Forum Settings
Forums
New
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (6) « First ... « 2 3 [4] 5 6 »
Apr 6, 2013 1:55 PM

Offline
May 2008
1011
AMV.... hogy én menyire nem kedvelem őket XD Helyette lehetne értelmesebb program :/

Pl Fan Dub verseny.
Apr 6, 2013 1:57 PM

Offline
Sep 2011
2712
Nem csípem a fan dubot, maradjon amv XD
Apr 6, 2013 2:03 PM

Offline
May 2008
1011
Szerintem sokkal több munka van benne.

Egy AMV semmi extra nincs. zene rávágva jelenetekre. Ha van egy jó videoszerkesztő progid bárki össze tud dobni egyet.


4-5 perces jelent/Kedvenc jelenet "minőségi" fandubja sokkal érdekesebb lenne :D

Vagy egy adott jelenet eljátszása Színpadon cosplayel. (kis színház)
Apr 6, 2013 2:04 PM

Offline
Sep 2011
2712
Pffff. bárki egy jó amv-t? hajrá, csináld. Kivi vagyok tudsz-e valami igényes művet összedobni.
Apr 6, 2013 2:07 PM

Offline
Feb 2012
460
viharphoenix said:
A Girl Friends mangámat megtaláltam megvettem innentől én teljes értékűnek érzem a con-t.
Itt milyen nyelvű mangákat adnak el? Girl Friends mennyibe került? Csak kíváncsiság :P
Apr 6, 2013 2:20 PM

Offline
May 2008
1011
Noalle said:
Pffff. bárki egy jó amv-t? hajrá, csináld. Kivi vagyok tudsz-e valami igényes művet összedobni.


Anno csináltam nekem elég is volt... Amúgy sincs rá jó progim :D
És nem azt mondtam hogy "Bárki tud egy Jót" hanem hogy "Bárki tud egyet össze dobni"

De végül is teljesen mindegy. Mert én akkor se látom ezekben a fantáziát.

Magyar AMV rettenet az jó pl mert az nem csak zene.

Ez kb ugyan az mint a Cosplayes előadások azok is annyira rosszak állt mert zenére és táncra épülnek és szinte egyikben sincs fantázia (tisztelet a kivételnek)
Apr 6, 2013 2:25 PM

Offline
Sep 2011
2712
"Bárki tud egyet össze dobni"

Fandubot is bárki össze tud dobni... És lehet h csináltál, de nem azért nem lett jó mert béna dolog amv-t csinálni, szimplán te nem értesz hozzá, mert nincs hozzá sem fantáziád, sem tudásod.

Én a CP előadásokat utálom, mert hiába dobják őket össze jól, akkor sem hallok belőle egy büdös szót sem. azt meg mit nézzem a színpadon h keringenek mint a mérgezett egerek mikor azt sem tudom miről van szó? Bár a profibbak már előre felveszik a hangot a vidire.
Ha meg jó táncot dobnak össze a zenére a cp-sek akkor meg miért gond?
Apr 6, 2013 2:52 PM

Offline
May 2008
1011
Noalle said:
"Bárki tud egyet össze dobni"

Fandubot is bárki össze tud dobni... És lehet h csináltál, de nem azért nem lett jó mert béna dolog amv-t csinálni, szimplán te nem értesz hozzá, mert nincs hozzá sem fantáziád, sem tudásod.

Én a CP előadásokat utálom, mert hiába dobják őket össze jól, akkor sem hallok belőle egy büdös szót sem. azt meg mit nézzem a színpadon h keringenek mint a mérgezett egerek mikor azt sem tudom miről van szó? Bár a profibbak már előre felveszik a hangot a vidire.
Ha meg jó táncot dobnak össze a zenére a cp-sek akkor meg miért gond?


Nem a sajátomból indultam ki. Az movie makeres gyenge volt. Nem mellesleg 10-zen évesen csináltam. Nem a tudásom hiányzik hozzá. Nem nehéz ráérezni.

1. Kel egy jó progi.
2. X anime jelenet
3. Hozzá illő zene

Onnantól már csak az kel hogy a képek össze vágása passzoljon a zene ritmusához.
Ha lenne értelmes programom már csak azért is csinálnék egyet hogy be bizonyítsam...

Egy dub sokkal nehezebb és sokkal több munkával jár.
Egyrészt magyarosra kel a szöveget át írni úgy hogy megfeleljen a száj mozgásra.
Több ember is kel hozzá(Attól függ hány szereplős jelenet). Nem mellesleg több bátorság hogy használd a hangod :P Napokba te lehet mire össze raksz egyet.

