Forum Settings
Forums
New
Jun 28, 2017 10:39 AM
#1
Offline
Jun 2017
6
Relativno sam nov u tome svemu, a vidim da ima mnogo iskusnijih nego mene, pa ako možda imate preporuku za neki anime koji je must watch
Reply Disabled for Non-Club Members
Jun 28, 2017 11:23 AM
#2

Offline
Jul 2015
4
Mislim da bi One Punch Man i Mob Psycho 100 bili dobar izbor za newbieje, a definitivno su must watch. Osim toga, ne znam koje žanrove preferiraš pa ću sam izlistat neke ovako: Bungou Stray Dogs, Assassination Classroom, Boku no Hero Academia, Bleach (moj prvi anime), Great Teacher Onizuka, Nichijou, Danshi Koukousei no Nichijou, Sakigake Cromartie Koukou (10 minuta epizoda), Death Note itd. Enjoy
Jun 28, 2017 12:03 PM
#3
Offline
Jun 2017
6
Preferiram anime tipa bleach (također prvi pogledani), psycho pass, one punch man, attack on titan, fate zero ... Uglavnom sve sci-fi i fantasy sam voljan pogledati
Jun 28, 2017 12:48 PM
#4

Offline
Jul 2015
4
Ergo Proxy - Apokaliptičan, Mystery, Sci-fi
Haibane Renmei - Mystery, Drama, Fantasy...
Kimi no Na wa - Supernatural, Drama, dobar film
Parasyte - Sci-fi, Alien, Drama/Horror, ovaj mi se isto jako svidio
Shinsekai yori - Sci-fi, Mystery, Horror, Supernatural, Drama, ovaj mi je jedan od najboljih koje sam pogledo
ERASED - Supernatural, Mystery, Psychological, isto jedan od najdražih, fakat bi ga moro rewatchat

Anyway eto par prijedloga pa udri
Jun 30, 2017 7:41 AM
#5

Offline
Jan 2014
18
(Cowboy Bebop)

Veoma je tesko uvesti mnoge ljude u anime, buduci da su veoma brzi da otpisu citav zanr kao "cute japanske srednjoskolke rade cute sranja" ili "hentai tentacle monsters bukake na japanske srednjoskolke". Nije cudno vidjeti zasto anime ima negativnu konotaciju kod vecine ljudi, ali postoji dobar broj animea koji je izvrstan za pokazati ljudima koji su pocetnici u anime, te da vide da nije sve cute ecchi sranje. "Cowboy Bebop" je jedan takav anime, te po mnogima najbolji anime ikada napravljem.

Shinichiro Watanabeovo remek dijelo prati nasega protagonista Spike Spiegela, koji ima mellow i easy-going osobnost. Njegov partner je pragmatican Jet Black, the njih dvoje zaraduje za zivot loveci bountije po citavom svemiru. Kroz svoja putovanja upoznaju brojne druge likove, poput Eina, geneticki modificranog i iznimno pametnog welškog korgija, femme fatale Faye Valentine, the kompjutorskog genija Edwarda.

Iako "Cowboy Bebop" ima pricu koja se proteze kroz cijeli anime, on je ipak epizodican po svojoj prirodi. Moze se uskociti u skoro bilo koju epizodu, te ce se u njoj uzivati isto kao i da se gleda cijeli anime od pocetka. "Cowboy Bebop"-ov najsjajniji element su njegovi likovi, gdje je svaki lik iznimno ikonican te memorabilan. Dialog izmedu njih je takoder izvrsno napisan, te cjelokupna prica samo poboljsava dojam.

Nije tesko viditi zasto je ovaj anime postao hit, iako on kada je bio izdan nije dostigao nekakav uspjeh u Japanu. Postao je hit tek kada je bio izdan u Americi, a potpomognut je i izvrsnim engleskim dubom, sto je rijetkost u anime svijetu. Klasik u animeu, te must-watch za bilo kojeg anime fana. Anime u kojemu se uziva od pocetka do kraja.

