Forum Settings
Forums
New
Sep 14, 2018 2:50 PM

Oct 2014
3645
Bu konu nasıl hala açılmamış şaştım kaldım. Kimse manga konusu açmıyor artık sanırım.
Sizi en çok etkileyen mangaları da buraya yazın.
Her zamanki gibi ben başlayayım.
Kirihito Sanka harika bir medikal mangadır Black Jack gibi beni çok etkiledi.
Drifting Classroom çocuksu bir şey gibi geliyor başta ama öyle değil hikayesi baya sürükleyiciydi okurken duramadım.
Freesia çizimlerini beğenmedim başta ama mangakanın da farkı bu Netsutai no Citron gibi farklı bir tarzı var. Karakter gelişimi filan harikaydı gerçekten.
Homunculus favori psikolojik mangamdır üstüne tanımam herkes okumalı
20th Century Boys ve Pluto da harikadır. Aslında Homunculus ile 20th Century boys arasında kaldım şimdi.
Onanie Master Kurosawa bu mangayı okurken ağladım o kadar. Başka bir şey dememe gerek yok herhalde.
Reply Disabled for Non-Club Members
Sep 14, 2018 2:55 PM
Jan 2016
7
Gunnm serisini çok beğeniyorum. Bununla yanı sıra, Battle Royale ve Beelzebub manqaları da sevdiklerimden.
White Demon
Sep 14, 2018 3:07 PM

Jan 2010
11
En başta, her türlü torpili geçtiğim, bende yeri ayrı olan en sevdiğim seri Claymore geliyor.
Onu hemen Kingdom takip ediyor. Çok sağlam bir seri olmasına rağmen diğer büyük shounenler kadar popüler değil. Diğer büyük shounenler gibi devam eden animesi olmadığından olsa gerek.

En en sevdiklerim bu ikisidir. Gerisini aynı düzeyde sıralayabilirim:
Soul Eater
Kekkaishi
One Piece

(Evet, shounen mangaları severim. Okuması zevkli.)
Sep 14, 2018 3:34 PM
May 2017
6
En sevdiğim ve bende yeri ayrı olan seri Toriko'dur , Toriko'nun karakterleri çok eğlencelidir , dövüşleri ve World Buildingi mükemmeldir , her shounen izleyicinin izlemesi gereken bir başyapıttır , biraksaniz Toriko'yu sabaha kadar ovebilirim.
En sevdiğim 2.manga serisi JoJo Part 5 , aslında bütün JoJo partlarini severim ama aralarından favorim part 5'dir aşırı eğlenceli ve orijinal karakterlere sahiptir , okuması çok zevkli olan dövüşleri vardır , seri o kadar zevklidir ki 70-80 bölüm artarda okumuşlugum vardır
Diğer favorilerim ise :
Baki the Grappler
Oyasumi Punpun
Billy Bat
Sep 14, 2018 3:34 PM
Sep 2012
5
Berserk ve Gantz

Çok az manga okumuş birisiyim, genel olarak anime izleyecisiyim, ama çok manga okumuş olsaydımda yine bu mangaların yeri ayrı olurdu. Çünkü Berserk ve Gantz ne kadar animeleştirirsen animeleştir asla mangasının tadı vermez/vermiyor.
Sep 14, 2018 3:40 PM

Oct 2014
3645
SearcyTr said:
Berserk ve Gantz

Çok az manga okumuş birisiyim, genel olarak anime izleyecisiyim, ama çok manga okumuş olsaydımda yine bu mangaların yeri ayrı olurdu. Çünkü Berserk ve Gantz ne kadar animeleştirirsen animeleştir asla mangasının tadı vermez/vermiyor.

Evet Gantz da harikaydı da mangaka sonunu pek iyi bağlayamadı bence.
Sep 14, 2018 3:42 PM

Nov 2017
3
Berserk, Vagabond, Hunter X Hunter ve Kuroko no Basket.
Sep 14, 2018 3:56 PM

Aug 2009
288
Yöneticilik yetkimiz olunca açabiliyorduk galiba tam hatırlamıyorum, en azından ben o yüzden bişiler açmadım diye hatırlıyorum.

