Forum Settings
Forums
New
May 31, 2012 3:08 PM
#1
Offline
Jan 2012
41
Jak w tytule.
Myślę, że przyda się coś takiego.
Rozmawiamy na tematy wszelakie, oczywiście, związane z Madoką.

Zapraszam~
Reply Disabled for Non-Club Members
Jun 1, 2012 1:43 AM
#2

Offline
Nov 2011
65
5 Czerwca urodziny Mami-senpai ~~

Jun 1, 2012 8:31 AM
#3
Offline
Jan 2012
41
Trzeba przygotować herbatkę i ciacho ^^

Swoją drogą, czy jest tu ktoś oprócz mnie, kto lubi/rozumie *etc* Kyuubeya? :o
Bo jak dotąd, spotkałam się jedynie z czystą nienawiścią do tej postaci.
Jun 1, 2012 8:54 AM
#4

Offline
Jun 2010
117
Ja uwielbiam Kyuubey'a. Niby mówią, że to zło wcielone, ale po prostu robi to, co do niego należy.

No i + za tą ubersłodką krzyżówkę kota z królikiem >w<
Jun 1, 2012 8:55 AM
#5
Offline
Mar 2012
10
Oooo.
Jak dla mnie QB nie jest zły, tylko nasze wspaniałe bohaterki tak go postrzegają.
QB działa dla dobra ogółu, jakże to szlachetne z jego strony (nadawałby się na komunistę ;]). Lecz nasze bohaterki tego oczywiście nie rozumieją i starają się go powstrzymać (i kto tu jest tym dobrym a kto złym...). Nie rozumieją, bo są egoistkami (jak każdy człowiek ;]), myślą o sobie, swoich korzyściach i swoich uczuciach. Nie obchodzi ich to, że jeśli nie zostaną czarodziejkami/wiedźmami to świat ulegnie zniszczeniu, itp. A biedny QB się tak stara ;P.
Ja go lubię ;]
Jun 1, 2012 9:58 AM
#6
Offline
Jan 2012
41
Po części się zgadzam ^^'

Tylko czemu tak srogo podchodzisz do czarodziejek? Pałały do niego nienawiścią głównie z tego powodu, że je oszukał. Nie powiedział im o prawdziwych konsekwencjach bycia czarodziejką, ani o tym kim naprawdę jest. Przez to, przestały mu ufać, więc nie dziwota, że nie obchodził je powód, dla którego QB to robi. Choć przyznaję, że mogły przynajmniej spróbować ocenić go trochę inaczej. Tym bardziej, że QB, nie wie co to moralność, tym bardziej nie rozumie uczuć. A przecież wybiera mniejsze zło.

Ja u niego najbardziej polubiłam prostotę.
Jest to, że tak to ujmę, postać minimalistyczna. A do tego strasznie charyzmatyczna, mimo tej jego pociesznej, pokerowej mordki. Nie ma skomplikowanego charakteru, nawet nie wyraża emocji. A i tak jest świetny.

Imo.
Jun 1, 2012 12:57 PM
#7
Offline
Mar 2012
10
Racja. Mógłby im wszystko wyjaśnić, ale czy wtedy chciałyby zostać czarodziejkami? No nie wiem. Być może lepiej byłoby gdyby im powiedział jak to działa. Zaoszczędziłby im tym szoku, jakiego doznały dowiadując się, że zamienił je w (jak one to nazwały) zombie. Wyjaśniał im, że bez tego nie mogłyby używać magii i walczyć z wiedźmami, ale one nie słuchały. Pewnie dlatego, że trudno wierzyć i ufać komuś kto pozbawia cię "człowieczeństwa" nic ci o tym nie mówiąc. Miast wyjaśnić wszystko, by mogły się namyślić i podjąć decyzję, QB wolał to przed nimi ukrywać (zapewne wiedział, że w końcu poznają prawdę i lubić go wtedy raczej nie będą). Chociaż może to i dobrze, bo łatwiej było mu nimi manipulować. Jakby im wszystko wyjaśnił, wątpię by któraś chciała wtedy zostać czarodziejką. Jemu było na rękę, że nie wiedziały. Niektóre zostawały czarodziejkami, potem wiedźmami i umierały w nieświadomości. Nawet jeśliby dowiedziały się, że je oszukiwał to przecież i te w końcu umierały. A QB nic na tym nie tracił, nie obchodziło go czy wiedzą, czy nie. Możesz sobie zażyczyć czego chcesz, ale musisz walczyć z wiedźmami. Proste. I w końcu każda szła na taki układ. Bo kogóż tam obchodzą szczegóły, ważne że życzenie spełnione ;P.
Jun 1, 2012 2:25 PM
#8
Offline
Jan 2012
41
No właśnie. Dlatego tak bardzo go polubiłam. Potrafił świetnie manipulować ^^