(Great Teacher Onizuka)

Komedija je iznimno subjektivna stvar, i sto jedna osoba moze smatrati smijesnim, druga osoba moze smartrati absolutno degutantnim i idiotskim. Savrseni primjer ovoga su filmovi Adama Sandlera, poput "Jack and Jill", koji vecina ljudi smatra iznimnim smecem od filma, ali je ipak imao nekakav solidan box office profit. Komedija u animeu je po meni visemiss nego hit, buduci da za svaki anime poput "Gintame", postoji anime poput "Jungle de Ikou!", koji doslovno moze natjerati covjeka da pomisli na samoubojstvo koliko je lose napravljen.

'Great Teacher Onizuka' se izdize izmedu svih ostalih komedija u anime svijetu, te sluzi kao savrseni primjer kako napraviti izvrstan anime komediju. Anime slijedi nevjerovatne, te cesto bizarne, dogadaje istoimenog ucitelja Onizuke, koji pokusava nadmudriti te pridobiti razred 3-4, koji je najgori razred u skoli. Oni ga pokusavaju otpustiti na sve moguce sulude nacine. Uz taj razred, postoje i druge prepreke koje Onizuka mora savladati u skoli - poput frustriranog, celavog pomocnog ravnatelja, stare neprijatelje iz svojih bikersih dana, te cak i svoje idiotske metode predavanja.

Od nevjerojatno likeabilnog glavnog protagonista, Eikichi Onizuke, do velikog broja pomocnih likova, "Great Teacher Onizuka" nece uspjeti a da ne ostavi osmijeh na licu gledatelja. Onizukovo putovanje od obicnog gangstera i yakuze, do jednog od najboljih ucitelja u Japanu je stvarno memorabilno, a njegove razne unortodoxne metode pri ucenju su stvarno nesto sto treba pogledati.

(Ping Pong The Animation)

Sportski animei su poprilicno bland i genericni, te skoro svaki sportski anime slijedi jednu te istu pricu. Grupa srednjoskolaca okupi ekipu u "x" sportu te polako postaju najbolja momcad u Japanu u tome sportu. Nekada cak i izgube na pocetku, ali polako dobiju plot armor i pocnu pobjedivati svaku ekipu protiv koje naidu. Postoji hrpa anime sa istom pricom, ali "Ping Pong The Animation" je izvrstan primjer kako napraviti sportski anime u kojemu su glavni likovi fokus, a ne sam sport.

Prica prati Makota 'Smile' Tsukimota i njegovog prijatelja Yukatu 'Peco' Hoshina, dva djecaka koja su odrasla igrajuci ping pong zajedno gotovo svaki dan. Peco je pun samopouzdanja, te ima plan da postane najbolji igrac stolnoga tenisa u svijetu. Smile je potpuna suprotnost, te ima veoma malo ambicije. Unatoc tome, njih dvoje su odubijek bili zajedno, te su stvorili vezu potpomognutom njihovom ljubavi prema sportu. Svake godine, studenti iz cijeloga Japana se natjecu u srednjoskolskom turniru u stolnom tenisu, te tamo samo najjaci i najbolji opstaju.

'Ping Pong The Animation' je anime koji nije u sportu, vec o likovima. Da, anime ima dosta ping pong akcije, ali likovi su neki od najboljih ikada napravljeni u anime svijetu. Smile i Peko su iznimno realisticni kao glavni likovi, ali "Ping Pong", poput "Cowboy Bebopa", uspijeva napraviti nesto sto vecini animea ne uspjeva, a to je da i pomocni likovi te cak i villaini imaju nevjerojatnu karakterizaciju i osobnost. To anime uspijeva napraviti u tolikoj mjeri, da oni cak postaju i protagonisti svojih vlastitih mini prica u animeu, a to se najbolje moze vidjeti u primjeru Kong Wenga, stolnotenisca koji dolazi iz jedne od velikih nacija u stolnom tenisu, Kine.

