Forum Settings
Forums
New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (7) « First ... « 5 6 [7]
Jan 3, 2017 2:43 AM

Offline
Jun 2015
19
Nie licząc tego co oglądałem w dzieciństwie na rtl i poloni (nawet nie wiedziałem że to anime bo miało francuski dubbing), parę lat temu szukałem jakiegoś fajnego serialu na filmwebie do obejrzenia, zobaczyłem że jakieś tam anime death note, o którym coś tam słyszałem jest dość wysoko, więc zaryzykowałem obejrzenie chińskiej bajki, spodobało mi się, potem poszukałem coś podobnego i trafiłem na Code Geass i tak się wciągnąłem w oglądanie anime :)
Jan 8, 2017 7:35 AM

Offline
Feb 2016
4
Błądziłam z nudów gdzieś po internecie i znalazłam opowiadanie o "Usuim i Misaki" przeczytałam je (bardzo mnie wciągnęło) kilka dni później zaczęłam szukać po sieci tej parki po czym znalazłam anime Kaichou wa maid sama! ♥ niestety w angielskich-hiszpańskich wersjach, ale oglądałam. Po jakimś czasie dopiero trafiłam na polska wersje, pozniej bff poleciła mi SAO, Zero no Tsukaima, Fairy Tail i tak się już wciągnęłam na wieczność :D ♥
Apr 2, 2017 11:58 PM
Offline
Mar 2017
4
Ciorałem w Lola gdzie poznałem Rashiego - chwała mu że tam był.

On mi podesłał jeden link - do pierwszej części SAO.

I to wystarczyło - później poszło z górki, seria za serią - do dzisiaj jestem zaczarowany, albo wręcz zaklęty w bance która nie pozwala się wydostać z świata zwanego anime :).

Ostatnio również mangi zacząłem czytac, ponieważ jak wiadomo, czasami w anime nie zobaczymy wszystkiego z całej histori :)
Apr 7, 2017 2:16 PM

Offline
Jan 2014
2
W moim przypadku wszystko zaczęło się już w przedszkolu między innymi od Polonii 1: Księga dżungli, Kapitan Tsubasa, Generał Daimos, Tajemnicze Złote Miasta z niezapomnianą czołówką, popularny wtedy Yattaman (zresztą z zaskakująco dojrzałym sequelem w 2015 - Yoru no Yatterman) i wiele innych. Wtedy nie kojarzyłem tego z japońską animacją, a terminu anime nikt w tamtych czasach jeszcze nie używał :).

Potem przyszły czasy klasyków, które wyodrębniły japońskie produkcje spośród innych animacji w świadomości ludzi w Polsce: Sailor Moon na Polsacie, Dragon Ball i Slayers w RTL7. To jest właściwy moment, który uznaje za swój początek przygody z anime, przygody, która trwa do dziś :).

Właściwie powinienem wyróżnić jeszcze jeden, trzeci początek, bez którego ta przygoda byłaby dziś już tylko wspomnieniem, czyli rewolucję internetową i MoonLight - moją stronę www poświęconą Sailor Moon, gdzie poznałem wielu wspaniałych ludzi. Tak wyglądały u mnie początki.

Od tego czasu wiele się zmieniło, obejrzałem setki pozycji - od wielu lat jestem na bieżąco z tym, co produkuje kraj kwitnącej wiśni i nieźle wkręciłem się w świat m&a. Nie zmieniło się tylko jedno - poczucie szczęścia, gdy trafiam na wartościowy tytuł - nadal jest tak jak za dzieciaka :).
May 6, 2017 1:42 PM

Offline
Apr 2015
17
No więc tak...
pewien dzień w 2012 roku. Podstawówka. Siedzę, oglądam Carton Network, widzę reklamę czegoś co wygląda na ciekawą "bajkę". Oglądałem z zapartym tchem i z niecierpliwością czekałem na nowe odcinki. A gdy się skończyło... powiedziałem sobie "Nie no, to było genialne!" A rok temu obejrzałem - już wiedząc, że to anime - ponownie, wszystkie odcinki (poprzednio ominąłem bardzo wiele, ale oglądałem tak, że wiedziałem co i jak). No i twierdzę to co w 2012 - postacie jakie tam były zasługiwały na znacznie więcej. Miały - i mają do dziś! - ogromny potencjał i fajny charakter. Od 2012 do dziś w mojej głownie wymyśliłem z nimi wiele cudownych scenariuszy i pomysłów na nowe anime...
Okej, stop, bo zaśniecie. Mówię oczywiście o...
BeyBlade Metal Masters!
Wiecznie żywe i od tamtego momentu ulubione anime. Nawet takie perełki jak Code Geass czy Angel Beats! go nie przebiły. A postacie o których wspominałem to Tsubasa Otori, Kyoya Tategami i Nile .
Z tamtego okresu mogę też wymienić: Inazuma Eleven, Bakugan (prawie wszystkie części) oraz Pokemony. Ale to zmagania drużyny GanGan Galaxy zapamiętałem najlepiej i uważam, że znacząco wpłynęły one na moje życie.
Ah Tsubasa, gdyby polscy politycy byli tacy jak ty... .
May 7, 2017 12:19 PM

