Report Reflectrio's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 69.6
Mean Score: 7.37
  • Total Entries217
  • Rewatched0
  • Episodes4,083
Anime History Last Anime Updates
Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2
Shingeki no Kyojin Season 3 Part 2
Jul 1, 9:13 AM
Completed 10/10 · Scored 8
Sword Art Online
Sword Art Online
Jun 15, 3:49 PM
Completed 25/25 · Scored 7
Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen - Kouhan-sen
Gintama.: Shirogane no Tamashii-hen - Kouhan-sen
May 3, 6:30 PM
Completed 14/14 · Scored 9
Manga Stats
Days: 23.8
Mean Score: 6.75
  • Total Entries73
  • Reread0
  • Chapters5,033
  • Volumes463
Manga History Last Manga Updates
Beck
Beck
Aug 28, 1:33 AM
Completed 103/103 · Scored 8
Saikin Kono Sekai wa Watashi dake no Mono ni Narimashita......
Saikin Kono Sekai wa Watashi dake no Mono ni Narimashita......
Nov 7, 2018 1:18 PM
Completed 85/85 · Scored 5
Idol na Kanojo to Wotaku na Boku to
Idol na Kanojo to Wotaku na Boku to
Jul 9, 2018 4:36 PM
Completed 27/27 · Scored 5

Favorites

All Comments (21) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
Cnon Apr 21, 2015 1:14 PM
Myanimelist Türkiye Kulübü Bülteni


Gelişmeler

1. IRC kanalımız açılmıştır herhangi bir IRC istemcisiyle veya direk tarayıcınızdan http://webchat.freenode.net/?channels=%23myanimelist-turkey adresinden #myanimelist-turkey kanalına bağlanabilirsiniz
2. Son zamanlarda Myanimelist sitesindeki Unicode uyumluluk sorunu yüzünden kulübün adı TURKEY olarak değiştirilmiştir.
Lcs Jan 9, 2014 8:08 AM
Ben teşekkür ederim kabul ettiğiniz için. :)
Cagla May 16, 2013 2:23 PM
Olsun, sorun değil :)
Cagla May 5, 2013 10:06 AM
Ekleme için teşekkürler :)
Myloxeth Apr 10, 2013 12:56 PM
Olsun Japonlarda bir sene olsa bile aranda senpai, senpai'dir. Altın kural. Bu arada neden zorla? Bölüm değiştirseydin ya hazırlıktan sonra. Zaten "zor" bi dil.
Myloxeth Apr 10, 2013 12:30 PM
Teşekkürler senpai (^_^)v Bu arada senin sınıfın kaç, umarım son sınıf değilsindir?? :D
Myloxeth Apr 9, 2013 1:38 PM
OHAOHAOHOAHOAHOAOHdfgdsfgd aynı üni olmasını geçtim bölüm bile mi aynı olur?! ben ama daha hazırlık okuyorum TT~TT Adım Pınar, 19, yoroshiku!
UnderminE Mar 7, 2013 3:15 PM
Rica ederim :D/
gundamaster Mar 7, 2013 9:27 AM
Benim de çok hepimizin çok. Yetişmeye çalışmadan zevkle izle. Bu kadar animeyi izlemeye ömrümüz yetmez zaten :)

İnan forumlarda yaşını başını almış ama tartışmadan bi haber o kadar çok insan var ki küçüklerin yaptıklarına küçük deyip anlam veriyorsun ama onlarınkine bir anlam veremiyorsun. Sırf Naruto diye aşağılayanlar var. Bu benim hoşuma gitmiyor. Uzun seridir sevmezsin anlarım ama izlemeden gördüğü bir kaç sahneye göre değerlendirmekte nedir? Anlamsız o kadar çok şey var ki...

Belki çok absürt gelmiştir sana. Konuşan mechalar falan çok gülünç sonuçta. Biraz daha izle belki fikrin değişir. 8. bölüm bitene kadar izle sonra ya izlersin ya izlemezsin.

Tavsiye ediyorum ve ettim :) Bir arkadaşıma da önceden izletmiştim izlememiştir diye geçen bir daha vermişim. Unutmuşum izlediğini :)

One Piece gibi uzun serileri ben de arc arc izliyorum. Öyle hem sıkılmıyoprum hem arc bitince başka bir animeye geçiyorum ve One Piece'i özleme şansı veriyorum kendime :)
Kesin başlamalısın ben de çok bilmiyorum daha 7 bölüm izledim ama iyi yorumlar alan bir seri. İzlediğim bölümlerde bana güzel geldi. Sonuçta shounen bir seri ve daha da uzayıp gidecek çok fazla ucu kaçmadan yakalamak istiyorum. Senin için ise izleyeceğin daha çok kısa ve güzel anime varken illa başla demem. Bir yerlerde hep karşına çıkacaktır orası kesin. Çünkü şu an popüler serilerden de birisi.
gundamaster Mar 7, 2013 8:19 AM
Onlarda en azından anime izliyorlar. Büyüdükçe bilinçlenirler. Şimdiki saçma sapan çizgi filmeri izlemelerinden iyidir. Bir de küçük bir çocuktan başka şekilde bir tanımlama bekleyemezsin. Kabul ediyorum sinir bozucu olabiliyorlar ama bir de bu yönüyle bakmak lazım.