Jedan od glavnih elemenata 'Ping Pong The Animation' je animacija, koja je poprilicno unortodoxna te minimalisticna, ali to je upravo i cilj animea, buduci da sa takvom animacijom uspijeva staviti fokus na pricu te likove.

'Ping Pong The Animation' je lako moguce najbolji sports anime ikada napravljen. Prica o prijateljstvu i borbi, obavezno treba pogledati ovaj anime cak i ako nisi pretjerani fan ping ponga, ali i sportova opcenito.

(Monster)

Naoki Urasawa je genija po pitanju kreiranja nevjerojatnih prica i svijetova. Od njegovog rada na mangama '20th Century Boys', te nastavka '21th Century Boys', on je iznimno popularan i talentiran manga autor. No, njegov magnum opus je vjerojatno manga "Monster" cija adaptacija je jedan od najboljih animea ikada napravljenih.

Nasa prica slijedi Dr. Kenzou Tenma, veoma poznatog japanskoga kirurga mozga koji radi u Njemackoj. Njegovi suradnici ga smatraju jednim od velikih mladih umova koji ce revolucionarizirati to podrucje kirurgije. Ima prekrasnu zarucnicu, te je na rubu velikoga promaknuca u bolnici u kojoj radi. No, sve se to mijenja kada se Tenma nade pred velikom dilemom jednu noc - da li da spasi zivot maloga djecaka ili zivot gradonacelnika grada. Iako ga njegovi sefovi pritiscu da operira na gradonacelniku, njegovi morali ga natjeraju da napravi operaciju na malome djecaku, tako spasivsi njegov zivot no gradonacelnik umire. Godinama kasnije, Tenmin zivot se napokon vratio donekle u normalu. Ali jedan dan, serija bizarnih ubojstava dode i do jednog od Tenminih pacijenata. Tenma svjedoci ubojstvu pred svojim ocima, te je sokiran kada vidi tko je zapravo taj serijski ubojica. To je nitko drugi neko upravo taj mali djecak kojeg je spasio prije mnogo godina, Johan Liebert

Sto slijedi je 70+ epizoda Tenminog franticnog trazenja djecaka kojega je spasio, kako bi ispravio svoju pogresku. Kroz njegovo putovanje, svjedoci smo nekim od najunikantijih i najzaniljivijih likova ikada u povijesti animea, koji su komplimentirani izvrsnim subplotovima koji rjesavaju misterije, ali i dalje produljuju pitanje: "Tko je to Johan Liebert, i sto on zeli napraviti?"

Izvrstan stil animacije te jedan od najboljih villaina ikada u animeu, Johan Liebert, garantiraju da "Monster" bude pravo remekdijelo koje svaki anime fan treba pogledati, unatoc duljini animea.

(Mousou Dairinin)

'Mindfuck' zanr animea mi je oduvijek bio posebno drag , a pogotovo ako je taj 'mindfuck' zapravo pazljivo napravljen socijalni komentar na moderan Japan i kulturu "escapisma'Mousou Dairinin' je anime upravo o tome, koji je prepun subtexta i detalja koje vjerovatno neces uspjeti pohvatiti na svome prvome gledanju, osim ako nemas dobro oko za takve stvari. Napravljen od Satoshi Kona, koji je meni jedan od najdrazih ljudi iz anime industrije. Bio je pravi vizionar koji te stvarno mogao natjerati da cijenis anime kao umjetnost, te natjerati te da dvaputa promislis sto se dogada u animeu. Prava steta sto je umro tako mlad.

Takozvani "Shounen Bat" terorizira stanovnike Musashino Citya. Leteci po gradu na svojim rolama te udarajuci ljude sa zlatnom bejzbolskom palicom, cini se da ga je nemoguce uhvatiti, a jos manje razumjeti. Njegova prva zrtva, poznata ali mirna dizajnerica Tsukiko Sagi, je glavni osumnjicenik u orkestriranju napada. Nju vjeruje samo njezina antromorficna ruzicasta plisana zivotinja, Maromi. Dok Shounen Bat nastavlja svoj teror na grad, detektivi Keiichi Ikari te Mitsuhiro Maniwa pocinju istrazivati indentitet napadaca.