Offline
Dec 2016
6
Moja przygoda zaczęła się od Pokemonów oraz Naruto strasznie spodobały mi się wszystkie aspekty walk fabuły, która była zaskakująco łatwa do zrozumienia jak dla młodego człowieka, oglądajac naruto i wiele innyc ciągle nachodziła mnie coraz to większa ochota na różnego rodzaju anime :)
May 11, 2017 10:28 AM
Offline
Jul 2016
6
spam od tetsunoko typu 'yattodettaman' "królestwo kalendarzowe?", potem tasiemce popkultury, miyazaki wraz ze studiem ghibli i znów tasiemce. obecnie niewiele tego zostało. wolę czytać, niż oglądać efekty specjalne wygenerowane przez komputer.
Jan 1, 2018 3:46 AM
Offline
Apr 2016
1
Moja przygoda z anime rozpoczęła dość standardowo początek 2000 od pokemonów,czarodziejek z księżyca czy kapitana tsubasy (oczywiście nie wiedząc że to jest anime). Później takie serie jak teknoman, yu gi oh czy bayblade. Po jakimś czasie dowiedziałem sie że te "bajki" to było anime, ale wtedy anime kojarzyło mi się wyłącznie z bajkami dla dzieci lub "zboczonymi" bajkami przez to nie miałem ochoty oglądać i tak trwało prawie 10 lat. Do momentu kiedy to na początku 2016 roku nie mając nic do oglądania posłuchałem kolegi, który przez ostatnie lata co trochę mi coś polecał i obejrzałem one punch man, spodobało mi się, później od razu takie serie jak sao czy log horizon no i tak zostało do dzisiaj :)
Jan 20, 2018 3:11 PM

Offline
Dec 2015
7539
Hmmmmm , tak koło 2005 może ? Na jetixie się oglądało Króla szamanów i naruto oczywiście , dopiero w bodajże 2 klasie podst. czyli gdzieś tak w 2008 dowiedziałem się od przyjaciela z ówczesnej klasy , że można oglądać anime na internecie oraz , że ma dla mnie jedno do polecenia ( Bleach ) i właśnie wtedy zacząłem od bleacha , później naruto i tak re-watchowałem te 2 tytuły do momentu aż poznałem Sword art Online i wtedy już się zaczęło nerdzenie aż do teraz :)
Jan 26, 2018 3:34 PM
Offline
Nov 2017
15
Ja zacząłem swoją przygodę z anime, gdy wszędzie było głośno o Re:Zero (Głównie u NightBlue3), więc pomyślałem, że jeśli ta bajeczka jest tak wychwalana to ją obejrzę i zobaczę o co "kaman". Obejrzałem pierwszy odcinek, obejrzałem drugi i tak jakoś wyszło, że obejrzałem wszystko w jeden dzień. Potem oglądałem dużo fantasy, ecchi którym cały czas wystawiałem 9, 10 (Oczywiście teraz już nie mają takich ocen. Przynajmniej w większości :) ). I tak jakoś wyszło, że dziś jest tak jak jest.
May 23, 2019 11:39 AM
Offline
Feb 2012
2
Za przedszkolaka w telewizji oglądało się co tam leciało (pokemony i to z kartami, co mieli takie duże, spiczaste włosy :D; kilka odcinków na rtl (niemieckim chyba) dragon ball'a) lecz jak to za młodu, zero świadomości co to było; ważne, że nie "Klan". Do momentu, kiedy to pierwszy raz (świadomie) oglądnąłem swoje pierwsze anime (Naruto) nie wiedziałem w ogóle o istnieniu anime ani co to znaczy, serio :D

Byłem wtedy w pierwszej klasie liceum (w sumie końcówka, przełom kwietnia/maja 2011r.); gadka szmatka, ktoś wszedł wtedy na temat anime a ja wyjechałem z tekstem "co to jest?"; śmiechu tyle było co niemiara :P Wtedy ktoś z nich powiedział mi (w sumie to nawet dał mi linka, bodajże na wbijam,pl), żebym sobie oglądnął Naruto. Dobra, spoko.

