Forum Settings
Forums
New
Mar 24, 2017 2:10 AM
#1

Offline
Dec 2011
10
Na pewno każdy zna przynajmniej jeden taki tytuł, który bardzo chciałby zobaczyć wydany w naszym kraju, nawet jeśli szansa na to jest praktycznie zerowa.


A oto moje propozycje:

Nana - czy Ai Yazawa zlituje się nad fanami i dokończy tytuł?
Maison Ikkoku - klasyk o którym mogę co najwyżej pomarzyć :D
Cat's Eye - pełna uroku opowieść o trzech siostrach prowadzących podwójne życie.
Confession - krótki i klimatyczny thriller, którego akcja toczy się w górach.
Helter Skelter - o modelce, Ririko, która dla popularności poddaje się ryzykownym operacjom plastycznym, ignorując konsekwencje z tym związane. W 2012 powstał również film aktorski o tym samym tytule: http://www.filmweb.pl/film/Helter+Skelter-2012-645926
Velvet Kiss
Cossette no Shouzou
Kasane - jeszcze niezakończony seinen opowiadający o kradzieży czyjejś twarzy poprzez pocałunek. Czytałam na razie zaledwie kilka rozdziałów, ale robi wrażenie.
Saikyou Densetsu Kurosawa - manga twórcy "Kaijiego".
Doctor du Ming - mroczny seinen o obsesyjnej miłości. Raczej zbyt specyficzny tytuł, żeby którekolwiek wydawnictwo się nim zainteresowało. Tym bardziej, że jest to manhua.
Gantz - może kiedyś się pojawi ^^

Za jakiś czas pewnie jeszcze coś dopiszę.
allieannMar 28, 2017 3:53 AM
Reply Disabled for Non-Club Members
Mar 27, 2017 3:23 AM
#2

Offline
Aug 2010
34
No to kilka tytułów które ja chciałbym ujrzeć na naszym rynku:

Slam Dunk - moja ulubiona manga, w sumie u nas mocno niedoceniona. Dość powiedzieć, że przyczyniła się do rozwoju koszykówki w Japonii i chyba nawet kilku innych azjatyckich krajach :>
Rookies - w sumie to nie liczę na żadną mangę o baseballu na naszym rynku, ale ta miałaby jakieś szanse z uwagi na to, że nie tylko na baseballu się skupia
Rokudenashi Blues - ten sam autor, co powyżej, tylko tym razem boks. Prędkość fanowskich tłumaczeń sprawia, że nie chcę się za nią zabierać, ale z chęcią bym kupił gdyby była u nas wydana
Hajime no Ippo - Znów boks. Przy tej długości mangi wydawca musiałby być samobójcą, co nie zmienia faktu, że mangę chętnie by zobaczył na naszym rynku.
Yokohama Kaidashi Kikou - jedna z najlepszych mang slice of life które czytałem
Seria Emanon - bardzo przyjemna i dość krótki seinen
Jin - współczesny lekarz przeniesiony do czasów Edo wraz z całą swoją wiedzą na temat medycyny. W sumie to jeszcze jej nie czytałem (tutaj przynajmniej skanlacje idą w miarę szybko), ale ciekawa tematyka i główna nagroda kulturalna im. Osamu Tezuki brzmią wystarczająco przekonywująco.
Ashita no Joe - klasyk, który zestarzał się bardzo dobrze. Trochę przydługi i sportówka, ale być może kiedyś się doczekam.
Kokumin Quiz - Japonia staje się superpotęgą, a zwycięzcy cowieczornego quizu państwowego mogą prosić o dosłownie wszystko, czy to leki dla rodziców, atak na Amerykę, czy ślub z modelką. Mocno nietypowa manga.

allieann said:

Saikyou Densetsu Kurosawa - manga twórcy "Kaijiego".

Rozszerzyłbym to do jakiejkolwiek mangi od Fukumoto :D
Karu__Mar 27, 2017 3:29 AM
Mar 27, 2017 10:50 AM
#3

Offline
Dec 2011
10
Racja, od Fukumoto można brać wszystko w ciemno. Facet ma tak charakterystyczny styl (zarówno jeśli chodzi o rysunki, jak historie, które tworzy), że nie da się go pomylić z nikim innym.

Chętnie sobie pozapisuję niektóre tytuły, które wymieniłeś. Szczególnie Omoide Emanon, Jin i Yokohama Kaidashi Kikou przykuły moją uwagę :)

Co prawda sportówek raczej unikam, ale dla Hajime no Ippo i Slum Dunka być może zrobiłabym wyjątek... w końcu klasyka.
allieannMar 28, 2017 3:56 AM
Mar 28, 2017 9:28 AM
#4

Offline
Aug 2010
34
Tak, koło tej przepięknej kreski Fukumoto obojętnie się przejść nie da :D

A Ippo i Slam Dunka polecam mocno, zwłaszcza, że nie skupiają się jedynie na sporcie.
Mar 31, 2017 6:35 AM
#5

Offline
Dec 2011
10
Karu-kun said:
Tak, koło tej przepięknej kreski Fukumoto obojętnie się przejść nie da :D


Widziałam, że na forum Waneko Saikyou Densetsu Kurosawa nie zostało zbyt ciepło przyjęte. Ciężko się dziwić, bo faktycznie rysunki nie są zbyt kawaii i mogą odrzucić - na początku sama kręciłam nosem ;p Teraz już nie uznaję tego za wadę, a fabuła jest na tyle ciekawa, że piekielnie trudno się od niej oderwać.
Mar 31, 2017 6:44 AM
#6

Offline
Aug 2010
34
allieann said:
Karu-kun said:
Tak, koło tej przepięknej kreski Fukumoto obojętnie się przejść nie da :D


Widziałam, że na forum Waneko Saikyou Densetsu Kurosawa nie zostało zbyt ciepło przyjęte. Ciężko się dziwić, bo faktycznie rysunki nie są zbyt kawaii i mogą odrzucić - na początku sama kręciłam nosem ;p Teraz już nie uznaję tego za wadę, a fabuła jest na tyle ciekawa, że piekielnie trudno się od niej oderwać.


Generalnie gość tylko rysuje brzydko, opowiadanie historii komiksem ogarnia dobrze (podobnie jak na przykład ONE), pacing ma dobry i tak dalej. A kreskę idzie zwyczajnie przeboleć jak już się ktoś przyzwyczai, chociaż jak dla mnie to dodaje tylko uroku.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» [Interest Stacks] Kolekcje mang

LittleStar - Nov 15, 2023

4 by Rokelliel »»
Apr 5, 8:00 AM

» Nasze kolekcje mang i nie tylko

allieann - Mar 20, 2017

1 by LittleStar »»
Jan 5, 2:18 PM

Sticky: » Mangi w bibliotekach

Nikorin - Apr 26, 2014

14 by Grand270 »»
Nov 23, 2023 1:39 AM

Sticky: » Lista Wydawnictw

LittleStar - Nov 15, 2023

2 by LittleStar »»
Nov 15, 2023 1:23 PM

Sticky: » Light Novel u nas wydane

LittleStar - Nov 15, 2023

2 by LittleStar »»
Nov 15, 2023 1:17 PM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login