Forum Settings
Forums
New
Oct 3, 2010 1:59 PM
#1

Offline
Oct 2009
2394
Jak wam się podobał pierwszy odcinek? ^^
Na początku - opening. Wg mnie super. Bardzo pasuje do anime i w ogóle mi się podoba.
Sama akcja jest dość wiernym odwzorowaniem mangi, za co u mnie ma olbrzymiego plusa !
Włosów Moritaki dalej nie mogę ścierpieć. Ale Takagi wygląda super!
Starsznie podobaja mi się seiyuu Shujin'a i Saiko. Pasują do nich.
Scena wznania mnie powaliłą, była naprawdę fajna. Ich miny też były super ;) w manddze mnie to denerwowało, ale tutaj wygląda super! ^^
Już chce kolejny odcinek! <3
Reply Disabled for Non-Club Members
Oct 3, 2010 5:30 PM
#2
Offline
Jan 2009
5
A więc tak :)

Opening - na 10 daje 3.. podkład czy piosenka jak kto woli, dla mnie "nudna" jak flaki z olejem. Fakt nie znam tłumaczenia ale hmm ten styl ala ballady czy blusa poprostu mnie usypiał i irytował. Co do grafiki, fajna chociaż nie lubie "tylu" spoilerów w op.

Ending - zwykły, pod względem graficznym jak i muzycznym. (mogli dać jak np. nauczyć się rysować mangę lub coś)

Hmm... Anime. Kreska fajna a nawet bardzo, irytuje mnie tylko "pasemka" na włosach Moritaki oraz Azuki.

Takagi puki co postać która ma najwięcek pkt : fajny styl ubrania, "dobra" fryzura, a co najważniejsze "geniusz" (jest tam najlepszym czy cos w okręgu + pisze opowieści ;patrz detektyw) ,który ma charakter .

U Moritakiego irytuje mnie jego chaotyczny charakter.

Azuki troche mogli zrobić ją inaczej, jest hmm lekko jajkowata
Hmmm.. jak poruszył/a pszec scena wyznania a bardziej oświadczyn, fajnie zrobiona. Co mnie z denerwowało ? "Obojętność" Azuki, oraz tekst : Mama idzie, muszę kończyć.

A oraz "pokaz" Mang mnie lekko zirytował (nie wiem czy to był pokój czy pracownia wuja).. chodzi mi oto że zrobili, mangi grupowe xD np. 6 grup po 15 mang i all wyglądają tak samo...

Ogólna ocena anime względem rankingu MAL 7, jak na dzień dzisiejszy :)

PS. Oceniam anime jak mi się podoba względem swojego gustu, czyli jeśli podoba mi się krew a anime jest o krwi xD to dam 7/8, a np. anime gdzie "teoretycznie" powala te z krwią... hmm (Naruto vs Green Green) dam 5/6. Więc gdybym miał oceniać anime na podstawie, "szufladkowania" typy, no ok fabuła nawet nawet wciągająca, a anime jest o rośnięciu cebuli. To dałbym Bakuma 8+.
ZarcosOct 3, 2010 5:43 PM
Oct 23, 2010 2:33 PM
#3

Offline
Apr 2009
2983
Cóż, nieco się zawiodłam na anime. Jako, że jest to seria dwóch najpopularniejszych osobistości w światku komiksu japońskiego, spodziewałam się na pewno o wiele lepszej oprawy graficznej. Animacja to totalny zastój (jak na taką pozycję) i nie rozumiem, dlaczego? Mały budżet - nie sądzę. Brak zapału do zrobienia czegoś godnego pobicia swojego pierworodnego dzieła (które i tak uważam za szajs, ale niech będzie, tyle ludzi to kocha, więc to ze mną musi być coś nie tak) - bardziej prawdopodobne, ale zarówno zastanawiające. Bakumana uważam za lepszy tytuł niż Death Note, więc nie rozumiem, dlaczego tak go... spieprzono. Tak, po openingu spodziewałam się czegoś rytmicznego, zaskakującego, istny uber WOW... a dostałam coś, co mnie strasznie rozczarowało, a wręcz zirytowało. Potem wygląd Takakiego - te beznadziejnie ulizane włosy, które w mandze wyglądały akurat przecudnie wywijając się niekiedy w najróżniejsze strony. Nie sądziłam, że tak można coś schrzanić. Natomiast niektóre postacie są strasznie... bezpłciowe... przepraszam, ale tętniący życiem Takagi, inteligentny, ale zachowujący dystans od snobistycznego środowiska, w anime stał się jakiś taki wkurzający. Wrzeszczy, gada jakieś pierdoły... Na plus jednak zaliczę Moritakę, którego akurat charakter wreszcie zrozumiałam. W mandze jakoś tak został potraktowany po macoszemu, właściwie to wciąż zastanawiałam dlaczego tak bardzo nie chce spotkać się z Azuki w sensie głębszym. Tutaj wszystko akurat zostało przewałkowane od góry do dołu, za co dziękuję.