Már próbálkoztam vele és nem voltam túl sikeres. Sajnos már nincs meg gépen T_T pedig feltölteném hagy röhögjetek rajta. (Mellesleg Ikari Shinjinek adtam hangot XD)

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Az hogy nem hallod 3 okból lehet. 1. süket vagy drága. 2. A melletted ülök vinnyogásától nem hallod. 3. Pancser előadó halkan beszél.
Az ilyen előadásokat is természetesen lehet rosszul csinálni. De amúgy sincs túl sok belőle. Slayerse Team szokott ilyenekkel próbálkozni

Miért gond?
Mert nem egyedi... Semmi extra nincs benne fantáziátlan. Ugyan azok a számok:
Most is lefogadom lesz gagyi Harlem Shake... Itt görbüljek meg ha nem....
Apr 6, 2013 3:02 PM

Offline
Sep 2011
2712
Hát nagyon érdekelne, ha bebizonyítanád. Ugyanis nem egy emberről tudok, aki képes napokig dolgozni egy amv-n, hogy baromi jó eredményt érjen el. De hiába van jó progid, ha nem tudod használni. Azt hiszed h csak megvan a gépen azt csipcsup kenni, vágni fogod a használatát? hogyne...


Rengeteg fan dub van fent neten. Az esetek 99%-ban borzalmas munka, borzalmas hangokkal. Tehát h bátorság kéne hozzá? Akik feltöltötték, annak mindnek volt...
A magyar szöveget elsősorban nem a száj formájára vágják. Mivel rengeteg fansub van, így igazából már nagyon meg sem kell szenvedni a fordítással.
És nem egy amv van, amit több ember készít. nem csak dub-nál van több ember.


Nem maga az ötlet ellen szólok, csak nem érzem jogosnak h egy amv-t lealacsonyítasz, mikor olyan kifogásokkal alacsonyítod le, amiket ugyanúgy rá lehet kenni a fan dub-ra is.
Apr 6, 2013 3:05 PM

Offline
Feb 2012
3851
@Haou: Sony Vegas.. több nem fog kelleni..
Apr 6, 2013 3:12 PM

Offline
May 2008
1011
Noalle said:
Hát nagyon érdekelne, ha bebizonyítanád. Ugyanis nem egy emberről tudok, aki képes napokig dolgozni egy amv-n, hogy baromi jó eredményt érjen el. De hiába van jó progid, ha nem tudod használni. Azt hiszed h csak megvan a gépen azt csipcsup kenni, vágni fogod a használatát? hogyne...


Rengeteg fan dub van fent neten. Az esetek 99%-ban borzalmas munka, borzalmas hangokkal. Tehát h bátorság kéne hozzá? Akik feltöltötték, annak mindnek volt...
A magyar szöveget elsősorban nem a száj formájára vágják. Mivel rengeteg fansub van, így igazából már nagyon meg sem kell szenvedni a fordítással.
És nem egy amv van, amit több ember készít. nem csak dub-nál van több ember.


Nem maga az ötlet ellen szólok, csak nem érzem jogosnak h egy amv-t lealacsonyítasz, mikor olyan kifogásokkal alacsonyítod le, amiket ugyanúgy rá lehet kenni a fan dub-ra is.


Letesztelem mivel miket lehet és onnantól már vágom... persze lehet bonyolult program is ezt aláírom.

Angolok biztos...De azok hivatalosban is azok XD

Magyar felirat ferdít :D mellesleg a szájmozgás számít. Mivel egy párszavas szó lehet e hosszú mondat is magyarban és ugyan úgy rövid is.

Én az amvet nem tudnám úgy elképzelni hogy többen vacakolnak rajta. Én egy emberes munkának nézem. Profik azok egy nap alatt összedobnak egy ilyet. Amennyiben nem unják meg a szerkesztgetést.
Apr 6, 2013 3:14 PM

Offline
Oct 2010
186
Na, én is hazaértem. Szerintem nagyon jó con volt, bár sajna veletek nem futottam össze mert nem tudtam odaérni, délután meg birka-t hivtam de nem tudtam elérni :D

Holnap esetleg lesz valaki? Megpróbáljuk holnap is összehozni a találkozót? :D
Apr 6, 2013 3:16 PM

Offline
May 2008
1011
Bionkill said:
@Haou: Sony Vegas.. több nem fog kelleni..


Sony Vegas szerintem nálam lefagy.

Régebben már akartam videót szerkeszteni valamiért de sajnos nem jött össze. Akkoriban Movie maker is szar volt. Szóval végül is feladtam videós pályafutásom.

