te zanima, možeš probati i sa drugima. Sezone nisu povezane sem par naglašenih nastavaka (Yes! Precure 5 i Yes! Precure 5 Go Go!, Futari wa Precure i Futari wa Precure Max Heart).

Što se tiče preporuka u globalu, dobri su: Tweeny Witches (Studio 4C se ističe kraktim animiranim filmovima upečatljivog stila, to možeš očekivati i od ove serije); Magical Girl Lyrical Nanoha (donekle slična u tonu Madoki, prvu sezonu je režirao čak isti čovek); Mai-Hime/Otome (novina je magični "alat", Hime je battle royale između više devojaka, dok je Otome spin-off u alternativnom univerzumu); Fancy Lala i Hime-chan no Ribbon su nešto drugačiji predstavnici žanra, baziraju se na transformaciji lika kao glavnom fokusu. Fancy Lala je sa Full Moon wo Sagashite, Idol Densetsu Eriko, Magical Angel Creamy Mami i par drugih deo podžanra magičnih idola, pa možeš i sa time probati.

Princess Tutu si pretpostavljam gledao, i da, i Utenu svrstavaju čak u žanr, iako deli relativno malo zajedničkih obeležja.

Ovo će valjda biti dovoljno za početak, pa ako ne izgubiš interesovanje, ima toga još.

Jan 10, 2015 12:47 AM
#4

Offline
Nov 2012
223
Hvala na preporukama. Počeo sam sa Cardcaptor Sakura i za sada mi se dopada, malo je dugačka ali završiće se to kad tad. Imaću svakako u vidu i ove ostale naslove koje si preporučio (zapravo nisam još pogledao Princess Tutu >.<).
Mar 3, 2015 1:04 AM
#5

Offline
Aug 2014
207
Treba mi neki anime koji se bavi putovanjem kroz vreme. Nešto kao Steins;Gate. Planiram uskoro da gledam Toki wo Kakeru Shoujo i zanimaju još neki takvi naslovi.
Mar 9, 2015 3:48 PM
#6

Offline
Nov 2010
21
pa svakako Zero no tsukaima mada je totalano drugacije od steins-a
Jan 16, 2017 6:11 AM
#7
Offline
Jan 2016
5
Dajete li još preporuke? :D
Ostaviću pa ako bude bude
Uglavnom, tražim neku animu sa dobrom pričom, ali da bude dark i duboka onako, filozofska, ako je moguće sa što manje akcije, komedije i sa dosta twistova i da nije sci-fi.
Zahvaljujem unapred.
Dec 7, 2018 1:35 PM
#8
Offline
Nov 2018
2
ajoj pa ja sam nov pa ne znam je ovo post da bih napisao xD mada ja trazim bas neki anime dobar i ako su mi ovi danasnji neki dosadili,onako nekako vise volim stare nego ove skoro nove pa jel ima neki sa super mocima i dobru animaciju i pricu i da bude neka avantura ada nije nesto toliko dugacko xd
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Šta gledate ove sezone?

Tsarko - Feb 14, 2020

3 by TheDiadara »»
May 24, 2020 4:07 AM

Sticky: » Izbor lika za display sliku - Nominacije

corwinr - Nov 10, 2014

6 by ogiELman »»
Dec 28, 2014 3:46 PM

Poll: » Manga meseca Novembar

corwinr - Nov 2, 2014

3 by SUPEERRRRRRR »»
Nov 6, 2014 11:28 AM

Poll: » Anime meseca Novembar

corwinr - Nov 2, 2014

3 by SUPEERRRRRRR »»
Nov 6, 2014 11:26 AM

» Anime meseca Novembar: Nominacije

corwinr - Oct 27, 2014

2 by spiritpetals »»
Nov 2, 2014 1:39 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login