Benim listemin başında Berserk geliyo.Beklemesi kabir azabı gibi olsa da bu manga her detayıyla fantastik evreniyle hak ediyor.Keşke mangaka yaşlı olmasa.

One Piece, uzun zamandır severek takip ediyorum, bu kadar uzun soluklu seride bu kadar emek verilerek ince detaylar eklenerek her kesime hitap edebilen bir seri daha görür müyüz bilmem.

Gantz kesinlikle, sonunu ne kadar sevemesem de çizimleri kurgusu dövüş sahnesi bunun gibi seriler daha fazla çıksın diyebileceğim bir deneyim.

Koe no Katachi , filmini izlemişseniz zaten ekstra bişi dememe gerek yok.İç burkan on numara slice of life serisi.

Lost Brain, baş karakter Death Note'a benziyo, güzel bir kurgusu var ama aceleye gelmiş olabilir veya mangakanın beceriksizliği ortalarından sonra saçmalıyor.Benim sevdiğim mangalardan bu da.

Ayeshah's Secret , biraz amerikanvari biraz fazla edebi ama farklı bir görsel deneyimdi, hikayesini falan beğenmiştim.

Oyasumi Punpun, diyebilecek çok bir lafım yok, garip, realistik, etkileyici, sürükleyici, tıfıl bir civcivin hikayesi.

Watashitachi no Shiawase no Jikan
Sep 14, 2018 4:45 PM
Sep 2012
5
Cnon said:
SearcyTr said:
Berserk ve Gantz

Evet Gantz da harikaydı da mangaka sonunu pek iyi bağlayamadı bence.

Daha da kötü olabilirdi. Yinede biten bir hikaye var, manevi veya anlaşılmaz bir sonu yok. İdare eder.
Sep 14, 2018 6:38 PM
Oct 2015
1
Ge:good ending mütiş
Sep 14, 2018 10:28 PM
Warneal

Jun 2017
10
Hayatımda toplasam 3-4 kere manga okumuşumsur. Mangalara hep ön yargılıydım. Daha sonra bakırköyden the breaker adlı mangayı (manwha) aldım. ilk cildini okudum ve bu baya güzelmiş animesini izleyeyim bari dedim :D Animesi yok ve buda beni manga okumaya başlattı.

Sadece okurken bile heyecandan okuyamıyordum öyle bir manga idi benim için :D
Sep 15, 2018 1:02 AM
Mar 2013
12
Ben çok manga okumam. Genelde anime bitince manga devam ediyorsa mangasına devam ederim. One Piece güzel, Nanatsu no Taizai güzel, Shokugeki no Souma güzel :D
Sep 15, 2018 3:13 AM
Oct 2017
8
ben de pek manga okuyan birisi değilim ama benim için yeri ayrı olan manga Tokyo Ghoul. Animesini pek sevmiyorum ama mangası bir başyapıttır bana göre. Bu anime izleyicisinden çok manga okuyucusu olsaydım bile değişmeyecekti büyük ihtimal.
Sep 15, 2018 3:57 AM

Jul 2015
83
Çok manga okumayan birisi olarak şu an takip ettiğim 3 seri arasında favorim One Punch Man. Çizimleri gerçekten efsane.
Sep 15, 2018 4:51 AM

Feb 2016
16
Gerçi pek sırası yok ama türüne göre vermicem bana göre çok güzel gelen seriler şunlar

Bartender mangası isminden de anlaşılabilceği gibi bir barcı ile alakalı ama sevmemin nedeni içindeki çok güzel sözler dönmesi

Robot Keiji (Robot Detective Keiji) bu seri bana nedense çok ılımlı sıcak geldi her ne kadar çizimleri eski de olsa arkadaki hava hoş geldi ve seneye remake i geliyor mangasının

Babel seriside okunması gereken time travel serilerden biri HER NE KADAR ZIPANG KADAR OLAMASADA güzel bir time back yapıyorlar en azından bir kere geçilmesi gerek bir seri bence

