BurakDragneel's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 77.6
Mean Score: 6.33
  • Total Entries502
  • Rewatched0
  • Episodes4,677
Anime History Last Anime Updates
Persona 5 the Animation
Persona 5 the Animation
Aug 5, 8:41 AM
Plan to Watch · Scored -
Boruto: Naruto Next Generations
Boruto: Naruto Next Generations
Jul 27, 10:06 AM
Watching 16/? · Scored 5
Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Isekai wa Smartphone to Tomo ni.
Jul 26, 8:42 AM
Watching 2/? · Scored 6
Manga Stats
Days: 18.7
Mean Score: 7.00
  • Total Entries28
  • Reread0
  • Chapters3,370
  • Volumes185
Manga History Last Manga Updates
One Piece
One Piece
Jun 29, 6:40 AM
Reading 870/? · Scored 9
Fairy Tail
Fairy Tail
Jun 17, 2:13 PM
Reading 540/549 · Scored 1
Ansatsu Kyoushitsu
Ansatsu Kyoushitsu
May 5, 11:41 PM
Reading 61/187 · Scored 8

Favorites

All Comments (248) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
Winteriscoming11 Aug 11, 1:35 PM
Burak ? Noldu hacı ?
Winteriscoming11 Jul 21, 3:42 AM
Sevdiğim Türk filmi yok :D her ne kadar çok fazla izlemiş olsam da yok yani.

En sevmediğim Türk FİLİMİ Kötü Çocuk. Senin ne? :D

Star Wars evrenini çok severim.
Prologue üçlemeyi izlerken nerdeyse ağlıyacaktım. Ne kötü filmlerdi ya. Orjinal üçleme beni çocukluğuma götürmüş hibi hissettirdi. (Çocuk olsamda.) Özellikle Empire Strikes Back. Ne filmi be. Klişe filmlerden ama güzel filmlerdi. Darth Vader Karakteri çok iyiydi. Force Awakens çok eğlenceliydi benim için. Karakterler iyiydi, Savaş sahneleri rezaletti, görsellik muazzamdı, Senaryo 4.filmin Remake'i gibiydi. Falan, filan. Tabiki para için yapılıyordu tamamen. Rouge One'ı beğenmedim. Karakterler çok kötüydü. Odun başladı, odun bitti. O kadar sıkılmıştım ki bıraktım. Sonra kaldığım yerden devam ettim. son yarım saati hoş, gerisi boş.

En sevdiğin Film karakterleri ve Dizi karakterleri ne?

E3 2017'yi izledin mi? Favorilerin ne oldu?

Seni çocukluğuna götüren filmler ve diziler var mı?

Neler oynuyorsun son zamanlar?

Death Note'da Ryuk ağızını oynatıyormuş :D https://youtu.be/sFzvJMmH9x0

Bu sene en çok beklediğin film?
Winteriscoming11 Jul 19, 1:46 AM
The Shawshank Redempion harikadır. The Godfather'ın yeride ayrı. The Hateful Eight'e bayılırım. Utanarak söylesem de Harry Potter izlemedim. Çok ilgimi çekiyor.

Film tarzı olarak Star Wars, Harry Potter, Death Note gibi filmler çoğalma lı bence. Yani bu tarz filmleri ve The Godfather, The Hateful Eight gibi filmler severim.

MCU'den nefret ediyorum. Filmleri bağlamak için rezalet Villain'lar yapıyor. Ultron gibi potansiyeli olan bir Villain'ı harcamışlar, sonra Age of Ultron diye yutturuyorlar.

Marvel ve DC'den başka evrenleri takip etmiyorum.
Sen takip ediyor musun? Hangisi?

Star Wars hakkında ne düşünüyorsun?

Senin için filmler tam istediğin şeyi verebiliyor mu?

Animeler ve Emineler kanalını biliyor musun? Yeni açıldı. Yine Filmler ve Filmler tabi.

En sevdiğin film sözü nedir?
Winteriscoming11 Jul 14, 4:36 AM
Wonder Woman rezaletti ya. Villain'la ilgili konuşmak bile zaman kaybı. Karakterler, hikaye, Aksiyon sahneleri bu kadar mı kötü olur ya? Slow Motion'dan nefret ediyorum. Amazon'u gezdiren bir belgesel yapsalar zevkle izlerim :D

Senin Wonder Woman ile ilgi düşüncelerin neler?

Hiç bir filmini sevmiyorum DCCU'ün. Tüm film Green Screen'de çekiliyor. En kötüden en iyiye sıralamak gerekirse: Wonder Woman - The Man of Steel - Suicide Squad - Batman V Superman

senin DCCU filmleri hakkında düşüncelerin neler? Ve en sevdiğin film hangisi?

Nolan'ın üçlemesi harikadır. Bende unutmuşum Logan derken :D insanın Dc diyince direk DCCU filmleri geliyor.

IT fragman(lar)ını izledin mi?

Bu arada en sevdiğin filmler neler? (Film bulamıyorum)
Winteriscoming11 Jul 14, 1:46 AM
Benimde beklentim o alıyor aslında. Wonder Woman ve Guardians of the Galaxy'den kötü filmler bekliyordum, öylede oldu açıkcası :D Winter Solider'ı sevmiyorum ben. Şuana kadar sevdiğim süper-kahraman filmlerine baktığımda, Nolan üçlemesi ve Logan.

