Forum Settings
Forums
Must be a Club Member to Reply 
May 28, 2014 11:29 AM

Koji su neki od prvih koje ste gledali? I što vas je privuklo tome? :) Evo, što se mene tiče ja sam oduvijek gledala previše crtića. Kako anime na našim programima (Candy Candy, Dragon Ball, Pokemoni, klasika) tako i na Cartoon Networku. Kada mi je Cartoon Network čarobno nestao gledala sam na RTL2, evo sad za sve nas koji smo RTL2 gledali, Precure, Monster Rancher, Ranmu, Inuyashu, Digimone, Mon Colle Knights, Doremi, Super Gals, Detective Conan, Kamikaze Diebin Jean (lulz), itd. :> Nakon toga sam pratila samo Miyazakijeve filmove i slično do prije nekih 4 godina kad sam odlučila pogledati Fullmetal Alchemist. Od tad je krenulo i sve ostalo.
Pričajte!

May 28, 2014 2:52 PM

Kao mala uvijek sam pratila Pokemone i Digimone i onda sam s braćom počela gledati Dragon Ball i zaljubila se. *wub* još sam pratila Yu-Gi-Oh i Shaman King na TVu, ali naravno da sa 8-9 godina još nisam ni znala šta je to anime, ali kad sam počela gledati Narutoa sa nekih 11-12 godina, onda je sve počelo. no, tek kad sam pošla na fakultet sam ozbiljno počela gledati anime, ne znam kojeg sam boga radila u srednjoj. <.<
If you win, you live.
If you lose, you die.
If you don’t fight,
you can’t win!

May 28, 2014 3:50 PM

Gledala sam kao mala Pokemone, Digimone, Dragon Ball, Yu-Gi-Oh i to na telki ali nikad nisam previse paznje obracala tome :D
Pocela san gledati anime u prosincu 2012., pocela sam s Air Gear ( bio je nasumice izbor, neznam zasto bas taj), nakon toga san opet prestala, ali nakon par mjeseci san nasla Fairy Tail (*_*) , i tako san pocela gledati sve vise i vise :3

May 29, 2014 10:12 AM
RTL 2 Pokito u <3
Tamo sam s 4 godine počeo gledati OP i Detective Conana i obožavao sam ih (uz Pokemone i Digimone naravno).
Fast forward 8 godina počeo gledat Dragon Ball i Nuruto na japanskom svidilo mi se, pogledao FMA i FMA:B i zaljubio se...

May 29, 2014 11:12 AM

Frend iz razreda pri razgovoru o Harry Potteru preko msn-a mi poslao link sa hentai slikom Nami i napisao ''Would Bang'',15 dana kasnije sam izmaratonao cijeli One piece
(tada 420 ep)

May 29, 2014 1:38 PM
Bez obaveznih dana djetinstva sa Dragon Ballom, Pokemonima, Digimonima i Yu-Gi-Oh-a prva anime koju sam probao pogledati je bila adaptacija moje prve mange - Negime, ali je nikada nisam pogledao do kraja. Prva anime koju sam pogledao do kraja bila je Soul Eater , onda nekoliko godina samo gutanja mange sve do Girls Und Panzer nakon koje sam se kako valja uhvatio gledanja anime.

May 31, 2014 5:15 AM

standardni počeci kao i svima na ovom području- pokemon, digimon, dragon ball, MJESEČEVA RATNICA (koja je ostala nespomenuta ne znam zašto??), yu-gi-oh!, shaman king (mislim da me on nekako najviše oduševio.muzika je brutalna.), te na njemačkom super rtl-u i rtl 2 captain tsubasa, beyblade, hamtaro, inuyasha...međutim sve je to bilo čisto jer sam bila klinka pa je to bilo jedino podnošljivo za moje dječje oči. fast forward u 16-tu godinu života i sve je nekako krenulo s bleachom, iako se iskreno ne sjećam kako ni zašto...od onda je sve krenulo nizbrdo:P

Jun 1, 2014 6:14 AM

Kod mene su prvi bili yu-gi-oh, digimoni i shaman king. Nikad nisam volio Pokemone, tada kao i danas kad gledam to je prosto nasilje među životinjama xD Naravno nisam zna da su to anime , a tek sam se "ozbiljno" navukao zbog raznih AMV na YT :D