Bokkou kısaca baştaki beklentilerinizi aşıyor 2300 yıl önceki feodal çin zamanlarında geçen bir bokk adı olan bir feylozofun edindiği öğretiler sonucu güçsüz ve korunmaya muhtaç yerleri koruyan bir tür teşkilattaki bokk u anlatıyor sakın bu seriye aa çizimi kötü başlamim diyip kenara atmayın

Freesia tam bir uyuşturucu içen birinin kafası ile yazılmış

Yomawari Sensei keşke böyle bir hocam olsa her devamında duygulandım

bu kadar daha varda çok uzun sürer yazması diye kısa tuttum biraz karışık oldu yazılar kusura bakmayın :D
Sep 15, 2018 8:51 AM
Jul 2018
564612
Kokou no Hito hayalimdeki spor mantığını gerçekleştiren bir mangaydı. Rekabet üzerine değil de kendini bulmak üzerine kurulu olan bu manga, psikolojik analizleri ve duyguları ifade ediş biçimiyle kesinlikle bir başyapıt. Ana karakterimiz olan Mori'nin bir tırmanışçı olmasında yatan hedef ve bu hedefe ulaşmaya çalışırken yaşadığı acı tecrübeler kesinlikle bu mangayı özel kılıyor. Çizimleri ise en az Vagabond kadar detaylı.

Diğer bir favorim ise konu ve felsefe bakımından doruk noktası olduğunu düşündüğüm Eden: It's an Endless World!.
Nasıl tanımlayayım bilmiyorum, bir manga düşünün içinde her şey var!
Politika, askeri, bilim kurgu, felsefe, gizem ve daha fazlası.
Gerçekçi karakterleri olan, bilimsel anlatımı bol olan ve konuyu olabildiğince detaylandıran bir manga. Ancak büyük bir eksisi var ki sonu tatmin edici değil ama bu kadar kurgudan sonra o kadarını önemsemiyorum.
Sep 15, 2018 10:03 AM

Mar 2009
359
NatsuJun said:

Koe no Katachi , filmini izlemişseniz zaten ekstra bişi dememe gerek yok.İç burkan on numara slice of life serisi.

ReLIFE sonrası buna yumulmayı düşünüyorum çünkü filmini ayıla bayıla izlemiştim. <3

Shounen olarak katana dövüşlerini sevdiğim için Rurouni Kenshin bu türde asımdır. En sevdiğim shounen manga diyebilirim.

Shoujo olarak geçse de gözümde daha fazlasına sahip olan Fruits Basket bu türde asım. Yan karakterlerini bile en ince detayına kadar işlemiş mangakası ve karakter bolluğunda kaybolduğum nadir shoujolardandı. Bunun dışında psikoloji ve shoujo ikilisini en güzel harmanlayanlardan Mars, ana karakterinin klişe shoujo kızlarından uzak oluşuyla Skip Beat!, Ai Yazawa'nın anlatım diliyle vurduğu TenNai en sevdiklerimdendir. Versailles no Bara, Akage no Anne, Lovely Complex, Savage Garden ve Mademoiselle Butterfly eklemezsem olmaz.

Josei olarak da Sakamichi no Apollon, Nana, Ashita no Ousama ve Kimi wa Pet en sevdiklerimden.

Spor tagi delicesine bağlandıklarımdandır. Manga söz konusu olduğunda da beyzbol içeren Rookies en sevdiğim, yüzme konusunda da Rough. Bunun yanında boks içerikli Ashita no Joe, yine beyzbol içerikli Touch, Nine ve H2. Oyun içerikli olarak da Hikaru no Go.

Yaoi/BL konusunda Kizuna ve Hydra asımdır. Bunların yanındaysa Me de Shireru Yoru no Junjou, Tamayura, Hana wa Saku ka, Sekaiichi Hatsukoi, Ginza Neon Paradise, Himetogo Asobi, Sorenari ni Shinken Nan desu., Kowagaranaide, Soba ni Ite, Hana nomi zo Shiru ve Life: Senjou no Bokura.