Ennek ellenére fan dubot társaságban újra próbálnám :D
Apr 6, 2013 3:27 PM

Offline
Nov 2012
509
katz: van jó pár rendes manga magyarul is de az értelmesebbek többsége csak angolul van. én most a két kötetes gf gyüjtemény első kötetét őszi conon vettem meg akkor 6.000 volt most a második kötetett 5600-ért. A rendes manga kötetek ugye vékonyabbak és ezért olcsóbbak de azok is pár ezerért futkosnak.

amv vs. fan dub: egyértelműen amv párti vagyok, azt azért nehezebb elrontani. (fan dub, most szépen mindenki gonoljon a cospaly perf önkritika nélküli botrány gyenge előadóira, fan dubnál sokkal rosszabb lenne szerintem a helyzet szóval inkább nem.)

Szakmai szempontból bármilyen nevetségesen egyszerű feladatot lehetetlen nehézségűre lehet nagyítani ha a tökéletességre törekszünk. Szemléletesen teafözés: lehet rossz teát főzni, lehet jó teát főzni és mindennek a csúcsán ott a japán teaszertartás....
Good Luck ; Have Fun
Apr 6, 2013 3:28 PM

Offline
Feb 2012
3851
Cira said:
birka-t hivtam de nem tudtam elérni :D


hajjaj.. birkát nem lehetett elérni és havelmooval volt egyre gyanúsabb xDD na de ezt a témát már kiveséztül 1(?)-2 oldallal ezelött XD

Haou-Judai said:
Sony Vegas szerintem nálam lefagy.


hát az kellemetlen pedig nagyon jobb nem jut az eszembe és sztem ennél már csak jobbak vannak de azok meg még jobb gépet igényelnek xD
Apr 6, 2013 3:37 PM

Offline
May 2008
1011
viharphoenix said:

Szakmai szempontból bármilyen nevetségesen egyszerű feladatot lehetetlen nehézségűre lehet nagyítani ha a tökéletességre törekszünk. Szemléletesen teafözés: lehet rossz teát főzni, lehet jó teát főzni és mindennek a csúcsán ott a japán teaszertartás....


Nyerted a vitánkat... Nee-chan keresünk más vitás témát XD
Apr 6, 2013 11:39 PM

Offline
Feb 2013
962
Bocsi havelmoo, de con elótti este jött az email, hogy van még szabad hely a randi.con-ra. Amit tényleg nagyon élveztem, jó volt. Egyetlen dolgot bánok mind a mai napig, hogy pont az utolsó előtti lánynál kezdett összeomlani a szervezés, illetve anyám akkor hívott tizedszer, hogy hol vagyok (nem mintha nem tudná), úgyhogy kénytelen voltam felvenni a telefont is. Szóval kb. az 5 percből maradt 2, amit letarolt úgy a csaj, hogy 2 iszonyat filozófiai kérdést tett fel,én meg nem bírtam megszólalni, pedig tudtam volna válaszolni (csak az meg nem feltétlenül jött volna ki jól). Na emiatt nagyon mérges vagyok, de nem panaszkodom, így is megkaptam 13-ból 7 kontaktot, ráadásul főleg olyat, akivel kölcsönös volt.
Apr 7, 2013 4:37 AM

Offline
Aug 2008
2262
Bocsi mindenki, leragadtam amv workshopon és totál elfelejtettem a találkozót.

Itt van annak, aki szexi pasikról akart fotót: http://i46.tinypic.com/efqc9.jpg


Az amvs beszélgetéshez mint amv készítő: abszolút nem arról szól, hogy megtanulsz kezelni egy vágóprogramot (a movie maker nem számít annak), arra valóban bárki képes. De az a 0. lépés.

Amv az, amikor a zene és a videó együtt több, mint a részek összege. Mikor egy harmadik, új dolgot hozol létre. Az más kérdés, hogy a neten keringő művek 99%-a nem ilyen, mondjuk nem is youtubeon kell keresni, hanem erre szakosodott helyeken.

Egy profi amv hetekig, hónapokig készül. Amivel pl. neveztem a mostani versenyre november óta csináltam, és még mindig messze nem érzem, hogy kész lenne.