Jun 2, 2014 11:23 AM

Ja gledam anime već 12-13 godina a da znam da su anime, prvi anime koji sam gledala je bila Pčelica Maja, pa zatim Micro patrol i Grimm masterpiece theater (to je bilo još ranije od tih 12-13 godina). Zatim RTL2 i ostali njem. sat. animei, na hrv. tel. Candy Candy, Mjesečava ratnica, Dragon Ball pa Pokemoni i Yu-Gi-Oh... razno razni dječji card game animei tipa Dinosaur King i Bakugan i šta se sve već nije našlo na televiziji. Na talijanskom satelitu sam gledala Kinnikuman Nissei i Romeo+Juliet, na francuskom Hunter X Hunter, Yomigaeru Sora: Rescue Wings etc.
... and then internetzzzzzzzz: kad sam konačno dobila flat tarifu počela sam gledati ko manijak (prije sam isto tu i tamo gledala na net-u ali sam morala paziti na ograničenje prometa).
Uglavnom moja priča o tome koje sam anime prve pogledala nije puno drugačija od svih ostalih sa naših prostora. Da su anime anime sam znala onda dok se prikazivala mjesečeva ratnica jer se tu i tamo nešto o njima moglo naći u časopisima, čisto informativno.
Volim anime, mange i igre iz Japana, a šta se tiče kulture sam više appreciator nego baš fan, dok sam bila klinka uvijek su me doma tješili da bi me u Japanu smatrali jako lijepom jer sam morbidno blijeda (alergična sam na sunce) pa je to vjerojatno jedini specifični aspekt koji mi se baš sviđa sviđa.

Jun 2, 2014 12:18 PM

A zato ti pola favorite characters zauzimaju blijedoliki duhovi xD

Jun 3, 2014 1:32 PM

Dragon Ball, Pokemon, Digimon i Yu-Gi-Oh u djetinjstvu, a onda kasnije prije jedno 6 mj. sa Mirai Nikki, preporučeno od strane moje mlađe sestre :)
Where oceans bleed into the sky

Continued Story

TSFH

Jun 25, 2014 7:57 AM

A vjerujem kao i većina ljudi s naših prostora, samo bez RTL2 :D Al je nekako sve počelo kada sam kod rođaka na satelitskoj uhvatila Kamikaze Kaitou Jeannie (nisam tad znala ime niti vrstu) i pukla za crtićem i kada se kod nas počela prikazivati Mjesečeva ratnica mislila sam, naravno, da je to Jeannie zbog dosta sličnosti. Doduše, skužila sam odmah da nije, ali mi se svidjelo.
Naravno, prije SM su bili Pokemoni i Digimoni iako sam Digimone malo bojkotirala (imala sam osjećaj da izdajem Pokemone :x) i kasnije se sve nastavilo na DG, Shaman King i YGO. Kada sam dobila satelitsku nastavila sam sam YGO, krenula sa Inuyashom, One Pieceom iako nisam imala pojma da je to anime, već sam mislila da je neka nova američka/njemačka/čijaveć produkcija xD Ozbiljnije je krenulo sa Jetixom i Narutom iako sam i njega u početku bojkotirala jer mi se činio dosadan pa odmah gasila TV nakon što bi završio Shaman King, ali kada mi je u glazbenoj prijatelj pokazao jednu borbu iz Naruta, počela sam ga gledati iii tako je sve krenulo... :D

Jul 2, 2014 4:38 PM
Mislim da je to bilo slucajno prilikom nailaska na pjesmu moonlight shadow spot je bio ''crtica'' vampire hunter d . Jako mi se svidjelo i tako sam polako poceo gledati i skuzio da nisu crtici nego anime, I lagano vec 4,5 godina gledam.Dosta me je privuklo i kad nadem vremena pored skole (uskoro faksa),teretane i drustva lagano se zavalit i pogledat . Nemam neki spec. genre i nisam teski otaku . Krenuvsi od vampire hunter d,naruta,bleacha pa sve do one piece (ongoing),fairy tale ... Ako ima tko nesto zanimljivo za predlozit neka se slobodno javi,hvala :D