Karanlık atmosfer olarak Pandora Hearts çok severim. Yine biraz karamsar içerikli olarak tabir edebileceğim ve bilim kurgu yönüyle de sevdiklerimden biri olan ES: Eternal Sabbath.

Bonus olarak da manhua ekleyesim var bir tane. O da The One, en sevdiklerimden biridir.
TelphoussaSep 15, 2018 10:06 AM
Sep 15, 2018 10:27 AM

Oct 2014
3645
Telphoussa said:
NatsuJun said:

ReLIFE sonrası buna yumulmayı düşünüyorum çünkü filmini ayıla bayıla izlemiştim. <3

Shounen olarak katana dövüşlerini sevdiğim için Rurouni Kenshin bu türde asımdır. En sevdiğim shounen manga diyebilirim.

Shoujo olarak geçse de gözümde daha fazlasına sahip olan Fruits Basket bu türde asım. Yan karakterlerini bile en ince detayına kadar işlemiş mangakası ve karakter bolluğunda kaybolduğum nadir shoujolardandı. Bunun dışında psikoloji ve shoujo ikilisini en güzel harmanlayanlardan Mars, ana karakterinin klişe shoujo kızlarından uzak oluşuyla Skip Beat!, Ai Yazawa'nın anlatım diliyle vurduğu TenNai en sevdiklerimdendir. Versailles no Bara, Akage no Anne, Lovely Complex, Savage Garden ve Mademoiselle Butterfly eklemezsem olmaz.

Josei olarak da Sakamichi no Apollon, Nana, Ashita no Ousama ve Kimi wa Pet en sevdiklerimden.

Spor tagi delicesine bağlandıklarımdandır. Manga söz konusu olduğunda da beyzbol içeren Rookies en sevdiğim, yüzme konusunda da Rough. Bunun yanında boks içerikli Ashita no Joe, yine beyzbol içerikli Touch, Nine ve H2. Oyun içerikli olarak da Hikaru no Go.

Yaoi/BL konusunda Kizuna ve Hydra asımdır. Bunların yanındaysa Me de Shireru Yoru no Junjou, Tamayura, Hana wa Saku ka, Sekaiichi Hatsukoi, Ginza Neon Paradise, Himetogo Asobi, Sorenari ni Shinken Nan desu., Kowagaranaide, Soba ni Ite, Hana nomi zo Shiru ve Life: Senjou no Bokura.

Karanlık atmosfer olarak Pandora Hearts çok severim. Yine biraz karamsar içerikli olarak tabir edebileceğim ve bilim kurgu yönüyle de sevdiklerimden biri olan ES: Eternal Sabbath.

Bonus olarak da manhua ekleyesim var bir tane. O da The One, en sevdiklerimden biridir.

eternal sabbath harikaydı gerçekten. onu söylemeyi unutmuşum.
Sep 15, 2018 10:53 AM

Mar 2009
359
@Cnon

Fuyumi-Sensei'nin çalışmalarını seviyorum. İşleyiş tarzı ve karakterleri çok hoş. Mars da çok güzeldir, ES'i sevdiysen onu da tavsiye ederim. Bilim kurgu değil ama onun da psikolojik yönü güzeldir baya.
Sep 15, 2018 10:55 AM
Nov 2015
1
Pluto ve 20th Century Boys diyebilirim. İki seride de sürekli devam eden gizem seriyi sonuna kadar merakla takip ettiriyor ve okurken hikayenin kurgusu sizi gerçekten büyülüyor. Özellikle Pluto okurken kendinizi sık sık karakterlerin yerine koyuyosunuz ve seri size ahlak, iyi ve kötü gibi kavramlar üzerinde bol bol sorgulama ve düşünme imkanı tanıyor. Naoki Urasawayla bu kadar geç tanışmak beni üzse de mangakanın Monster ve Billy Bat gibi eserlerini henüz okumamış olmama da seviniyorum.