Powrót do domu, teczka w kąt, obiad zjedzony, komp włączony, chrome odpalony, jestem gotowy :D

Oglądnąłem pierwszy odcinek, potem drugi, kolejny i kolejny. W brzuchu zaczęło jeździć; patrzę na zegarek, jest po 22. WTF? Normalnie o tej porze to już chodziłem spać. No ale był jakiś cliffhanger, więc poszedłem na szybkości zrobić sobie kolację i powrót do oglądania. Skończyłem coś koło 1 w nocy a tu o 6 trzeba wstać żeby być w szkole na 7.30. I tak oto wyglądały moje kolejne dni/tygodnie (w między czasie robiło się jakieś zadania domowe i coś tam się uczyło na sprawdziany :P). Tak się wciągnąłem, że potem już poleciał Shippuuden, Death Note, Code Geass, NANA, Toradora, FMA:B., Clannad, Higurashi, Angel Beats, Fate/Zero, Bakemonogatari itp.

Jest już 8 lat, odkąd zacząłem oglądać anime i o dziwo, dalej oglądam :P; człowiek dojrzał, gusta się zmieniły; serie, które dawniej oglądnąłem, w chwili obecnej co niektórych bym nie tknął. Kilka nawet zmieniło mnie jako osobę i patrzenie na niektóre rzeczy w życiu inaczej.

Cieszę się że "spotkałem" anime w swoim życiu (:
Jun 30, 2019 1:02 PM
Offline
Jul 2017
1
pierwszym anime, które oglądałem (i do tej pory nie skończyłem) bylo Kuroko's Basketball. w sumie historia bardzo nudna, po prostu nudziłem się i chciałem znaleźć jakieś głupie opowiadanie na wattpadzie i w jakimś z nich podczas śmiania trafiłem na ten tytuł lol
Aug 4, 2019 12:36 PM
Offline
Jan 2018
1
Mnie w sumie wciągneło Neon Genesis Evangelion tak naprawdę chociaż jeśli chodzi o samo zaciekawienie Anime to już możną by powiedzieć że Tekkaman Blade
Sep 23, 2019 3:28 AM
Offline
Sep 2015
31
Jako mała dziewczynka uwielbiałam oglądać bajki na Jetixie, który obecnie już chyba nie istnieje, a leciała tam historia młodego ninja w pomarańczowym dresie. Wciągnęłam się w to, ale później przestałam oglądać, nie pamiętam czemu. Kilka długich lat później poszłam do koleżanki, która była już głęboko w anime i miałyśmy obejrzeć jakiś normalny film, ale ona uparła się na film animowany. Przypomniałam sobie wtedy, że widziałam już coś w tym stylu i powiedziałam jej słowa klucze: ninja, różowowłosa laska, do tego blondyn i ciemnowłosy. Od razu powiedziała, że to "Naruto" i tym sposobem wróciłam i oglądam anime już od długich... 6 lat? Tak mi się wydaje ^^
A wcale nie tak dawno dowiedziałam się, że Pszczółka Maja i Muminki to anime, więc okazuje się, że zaczęłam jeszcze przed obejrzeniem pierwszego odcinka "Naruto"... To był prawdziwy szok, bo uważałam to (i nadal uważam) po prostu za bajeczki, nie anime, xDDD
(A co do samego "Naruto" - mój pierwszy odcinek to ten, w którym Orochimaru ugryzł Sasuke, który chwilę później wpadł w ramiona Sakury. Mój pierwszy ship do teraz moim ulubionym!)
Oct 13, 2019 11:54 AM
Offline
Apr 2015
318
Pierwsze to prawdopodobnie muminki, ale ja jestem z pokolenia opustoszałych podwórek w godzinach emisji Dragon Balla ;) Ten Dragon Ball już mi pozostał do dzisiaj (chociaż nie Super) i od czasu do czasu uzupełniam kolekcję mang oraz figurek (Vegeta SSJ4 i Broly stoją na półeczce!), a w międzyczasie zaliczało się po kolei anime emitowane na Polsacie i Hyperze, póki nie nadszedł internet i można oglądać wszystko. Yu-Gi-Oh! też mi pozostało i wciąż kolekcjonuję karty oraz oglądam nowe serie.
May 7, 2020 2:32 AM
Offline
Jul 2018
564612
U mnie pierwszym anime były Tajemnicze Złote Miasta oglądane wcześnie rano przed śniadaniem na wakacjach na Polonii. To były piękne czasy. Miałem wtedy naście lat. Ten opening i w ogóle cała historia..ehh <3. Potem długo długo nic. I kilka lat temu trafiłem na Fullmetal Alchemist i również się zakochałem. Teraz staram się nadrabiać jak tylko mogę to co straciłem z poprzednich lat. Ale i też sprawdzać co przynosi nowy dzień. Jestem na początku drogi, ale już wiem że będzie to wspaniała przygoda na długie lata. Pozdrawiam!
May 7, 2020 6:10 AM
Offline
Jan 2018
55
U mnie zaczęło się od mangi. Najpierw w 2001 kuzyn zaczął prenumerować Dragon Ball od JPF i po przeczytaniu mi dostarczał. Wcześniej nie miałem styczności z DB u mnie nie było RTL7. W tym samym roku były szwagier dostarczył mi kilka tomów Neon Genesis Evangelion i przeczytałem tego samego dnia. Jesienią 2001 zyskałem dostęp do internetu i przypadkiem natrafiłem tam na anime NGE - musiałem obejrzeć. W 2002 kuzyn przestał prenumerować DB tuż przed walką z Freezerem, myślałem że zagryzę kuzyna. Do tej pory mam traumę :P Tak więc znalazłem w necie anime i oglądałem po 10h dziennie. Wiadomo wcześniej oglądałem Maje i Muminki ale nie byłem świadomy że to też jest z Japonii. Tak więc moja świadoma przygoda z anime zaczęła się niemal 19 lat temu i nadal trwa. Poniżej lista moich 10 pierwszych anime.