En sevdiğim Villain: Joker (klasik)
En sevmediğim Villain: Marvel'da ki tüm Villain'lar (Lucky ve Ultron hariç)
Senin ne?
Winteriscoming11 Jul 12, 11:40 AM
En sevdiğim süper-kahraman filmi Logan oldu. Laura ve Logan'ın ilişkisini rezalet bir şekilde işlediklerini düşünüyorum. Müziği hoşuma gitti. Aksiyon sahneleri harikaydı, favorim Laura'nın kiler. Oyunculuklar harika.
Hugh Jackman ve Patrick Stewart döktürmüş. Dafne Keen'de baya iyi oynamış. 6/10

Süper-Kahraman filmlerinden genelde beklentim, Villain karakterlerin iyi olması. Süper-Kahraman'ı zorlamalı. Marvel filmlerini bu yüzden sevmiyorum. Villain'lar çok kötü, karakterleri zorlamıyor. Buda sıkılarak izlememe sebep oluyor. Mesela Game of Thrones. Her savaşta bizim karakterler kaybetti. Season 6 Episode 9'u izlerken nefes nefese kalmıştım :D En sevdiğin Süper-Kahraman filmi ne peki?
Winteriscoming11 Jul 12, 7:53 AM
Enis Kirazoğlu başlarda çok severdim. Son zamanlar kendini fazla tekrar ettiğini düşünüyorum. Eleştirel Hönkürme'ye ben yorum yapmıştım. 200 kişide beğenmişti. Tam tekrar izliycem, baktım Yok. Death Note eleştrisi bence en iyisiydi. Bu arada 3 Death Note Live Action filminide izledim. Ne kötü filmlerdi .__. Logan'ı izledin mi?
Winteriscoming11 Jul 12, 1:16 AM
Game of Thrones favorim. Rick and Morty, Sherlock gibi harika eserlerde var. Ama izliyecek pek bir şey bulamıyorum doğrusu. Filmler ve Filimler izliyor musun? Avrupa'da Marvel Animeleri yapılması hakkında ne düşunüyorsun? KonsolOyunLive yayınlarını izliyor musun?
Winteriscoming11 Jul 11, 4:20 AM
Death Note'da Ryuk kötü olmamış mı? Ağızını kıpırdatmayan Ryuk Hmm... SGI olmasını tercih ederdim doğrusu. Game of Thrones izliyor musun?
Winteriscoming11 Jul 4, 3:40 PM
Ano Hana'nın son bölümünü tekrar izledim, ve bu sefer ağladım. Daha önce niye ağlamadığımı bilmiyorum. Star Wars'un ilk 2 film hariç tüm filmlerinde ağlamıştım. Ama hani salya sümük. Onun dışında hayatımda en çok ağladığım materyel The Last of Us'dı. Uncharted 4'ün sonunda bile ağladım. Game of Thrones'da bol ağlarım. The Dark Knight Rises'da bile ağladım. Ano Hana'da niye ağlamadım ilk başta onu sorguluyorum, şuan.
Winteriscoming11 Jul 3, 11:56 AM
Bu arada Bakugan New Vestroia'ya niye diyerlerinden daha çok puan versin? Hepsi birbirinden kötüde bence. :D 6 yaşından itibaren Cartoon Network'de yayınlanıyordu. benim izlediğim çizgifilm'lerdendi. Seri hakkında genel bir düşüncede alıyım, senden.
Winteriscoming11 Jul 3, 11:45 AM
Ne etkiler mesela? :D
Winteriscoming11 Jul 3, 9:26 AM
Ano Hana'nın etkisinden hala çıkamıyorum. Son bölümü 8.kez izledim, her defasında ağlamak istiyorum ama ağlayamıyorum. Ne oluyor bana :D
Winteriscoming11 Jul 2, 9:20 AM
Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu'ya başlıycam, sanırım. Burada sadece kavramlar ve onu kapsayan bir dil var. Bizim dilimizde bu tarz eserleri adlandırmak için 2 kelime var. Animasyon ve Çizgifilm. İkisinin de anlamı aynı. Anime kelimesi Japonca bir kelime değil. Katakana alfabesi ile yazılması bunun en büyük kanıtı (アニメ). Kelimenin kökeni ingilizce bir kelime olan Animation'dan geliyor ki katakana'da yazılma biçimi şöyledir. アニメーション .
Japonlar bunu "Animeeshon" diye telafuz ederler. Pek çok uzun kelimede yaptıkları gibi de tamamını söylemek yerine kısa halini tercih ederler. Yani "Anime". Yani "Anime" kelimesinin kökeni ingilizce olduğu gibi tam hali de Animation'dır. Animation'ın Türkçesi nedir? Türkçe'ye yabancı dilden girmiş bir kelime olan "Animasyon" veya direkt Türkçe haliyle "Çizgi Film". Yani sadece Pokemon değil tüm animeler çizgifilmdir aslında. Sadece zaman içerisinde "Anime" kavramı Japon Animasyonunu belirtir bir hale gelmiştir hepsi o.
O yüzden Anime = Japon Çizgi Filmidir. Ve sonuç olarak evet anime çizgifilmdir. Burada animeyi aşağılayan herhangi bir düşünce yoktur. Dediğim gibi sadece bir dil ve onun kuralları vardır.
Winteriscoming11 Jul 2, 6:05 AM
Yarım sattir araştırıyorum ama izleyecek Anime bulamıyorum. Önerir misin? "Anime, çizgi-film değildir!" Diye ağlayanlar hakkında ne düşünüyorsun?