Bunların dışında sıkı bir Takehiko Inoue hayranıyım. Slam Dunk ve Vagabond gibi birbirinden zıt türde iki şaheserin sahibi olarak ona da bir parantez açmak isterim. Özellikle Vagabondtaki çizim kalitesiyle çıtayı çok yukarılara koymuştur, Slam Dunk ise sadece komedisiyle başlı başına bir efsanedir. Ne yazık ki artık yaşlandı ve büyük ihtimalle yeni seri çizmeyecektir.

En sevdiğim mangaya sonuç olarak net bir cevap veremedim ama yukarıda bahsettiğim 4 manga da gerçekten çok kalitelidir ve manga seven her insanın okuması gereken serilerdir bana göre.
Sep 15, 2018 11:09 AM

Oct 2014
3645
Telphoussa said:
@Cnon

Fuyumi-Sensei'nin çalışmalarını seviyorum. İşleyiş tarzı ve karakterleri çok hoş. Mars da çok güzeldir, ES'i sevdiysen onu da tavsiye ederim. Bilim kurgu değil ama onun da psikolojik yönü güzeldir baya.

mars derken şunu mu diyorsun?
https://myanimelist.net/manga/30935/Mars onu okudum yoksa diğeri mi?
bu arada avatarın hakugei densetsu'dan mı?
Sep 15, 2018 12:10 PM

Mar 2009
359
@Cnon

Yok, o değil. ES'in mangakasına ait olan bahsettiğim yapım şu:

https://myanimelist.net/manga/443/Mars

Forumdaki avatarsa kastettiğin Versailles no Bara. Profildekiyse yanlış hatırlamıyorsam Çinli birine ait, mangası da vardı sanırım ama net hatırlamıyorum, aklıma gelirse adını söylerim. :)
Sep 15, 2018 12:28 PM

Oct 2014
3645
Telphoussa said:
@Cnon

Forumdaki avatarsa kastettiğin Versailles no Bara. Profildekiyse yanlış hatırlamıyorsam Çinli birine ait, mangası da vardı sanırım ama net hatırlamıyorum, aklıma gelirse adını söylerim. :)

diğer mars demek okumadım onu. yakında okurum ama.
Avatardaki karakterin çizimleri benziyordu da şuna benzettim
https://myanimelist.net/character/48817/Due
Sep 15, 2018 1:30 PM

May 2017
35
Shokugeki no Souma ve Bleach okumayı seviyorum. Shonen türü bana daha yakın geldiği için tabii. Onun dışında Vagabondu herkese öneririm.
Kazuma Desu
Sep 15, 2018 2:01 PM

Mar 2009
359
Cnon said:
Telphoussa said:
@Cnon

Benim bahsettiğim Mars shoujo gerçi ama öyle vıcık vıcık işlenmiyor, bir noktada psikolojik yönüne ağırlık veriyor zaten. O yönden sevebilirsin diye tavsiye edeyim dedim. :)

Bahsettiğin seriyi izlemedim ama çizimleri benziyormuş cidden.
Sep 15, 2018 2:05 PM

Oct 2014
3645
Telphoussa said:
Cnon said:

Benim bahsettiğim Mars shoujo gerçi ama öyle vıcık vıcık işlenmiyor, bir noktada psikolojik yönüne ağırlık veriyor zaten. O yönden sevebilirsin diye tavsiye edeyim dedim. :)

evet o zamanlardaki çizimler hep birbirine benziyor. black jackin çizimleri filan da benzer.
Sep 15, 2018 2:13 PM

Mar 2009
359
Cnon said:
Telphoussa said:

evet o zamanlardaki çizimler hep birbirine benziyor. black jackin çizimleri filan da benzer.