'Mousou Dairinin' je nevjerojatna serija, te jedan od Satoshi Konovih remekdijela. Sa toliko puno subtexta i klevernog komentara na danasnju Japansku kulturu, ne samo anime kulturu nego opcenito, stvarno je nevjerojatno za pogledati. Veoma pametan i inteligentan anime, te me ne cudi da je preletio preko glave vecine ljudi.

(Perfect Blue)

Jos jedan anime produciran od strane Satoshi Kona, ovoga puta u zanru u kojem ima vise iskustva: anime filmovi. Majstor psiholoskih trilera i ostavljanja gledaoca na rubu sjedala, on taj talent pokazuje izvrsno u 'Perfect Blue'.

J-pop idol grupa CHAM! je iznimno popularna, no jedan dan jedna od clanica, Mima Kirigoe, odluci napustiti grupu kako bi se posvetila svojoj glumackoj karijeri. Mimin zivot se pocinje mijenjati drasticno nakon sto napusti grupu. Pocinje glumiti u kriminalistickoj drami, te jedan obsesivni fan pocinje u stalkati svukuda te napravi novu anonimnu stranicu gdje pise sve detalje iz njezinoga intimnoga zivota. Jedan po jedan, svaki uzneimirujuci dogadaj dovodi Mimu sve vise do ludila, te polako ne moze razlikovati stvarnost od fantazije.

'Perfect Blue' je nevjerojatan film pogotovo zbog toga sto te stalno drzi na rubu sjedala te te stalno razmislja da li se to sto se dogada na ekranu stvarnost, ili fikcija. Sa izvrsnom animacijom te super voice actingom, film je stvarno nevjerojatan a twist ce ti vjerovatno blowat mind.

(Higurashi no Naku Koro ni)

Naci dobar horror anime moze biti jako tesko, buduci da ih je vecina sranje te horror kao zanr ima vise uspjeha u manga svijetu. Naci horror anime koji te stvarno prepadne je jako tesko, te vjerojatno imas vise uspjeha naruciti BigMac u Burger Kingu. Na svu srecu, postoji jedan super horror anime, a to je 'Higurashi no Naku Koro ni'.

Keiichi Maebara se upravo doselio u malo selo Hinamizawa u ljeto godine 1983., te ubrzo postaje dobr prijatelj sa Renom Ryuugu, Mion Sonozaki, Satoko Houjou te Rikom Furude. No, nesto mracno se skriva ispod idilicnog seoskog zivota. Dok se selo priprema za godisnji festival, Keiichi polako pocinje cuti price o brojnim lokalnim legendama. On saznaje da je bilo nekoliko ubojstava i nestanaka u proteklih nekoliko godina, te da su svi povezani sa festivalom i bogom festivala, Oyashirom. Keiichi pokusa pricati o tim dogadajima sa svojim prijateljima, no oni su tihi te ne zele pricati o tome sa njim. Dok se sve vise bizarnih dogadaja dogada u selu, Keiichi pocinje sumnjati da li uopce moze vjerovati svojim prijateljima.

'Higurashi no Naku Koro ni' ima izvrstan plot koji te do samoga kraja natjera da pogadas tko je zapravo glavni ubojica u selu. Kombiniras to sa jako puno gorea, te imas izvrstan horror anime.

(Steins;Gate)

'Steins;Gate' je adaptacija istoimenog visual novela, te je smartran jednim od najboljih animea ikada napravljen. Sto je zapravo smijesno, buduci da su adaptacije drugih visual novela iz istoga universea kao i 'Steins;Gate'' bile jako lose.