1 Neon Genesis Evangelion
2 Db i Db Z
3 Akira
4 Cowboy Bebop
5 Kenpuu Denki Berserk
6 Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan
7 Grobowiec świetlików
8 Trigun
9 One Piece
10 Fullmetal Alchemist - te z 2003
May 9, 2020 2:38 PM

Offline
Dec 2017
7
To były czasy podstawówki, klasy 4-6. Oczywiście parę odc naruto i pokemonów obejrzełam, ale to nie to sprawiło że pokochałam anime. Na hyperze leciało GTO, i co wieczór musiałam oglądać. Potem koleżanka wysłała mi perfect girl evolution, potem death note. Co ciekawe zaczęłam od Japońskiego live action, a nie od anime. Mógł to być rok idk 2008 około.
Jun 15, 2020 2:07 AM
Offline
Jan 2020
5
Moja dawna przyjaciółka pokazała mi kiedyś Seven deadly sins, ale stwierdziłam że to strasznie durne. Każdy z mojej klasy prawie oglądał anime, więc postanowiłam obejrzeć Noragami. Było to coś cudownego jak na 1rsze anime i się zakochałam. Po noragami obejrzałam Kotoura-san, a potem jakoś z rok nie oglądałam anime wgl, nwm czemu xD. Powróciłam z given, kuroshitsuji ttp.. aż do teraz, nie wyobrażam sb życia bez anime.
Jun 24, 2020 2:43 PM
Offline
May 2020
3
Oglądałem Naruto na jetixie, ale nie udało mi się go tam dokończyć, więc zacząłem szukać. Tak trafiałem na kolejne strony z anime, aż okazało się, że na studiach mam sporo znajomych, którzy widzieli więcej anime, niż ja.
Nie chcąc być gorszym zacząłem oglądać coraz więcej i więcej.
Aż w końcu trafiłem tutaj, gdzie mogę notować co już widziałem.
Jul 30, 2020 11:16 AM
Offline
Jul 2020
2
Ja przeżyłem swoisty szok. Na Hyperze na trafiłem na Gunslinger Girl.
Nieźle mnie to wtedy zbulwersowało. Zacząłem szukać informacji by dowiedzieć się o co z tym wszystkim chodzi. Tak też odkryłem świat anime i mangi.
Sep 2, 2020 12:42 AM
Offline
Mar 2019
7
U mnie zaczęło się od DragonBalla w RTL7. Z racji, iż TV był jedynym źródłem bajek w dzieciństwie, to i się oglądało jakieś Yugioh i tym podobne.
Na studiach, w momencie premiery DragonBall Super na nowo zacząłem interesować się anime, potem padło na Naruto i Death Note i od tamtego momentu regularnie sięgam po filmy jak i seriale.
Wizyta (pierwsza, ale i napewno nie ostatnia) na Pyrkonie rok temu, uświadomiła mi, że faktycznie jestem weebem i nie muszę się z tym kryć :)
DobryDemonSep 2, 2020 2:40 AM
Sep 2, 2020 7:25 AM
Offline
May 2017
2
Pomijając epizod z Dragon Ball i Pokemon z czasów wczesnego dzieciństwa, moja właściwa historia z anime zaczęła się od Death Note. Bo dużo się o tym mówiło, bo motyw przewodni wydawał się interesujący; powiedziałabym zatem, że wygrała ciekawość. Nie bawiłam się dobrze, ale postanowiłam, że dla sprawdzenia włączę coś innego. Potem chciałam sprawdzić też odrębny gatunek, następnie jeszcze inny, no i tak sobie sprawdzam od trzech lat do dnia dzisiejszego.
Sep 2, 2020 1:06 PM
Offline
Feb 2020
1
Ja swoją przygodę z animu zacząłem jakiś rok temu. Byłem po przeprowadzce na wieś, więc nie miałem zbytnio z kim gdzieś wyjść. Ostatecznie siedziałem w domu. Na głównej youtube'a zobaczyłem jakieś końcowe walki z Naruto. Stwierdziłem, że w sumie całkiem fajnie to wygląda i odpaliłem pierwszy odcinek. Dwa miesiące później skończyłem Shippuudena i wziąłem się za następne serie. Ostatecznie nic nie żałuję, bo to świetna rozrywka, a nachodzące refleksje po każdej serii są niesamowite. Najbardziej podoba mi się to, jak wiele tematów obejmuje anime. Znajdzie się seria o wszystkim. Pomaga również to, że nic nie oczekuję prawie od anime. Np. czekam niesamowicie na drugi sezon Arifurety, chociaż to baaaardzo przeciętna bajka, jeżeli nie słaba. Ale ostatecznie i tak się całkiem przyjemnie oglądało. Może to kwestia mojego nadal małego doświadczenia z anime.
RafeeeeSep 2, 2020 1:09 PM
Sep 4, 2020 2:42 PM
Offline
Jun 2015
1
Od urodzenia oglądałam animce, które rodzice mi puszczali - Pokemony, Bakugany, Ghibli, ale świadomie zaczęłam w wieku 6 lat, gdzie zaczęłam oglądać Naruto - było to w 2007 roku!
Sep 6, 2020 5:34 AM