Halbuki bu bahsettiğin yapımla RoV'un yıl farkı var baya ama yine de tarzları yakın. :) Black Jack okumadım ama 1993 - 2011 yıllarına ait olan OVA yapımını izlemiştim. Dediğin gibi Versailles no Bara ile Jack'in tarzı animede de çok benzer. Dezaki yönettiği için ikisi anime serisinde baya yakındı sanırım, kadın karakterlerin kılık kıyafet olsun, yüz hatları olsun çok benziyor. İzlerken sanki aynı manga çizmiş gibi bir his veriyordu.
Sep 15, 2018 2:26 PM

Oct 2014
3645
Telphoussa said:
Cnon said:

Halbuki bu bahsettiğin yapımla RoV'un yıl farkı var baya ama yine de tarzları yakın. :) Black Jack okumadım ama 1993 - 2011 yıllarına ait olan OVA yapımını izlemiştim. Dediğin gibi Versailles no Bara ile Jack'in tarzı animede de çok benzer. Dezaki yönettiği için ikisi anime serisinde baya yakındı sanırım, kadın karakterlerin kılık kıyafet olsun, yüz hatları olsun çok benziyor. İzlerken sanki aynı manga çizmiş gibi bir his veriyordu.

evet aralarında neredeyse 20 yıl var ama yönetmen aynı olunca öyle oluyor demek ki.
Sep 17, 2018 4:47 AM
Jul 2018
564612
Sayılı manga okumuş biriyim. Çoğunlukla tek atımlık okuyorum alışmak için ki onları da pek hatırlamadığımdan buraya eklemiyorum bile. İki tane çok sevdiğim manga oldu. Claymore'un animesini izledikten sonra saçma bir sonla bitince mangasını okumaya karar verdim. Basit başlayan hikaye dallanıp budaklanıyordu. İnanılmaz beğendim. Diğeri ise FAKE. Polisiye bir manga ama etiketlerinde Yaoi yazması sizi yanıltmasın. Shounen Ai türü daha uygun olurdu zira duygusallık var ve vıcık bir şekilde değil. Müstehcen sahneler ise neredeyse hiç yok. Bu arada manga önerisine açık olduğumu belirtip gönderiyi bitireyim.
Sep 17, 2018 6:59 AM

Oct 2014
3645
EmpressMileena said:
Sayılı manga okumuş biriyim. Çoğunlukla tek atımlık okuyorum alışmak için ki onları da pek hatırlamadığımdan buraya eklemiyorum bile. İki tane çok sevdiğim manga oldu. Claymore'un animesini izledikten sonra saçma bir sonla bitince mangasını okumaya karar verdim. Basit başlayan hikaye dallanıp budaklanıyordu. İnanılmaz beğendim. Diğeri ise FAKE. Polisiye bir manga ama etiketlerinde Yaoi yazması sizi yanıltmasın. Shounen Ai türü daha uygun olurdu zira duygusallık var ve vıcık bir şekilde değil. Müstehcen sahneler ise neredeyse hiç yok. Bu arada manga önerisine açık olduğumu belirtip gönderiyi bitireyim.

hangi türleri sevdiğini bilmiyorum ama slice of life olarak ran to hairo sekai, kuro, helck filan çok güzeldir.
psikolojik olarak 20th century boys, becchin to mandara, heads, kimi no knife, life, netsutai no citron, orochi, black paradox, all you need is kill'i filan mutlaka oku.
favorilerimi önermedim bile değişiklik olsun dedim.
Sep 17, 2018 10:42 AM

Mar 2009
359
EmpressMileena said:

Fake çok güzeldir, hem de aşırı eğlenceli bir mangaydı. Keşke ovasının devamı gelse. Polisiye değil ama shoujo etiketi altında olup da yine aynı tadı verebilecek Tokyo Crazy Paradise tavsiye ederim, baya eğlenceli bir mangaydı.

Karanlık atmosfer seviyorsun sanırım, okumadıysan Pandora Hearts öneririm. Onun dışında Ergo Proxy sevdiğini görmüş olaraktan derin içerikli mangalardan ES: Eternnal Sabbath ve Marie no Kanaderu Ongaku da önerilere ekliyorum.

Yaoi konusunda takıntılı değilsin anladığım kadarıyla, ne güzel. :) Dilersen öneri olarak shounen ai ve soft yaoilerden de sıralayabilirim bir ara.
Sep 17, 2018 1:12 PM
Jul 2018
564612
Cnon said:
EmpressMileena said:

hangi türleri sevdiğini bilmiyorum ama slice of life olarak ran to hairo sekai, kuro, helck filan çok güzeldir.
psikolojik olarak 20th century boys, becchin to mandara, heads, kimi no knife, life, netsutai no citron, orochi, black paradox, all you need is kill'i filan mutlaka oku.

