Report Bi's Profile

Statistics

Anime Stats
Days: 27.1
Mean Score: 8.04
  • Total Entries269
  • Rewatched33
  • Episodes1,498
Anime History Last Anime Updates
Koe no Katachi
Koe no Katachi
Dec 13, 2017 3:01 AM
Watching -/1 · Scored -
Kimi no Na wa.
Kimi no Na wa.
Jul 28, 2017 1:44 PM
Completed 1/1 · Scored 10
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
Apr 5, 2017 1:45 AM
Watching -/13 · Scored -
Manga Stats
Days: 17.1
Mean Score: 7.78
  • Total Entries105
  • Reread1
  • Chapters2,997
  • Volumes309
Manga History Last Manga Updates
Endou Hiroki Tanpenshuu
Endou Hiroki Tanpenshuu
Oct 27, 2015 3:27 AM
Reading -/8 · Scored -
Skip Beat!
Skip Beat!
Aug 26, 2015 7:12 AM
Reading 220/? · Scored 10
Moteki
Moteki
Oct 30, 2014 10:49 AM
Reading 15/35 · Scored 9

Favorites

All Comments (64) Comments

Would you like to post a comment? Please login or sign up first!
AprilZ Jun 30, 2011 3:23 PM
nema za sho da se izvinuvash, bitno super mi e :)))))
eve sega si zagledav novo anime, taman pred ispitot. mozzda taka srekja kje mi e da polozzam :)
AprilZ Jun 29, 2011 7:46 PM
i kako i shto mislev, okapav na stranava bash koga nemam vreme... :)
AprilZ Jun 29, 2011 1:53 PM
ThanX :)
pukanka Apr 27, 2010 5:55 AM
Греота...
ficdogg Mar 20, 2010 7:16 AM
syndel Mar 4, 2010 7:20 AM
Aha, prv pat go gledam.
Mi go preporacaa zoshto mnogu go sakam Death Note. I super e, stvarno!
ficdogg Feb 28, 2010 4:20 PM
За тоа што ги напарвија различно сите епизоди беше таман, највеќе ми се свигаа различните реакции на Кјон кога го будеа, кога кажа овој број е привремено недостапен, се згазив од смеа. Инаку не беа досадни, освен делот кога Коузуми објаснуваше, незнам дали беше до типот што збореше или до дијалогот, ама секојпат кога Коузуми објаснува нешто мене ми здосадува.

А за конзумерски и комерцијално гледано, толкава уметничка слобода ни би требало да има во нешто што до некој степен треба да те забавува, малку почит и кон тие што го гледаат. Затоа што зависат голем степен од масите, а голем дел од народот многу брзо се здосадува, и сака се да биде сервирано и сето тоа е покрај фактот што добар дел се "деца", затоа што има рејтинг PG-13. Ја се чудев што е финтата со толку низок скор во споредба со првата сезона.
ficdogg Feb 28, 2010 3:58 PM
Само што ја догледав Харухи втора сезона ^ ^.
За подобра неможам да кажам, the endless eight беше overkill, можеа истата поента да ја пренесат и со 3 епизоди. Неможам да зaмислам како било 8 недели поред (скоро)истата епизода да ја гледаат.
Инаку баш сакав да го гледам снимањето на филмот, се надевав дека ке го дадат во втората сезона и voila ^ ^.

ПС
Kyon-kun ми беше најомилен од сите ликови.
decho Feb 25, 2010 7:49 AM
Нямам предвид, че лъжеш =Р
Просто е странно, имайки предвид, че всички тук са от 1990 нагоре. Радвам се да видя, че има и по-големи 'фенове' =)))
decho Feb 24, 2010 2:31 PM
Уау, 1978 година О_о ... наистина ли?
ficdogg Feb 24, 2010 6:05 AM
хехе, јака серија е, вчера изгледав само 2 епизоди и тоа "филмот" со mi mi miukru beam ^ ^. За сега е откачено смешна, а како тргнав најверојатно 1 сезона ке ја поминам денеска.
monsteer Feb 3, 2010 1:31 AM
Добар е, да. Последната приказна особено.
monsteer Feb 2, 2010 12:38 PM
Леееј... како порачана ми дојде со коментаров. Не знаеш колку долго го барам имево на филмов. Го изгледав, го бендисав и го заборавив. Ни твитот на темава, не можев да си го најдам. Фала!
dbxdragan Oct 19, 2009 6:09 PM
a mojot od oktomvri :D
dbxdragan Oct 13, 2009 12:52 PM
DBZ TILL DEATH!