I zgadzam się też, że wyjaśnienie im tego na początku nie byłoby na rękę. Chodziło mi bardziej o to dlaczego Madoka i reszta tak go znienawidziły.
Jun 1, 2012 3:37 PM
#9
Offline
Mar 2012
10
QB był trochę jak komputer/robot. Ma własną wolę, ale uczuć i emocji nie rozumie. Tak jak komputer/robot gdy mu się wyda polecenie, będzie dążyć do jego spełnienia. Nie zrobi nic, przeciw swojemu celowi. Nie utrudniłby sobie wykonania zadania, mówiąc niepotrzebnych rzeczy. QB niby źle zrobił nie mówiąc im o szczegółach, ale jego winić nie można, bo on przecież tylko wypełnia swoje zadanie. W moim odczuciu Madoka i reszta nie nienawidziły Kyuubeya, one po prostu go nie rozumiały. W 9ep QB tłumaczy Madoce o co chodzi. Ładnie jest wtedy przedstawione jak się nie rozumieją. Z jednej strony dziewczyna pełna uczuć, dla której barbarzyństwem jest używać ich jako (że tak powiem) paliwa. A do tego załamana stratą przyjaciółki. Z drugiej strony nieczuły stworek, który to nie rozumie czemu dla dziewczyny tyle znaczy los kogoś tam kogo nie zna. No takie skrajności zrozumieć się prawa nie mają.

Oglądałem Madokę 2 razy, ale nie jestem pewny czy wszystko właściwie zrozumiałem. Nie jest to trudne anime, ale zawsze może coś ważnego umknąć, zniekształcając sens historii. W każdym razie piszę tak jak rozumiem, a sądzę że dobrze rozumiem, choć pewności nie mam xd.
Jun 2, 2012 12:03 PM
Offline
Jan 2012
41
Mi się wydawało, że to niezrozumienie doprowadziło właśnie do nienawiści. No, może nie do całkowitego znienawidzenia, ale na pewno wywołało pewne...obrzydzenie. Kiedy Madoka zdała sobie sprawę kim QB tak na prawdę jest, straciła do niego całkowite zaufanie, a do tego obwiniała za śmierć Sayaki. W końcu to on chciał z nimi zawrzeć kontrakt.

A co do sensu historii - zawsze dobrze jest doszukiwać się jakichś nowych rzeczy w fabule, czy też postaciach, dlatego re-watchowanie ulubionych serii jest takie fajne ^^
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Jaką postacią z Mahou Shoujo Madoka★Magica jesteś?

Kimuri - Mar 23, 2012

15 by MagicaHomura »»
Aug 19, 2020 6:25 PM

» Madoka Online

Honkino - Nov 22, 2012

5 by Grevial »»
Nov 28, 2012 4:11 PM

» [DOWNLOAD] Dział pobierania

miyotan - Oct 9, 2012

0 by miyotan »»
Oct 9, 2012 10:12 AM

» AMV, parodie, itd...

Grevial - May 15, 2012

0 by Grevial »»
May 15, 2012 10:07 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login