Aslında ne tür sevdiğimi ben de bilmiyorum :D Henüz buna karar verecek kadar çok manga okumadım. Animelerle paralel gideceğim sanırım. Dediklerini not ettim, teşekkür ederim.

Telphoussa said:
EmpressMileena said:

Fake çok güzeldir, hem de aşırı eğlenceli bir mangaydı. Keşke ovasının devamı gelse. Polisiye değil ama shoujo etiketi altında olup da yine aynı tadı verebilecek Tokyo Crazy Paradise tavsiye ederim, baya eğlenceli bir mangaydı.

Karanlık atmosfer seviyorsun sanırım, okumadıysan Pandora Hearts öneririm. Onun dışında Ergo Proxy sevdiğini görmüş olaraktan derin içerikli mangalardan ES: Eternnal Sabbath ve Marie no Kanaderu Ongaku da önerilere ekliyorum.

Yaoi konusunda takıntılı değilsin anladığım kadarıyla, ne güzel. :) Dilersen öneri olarak shounen ai ve soft yaoilerden de sıralayabilirim bir ara.

Dediklerini not ettim, tavsiyelerin için teşekkür ederim. Dedim ya, FAKE'in yaoi olarak etiketlenmesi saçmaydı. Karakterlerin duygusallığı ön plana çıkıyordu ve bu durumu çok sevdim. Tabii rahatsız değilim, güzel konulu olanlar varsa bakmak isterim.
Sep 18, 2018 3:31 AM

Jul 2009
241
Berserk - Tüm karakterleri elden geçirip, bir çok karakteri öldürmesini seviyorum. :D nı hahahaha

Yokohama Kaidashi kikou - İnsana yaşama sevinci aşılıyan, bu hayattaki küçük anların tadını çıkarmasını bilen androidi çok seviyorum. :D

Lone wolf and cub - Son derece delikanlı olan Ogami Itto abimizi severim ve sayarım.

Blame! - Sonunu kötü bitirip okura istediğini vermemesini seviyorum en çok. :D

Evangelion - Okuduğum en derin manga bu sanırım, cidden etkileyici bir iş. Hiç bir mangayı Evangelion'u okuduğum kadar seri okumamıştım, çok sarmıştı.

A Bride's Story - Çizimler olağan üstü ve Türkler üstüne bir manga, orta asyadaki Türk klanlarının kültürünü tanıtmasını seviyorum. Karakterleride son derece sempatik.
Sep 18, 2018 12:48 PM

Mar 2009
359
EmpressMileena said:
Cnon said:

Aslında ne tür sevdiğimi ben de bilmiyorum :D Henüz buna karar verecek kadar çok manga okumadım. Animelerle paralel gideceğim sanırım. Dediklerini not ettim, teşekkür ederim.

Telphoussa said:

Dediklerini not ettim, tavsiyelerin için teşekkür ederim. Dedim ya, FAKE'in yaoi olarak etiketlenmesi saçmaydı. Karakterlerin duygusallığı ön plana çıkıyordu ve bu durumu çok sevdim. Tabii rahatsız değilim, güzel konulu olanlar varsa bakmak isterim.

Fake gibi polisiye değil ama slice of life ve arkadaşlık üzerinden dönen Hydra önerebilirim. Yalnız Hydra'nın Rules, Lovers and Souls gibi bağlantılı olduğu yapımlar var, onların da sıralanmış hali şurda ekli: https://www.mangaupdates.com/series.html?id=133019

Shounen ailerden kısa manga ve one -shot önereyim: Portrait (NATSUME Kazuki) ve Sono Seiren naru Tsubuyaki wo. İki tane de shoujo ai ekleyeyim dedim: Oniisama e... ve Claudine...!

