Forum Settings
Forums
Pages (2) « 1 [2]
Must be a Club Member to Reply 
Dec 4, 2014 10:39 AM

Ben de herkes gibi Pokemon izleyerek başladım animeye sonra Death Note, Psycho Pass diye gitti
Modified by Cnon, Dec 12, 2014 11:25 AM

Jan 6, 2015 11:38 PM
death note sayesinde.

Jan 26, 2015 12:44 PM

Sanırım MTV de yayınlandığı sıralarda Hellsing ile merhaba demiştim. Tabi daha anime nedir bilmiyorduk. Bir süre daha Tv'de yayınlanan Last Exile, Ergo Proxy gibi yapımları izledikten sonra Naruto ile tamamen bu dünyanın içine çekildim.

Mar 29, 2015 6:57 AM

Abim Naruto izlerken ben de ara sıra bakıyordum çok ilgi çekici geldi ve başladım.Klasik bir hikayem varmış şimdi farkettim:3

Mar 30, 2015 3:35 PM
Lise sonda yeni sınıfta, yeni arkadaşlar teneffüste bir şeyler konuşuyorlardı, yere çömelmiş birisi bir şeyi çizerek göstermeye çalışıyor. Ne konuşuyorsunuz diye sordum, anime fma dediler, nedir necidir sordum açıkladılar. Death Note ismi geçti, bende onu duydum dedim. ( Önceki sene bir akrabaya flash vermiştim, oda arkadaşına vermiş, geri aldığımda içini kontrol ettiğimde Death Note ismini de görmüştüm). Güzel animedir izle dediler, yine flash ile aldım izledim. Beğendim, fmabh ye geçtim. O gün de dönüşüm çemberinden bahsediyorlarmış. Code Geass aldım cd ile. Son olarak ta 160 bölüm 2 cd bleach aldım. Lise bitti üni. ye geçtim gerisi geldi. :D

Mar 30, 2015 3:37 PM

gkucar said:
Lise sonda yeni sınıfta, yeni arkadaşlar teneffüste bir şeyler konuşuyorlardı, yere çömelmiş birisi bir şeyi çizerek göstermeye çalışıyor. Ne konuşuyorsunuz diye sordum, anime fma dediler, nedir necidir sordum açıkladılar. Death Note ismi geçti, bende onu duydum dedim. ( Önceki sene bir akrabaya flash vermiştim, oda arkadaşına vermiş, geri aldığımda içini kontrol ettiğimde Death Note ismini de görmüştüm). Güzel animedir izle dediler, yine flash ile aldım izledim. Beğendim, fmabh ye geçtim. O gün de dönüşüm çemberinden bahsediyorlarmış. Code Geass aldım cd ile. Son olarak ta 160 bölüm 2 cd bleach aldım. Lise bitti üni. ye geçtim gerisi geldi. :D

Pokemon'u saymazsak çoğu kişi death note ile başlamış herhalde

Jun 10, 2016 8:40 PM
küçükken sabahın köründe okul için kalktığımda izlediğim tvdeki adıyla Samurai X(Rurouni Kenshin) sayesinde. Bazı bölümlerini hayal meyal hatırlıyordum üniversiteye başlayıpta kendime ait rahat bir ortam bulduğumda bir ara kafama takıldı sonra zor da olsa hatırladım anime olduğunu öğrendim sonra bütün seri movie ler izledim derken öyle işte.

Jun 16, 2016 2:47 PM

Küçükken favori ''çizgi filmlerim'' arasında Yu-gi-Oh Shaman King Pokemon Digimon falan vardı o zamanlar anime olduklarının farkında değildim.
Düzenli olarak anime izlemeye 2014 yazında başladım.İlk animem Fairy Taildi.Şöyleki herkes gibi mainstream bir animeyle anime dünyasına adım atmak istedim o zamanlar tek bildiklerim Naruto One Piece Bleach ve Fairy Taildi yani adını duyduklarımdı bende en az bölümü olanı seçip izlemeye başladım.