Jul 5, 2014 5:54 AM
Kao mali (do 10. god.) gledao sam Dragon Ball na nasim hrv programima (neznam koji su),nisam ga previse gledao, tako da ga niti ne smatram svojim prvim animeom. Tek kasnije, pocetkom prosinca 2013. godine sam zadobio pravi interest u anime. Uvijek kad bih bio u posjeti jednom prijatelju, on bi uvijek gledao anime. Posto sam uvijek kuci i nisam imao pojma sta da radim, iz dosade skinuo sam anime Little Busters i poceo gledati. Nadalje, skinuo bih anime svaki koji bih pogledao na komp. To mi je postao hobi. ~The End~
AccountKiller

Jul 6, 2014 3:30 AM

Kao mali gledao Pokemone,Digimone,Yu-Gi-Oh!,Bayblade,Shaman King i Dragon Ball... Prije 5 godina rođak mi je pokaza Bleach. Nakon toga dovršija sam Dragon Ball i počeo gledat ostale... :D

Aug 22, 2014 12:39 PM
Pozdrav svima!
Prvi je koliko znam bio Dragonball, čini mi se da je bio na nekoj Slovenskoj TV. Zatim sam slučajno počeo pratiti One Piece na satelitskom njemačkom programu Tele5 i navukao se na njega. TV nije bio dovoljan pa sam počeo skidati njemačke epizode sa Serienjunkies (ah, ta vremena), ali su epizode išle samo do 400. Zatim sam se prebacio na titlovane, shvatio da postoje i druge serije i mojoj sreći nije bilo kraja :D. Zanimljivo da sam prvo pogledao Cowboy Bebop i Death Note (nešto što su svi hvalili), tek onda sam se prebacio na mainstream shounen. A otkad sam pronašao MyAnimeList, mislim da mi nema spasa XD

Aug 22, 2014 1:08 PM

jao prvi mi je bio kako nase prevode: "Mjeseceva Ratnica" ili ti Sailor Moon. Ali nije mi bas bilo zanimljivo, nakon toga klasika ko i svi pokemon digimon draogn ball beyblade yu gi oh i to sve. nakon toga igram ja neku igru na plejki 2 i kasnije saznam da je to fullmetal alchemist. e nakon toga nisam nista gledao. kad sam imao 14 godina onda sam otpocetka pogledao dragon ball i dragon ball z. gt se jos uvijek bojim vidjeti. nakon toga, opet nesto pauza i sa 16 pocelo je. odmah naruto pogledao i sad eto jos uvijek traje, pratim, pa one piece, onda bleach, fairy tail i hunter x hunter (2011) jos oni traju osim bleacha pa cekam uvijek kad izadje onda pogledam. pogledao sam death note i cromartie highschool. i tako to.

Aug 26, 2014 9:57 AM

A šta ja znam rekao bih da su mi je baš prvi anime pokemon i digimon jer se to prikazivalo tamo gdje sam živio. Kada sam došao u hrvatsku malo samo Yu gi oh! ali ništa više do kraja srednje. Eeeeee sada, kad je faks počeo onda su mi se naredali svi velikani, Naruto, Bleach, One Piece i tako dalje a sada imam na eksternim hardovima i dvdima (kaj sam pržio dok nisam imao Hd) nešto više od 2 Tb.

Aug 27, 2014 3:34 AM
Prvi anime koji sam gledao bio je Naruto. Upadao bi starijoj sestri u sobu i gledao s njom naruto, stalno je pitajući što piše ne subovima, tako sam naučio čitati. Naučivši čitati u nekom kraćem roku sam naučio nešto engleskog tako da sam razumio subtitlove. Tada sam imao 7 godina. S osam godina sam počeo ozbiljnije gledati anime, i tako činim već 6-7 godina. Dosad sam pogledao jako, jako, jako puno animea, te u zadnje vrijeme sve više čitam mange. Na početku sam gledao na jednoj stranici koju sada više ne mogu naći, no u zadnje vrijeme večinski gledam na www.chia-anime.com

Također sam nešto bio gledao na TV-u (tako sam naišao na Miyazakija), no to su bile stvari iz videoteke, kako nismo imali TV priključak (i još nemamo), već samo televizor.
To je moja priča.