Offline
Mar 2019
4
Świadomie to zacząłem oglądać w 2017, przed tym czasem byłem anti-anime. Technikum zmienia ludzi lol
Przyznam się, że tym co to wywołało to byli znajomi którzy mówili mi żebym zagrał w DDLC, a potem obejrzałem Girls und Panzer (wiem, piękny wybór jak na pierwszego świadomego animca)

Nieświadomie to jako dzieciak oglądałem Pokemony i Naruto, ale nie myślałem o tym jako anime tylko jako bajki
Sep 11, 2020 4:51 PM

Offline
Feb 2014
38
Mnie kiedys chlopak wciagnal w Naruto. Potem bylo Fairy Tail, Attack on Titan i tak oto wciagnelam sie. Dzis mam obejrzane juz ponad 1000 anime :)
Sep 30, 2020 1:30 PM
Offline
Sep 2020
52
Ja w dzieciństwie styczności z anime nie miałem w ogóle (nie licząc Muminków czy Pszczółki Mai), także przez to, że moi rodzice mieli o nim jak najgorszą opinię. Jako dziecko spytałem tatę, co to takiego "manga", i dowiedziałem się, że są to odrażające komiksy, od których czytania dzieci stają się chuliganami. Z kolei "anime" to wg niego były tandetne kreskówki o brzydkiej animacji. Oczywiście uwierzyłem tacie na słowo i przez kilka lat byłem święcie przekonany, że manga i anime to rozrywka dla degeneratów...
Parę lat później uzyskałem dostęp do internetu i zacząłem stykać się tam z fanami anime, którzy, jak się okazało, degeneratami nie byli. (Przynajmniej niektórzy.) Jednak anime aż tak bardzo mnie nie interesowało. Dopiero w wieku 20 lat postanowiłem sprawdzić w końcu, z czym to się je, i ściągnąłem "Cowboy Bebop". W sumie dobre, ale jakoś mnie nie zachwyciło. Dalej próbowałem obejrzeć "Triguna", ale znudził mi się po kilku odcinkach... A potem przyszła pora na "Death Note", bo zaintrygował mnie pomysł na fabułę. I to był strzał w dziesiątkę. W niecałe dwa tygodnie ukończyłem całą serię i skończyłem z przekonaniem, że lepszej rzeczy w życiu nie oglądałem. Choć parę lat jeszcze minęło, zanim zacząłem oglądać anime regularnie.
Oct 1, 2020 2:39 AM
Offline
Jan 2018
55
TaxiDriver said:
Hmm
@Qrko - któryś z wymienionych przeze mnie "filmów animowanych" nie jest anime? Podejrzewałem, że każde pochodzi z Japonii więc jednym słowem zabiłeś mi klina ;)


Zorro, Królewna Śnieżka, Księga dżungli były z USA
Oct 29, 2020 5:08 AM

Offline
Nov 2019
3497
Hmm... U mnie było kilka pierwszych podejść, na początku próbowałam min. z Vampire Knight czy Sailor Moon, wole jednak nie wspominać tych traumatycznych wspomnień. Do pewnego czasu jedynym tytułem, z którego obejrzałam więcej niż 2 odcinki było Mirai Nikki, które raczej nie przypadło mi do gustu. Pierwszymi które mi się spodobały było do dziś nie dokończone Darker Than Black oraz moje ukochane Another





