Forum Settings
Forums
New
Feb 7, 2015 1:14 PM
#1

Offline
Nov 2013
99
Mnogi anime/manga fanovi,kad ih netko pita citaju li stripove odma pomisle na super heroje tipa Marvel i DC i da je to isto ko shounen gluposti.Ja vam iz prve ruke mogu rec da je to miljama daleko od istine.Dok u Japanu imamo razlite kuce koje se profiliraju za oređene stvari (Shounen Jump itd.),u americi i drugdje to su izdavaci i,iako donekle drže do neke koherencije,spektar stvari koje recimo DC izdaje je miljama daleko veci od onog iz Shounen Jumpa(sto je i dijelom zato sto imaju daleko vise para :D).

Imamo primjerice Vertigo koji je odsjek DC-a i specializira se za ''ozbiljnije'' stvari(seinen ako bas hocete).

Od mojih favorita imamo :
- Watchmen(ako nije vec ocito sa slike) - Klasik,obavezno citati
- Transmetropolitan - Novinar Spider Jeruzalem zivi u bliskoj buducnosti i kritizira medije i moderni nacin života.Ima vjeroatno najdetaljniji artwork koji sam igdje vidio bilo to manga ili strip.
- Preacher - Odbjegli svecenik ide protiv samog Boga.How cool is that? :D
- 100 bullets - dobijes kovceg sa pistoljem i 100 metaka,sto ces uciniti?

Nego da vas cujem.Citate li stripove i ako da, koji su vam najdrazi? :D
Reply Disabled for Non-Club Members
Feb 18, 2015 9:48 AM
#2
Offline
Feb 2013
6
Ja osobno čitam Death Vigil čiju i radnju i art radi Stjepan Sejić te trenutno čekam da izađe sedmi issue. Također pokušavam skupiti dovoljno love i za drugi dio od Judge Dredd The Complete Case Files.
Feb 18, 2015 5:13 PM
#3

Offline
Jan 2014
18
ac-dac said:

- Watchmen(ako nije vec ocito sa slike) - Klasik,obavezno citati
- Transmetropolitan - Novinar Spider Jeruzalem zivi u bliskoj buducnosti i kritizira medije i moderni nacin života.Ima vjeroatno najdetaljniji artwork koji sam igdje vidio bilo to manga ili strip.


Potpisujem ovo dvoje. Definitivno najbolji stripovi/graphic noveli koje sam ikad citao.
Feb 21, 2015 6:57 PM
#4
Offline
Dec 2013
4
ac-dac said:
Mnogi anime/manga fanovi,kad ih netko pita citaju li stripove odma pomisle na super heroje tipa Marvel i DC i da je to isto ko shounen gluposti.Ja vam iz prve ruke mogu rec da je to miljama daleko od istine.Dok u Japanu imamo razlite kuce koje se profiliraju za oređene stvari (Shounen Jump itd.),u americi i drugdje to su izdavaci i,iako donekle drže do neke koherencije,spektar stvari koje recimo DC izdaje je miljama daleko veci od onog iz Shounen Jumpa(sto je i dijelom zato sto imaju daleko vise para :D).

Imamo primjerice Vertigo koji je odsjek DC-a i specializira se za ''ozbiljnije'' stvari(seinen ako bas hocete).

Od mojih favorita imamo :
- Watchmen(ako nije vec ocito sa slike) - Klasik,obavezno citati
- Transmetropolitan - Novinar Spider Jeruzalem zivi u bliskoj buducnosti i kritizira medije i moderni nacin života.Ima vjeroatno najdetaljniji artwork koji sam igdje vidio bilo to manga ili strip.
- Preacher - Odbjegli svecenik ide protiv samog Boga.How cool is that? :D
- 100 bullets - dobijes kovceg sa pistoljem i 100 metaka,sto ces uciniti?

Nego da vas cujem.Citate li stripove i ako da, koji su vam najdrazi? :D


Fibra sad prevodi super stvari, nisam sve ni pohvatao. Moebiusevi stripovi su quite amazing - sure Inkal al i recimo Hermetična garaža il Arzach, pa onda ostala djela po predloscima Jodorovskog - Tehnoocevi sa janjetovim, Metabarun sa gimenezom. Evo zadnje sam Bijelog Lamu sa Bessom prosao.

Sad sam vidio da su preveli i ponesto mange by Jiro Taniguchi, i to po pristupacnijim cijenama, ulg citami "Spomenar mog oca " i "Daleko susjedstvo " sljedeci tjedan, jer vidim da ih MAL najvise cijeni.

Imaju i Tezukinog Adolfa. I Bosonogog Gena.

Ne znam kad cu dat amerima sansu. eventually sure...
WilliamDhalgrenFeb 21, 2015 7:01 PM
Feb 24, 2015 12:07 AM
#5

Offline
Nov 2013
99
WilliamDhalgren said:

Fibra sad prevodi super stvari, nisam sve ni pohvatao. Moebiusevi stripovi su quite amazing - sure Inkal al i recimo Hermetična garaža il Arzach, pa onda ostala djela po predloscima Jodorovskog - Tehnoocevi sa janjetovim, Metabarun sa gimenezom. Evo zadnje sam Bijelog Lamu sa Bessom prosao.

Sad sam vidio da su preveli i ponesto mange by Jiro Taniguchi, i to po pristupacnijim cijenama, ulg citami "Spomenar mog oca " i "Daleko susjedstvo " sljedeci tjedan, jer vidim da ih MAL najvise cijeni.

Imaju i Tezukinog Adolfa. I Bosonogog Gena.

Ne znam kad cu dat amerima sansu. eventually sure...


Fibra mi je najbolji prijatelj sto se tice kupnje stripova i mangi. Watchmen i Transmetropolitan su kupljeni od nje.Volio bi i imat i Moebiuseve stripove al problem je sto su skupi ko sam vrag(u kolekciji).Od fibrinih mangi imam sve od Adolfa i Vrha Bogova.Obje su genijalne i definitivno se isplate posjedovat.Adolf ima gustu i brzu radnju,a Vrh Bogova genijalan artstyle.

Al u biti,sve fibrine kolkorke je super posjedovat.
Mar 25, 2015 2:23 PM
#6

Offline
Dec 2013
209
Ne čitam baš stripove al ima dana kad me uhvati da krenem čitat, super su mi Sandman, Watchmen, 30 Days of Night, Moebius i Bone.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Kvizovi

Mia_Violet - Sep 16, 2023

6 by Mia_Violet »»
Oct 19, 2023 11:47 AM

» Ljetni Anime

Maki-Roll - Jun 29, 2020

8 by Mia_Violet »»
Oct 13, 2023 10:11 AM

» thread za pronalazenje necheg vezanog za hrvatsku u animu i mango

grsh - Jan 19, 2014

6 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:22 AM

» Pišete li reviews na MALu?

Gemory - Jan 29, 2021

1 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:18 AM

» Preporuke

removed-user - Oct 1, 2021

3 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:15 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login