Psikolojik türde geçen güzel bir shounen ai olan Thomas no Shinzou öneririm. Başka shounen ai olarak Sono Yubi dake ga Shitteiru. Soft yaoilerden (en fazla 1-2 çift sahnesi var genelde, o da baya soft) Hana nomi zo Shiru ve Hana wa Saku ka. Bunlar dışında okuduklarım genelde smut (çift sahneleri +18), o yüzden konusu güzel olsa bile hoşuna gitmeyebilir. :)

Henüz okumadım ama birkaç chapterına göz atıp listeme aldığım iki shounen ai var, bir göz at istersen. Onlar da Canis Series ve New York New York (Hatta bu da polisiye). Güzel yapımlara benziyor ikisi de. From Eroica with Love isimli shounen ai de güzeldir ama ona ne zamandır güncel gelmiyor, manga öyle öksüz kaldı sanırım. :(

Bir de, ilk öneri yaptığımda Fruits Basket eklemeyi unutmuşum. Benim şimdiye kadar okumuş/izlemiş olduğum tüm shoujolar içersinde en orjinal konuya sahip olanı ve karakterlerinin bazıları çok eğlenceli, bazısının hikayesi de aşırı hüzünlüdür. İlgini çekerse onu da tavsiyelerime ekleyip noktayı koyayım.
Sep 24, 2018 3:08 PM
Nov 2012
1
One Piece
Slam Dunk
Berserk
Kiseijuu
pek okumadım zaten.
Oct 14, 2018 9:59 AM

Jun 2013
16
Kozure Ookami
I was frozen in time, but I feel as if my time is just beginning...
Oct 21, 2018 5:17 AM
Warneal

Jun 2017
10
The Breaker : Gomoonryong'un öğrencileriyiz babaa asdfjaskdf
Sep 27, 2020 6:40 AM
May 2020
6
Oyasumi Punpun ve Great Teacher Onizuka
Oct 10, 2020 11:13 AM
Sep 2020
4
20th Century Boys sanırım. Harika bir hikaye üzerine basit ve göz yormayan çizimler.
Apr 30, 2021 3:10 AM

Jul 2014
10
Billy Bat - İyi, kötü ve nötr olayını seviyorum. Çok özgün bir şekilde anlatıyor. En sevdiğim manga olur kendisi. Tekrardan okumayı düşünüyorum.

Kokou no Hito - Etkileyici bir mangaydı. Dağ yolculuğu gibi gözükürken psikolojik olarak birçok yandan vurdu. Mangakanın en sonda yazdığı şeylere epey ağlamıştım.

Fire Force (Enen no Shouboutai) - Gördüğüm en ama en özgün hikayeye sahip shounen. Aşırı klişe başlayıp bu kadar özgünleşen bir seri görmedim. Çok eşsiz bir evrim olayı var. Ayrıca 4. Duvarı yıkan nadir serilerden. Ve okuyuculara, günümüz insanlarına epey eleştiri yapıyor.
May 25, 2021 11:12 AM
Mar 2020
3
delivery knight tır büyük ihitmal not: animesi olmayan mangalrı okumaya calışırım ama okuduklarım var tavsiye edilmez cünkü animesi anlamsız geliyor
May 26, 2021 4:32 PM

Feb 2021
13
Manga okuma alışkanlığını biraz geç kazandım ama favori mangalarım One Piece ve Steel Ball Run(JoJo part 7)
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Favorileriniz?

NovasAnimeList - May 6, 2022

1 by Traotora »»
Sep 20, 2023 8:59 AM

Sticky: » Önemli duyuru - Lütfen okuyun

Cnon - Sep 17, 2023

0 by Cnon »»
Sep 17, 2023 7:23 AM

Sticky: » Anime / Manga Öneri ( 1 2 )

Cnon - Apr 7, 2015

82 by _Schiffer »»
Mar 28, 2023 8:25 AM

Sticky: » Kendinizi Tanıtın ( 1 2 3 4 5 )

Cnon - Apr 6, 2015

208 by removed-user »»
Nov 12, 2022 11:33 AM

» Grupta başka Neon Genesis Evangelion hayranı var mıdır?

Jerasu - Jun 2, 2019

5 by Bartu55555 »»
Jul 3, 2022 6:12 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login