Jun 17, 2016 10:13 AM

Merhaba dediğimde onun anime olduğunu bile bilmiyordum esasen..Çocukluğumda 'Arale' ismiyle yayınlanan ve benim fanatik bir şekilde takip ettiğim Dr. Slump: Arale-chan le başladım *-* TV ye suratımı yapıştırıp izliyordum nerdeyse. Çizimleri, müzikleri, esprileri bana onun Looney Tunes dan daha farklı birşey olduğunu hissettirmişti ama adının anime olduğunu bilmiyordum -_- hemen hemen aynı dönemlerde karşılaştığım Dragon Ball da aynı hisleri vermişti. ve sonra heyecanla izlediklerimin hepsinin anime olduğunu öğrendim.. Sailor Moon, Yu-gi-oh!, Candy Candy, Pokemon hatta Kiki ... Tabi Arale nin yeri hala çok özel. bi süre önce de çizim benzerliklerini farkedip Dragon Ball ile aynı mangakadan çıktıklarını öğrendim. Bu da böyle bir anımdır... ^^

Jun 24, 2016 1:30 AM

Çocukken animeden bir haber, çizgi dizi olarak izlediğim ilk animem büyük ihtimalle Captain Tsubasa'dır.. Bilinçli olarak sanırım üniversitenin son yılında yeni ev arkadaşım sayesinde başladım.. O yıllar genelde yabancı dizileri de çok fazla sömürüp bitirdiğimden, sosyal yaşantımın bir distopya olması sebebiyle yeni arayışlar içindeydim.. Gerçi biraz karanlık bir yapım olduğundan distopyayı çok severim, belkide sıkıntıdan.. Çocukluk yıllarımdaki bilinçsiz izlediğimiz animeleri saymazsak, ilk animem biraz ironik olacak ama Fairy Tail'di. Ev arkadaşım animeleri izlerken hep dalga geçerdim çizgi film diye.. Biraz ısrar biraz zorla da olsa başladım ve farklı bir dünyaya adımımı atmış oldum.. Zaman içinde anime dünyasındaki biraz daha karanlık bilim-kurgu/gizem ve seinen türünde seriler izledikçe hobi olmaktan çıkıp hayatımın bir parçası oldu ve böylece şimdi yüzlerce anime izlemiş, güncel serileri sürekli takip eden ve sevdiği tür olmasa bile izleyip zevk alan biri haline geldim.. Hatta ilk yılımda hikikomori olmaktan zor kurtuldum.. Anime kaç yaşında olursam olayım hayatımda hep yeri olacak..
Modified by ssypt, Jun 24, 2016 2:42 AM

Jul 10, 2016 5:58 AM

Babam işten eve geldiğinde bir kutu Full Metal Alchemist kartıyla geldi. 2007-2008 sıralarında Türkiye'de nereden buldu, nereden akıl etti, bilmiyorum. Kartlarla nasıl oynayacağımı, kartların neyle alakası olduğunu bilmiyorum. Yabancı dilim de şu anki kadar iyi olmadığı için kutunun içindeki klavuzda ne yazdığını da anlamamıştım. İnternette Full Metal Alchemist'i araştırdım. Youtube'da ilk bir kaç bölümüyle ilgili videolar vardı. İki bölümünü izledim ve çok ilginç geldi. Bu şekilde Türkçe izleyebileceğim siteler aradım. O sıralarda animefreak.tv adlı siteyi keşfettim. İyi tarafı, Türkçe altyazı alternatifi de vardı o sitenin. Aynı zamanda İngilizce dublaj seçeneği de vardı. Arada yabancı dilim gelişsin diye İngilizce izliyordum, anlamadığımda ise Türkçe'ye geçiyordum. Bu şekilde hem yabancı dilimi geliştirdim, hem de animeleri keşfettim. Ondan sonra Bleach, Naruto, One Piece, Kateikyoushi Hitman Reborn gibi "mainstream" serilere başladım. İlkokuldayken okula gitmeden önce Naruto izlediğimi dün gibi hatırlarım.