Gundam 00 evet çok iyi tavsiye olmuş ama ben olsam TTGL tavsiyesi verirdim herhalde. Grupça daha çok benzeştiririm iki animeyi. Gundam 00 çok daha iyi bir anime ama TTGL'de çok iyidir. Aksiyonu, ilginçliği ve gaza getirişi bir solukta izlettirir animeyi. Gundam 00'ı çok iyi yapan detaylardan biri günümüz konularına değinmesidir. Petrol kıtlığı, güneş enerjisinin kullanımı falan.
Day Break's Bell benim de favorimdir. en sevdiğin anime açılışı nedir diye sorsalar direk onu söylerim.

Ano Hana güzel ve dramatik bir seriydi. Chuunibyou benim de izlemeyi düşündüğüm serilerden biri ama hemen öne almayı düşünmüyorum. Bana hangisi diye sorsan Ano Hana derdim :)
One piece bir ara ben de kaldığım yerden izleyeyim diyorum ama şu an için zor. Öncelikle Hunter X Hunter'da güncele gelmeyi düşünüyorum.
gundamaster Mar 3, 2013 12:38 PM
Ne özürü ya estafurullah :)

Bu uzun shounenlerde mangaya yetişme durumları yzünden çok filler bölüm yapılıyor ve ana konudan çok uzaklaşılıyor dolayısıyla çokta ağır işliyor dediğin gibi. Fakat manganın durumu iyi bence. Walking Dead ikinci sezon çok yavaştı arkadaşların bir yerde haklı :)

Gundam bir ara ilk seriden başla ben de yılalrdır tamamlayamadım gitti. Bir serim kaldı gerçi izlenecek. Şu an After War Gundam x izliyorum. Hani sadece emcha izlemediğim için bir türlü bitmedi. Fakat her Gundam, Gundam 00 değil. Onu da önceden bilmekte yarar var. Misal Turn A Gundam ve geçenlerde izlediğim Victory Gundam en kötü örnekler.
5 sene epey geçmiş düşünyorumda benim de var böyle öneri yapılıpta yıllardır izlemediğim tonla seri.

Peki hangisine karar verdin? Son günlerde sadece plan to watchlarını görüyorum istende :)
Asuka-Eva-02 Feb 27, 2013 10:58 AM
aslında daha cok sey tavsiye edebilrdim ama şimdi cok yogunum ilk aklıma gelenleri soyledim sadece :)
gundamaster Feb 25, 2013 1:05 PM
Sorma onu öğrendiğimde ben de epey şaşırmıştım. Shost in the Shell'i merak etmeme en büyük sebeptir Matrix. Ghost in the Shell ilk moviesini izleyince benzerlikleri görmemek mümkün değil zaten. Matirx'i de çok severim bu arada :)

Başkasının önerdiği seriyi izleyip beğenmeyip, ona sövmekte ayrı bir eğlence :P Şaka yapıyorum tabii de. Herkesle aynı olmuyor bazen durumlar.
Bak şimdi çok zor bir seçime zorladın beni :) Sıcağı sıcağına mecha bitirmişken yeni bir mecha izlemek yerine farklı türde cyberpunk, sci-fi bir seri izlemek bence yapılacak en uygun hareket olur. He benim NGE'den beyin hücrelerim yandı dersen, izlerken çok dikkatli izlenmesi gereken GITS'i de sonraya bırakabilrisin. Full Metal Panic izlemesi daha kolay bir seri GITS'e göre. Pek yardımcı olamadım galiba :) İkisi de sevdiğim seri çok zorlandım.
Asuka-Eva-02 Feb 25, 2013 12:57 PM
iyiyim teşekkürler :)

Hachimitsu to Clover, Paradise Kiss, ARIA, Letter Bee, Planetes tavsiye edebilirim ama tanımadığım birine biraz zor bir şey tavsiye etmek :)
gundamaster Feb 25, 2013 10:24 AM
Bir kere izlemeyle kalmayacak bir seri zaten NGE. Her izlendiğinde yeni bir şey keşfetmek mümkün. Yeni çevirim filmlerini Japon filmleri festivalinde arkadşalarla beraber izlemiştim ben de. Sonrasında oturup üzerine konuştuk. Farklı kişilerin fikirlerini de almak epey yararlı oluyor NGE konusunda.

Ben de animeye ilk başladığımda aniem buluşmalarında hep belli başlı animeler konuşuluyordu ve sonuç olarak ben de senin gibi onları izlemeliyim diye düşünmüştüm. Öyle de yaptım bir süre. Sonra baktım ki bunun sonu yok. Artık kendi isteklerime zevkime göre animeler izlemeliyim dedim ve uzun süredir de öyle yapıyorum. Uzun zamandır anime izlememe rağmen hala ağır top sayılacak çoğu animeyi izlemedim. bunlardan biri de Ghost in the Shell Stand Alone Complex serilerdir ki daha geçen hafta ilk sezonunu izledim. Çok beğendiğim bir yapım oldu. Benim de svediğim türde bir seriydi çünkü.
Şimdi NGE'yi izleyip seni düşüncelere salan animeleri sevdiğin için bu seriyi de ağır topların arasına almanı öneriyorum.