Forum Settings
Forums
New
Dec 11, 2010 5:08 PM
#1

Offline
Mar 2009
403
Anime zauroczyło mnie już samym openingiem. Piosenka genialna! <3 Jeśli chodzi o fabułę, to z odcinka na odcinek coraz bardziej mnie wciągała. NANA to historia o szukaniu celu w życiu, o problemach, o podejmowaniu trudnych decyzji, o przyjaźni i o miłości - czyli tematy, z którymi spotykamy się na co dzień. Podoba mi się, że zostało tutaj pokazane, że życie nigdy nie jest różowe, do czego często próbują przekonać nas inne anime. Nie ukrywam, że płakałam rzewnie w kilku momentach. A zakończenia serii do tej pory nie mogę darować...
Niewątpliwie mocną stroną NANY są postacie. Wyraziste i charakterystyczne, o różnym podejściu do życia. Na pewno znajdziemy wśród nich kogoś, z kim możemy się utożsamić.
Nie spotkałam się z anime z lepszą muzyką niż tu. Zarówno piosenki śpiewane przez zespoły, jak i soundtracki są moim zdaniem genialne. Idealnie dopasowana do sytuacji muzyka podkreśla akcję.
Co do kreski to podobała mi się. Specyficzna, ale ma swój urok.


A wy co sądzicie o NANIE? ;)
Reply Disabled for Non-Club Members
Dec 27, 2010 1:50 PM
#2

Offline
Apr 2009
13
zapewne większość z nas ma takie samo zdanie o Nanie :)

ze wszystkich anime, które jak na razie oglądałam wg mojej opinii żadne jeszcze nie pobiło Nany: fabuła doskonała, muzyka genialna, postacie jeszcze bardziej genialne. jedynie początkowo kreska mi się nie podobała,ale ona też swój urok xd
dolphins are gay sharks... .
Jan 28, 2011 3:45 PM
#3

Offline
Dec 2009
108
Na samo anime nic nie powiem, ale tytułowe Nany niech szlag jasny trafi :) No, chociaż bez nich anime nie byłoby takie jakie jest.
Owszem miłość jest, przyjaźń jest, ale jak dla mnie taka trochę patologiczna... Nie wiem, może ja się nie znam na tym,a le jak dla mnie większość relacji w tym anime była przynajmniej zdrowo kopnięta xD
Co do kreski nic nie mam, jest całkiem w porządku, muzyka jest świetna (z naciskiem na piosenki Reiry ;) i ogólnie całokształt jest całkiem niezły, choć Nany do pierwszej piątki moich ulubionych anime nie zaliczę.
Feb 10, 2013 9:34 AM
#4
Offline
Jun 2012
1
Zgadzam się...
Nana jest moim ukochanym anime, ukazuje nam wartości związane z przyjaźnią i codziennym życiem. Po porostu kocham różnice pomiędzy jedna Naną a drugą, to że pod każdym względem się różnią a związały się takim silnym uczuciem emocjonalnym jakim jest ich przyjaźń.
Może i dla niektórych Hachi mogła wydać się irytująca, jednak uważam, że była kawaii i dawała owemu anime naprawdę przyjemny klimat.
Kocham muzykę w tym anime, zresztą wokalistka podkładająca głos Nanie (Anna Tsuchiya) uwielbiam jej piosenki ♥
Kreska może rzeczywiście specyficzna, ale po paru odcinkach myślę że wiele z was włączając w to mnie oczywiście uznało ją za naprawdę dokładną, staranną a co najważniejsze wyjątkową. ♥

Musze dodać jeszcze, że od początku kibicowałam Hachi i Nobu :c
Mar 25, 2017 7:01 AM
#5

Offline
Dec 2011
10
Ivorena said:
Owszem miłość jest, przyjaźń jest, ale jak dla mnie taka trochę patologiczna... Nie wiem, może ja się nie znam na tym,a le jak dla mnie większość relacji w tym anime była przynajmniej zdrowo kopnięta xD


Właśnie to, że większość relacji była zdrowo kopnięta, wbrew pozorom, nadawało im realizmu ;) Przynajmniej nie były wyidealizowane.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Anime czy manga?

notmi - Dec 11, 2010

5 by Mayu00 »»
Dec 23, 2014 5:16 PM

» Ulubiona postać.

notmi - Dec 11, 2010

13 by rei00ayanami1 »»
Sep 10, 2014 6:31 AM

» Karty klubowe.

notmi - Dec 11, 2010

33 by Yosuhite »»
Dec 30, 2013 10:37 AM

» Walentynkowa edycja specjalna.

notmi - Feb 13, 2011

18 by Fushigi_Neko »»
Feb 19, 2012 6:01 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login