Sep 22, 2016 9:53 AM

Şeker Kız Candy animesini izledikden sonra anime izlemeye başladım =)

Feb 22, 2017 4:19 AM
Warble World

Shaman King sayesinde. *-*

Mar 30, 2:16 AM

Oo bu çok derin bir mevzu. Benim iki dönem olarak diyebilirim. İlki animeyi anime olarak bilmediğim harika kurgulu çizgi filmler olarak seyrettiğim zamanlarda Voltron olabilir.Sanırım ilk seyrettiğim buydu. Sonra arkasından DragonBall, SailorMoon, Pokemon... diye gitti.
İkinci dönemse, animeyi anime olarak bilinçli şekilde başlamam ise Bleach mangasını okumakla olmuştu. Mangada ki aksiyonu ve eğlenceyi görünce "acaba bunun animesini nasıl yapmışlardır?" diye heyecanlanıp hemen yumulmuştum ^^

Mar 31, 5:07 AM

JETIX'te Oban Star Racers ve Yugioh izlemeye basladiktan birkac yil sonra kendimi, geceleri KIDS/ANIMEZ izlerken buldum. Ardindan birileri High School of the Dead izlememi tavsiye etti. Animeyi izleyen birisi kalp krizi gecirip tahtali koye gitmis (meger mangaka kalpten gitmis :c), benim de edgy zamanlarimdi ehehe. HOTD fazlasiyla hosuma gitmisti; animeyi bitirince DXD onerenler oldu, izledim ama hemen ardindan Bleach'e basladim. Potansiyeli yuksek ecchilerden mainstream ama kaliteli animelere, sonra 200IQ gerektiren basyapitlara sicrayarak bugune geldim :D

S4 League ve Warrock oynarken denk geldigim weeblerin de katkisi coktur. "Herkesin nickinde yazan buu Lelouch kim olabilir ki acep" diye sorgulardim her gece, Google amcaya sormak aklimin ucundan gecmedi xd
Modified by onat, Mar 31, 5:17 AM

Apr 3, 7:05 PM
benim Animeyle tanışmam Pokemon ile başladı aslında gariptir ki annem ve babam sayesinde başladım onlar bana ilk telefondan açıp izlemişti ve evet benim annem ve babam da anime izliyor (annem vefat etti) bu eminim bir çoğunuza garip gelmiştir😅. aslında ben anime ile tanışmamı bu olarak saymıyorum çünkü o zamanlar ne olduğunu bilmiyordum kendimi tanıtma bölümüne 2.5 yıldır izliyorum falan yazmıştım eğer Pokemonu falan da katsaydım 9 belki de daha fazla yıldır izliyor olurdum Naruto'ya başlamamı da saymıyorum çünkü tam Naruto'dan sonra iyice girdim anime dünyasına.

Apr 9, 8:50 AM

%95'imiz gibi bende pokemon, beyblade,shaman king ve yugioh izledim ancak bunları hiçbir zaman anime olarak görmediğim çizgi film olarak gördüğüm için merhabam olarak saymıyorum.

Ben animeyle geç tanıştım bu siteye üye oluğum tarih (12.10.16) aşağı yukarı başladığım tarihdir.Attack on titan ile başladım bu illete , steamde oyununu görüp almıştım aslında oynanışı kötü olsada senaryo ve en önemlisi özgünlük beni çok etkilemişti.Şimdiye kadar oynadığım oyunlardan çok farklı bir havası vardı.Neymiş len bu aot diye bir baktım animeymiş sonrasında ilk animem oldu kendileri onu takiben o sıralar popüler olan animelerle devam ettim SAO , Steins gate derken 26 günümüzü çöp etmişiz ve etmeye devam ediyoruz.
Modified by Efhlorze, Apr 10, 12:04 PM

Today, 3:42 AM

2006 yılında abimle benim yanlışlıkla game one adlı fransız kanalını bulmamızla başladı kendisi naruto , naruto shippuden ve dragon ball filan yayınlıyordu o zamanda görüp başladım o zamanlar küçüktüm tabi eve pc 1 yıl sonra filan gelmişti merak ederek tanıdıklarımın açmasıyla böyle baka baka izlemiştim bir 3-4 anime tabi altyazıyı da okumam biraz güç daha öyle hızlı gidip geçmesine alışık değilim 1 ve ya 2.sınıfım filan sonra unttum bi ara tabi geçti gitti 1 2 yıl sonra trt1 deki asya dizilerinin başlamasıyla tekrar başladım onları izleyip internetten filan sonradan aa anime diye bir şey vardı diye başladım ve şuan bu halimdeyim kim bilir ne kadar anime izledim ve ya manga okudum hala geçiremediklerim var listeme aklıma geldikçe ekliyorum

hatta o zamandan bir video linkim filanda var
https://m.ina.fr/video/PUB3284403088/game-one-naruto-video.html
Modified by Suatyaglde, Today, 3:51 AM

Pages (2) « 1 [2]