Samoprozvani ludi znanstvenik Rintarou Okabe iznajmi sobu u staroj zgradi u Akihabari, gdje provodi dane izmisljajuci potencijalne "buduce gadgete" sa prijateljima Mayuri Shiinom te Hashidom Itaru. Oni provode dane uzivajuci, te programirajuci njihov najbolji gadget, takozvanu 'Phone Microwave,' koja ima cudnu funkciju pretvaranja banane u hrpu gela. No, uskoro Okabe dolazi do realizacije da Phone Microwave moze slati emailove u proslost, tako mijenjajuci tijek povijesti.

'Steins;Gate' ima izvrstan plot sa jako likeabilnom grupom glavnih likova, a pogotvo glavni lik Rintarou Okabe. Pocetak price je poprilicno spor i slice of life, ali kada krene onda ne staje do samoga kraja. Visual novel je isto super za odigrati, ako te zanimaju drugi krajevi.

(Neon Genesis Evangelion)

Evangelion je isto jedan od onih animea koji se moraju pogledati ako si nov u anime svijet. Mislim da ne postoji anime koji je polarizarjuci u tolikoj mjeri koliko 'Neon Genesis Evangelion' je. Nema izmedu kod ovoga anime, ili ga volis ili ga mrzis te mislis da je pretenciozno smece. I da, iako anime cesto bude pretenciozan toliko jako da mu je cesto glava u guzici, svejedno je super anime sa ozbiljnim takeom na mecha zanr.

U godini 2015, dok svijet stoji na rubu unistenja, zadnja nada covjecanstva je u rukama specijalne agencije pod Ujedinjenim Narodima zvana Nerv. Oni posjeduju takozvane Evangelione, ogromne masine koje su sposobne unistiti Andele koji lete po cijeloj zemlji. Gendou Ikari, sef organizacije, trazi kompatibilne pilote koji se mogu sinkronizirati sa Evangelionima te ostvariti njihov pravi potencijal. Shinji Ikarijev obican zivot se potpuno mijenja, kada ga njegov otac natjera da postane pilot Evangelion Unit-01, sa sudbinom covjecanstva na njegovim ramenima.

Hideaki Annoovo remekdijelo je definitivno jedan od animea koji se moraju pogledati ako se zelis smartati pravim anime fanom.

Evo, nadam se da ce ti se svidjeti barem neki od ovih animea.
Sep 11, 2017 4:18 PM
#6

Offline
Jul 2009
48
@Candes svaka čast na detaljnim preporukama.

@TheMico uz Cowboy Bebop svakako preporučam Samurai Champloo od istog redatelja. Također, smatram da je Ghost in the Shell: Stand Alone Complex remekdjelo koje bi svaki fan animea trebao barem pokušati gledati. Slobodno prije serije pogledaj i originalni film iz '95.
Sep 11, 2017 6:00 PM
#7

Offline
Jan 2014
18
@b0nebreaker Thanks, i slazem se. Champloo i Ghost in the Shell su isto super animei.
Sep 12, 2017 3:13 AM
#8

Offline
Jan 2014
21
hajime no Ippo , čak i ako nisi fan spotskih animea, ovo je must watch, definitivno najbolji sportski anime ikad napravljen, ja sam nisam neki veliki fan sportskih animea ali ovo se izdiže iznad svih, studio je madhause, preporučam ti da provjeriš njihove stvari, nećeš biti razočaran, prije svega HxH najbolji shounen/adventure anime zatim Parasyte horror već preporučen, takođe jedan od najdražih što sam gledao, te Rainbow jedna od najboljih drama svakako must watch :)

samo da nadodam da se ne ograničavaš samo na sci-fi fantasy žanr jer propuštaš prava remek djela, recimo jedna od prvih stvari što sam gledao je bio Fairy tail i smatrao sam da je remekdjelo jer je lagan i interesantan za gledati, ali uskoro sam skužio da ima puno boljih u istom žanru, u svakom slučaju anime svijet je velik i nije teško naći anime koji će ti prirasti srcu, a ja ti eto preporučam ove gore koje su meni :)
red_welshSep 12, 2017 3:30 AM
Sep 12, 2017 7:16 AM
#9
Offline
Jun 2017
6
@red_welsh ne ograničavam se na sci-fi žanr, nego sam naišao na par animea koji su mi se činili vrijedni gledanja a da nisu sci-fi žanr, Fairy tail sam pogledao možda 20 epizoda ali mi se nije svidio pa sam odustao
Sep 13, 2017 4:02 AM