És amúgy igen, lehet többen is dolgozni. Vagy felosztják egymás között a zenét, vagy általában ketten, együtt/váltva dolgoznak rajta.
Apr 7, 2013 8:38 AM

Offline
Mar 2012
617
nah akkor látom nem nyugodtok nélkülem :D

ez a con is a szokásosan telt, ismerőstől ismerősig futottam(illetve inkább mindig beléjük botlottam), goztam, sushit ettem, hasonlók.

idén volt lolverseny, erre benéztem spectatorként, találkoztam havelmooval, (mivel titeket ez érdekel ezért kifejtem bővebben: ) beszélgettünk, és nem tudtam rávenni hogy karaokezzon =D, ezután animés klub vezetőségi tali, majd irány haza, itt volt egy kis kavarodás(hát igen így jár az ember ha egy 7 fős társaságot babysittel), szóval végül egy vonattal később de még épp időben :D

aztán con utáni hazaérkezés: éjfélre beért a vonat, hazakisértem ismerőst, majd hazajöttem és hajnal 3 kor sikeresen megérkeztem :DDDD
Apr 7, 2013 9:07 AM

Offline
Feb 2012
3851
Kvakond said:
Itt van annak, aki szexi pasikról akart fotót: http://i46.tinypic.com/efqc9.jpg


ezen kiakadtam x'D adja az ég h ilyet élőbe soha ne lássak.. ott halok bele a röhögésbe xD

@birka: neked is jó mozgalmas napod volt akkor xD de h lóverseny? wtf? xDD
Apr 7, 2013 9:47 AM

Offline
Feb 2012
460
Bionkill said:
de h lóverseny? wtf? xDD
Merem feltételezni hogy LoL versenyre gondolt (játék). Én mondjuk elsőre loli versenynek olvastam... nem jó jelek...
Apr 7, 2013 10:14 AM

Offline
Feb 2012
3851
igen, valószínű h arra gondolt de a "lóverseny" jobban hangzik xD mondjuk most h mondod loli verseny... xD kiakasztó gondolat :D
Apr 7, 2013 11:12 AM

Offline
Mar 2012
617
Szegedi anime Klub nyáron csinálni fog maid cafe-t :D
Apr 7, 2013 11:25 AM

Offline
Feb 2012
3851
pff.. xD mi lesz ott.. xD
Apr 7, 2013 11:39 AM

Offline
Sep 2011
2712
Na, mész Bionkill? :D xD
Apr 7, 2013 12:03 PM

Offline
Feb 2012
3851
az kéne még.. kihagyom köszönöm.. xD ezért szegedre felmenni á-á
Apr 7, 2013 12:04 PM

Offline
Feb 2012
460
És milyen neműek lesznek a maidek? :P
(nem lepődök meg már semmin)
Apr 7, 2013 12:07 PM

Offline
Sep 2011
2712
katz89: JOGOS! :D Lehet valami olyasmi, amit Kvakond linkelt xD

Bionkill: Te maradj otthon a macskáddal :D Beöltözteted szobalánynak, nyitsz otthon egy neko maid cafe-t :D xD Sőt, még crossplay is lenne, mert Géza fiú xD
Apr 7, 2013 12:11 PM

Offline
Feb 2012
3851
^ nope, az kéne még.. megyek én majd máshova nem kell pont ez x'D
BionkillApr 7, 2013 12:15 PM
Apr 7, 2013 12:39 PM

Offline
Sep 2008
2345
jajjj ezek a szexi rózsaszín ruhás fiúk ma is kint voltak a conon XD

de ők indultak ám cosplay versenyen :D
Apr 7, 2013 12:41 PM

Offline
Feb 2012
3851
neeee.... xDDD ez túl sok infó volt egyszerre.. xD
Apr 7, 2013 12:44 PM

Offline
Sep 2008
2345
:D


ma kipróbáltam egyébként a just dance 4-et,és nekem iszonyúan tetszett,szóval ajánlom nektek is :D aki egy kicsit táncoslábú.. :D

jahh és a dangoooott!! teriyaki szósszal és burgonyasalátával! ^^

áhh de most miért érzem a teriyaki szósz szagát??! :D olyan lett a hajam vagy mivan?? :D
havelmooApr 7, 2013 12:51 PM
Apr 7, 2013 1:57 PM

Offline
Mar 2012
617
bionkill: normálisat

havelmoo: legközelebb akkor is jössz karaokezni szóval készülj fel! :D
Apr 8, 2013 6:12 AM

Offline
Feb 2013
962
Mi lesz a kövi esemény? :D
Apr 8, 2013 6:18 AM

Offline
Mar 2012
617
nyári con, hogy pontosan mikor azt nem tudom :D
Apr 8, 2013 9:06 AM