Sep 27, 2014 6:05 AM
Pozdrav

Anime sam poceo gledati prije par tjedana i prvi anime koji sam pogledao je Attack on Titan( ne brojim Pokemone, Digimone i DB). Nisam imao sto gledati i prijatelj mi je rekao da mu dam sansu iako sam ih oduvijek mrzio. Al nakon toga su se samo poceli redati jedan za drugim. Jedino sto mi se nesvidja je, koliko sam skuzio, dosta ih nije zavrseno zbog lose prodaje u Japanu tako da planiram pocet citati mange/u.

Oct 31, 2014 7:34 AM

pa poceo sam gledati anime prije 5 godina naruto,prije toga sam gledo crtice kao yugioh,pokemon i dr.
ali u zadnjih godinu dana sam počeo gledati sve više animea
"What a drag." -Shikamaru Nara

Nov 3, 2014 7:33 AM
zexito said:
Gledala sam kao mala Pokemone, Digimone, Dragon Ball, Yu-Gi-Oh i to na telki ali nikad nisam previse paznje obracala tome :D
Pocela san gledati anime u prosincu 2012., pocela sam s Air Gear ( bio je nasumice izbor, neznam zasto bas taj), nakon toga san opet prestala, ali nakon par mjeseci san nasla Fairy Tail (*_*) , i tako san pocela gledati sve vise i vise :3

http://animebosna.blogspot.com/ mozes ih gledati i ovdje :D

Jul 9, 2015 3:58 PM
Prvi "official anime" koji sam pogledala je bio "Kimba the White Lion" od svjetski poznatog autora Osamua Tezuke. :-)

Jul 14, 2015 11:57 AM
Kao klinac sam na talijanskoj televiziji gledao Tiger Mask, Hokuto no Ken, Rose of Versailles, Lupin III, itd, i kasnije novije stvari kao Yu Yu Hakusho, One Piece, DBZ, Pokemon, Digimon i ostale stvari. Naravno, tada nisam imao pojma da su to animei...

Onda sam pred nekih 6 godina odgledao Death Note i opet počeo gledati animee :)

Aug 3, 2015 2:28 PM

Prije jedno 5 godina. Frend mi je pokazao Evangelion na yt i ful sam se uživio. Jedno godinu dana poslije toga sam govorio da je to najbolji anime ikad (s tim da nisam pogledao ni jedan drugi u tom vremenu). No logic, I know.
One man's freedom is another man's terror.

Jun 19, 2016 12:09 AM
Moji prvi anime crtici su bili Pokémoni, pčelica Maja, yu gi oh, hamtaro...Jednog dana surfala ja malo po internetu i našla nešto sto se zove mermaid melody.Bilo mi je oko 10 godina.Kasnije sam od sestrične saznala za Mew mew power. Još uvijek se sjecam kako smo se igrale da sam ja Kiki, a ona Zoey. Imala oko 12 godina i odlučila nacrtati Kaira i Luchiu iz mermaid melody. Taj crtež pokazala sam mami.Ona mi je odgovorila da prestanem gledati te glupe Japance. Tada sam nakon tih rijeci mislila da odmah trebam prestati gledati anime jer se ti nebu smjelo gledati jer si zbog toga čudak.nakon godinu dana dosla ja u sedmi razred.Imali smo novu učenicu. Pogledala sam joj malo bilježnice. Sve su bile ispunjene bar jednim anime crtežom. Svi gu govorili da su super.Bila sam tako ljubomorna i pomislila"Hey, ako opet počnem voljeti anime , možda cu moći crtati kao i ona". Moj "ozbiljniji anime bio je Motto To love Ru. Kasnije sam gledala Oreimo, soul eater(moj omiljeni), another, high school od the death i mnogo, mnogo još. Uz malo vjezbe sada crtam anime/manga odlicno, bar mi tako svi govore. Imam mnogo svojih crteza na zidu. Jedini problem je to sto želim da jedan od naših starih animea vise nema na tv-u, a kada i stave kao jedan novi(npr. B-daman) obično ispadne kao veliki fail i ljudi koji su posudili glasove zvuciju kao BAKA(jap. riječ za budale)XD..
Zelim da sam okružena s vise anime fanovima.
Gdje ste!!!????!