ZuclynDec 17, 2020 8:58 AM
Nov 8, 2020 10:26 PM

Offline
Dec 2009
18
Pamiętam że to był jakoś 2009 rok, gimbaza, włączyłam TV i tam pacze leci coś fajnego ( wtedy nie wiedziałam ,że to FMA z 2004 roku...). Spodobało i się i wyszukałam w internetach co to jest, zaczęłam lądać dalej to w TV potem wyszły kolejne odcinki czegoś innego (np Full Metal Panic, Tsubasa Chronicle, Bleach). No i tak się zagłebiałam, zaczełam rysowac mange, szukac kolejnych serii. Potem weszłam w język trochę ( ale to bardziej się nasiliło w latach 2018-2019). Moja miłość do anime i mangi zaowocowała tym, że nawet poszłam zdać JLPT na poziomie N5 xD Skutki oglądanai anime od 11 lat ? Osłuchanie, cudowne osłuchanie z językiem, bardzo mi to pomogło w zdaniu części słuchowej egzaminu :D
No i tak sobie 11 lat oglądam anime i nie zanosi się, żebym przestała bo mój chłopak tez ogląda i tak sobie razem siedzimy i oglądamy różne serie razem :)
Nov 24, 2020 11:33 AM
Offline
May 2020
12
Sam natrafiłem, na jakiejś tam stronce z której korzystałem ktoś dał linka do swojego MALA. Moim pierwszym anime było death note
Dec 14, 2020 11:23 PM

Offline
Nov 2015
125
wziełam quiz w samequizy.pl gdy miałam 13 lat i powiedziało mi żebym oglądneła another, oglądnełam i tak się zaczeło

𝐼 𝒯𝒽𝑜𝓊𝑔𝒽𝓉, 𝑀𝒶𝓎𝒷𝑒 𝒴𝑜𝓊 𝒞𝑜𝓊𝓁𝒹 𝐿𝑜𝓋𝑒 𝑀𝑒 𝐿𝒾𝓀𝑒 𝒴𝑜𝓊 𝒰𝓈𝑒𝒹 𝒯𝑜, 𝐸𝓋𝑒𝓃 𝒯𝒽𝑜𝓊𝑔𝒽 𝐼'𝓂 𝒟𝒾𝒻𝒻𝑒𝓇𝑒𝓃𝓉. 𝐵𝓊𝓉 𝒴𝑜𝓊 𝒞𝒽𝒶𝓃𝑔𝑒𝒹 𝒯𝑜𝑜, 𝒮𝑜, 𝐻𝑒𝓇𝑒'𝓈 𝒯𝑜 𝒯𝒽𝑒 𝒩𝑒𝓌 𝒰𝓈.
Dec 16, 2020 2:36 AM

Offline
Nov 2019
3497
Dec 17, 2020 4:58 AM
Offline
Sep 2020
117
Z tego co widzę to bardzo dużo osób tutaj rozpoczęło (tak jak ja) od Another.
Od jakoś 2018 roku byłem no... "pingwiniarzem", aż do niedawna, kiedy zrozumiałem, że anime może być przyjemne.

Obejrzałem całe Another, wciągnąłem się jak nie wiem, zacząłem oglądać rom-com, dramaty, nawet jakieś shouneny. Dosłownie wszystko co polecali mi ludzie.

I tak dotarłem tutaj, mając od końca września prawie 50 ukończonych anime (w tym OVA/speciale.)

Ehh, jak ja tutaj dotarłem.
Dec 20, 2020 1:14 PM
Offline
Apr 2009
6
Zaczynałem jak większość od starych tytułów pokroju Dragon Ball, kapitan Tsubasa. A tak na porządnie to Ah! My Goddess, Chobits, Kenpuu Denki Berserk
i kilka innych tytułów.

Dużo też pomógł w rozwijaniu pasji do anime magazyn "Kawaii", a zaczynałem od pierwszego numeru.

Aaah staro się czuję jak sobie wspominam początki.
Jun 13, 2021 7:19 AM
Offline
Mar 2021
4
Dobra, dobra, powiem nie co o anime.To było kiedy byłem mały, nie pamiętam co wtedy oglądałem wdł. mego taty oglądałem Sailor Moon.Gdzieś w 2015/16/17 powstanowiłem obejrzeć Sonic X, jednak oglądałem wyłącznie dla głównej postacii.Później w grudniu 2020 mój brat pokazał Naruto jednak później powstanowiłem że obejrzeć coś innego i na takie "moje porządne" był Neon Genesis Evangelion a reszta to tak z górki.
Jul 3, 2021 4:55 AM

Offline
Apr 2010
125
U mnie były to lata 90' kiedy zaczęto emitować Sailor Moon w telewizji Polsat :)
Wtedy też zakupiłam pierwsze tomy mangi (też Sailor Moon) oraz zaczęło wychodzić czasopismo Kawaii. Dalej tradycyjnie były Pokemony.

Później w latach 2009 - 2012 oglądałam sporo anime, które były aktualnie w emisji. Poznałam Pandora Hearts, które oczarowało mnie stylem (teraz ma premierę anime na podstawie innej mangi tej samej autorki - Vanitas no carte)

Aktualnie (czerwiec 2021) wróciłam do czytania mangi - od Vanitas no carte, poprzez Atelier spiczastych kapeluszy i zawracając do klasyków Cardcaptor Sakura. Zawsze chcialam mieć te mangi w swojej kolekcji, wreszcie mogłam je kupić.