Jak na razie jest to początek, ale zazwyczaj mówi on nam o ogólnym stosunku twórców do serii. Osobiście, nie wiem co mam myśleć. Zawiodłam się i to bardzo. Na chwilę obecną wystawiłabym pewnie 6/10, co akurat dla takiego tytułu jest po prostu śmieszne.
Oct 24, 2010 1:53 AM
#4

Offline
Oct 2009
2394
co do postaci Takagiego to się niestety zgodzę ;< przeboleje jego włosy i jego pierdu pierdu o niczym. uwielbiam tą postać i nic tego nie zmieni. w mandze Mashiro zawsze był dla mnie trochę drętwy, zaczynam go lubić teraz przez anime i przez to co, dzieje się obecnie w mandze.
wracając do Takagiego... w anime zrobili go trochę bardziej rąbniętym otaku, nie uważacie? jakoś nie przypominam sobie, aby w mandze tak się zachowywał.
co do samego anime... cieszyłam się jak dziecko golądając 3 odcinek. zawsze jak czytam mangę przeżywam razem z nimi te stresy i radości i fajnie, że i w anime też mogę to odczuwać ^^
może trochę sami mieliśmy duże oczekiwania w stosunku do Bakumana. wiadomo jaką kreskę i fabułę miał Death Note, zarówno manga jak i anime, więc liczyliśmy na coś równie dobrego, jak i nie lepszego. kreska w Bakumanie nie spodobała mi się od samego trailera. przed premierą mogłam dać w ciemno 10, ale teraz to nie wiem ;<
Oct 24, 2010 5:55 AM
#5

Offline
Mar 2010
266
Zgodzę się z Wami, manga o wiele lepsza. Kreska jest dynamiczna. W anime jest to trochę sztywne.
Co do openingu, oczekiwałam czegoś w innym stylu, czegoś bardziej rockowego. Jak już to piosenki idącej w tę stronę. Za to ending bardzo mnie zaskoczył, pozytywnie znaczy się. Znowu jedne z przypadków, gdzie końcówka jest lepsza od początku.
Sama postacie, hm, tutaj wole poczekać na dalsze odcinki, no bo w końcu to nie są jedyni bohaterowie. Jedno co na teraz mogę powiedzieć, to to, że Mashiro jest plusem tej produkcji. Nawet rysunek mogę potraktować z przymrużeniem oka. Takagi, w animcu jest bardziej postrzelony. A w mandze, oczywiście czasem mu odbija, ale nie aż tak. W tym duecie to on jest ten statyczny.
Seiyuu może być, niech tylko Fukuda się pojawi, to nie będę miała w tej kwestii żadnych wątpliwości.
Ocena animca, wolę zaczekać na cały efekt :)


Oct 30, 2010 4:56 PM
#6

Offline
Aug 2010
15
Zdecydowanie manga bije na głowę anime niemalże pod każdym względem...
Konkretna akcja rozpoczyna się dopiero od ep. 5 (przed chwilą zaliczony x] ) kiedy to

Jak narazie nie ma z czego czerpać zachwytu, jednakże z oceną wstrzymuję się jeszcze jakiś czas, bo nigdy nie wolno lekceważyć twórczości Tsugumi-san`a oraz Takeshi-san`a x]
Nov 8, 2010 2:14 PM
#7

Offline
Oct 2009
2394
ep 06:
w mandze wygląd Hattoriego strasznie mnie denerwuje. kojarzy mi się z szympansem. w anime jest lepiej, ale jego głos mi kompletnie nie pasuje! ;<
Jan 8, 2011 12:12 PM
#8

Offline
Jun 2010
196
Świetne anime na podstawie boskiej mangi :)
Na początku nie byłam do niego przekonana, ale z czasem mnie urzekło, tak samo jak manga. W sumie nie mam żadnych zastrzeżeń.. chociaż myślę, że stać ich było na trochę lepszy opening i ending, bo tak naprawdę to niczym się nie wyróżniają. No i mogli zrobić z tego tasiemca, a nie dzielić na serie..
Jan 16, 2011 1:36 PM
#9

Offline
May 2008
135
Cieszę się, że powstało to anime. Jakoś szczególnie nie mam na co narzekać. Naprawdę nie rozumiem osób, które twierdzą, że akcja rozgrywa się powoli i jest nudno. Dla mnie tempo jest jak najbardziej odpowiednie. Poza tym zgadzam się z kooky. Mogliby zrobić tasiemca...
Jan 23, 2011 4:34 AM

Offline
Oct 2009
2394
to byłaby strata, jakby z tak dobrej mangi zrobili tasiemca... :/
Jan 23, 2011 4:57 AM

Offline
Oct 2009
2855
kooky said:



To ja wolę reakcję Akito po tym XD
Jan 24, 2011 10:02 AM

Offline
Oct 2009
2855
Ep. 16...
Co to ma być za anime z Azuki, yuri czy jak?! XD
Nov 9, 2011 12:49 PM

Offline
Aug 2011
611
Bakuman to jedno z moich (20) ulubionych anime (jak można nie lubić mangi stworzonej przez twórców Death Note) i bardzo mi się podobało w tym 1 odcinek. Nareszcie wyszedł drugi sezon i nie mogę doczekać się 7 odcinka, robi się coraz ciekawiej. Bardzo się cieszę, że manga Fukudy jest serializowana(czy coś w tym stylu).
Czekam aż wreszcie będę mogła ściągnąć opening i ending na Ipoda.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

Sticky: » Karty klubowe [OTWARTE] ( 1 2 )

pszec - Sep 22, 2010

78 by Suechan96 »»
Jul 27, 2014 6:22 AM

» 100+ Members LE [OTWARTE]

pszec - Dec 20, 2010

32 by Otaku-Aniki »»
Sep 9, 2012 5:47 AM

» Dyskusja o mandze [SPOILERY!!!]

pszec - Sep 25, 2010

16 by Hisami »»
Dec 20, 2010 8:11 AM

» [ZAMKNIĘTE] Halloween LE

pszec - Oct 31, 2010

21 by pszec »»
Nov 2, 2010 2:37 PM

Sticky: » [ODBIÓR] Oficjalne karty klubowe

pszec - Oct 28, 2010

0 by pszec »»
Oct 28, 2010 3:51 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login