Aug 22, 2016 9:05 AM
Ako nebrojim pokemone i neke epizode yu-gi-oha ( nisam ni znao da su anime). Prva stvar koja me uvukla je igra Nekopara, te sam poceo pratiti Lost Pause-a i moj prvi anime bas je Kanokon i sad odgledo zasad samo 5 animea. Najbolji mi je zasad Re:Zero :D ( U međuvremenu sam cak poceo prevoditi male AMV na kanalu Miracle in Gensyoko; nisu bajni ali uživam u prevođenju )
Modified by Catzukie, Aug 22, 2016 9:10 AM

Jul 26, 2017 7:58 AM

Pozdrav svima!

Prvi anime koji sam gledao bio je Ghost in the Shell film, pred nekih 12-13 godina, na preporuku jednog kolege s faksa. Prije toga baš i ne mogu reći da sam gledao anime kao klinac. Ne da nisam htio, nego tad još i nije bio neki izbor, (osim na satelitskoj ako si ju imao, a ja nisam), iako se sjećam nekih poznatijih kao Pokemoni, Sailor Moon itd. koje su već i drugi spominjali u svojim postovima.

Uglavnom, kad sad razmišljam o tome, ispada da sam se slučajno (i relativno kasno) navukao na anime, jer priča je išla otprilike ovako: sjedim u kafiću s kolegom sa faksa, za kojeg znam da je veliki ljubitelj filmova (tad još nismo otvorili temu anima, niti sam znao previše o tome) i tražim ga da mi preporuči neki dobar film, seriju ili šta god jer mi je eto bilo užasno dosadno tih dana. No, kako nakon dužeg razgovora nismo našli ništa što već nisam gledao, kaže on meni 'imam nešto, al ne znam dal će ti odgovarat, jer je to u biti animirani film.' Kako nisam bio previše izbirljiv u tom trenutku, kažem 'daj bilo što samo nek je dobar'. I bio je, do te mjere da sam odmah nakon uzeo od njega i istoimenu seriju, i odgledao obje sezone u svega par dana/noći. Nakon toga odmah mi je posudio i Evangelion, pa klasik Akiru itd. itd.

U početku uglavnom sam gledao SF, ali s vremenom sam prešao i na druge žanrove i to je otprilike to. Iako sad imam puno manje vremena nego prije, i dalje radije pogledam anime u slobodno vrijeme nego neke tzv. hit serije ili blockbuster filmove. I nemam namjeru prestati dok god bude nečeg kvalitetnog, a količina stvarno nije mala.
Freedom isn't living without rules, it's just living by your own rules.

Sep 11, 2017 4:01 PM

Kod mene je klasična priča. Candy, Mjesečeva ratnica, Zmajeva kugla, Pokemoni i Digimoni na našim programima, a Dragon Ball Z na RTL-u preko satelita. Ali zapravo sam počeo pratiti Naruto tek u srednjoj sa dolaskom bržeg neta (bijesnih 384/64 kbps). Koja su to vremena bila, tko prvi skine sezonu, prži DVD-e za ostale u razredu :')

Jun 21, 2019 12:43 PM
Ja sam počela s Yu Gi Oh Zexal. Ta anime mi se zbilja svidjela! Imala sam nekih 11 godina, tada nisam ni znala za anime. A onda su došli svi oni anime wallpaperi, nightcore.... To me potaknulo da se sve više uživim u anime, i tako je počelo. Kad sam imala 13 godina, pogledala sam svoju prvu anime online, i to Akame ga kill. Za trinaestogodišnju klinku je bilo malo extremno, jer do tada nisam gledala horore, ali voljela sam dobru akciju. Ali ta anime je bila tak tužna... Ali dobra, itekako.

Oct 31, 2019 11:47 AM
Meni su prvi bili dragon ball(tolko sam gs gledao da sam naučio engleski) onds nešto mslo pokemono one punch man ali sada nedavno mi frend iz osnovne rekao za jjba, čudi me da nitko ovdje nije spomenou jjba. Preporučio bi svima odličan anime zasad sam na partu 3