W latach 2011 - 2021 bardziej działałam w sferze recenzenckiej książek / seriali (blog / bookstagram / booktok - te sprawy)
Około roku 2016 zaczęłam oglądać dramy koreańskiej i tak wróciłam zainteresowaniami do Azji i do Japonii :)
Forever hold this heart that I will give to you
Forever I will live for you
Jul 9, 2021 11:56 AM
Offline
Apr 2020
1
Było zabawnie, bo na obozie harcerskim podłapałem od jednej dziewczyny. W sumie to sam ją o to zapytałem, bo wcześniej byłem nałogowym użytkownikiem zapytaj.onet i tam ciągle widziałem pojęcie "manga i anime". Poleciła mi to i owo, co zabawne, zacząłem od takich tytułów jak K-on i Lucky Star i serio się zastanawiam jakim cudem właśnie to mnie przekonało aby zostać na dłużej.
Jul 19, 2021 1:56 AM
Offline
Oct 2018
2
Hmmm, z jednej strony zacząłem oglądać Pokemony i Yu-Gi-Oha jak byłem w podstawówce, ale z drugiej strony nawet nie wiedziałem, że to ma określenie "anime", a raczej traktowałem to jako bajki w tv. Później miałem paroletnią przerwę, przeprowadziłem się, w gimbazie poznałem nowych ludzi i to oni we mnie zaszczepili chęć oglądania anime (tak, wtedy dowiedziałem się, że to są japońskie produkcje). Zaczęło się od tasiemców, czyli Bleach i Naruto, ale coraz bardziej zacząłem się wciągać. Coraz więcej krótszych serii, a później jeszcze doszło parę mang (chociaż tutaj aż tak mnie nie wciągnęło). I tak mija już od tego momentu jakoś ponad 10 lat, a ja w tym siedzę zanurzony po uszy i prawie nie ma dnia bym czegoś nie oglądał :)
Aug 10, 2021 12:11 AM

Offline
Dec 2009
18
U mnie zaczęło się za czasów HYPERa, gdzie po 21 leciał FMA,Bleach.
Jak w domu był już internet, to sama zaczęłam się wciągać w temat anime (był to rok 2008 lub 2009).Kolejne tasiemce dochodziły do kolekcji,a potem Death Noty i inne tego typu znane wówczas produkcje. Potem w liceum i na studiach dalej się oglądało (zwłaszcza w sesji egzaminacyjnej xD). I tak trwa to około 11 lat!
Aug 20, 2021 2:30 PM

Offline
Aug 2021
1027
eldo
jestem totalnie nowa, minus oczywiscie polsat we wczesnych latach 2000, czyli yu-gi-oh czy król szamanów na jetix (albo te spinnery z beyblade XD). ale wtedy to były dla mnie bajki jak każde inne, nie było dla mnie żadnej różnicy, domyślam się, że to standard. jakoś w liceum na yt widziałem klipy z dubu ghost stories, myślę sobie, że turbo beka, więc obejrzałam wszystko, ale nie zainteresowało mnie na tyle, żeby poszukać innych anime.
świadomie zacząłem oglądać anime dopiero od stycznia tego roku, gdy życie tak mi się potoczyło, że przeprowadziłam się z powrotem do rodziców, w małej wsi, na odludziu, gdzie nikogo nie znam... więc dużo siedzę przed kompem lol, myślę sobie why not anime i przypadkiem wpadłam na jakiś klip na yt z felixem z re:zero, myślę sb, że qt, więc od razu binge iiii no chciałem więcej, ale nie wiedziałem gdzie szukać, potem gdzieś tam wpadłam na trash taste i tam szukałam sugestii.
i turbo fakt, moim drugim albo trzecim (świadomym) anime jest domestic girlfriend, i o qva, już się totalnie wkręciłem w to xD
na samym początku oglądałam z dubem, bo co czytać mam? total disrepekt cnie, aż w końcu trafiłem na coś z czego nie było dubu jeszcze, nowy sezon higurashi chyba, i no już zostało tak, że no jednak preferuję japońskich va.
no to od stycznia tego roku, wlasnie spojrzałam na kalendarz, że to już 8 miesięcy siedzę przed kompem i oglądam XD może czas trochę coś tam ten innego porobić
ale no wydaje mi się, że to nie faza, już zostanę tu na długie lata, mam ten no, honeymoon period teraz, i się ekscytuję na cotygodnione premiery, i hihoczę przed ekranem jak dziecko, gdy czas oglądać nowy odc
i niedawno też założyłem mal, i to jest mój pierwszy post tutaj, gdziekolwiek
jeszcze nie wyrobił mi się żaden wysublimowany taste, czy coś, nie nadrobiłem wszystkich wielkich klasyków
tak turbo pozytywnie to odbieram, dużo zabawy mi to daje, naprawde, i bardzo intensywnie przeżywam anime, dużo energii i ekscytacji, śmiechu, czy płaczu. właśnie skończyłam talentless nana, przez ostatnie epizody full ryczałem, masakra, i byłam rozwalona totalnie, leżałem i gapiłem się w sufit przez pół godziny
pozdro c:

