Forum Settings
Forums
New
Dec 26, 2010 12:26 PM
#1
Offline
Oct 2008
33
Oprócz anime jakie kino lubicie? Jeśli macie listy na IMDB czy polskim serwisie pochwalcie się!

Zacznę, skoro założyłem temat - generalnie najbardziej lubię anty-kino, eksperyment i awangardę. Poza tym nudzą mnie "szybkie" filmy - z gwałtowną akcją, jak większość dzisiejszych produkcji sensacyjnych. Lubię kino Szekspirowskie - szczególnie Looking for Richard.

Wcześniej zapomniałem dodać:

Moja lista obejrzanych (jeszcze niestety niekompletna) filmów:

http://www.imdb.com/mymovies/list?l=47043945
LevittouxDec 29, 2010 8:41 AM
Byt bytuje, a nic nicuje.
Reply Disabled for Non-Club Members
Dec 26, 2010 3:22 PM
#2

Offline
May 2009
50
Nie mam jakichś szczególnych upodobań gatunkowych (nie trawię tylko horrorów i większości komedii romantycznych).
A lubię:
- bajki Disneya :D te starsze, klasyczne animacje z porządnymi piosenkami. W tej chwili numer 1 to Piękna i Bestia. Albo Aryskotraci.
- kilka filmów które moge oglądać w kółko i mi się nie znudzą (Donnie Darko, Corpse Bride, Nightmare Before Christmas, Dziesiąte królestwo)
- montypajtonów
- ekranizacje kostiumowe BBC (typu North and South czy Duma i Uprzedzenie)
- filmy psujące mózg (np. Odyseja kosmiczna 2001, Pi),
- filmy z happy endem ^^ (do anime też się to stosuje).
Dec 27, 2010 6:42 AM
#3

Offline
Jul 2008
148
Ja do kina chodzę rzadko.Podobnie jest z oglądaniem filmów w TV. Jestem tysiąc lat za murzynami jeśli chodzi o produkcje kinowe.
Więc poza tym postem mogę nie zabierać głosu w tym temacie.
Dec 27, 2010 9:37 AM
#4

Offline
Sep 2009
25
Ja w ostatnim czasie chętniej i dużo częściej oglądam filmy niż anime.
W zasadzie nie ograniczam się do konkretnych gatunków, bo w ten sposób mogłabym stracić wiele co ciekawszych pozycji. Czytam recenzje, słucham znajomych i tak się zbiera. Kocham kino europejskie, bo zwraca uwagę na szczegóły, detale. Natomiast większość amerykańskich produkcji wzbudza we mnie co najmniej odrazę. Moim zdaniem kino to rodzaj sztuki, więc produkowanie setek identycznych, dennych komedii mija się z celem. Lubie gdy filmy odbiegają od schematów i są nieprzewidywalne. I w sumie lubię filmy o ćpunach.
Kategorie dla mnie przewodnie to w zasadzie reżyserzy tudzież aktorzy. Jak np: Emir Kusturica, Quentin Tarantino, Tim Burton, Stanley Kubrick, a z aktorów Johnny Depp (nie tylko ze względu na wygląd xD), Penelope Cruz i Jack Nicholson.
Gdybym miała wybrać 3 ulubione filmy to zapewne byłyby to: Arizona Dream, Amelia i Requiem for a dream.

I o http://www.filmweb.pl/user/kacham93
Dec 29, 2010 3:26 AM
#5

Offline
Mar 2009
2233
Osobiście do kina chodzę tylko aby zabrać kuzynkę na jakąś bajkę, a telewizor włączam od święta. Ale lubię filmy z ciekawą fabułą, najczęściej fantasy bądź sci-fi. Niecierpię zaś komedii i kryminałów. Och i kocham produkcje Disney'a;)
Apr 30, 2011 11:25 AM
#6

Offline
Feb 2010
78
Filmy oglądam raczej w telewizji i na kompie. Do kina chodzę rzadko bo nie chcę mi się kasy na nie wydawać.

Nie pogardzę nigdy dobrym filmem, który ma ciekawą fabułę i to coś co nie pozwala odejść od telewizora czy ekranu choćby na chwilę. Nie mam ulubionego gatunku filmowego.

No może poza tym, że nie trawię idiotycznych filmów typu Scary Movie czy komedii romantycznych.
May 29, 2013 4:28 AM
#7

Offline
May 2013
31
Prócz anime lubię oglądać horrory o demonach, duchach i innych stworach z piekła rodem. Do niedawna oglądałam też seriale dla nastolatek XD takie jak: Słodkie Kłamstewka, Życie wg Liz itp.
Ach, prawie bym zapomniała - uwielbiam South Park
"If you want to ma­ke God laugh, tell him about your plans."
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» jebać avię świdnik

mich_al - May 11, 2021

1 by Cookerovsky »»
Sep 9, 2021 11:10 AM

» Kilka szczegółów o sobie

KyokoNoKoibito - Dec 9, 2009

43 by luthien-bauglir »»
Aug 30, 2015 4:32 AM

» Ankieta

Iselin93 - Nov 18, 2014

0 by Iselin93 »»
Nov 18, 2014 11:52 AM

» Facebook

Yandoge - Mar 27, 2013

7 by Yandoge »»
May 20, 2013 2:04 PM

» Spotkanie przy piwie ( 1 2 )

KyokoNoKoibito - Dec 24, 2010

92 by KyokoNoKoibito »»
Apr 3, 2013 9:44 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login