Offline
Sep 2008
2345
nem is, májusban lesz holdfénycon :D

birka: tudod mikor,én nem merek kiállni annyi ember elé :D
Apr 8, 2013 9:17 AM

Offline
Feb 2012
460
havelmoo said:
én nem merek kiállni annyi ember elé :D
Mondja aki cosplay versenyekre jár? ^^
Apr 8, 2013 9:19 AM

Offline
Feb 2013
962
2013. MÁJUS 18. szombat
Óje, akkor pont túleszek az érettségin, és szabadság lesz, meg háváj, dizsi, napfény.
Apr 8, 2013 9:30 AM

Offline
Sep 2008
2345
katz89 said:
havelmoo said:
én nem merek kiállni annyi ember elé :D
Mondja aki cosplay versenyekre jár? ^^


de az más, mert ott csapatban állunk ki, nem kell énekelnem,csak jönni,állni,menni, plusz nem látom a közönséget :D
Apr 8, 2013 9:32 AM

Offline
May 2008
1011
Holdfénycon szerintem pénzkidobás animés részről :/ persze ha érdekel más téma pl Scifi akkor lehet érdekes is. Bár én arra nem költenék lóvét.

Egyébként meg vizsgáltam ezt a T.O.SZ klubot. Ha lesz pénzem azt hiszem felkeresem őket :P
Apr 8, 2013 9:33 AM

Offline
Mar 2012
617
hogyhogy ha lesz pénzed? :D
Apr 8, 2013 9:39 AM

Offline
May 2008
1011
birka said:
hogyhogy ha lesz pénzed? :D


Anyagilag 0 vagyok teljesen. És létezik tagsági díj :D
Haou-JudaiApr 8, 2013 9:46 AM
Apr 8, 2013 9:52 AM

Offline
Sep 2011
2712
Életemben nem voltam holdfény conon. hol szokták tartani?
Apr 8, 2013 10:10 AM

Offline
Sep 2008
2345
millenáris
Apr 8, 2013 10:11 AM

Offline
Mar 2012
617
millenáris B :P

jaah hogy náluk olyan is van, erről nem tudtam :D
Apr 8, 2013 11:32 AM

Offline
May 2008
1011
birka said:
millenáris B :P

jaah hogy náluk olyan is van, erről nem tudtam :D


Nem sok...500 Ft/hó de még annyim sincs
Apr 9, 2013 9:06 AM

Offline
Aug 2008
901
Ha már a tufa szifi con fel lett hozva, a gamer con se maradjon ki:
Szombaton PlayIT
Apr 9, 2013 9:20 AM

Offline
Feb 2013
962
Gorzius said:
Ha már a tufa szifi con fel lett hozva, a gamer con se maradjon ki:
Szombaton PlayIT

A PlayIT azóta tabu nálam, mióta a főszervező szépen elkezdett minden partnert kitúrni a Budapest GameShow-ból, aztán végén lett ez a förmedvény.
BGS-en kiállítóként 2-szer vettem részt, amúgy meg a WCG-t hiányolom nagyon, azon a hangulat nagyon ott volt mindig.
Apr 9, 2013 9:27 AM

Offline
Sep 2008
2345
Gorzius said:
Ha már a tufa szifi con fel lett hozva, a gamer con se maradjon ki:
Szombaton PlayIT


hm na ez gamereknek biztos jó rendezvény lehet... Gorzius te már voltál ilyenen?



waaa persona 4 golden és just dance 4 !! waaaaaaaaa
havelmooApr 9, 2013 9:33 AM
Apr 9, 2013 10:31 AM

Offline
Feb 2012
3851
havelmoo said:
waaa persona 4 golden és just dance 4 !! waaaaaaaaa


függő! :P :D
Reply Disabled for Non-Club Members
Pages (6) « First ... « 2 3 [4] 5 6 »

More topics from this board

» Mi az első szó ami eszedbe jut, ha azt mondom....[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Nov 11, 2012

895 by tinshard »»
Aug 22, 2023 4:21 PM

» Kinek mi a kedvenc animeje.

Mottor - Sep 26, 2020

4 by Tollans »»
Apr 23, 2023 5:34 PM

» Animenyomozó - játék

Grandmagic13 - Aug 10, 2018

43 by Grandmagic13 »»
Nov 1, 2018 1:06 AM

» Melyik anime karakter van a képen? [JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

AlexWalker - Dec 11, 2012

573 by nagydarab »»
May 22, 2018 6:54 AM

» Nézted vagy nem?[JÁTÉK] ( 1 2 3 4 5 ... Last Page )

Grandmagic13 - Nov 15, 2009

858 by pintergreg »»
Apr 28, 2018 1:12 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login