edit: btw jak ogarnę trochę kwitu to black butler to bd moja pierwsza manga
elgatosaikaAug 20, 2021 2:36 PM
Sep 16, 2021 2:06 AM
Offline
Sep 2021
3
Witam moja przygoda z Anime rozpoczęła się dosyć niewinnie od Pszczółki Mai. Potem okazyjnie były Pokemony, Digimony, Yu-Gi-Oh (DM - 6 serii),a nawet wersje kinowe np. Ghost in the shell. Ostatnio wróciłem z rezerwą do anime typu Psycho-Pass, Danganronpa i powoli oglądam te anime, które mie się spodobają. Tyle...
Oct 24, 2021 12:24 PM

Offline
Aug 2009
102
Moją przygodę z anime mogę podzielić na dwa etapy: nieświadome i świadome.
Nieświadome zaczęło się od pszczółki Mai. Potem było anime na Polonii 1, czyli Yatterman, Gigi, Generał Daimos itd. Oczywiście nie zabrakło takich tytułów jak Sailor Moon czy Super Świnka. Potem nastał czas Dragon Balla i wtedy, dzięki magazynowi Kawaii, poznałem, że to co oglądałem to nazywa się anime i tak rozpoczęła się moja świadoma przygoda z animacją japońską. Oglądało się RTL7 i po niemiecku RTL2 (mimo braku znajomości tegoż jeżyka). A potem wszedł na rynek szybki internet i tak to trwa do dzisiaj :)
Jan 9, 2023 12:11 PM

Offline
Nov 2022
104
Przepraszam, nie oglądałem anime jako dziecko, bo rodzice nie pozwalali mi oglądać, bali się, że to spowoduje epilepsję. Dlatego miałem wtedy uprzedzenia co do anime. Ale ponieważ większość moich internetowych znajomych uwielbiała anime, ja też się w to wciągnąłem. W grudniu 2017 r., będąc w depresji po tym, jak rzuciła mnie dziewczyna, ponownie obejrzałem te Pokemony. Następnie ponownie obejrzał Transformers , który był pokazywany w telewizji jako dziecko. A potem zacząłem czytać powieści wizualne, Everlasting Summer polecił mi przyjaciel.
Feb 1, 2023 1:38 PM
Offline
Apr 2022
3
U mnie to chyba zaczęło sie gdy miałem 3/4 lata wujek właczął mi Dragon balla Z na TV, spodobało mi się i pózniej jakoś poszło.
Feb 1, 2023 1:44 PM
Offline
Jun 2014
2
Nie licząc jakiś Pokemonów, Dragon Ballów, Shaman Kingów czy innych Digimonów co w tv leciały to znajomi w jakże zimowe mroźne popołudnie zaczęli temat anime i jako naczelny hejter bajek zwyzywałem ich to mi typu powiedział "Ej stary zobacz KissxSis" a ja mu na to okey więc zobaczyłem całe i jakoś w tym pozostałem. Dobra baja na początek I know  😂 😂
Feb 5, 2023 4:07 AM
Offline
Sep 2021
3
Moja przygoda z anime zaczęła się od Yu-Gi-Oh! pierwszego sezonu jak byłem mały ok. 20 lat temu. Potem długo, długo nic. W 2019 bodajże obejrzałem Anime Babylon, potem znów przerwa od Anime. Obecnie na luty 2023 trzy seriale oglądam. Naprawdę dla mnie jest mało anime wartych obejrzenia dlatego, też występują takie przerwy wielomiesięczne/wieloletnie.
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (7) « First ... « 5 6 [7]

More topics from this board

» Konwenty

Klaudyna - Apr 16

2 by EdgyEcchiSenpai »»
Apr 17, 3:04 PM

» Jakie miasto? ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Soulkai - Feb 17, 2009

1198 by Malin28 »»
Apr 2, 3:15 PM

» Generowanie postaci anime w AI

Lukass17911xd - Mar 9

1 by EdgyEcchiSenpai »»
Mar 9, 12:57 PM

» Guys check my oil painting of Kimi no Na wa, Tenki no Ko, and Suzume no Tojimari.

mufarari - Jan 20

7 by EdgyEcchiSenpai »»
Feb 15, 1:56 PM

» Co się dzieje, co oglądacie?

owned - Aug 12, 2023

23 by Kithann_ »»
Jan 18, 3:26 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login