Offline
Jan 2014
21
TheMico said:
@red_welsh ne ograničavam se na sci-fi žanr, nego sam naišao na par animea koji su mi se činili vrijedni gledanja a da nisu sci-fi žanr, Fairy tail sam pogledao možda 20 epizoda ali mi se nije svidio pa sam odustao


je fairy tail nije baš vrijedan gledanja pošto ima puno epizoda a manje više stalno se ponavlja isto, ali HxH pogledaj jer se isplati, nije tipičan shounen anime i ako te ne oduševi, jebiga nemamo isti ukus XD
Sep 13, 2017 9:04 AM

Offline
Jul 2009
48
HxH je odličan. Odbijao me dosta dugo zbog 100+ epizoda i komičnog klinca u glavnoj ulozi. Ali kada sam krenuo nisam mogao stati :D
Sep 14, 2017 11:44 AM
Offline
Jun 2017
6
red_welsh said:
TheMico said:
@red_welsh ne ograničavam se na sci-fi žanr, nego sam naišao na par animea koji su mi se činili vrijedni gledanja a da nisu sci-fi žanr, Fairy tail sam pogledao možda 20 epizoda ali mi se nije svidio pa sam odustao


je fairy tail nije baš vrijedan gledanja pošto ima puno epizoda a manje više stalno se ponavlja isto, ali HxH pogledaj jer se isplati, nije tipičan shounen anime i ako te ne oduševi, jebiga nemamo isti ukus XD


Planiram pogledati HxH kad završim boku no hero academia i poslje toga ću možda Mob Psycho
Jan 8, 2018 12:28 PM
Offline
Mar 2017
5
Pošto si relativno nov u anime svijetu, imas dosta stvarno kvalitetnih animea za pogledati ali definitivno bi ti preporučio najbolji anime of all time one piece ima 700+ epizoda treba i imati strpljenja al je anime koji je definitivno #1. i ostali top koliko vidim bleach si gledao i svidio ti se onda je sljedeća stvar prirodno da naruto pogledas ovo su ostali takoreći top:

Naruto
Boku no Hero Academia
Nanatsu no Taizai
Noragami
Code Geass: Hangyaku no Lelouch
Hunter x Hunter
Death Note
Hajime no Ippo
.... ima ih jos

A ostali pošto imamo skoro sličan ukus u animeima koliko vidim,preporučio bi ti ovih par koji ce ti se vjerojatno svidjeti

Overlord
Zhen Hun Jie(kineski)
Quanzhi Gaoshou(kineski)

Feb 18, 2018 2:37 PM
Offline
Aug 2016
8
One Piece definitivno nije najbolji anime.
Mar 29, 2018 3:16 PM
Offline
Mar 2017
5
Naravno svi imaju vlastito mišljenje, ali recimo ti koji nisi pogledao one piece ne može suditi o tome , ali kazem svako ima svoje mišljenje tako da bi i volio čuti tvoje mišljenje također na tu temu.
Apr 8, 2018 6:26 AM
Offline
Aug 2016
8
nice shit taste
Jul 7, 2020 11:48 AM
Offline
Jul 2018
564612
Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Kvizovi

Mia_Violet - Sep 16, 2023

6 by Mia_Violet »»
Oct 19, 2023 11:47 AM

» Ljetni Anime

Maki-Roll - Jun 29, 2020

8 by Mia_Violet »»
Oct 13, 2023 10:11 AM

» thread za pronalazenje necheg vezanog za hrvatsku u animu i mango

grsh - Jan 19, 2014

6 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:22 AM

» Pišete li reviews na MALu?

Gemory - Jan 29, 2021

1 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:18 AM

» Preporuke

removed-user - Oct 1, 2021

3 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:15 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login