Forum Settings
Forums
New
Mar 31, 2014 10:52 AM
#1

Offline
Nov 2013
99
Ajmo jednu temu posto je grupa malo zamrla(iako malo sumljam da ce netko ovo gledati posto predpostavljam da 90% ljudi negleda nista iz proslog stoljeća)

Pravila su :
1.Anime mora biti star minimalno 10 god (u ovom slucaju najkasnija god. je 2003 da zaokruzimo)
2. Iako nije nuzno probajte uvrstit samo stvari koje ste pogledali(pozeljno je je objasniti zasto)
3. nemojte se ponavljati.Ako je neko napisao vec neki anime koji ste vi mislili,nemojte ga napisati iz razloga da dobijemo na raznovrsnosti,ali naravno mozete komentirati odabire
4. Moze ici bilo sta,serije,OVA,filmovi....

Sad se naravno moze raspravljati koliko Anime mora biti dobar da postane klasik ali o tome vi mozete odluciti.
bilo bi super ako se dosta javi da skupimo odabire i napravimo jednu listu :D

evo ja cu uvrstit samo one koje sam pogledao jer bi inace isao u nedogled:

Grave of the Fireflies
Nausicaä of the Valley of the Wind
Berserk
Samurai X: Trust and Betrayal (OVA prequel od Rurouni Kenshina)
Princess Mononoke
Cowboy Bebop
Top wo Nerae! Gunbuster!(ili samo Gunbuster)
Serial Experiments Lain
Fullmetal Alchemist
Neon Genesis Evangelion
The Vision of Escaflowne

Reply Disabled for Non-Club Members
Mar 31, 2014 1:46 PM
#2

Offline
Sep 2013
3
Legend of the Galactic Heroes - odlični likovi i teme koje obrađuje (rat, filozofija, politika) makar sam tek počeo gledati

Ghost in the Shell (1995)

istinabog nisam potpuno nepristran jer volim SF
RazbojnikApr 1, 2014 7:55 AM
Mar 31, 2014 1:52 PM
#3

Offline
Mar 2013
17
Evo i ja cu navesti one koje sam pogledao:
Golden Boy
Trigun
Vampire Hunter D
Great Teacher Onizuka
Shonan Junai Gumi! (prequel od GTO)
Hellsing
Lupin III
Noir
Iketeru Futari
Colorful
Ike! Ina-chuu Takkyuubu
Milsim da su ovo neki klasici koje je i dan danas vrijedno pogledat
Mar 31, 2014 2:28 PM
#4

Offline
Aug 2012
708
One Piece (iako ga nisam do kraja pogledao, obv xd)
Detective Conan (same :D )
Monster Rancher (Monster Farm: Enbanseki no Himitsu)
Digimon Adventure 1/2/Tamers
Slam Dunk!
Shaman King

ne znam kolko bi se doduše ovo moglo nazivati klasicima, za mene jesu iako ne idu toliko duboko u povijest, klasici uz DragonBall za sve rođene u devedestima (nisam pogledao dragon ball do kraja nikad i nemam neku namjeru, bar zasad, pa ga nisam nabrojao)

a i ne volim baš stare serije, filmove, pa ni anime, art me jednostavno ubija na previše njih...nije da ga ne podnosim, jednostavno mi ne leži (površna osoba, jbg :D )
This world is mine. I think this world may even just be a long, long dream I'm watching. You guys may just be illusions, and it can't be proven whether or not you really exist either. In other words, this world was created with me at the center. So what will happen if I die? I don't know. My imagination isn't very creative; I just can't imagine myself dying. In other words, there is no way this world can completely disappear. But if I die, then everyone will disappear. I am the only one in this world who won't disappear. The rest are just people I see as if in a dream.

-Claire Stanfield, Baccano!
Apr 1, 2014 2:06 AM
#5

Offline
Nov 2013
99
Nema problema,sve sto zadovoljava kriterije i sto ti mislis da je klasik se prihvaca :D
Uostalom jedan od razloga za stvaranje ove liste je i da vas potakne da probate jednog od njih.

''Razbojnik'' nema nista nepristranog kod stavljanja stvari sa takvnom reputacijom poput Ghost in the Shell(jesi li znao da je taj film inspirirao Marix filmove) i LogH

Za Golden Boya sam cuo da je najsmjesnija stvar ikad,a osim ocitih stvari poput Triguna,GTO-a,Lupin III,Hellsinga(koji ima jako podvojene kritike),Vampire Hunter-D jako me zanima Noir
rotkvaApr 1, 2014 2:18 AM
Apr 1, 2014 8:39 AM
#6

Offline
Mar 2013
17
Da, GOlden Boy mi je jedan od najdražih, jako smješan, s dosta ecchija (to mi je možda i najdraži žanr, pa mi se i zato toliko svidio.) A Noir je isto vrlo zanimljiv, nekad sam ga davno pogledo na njemačkoj televiziji, mislim da je bio njemački MTV ili rtl2, jako dobru glazbu ima
Apr 5, 2014 4:31 PM
#7

Offline
Jul 2012
319
J o s h n i t k o n i j e n a p i s a o m o t h e r f u c k i n g GUNDAM?! Boyz, i iz dissapoint. Lol :-) .

Gundam 0079, prvi Gundam koji je pokrenuo lavinu em svojih nastavaka em praktichki je temelj cijelom mecha zanru. Ono, nisi cuo za gundam?! Pa kakav si ti to anime fan?!

Nana - jedna od najznachajnijih anime serija prvenstveno za zensku publiku.

Sailor Moon - nakon njega nastala cijela poplava zenskih transformirajucih magichnih junakinja. Velik znacaj ima na zapadu gdje je uz Dragon Ball bio prisutan u vechini zemalja i popularizirao anime.

City hunter - detektivske osamdesete, puno znachajnija serija u Japanu no postaje i razvikanija po MAL-u npr. sa vecinom zapadnim korisnicima. Kultni klasik.
Apr 5, 2014 9:06 PM
#8

Offline
Nov 2013
99
grsh said:
J o s h n i t k o n i j e n a p i s a o m o t h e r f u c k i n g GUNDAM?! Boyz, i iz dissapoint. Lol :-) .

Gundam 0079, prvi Gundam koji je pokrenuo lavinu em svojih nastavaka em praktichki je temelj cijelom mecha zanru. Ono, nisi cuo za gundam?! Pa kakav si ti to anime fan?!

Nana - jedna od najznachajnijih anime serija prvenstveno za zensku publiku.

Sailor Moon - nakon njega nastala cijela poplava zenskih transformirajucih magichnih junakinja. Velik znacaj ima na zapadu gdje je uz Dragon Ball bio prisutan u vechini zemalja i popularizirao anime.

City hunter - detektivske osamdesete, puno znachajnija serija u Japanu no postaje i razvikanija po MAL-u npr. sa vecinom zapadnim korisnicima. Kultni klasik.


Napisao bi ja originalni gundam i tone stvari koje mislim da su klasici al stvar je u tome sto nisam nijednoga gledao .....
Mobile Suit Gundam: The 08th MS Team (za koji sam cuo da je najbolji jer jedini ima taktike i na zemlji je)
Mobile Suit Gundam 0080: War in the Pocket (jel je opet nest drugacije od ostalih gundama,depresivnije je i ima vise drame)
Gore navedeni su puno manje popularni od Winga i Seeda,,ali po misljenju ljudi od kojih sam cuo su bolji.
jos bi spomenuo nesto sto vec jaaako dugo zelim odgledat,a to je trilogija Leiji Matsumota
Galaxy Express 999
Space Battleship Yamato
Space Pirate Captain Harlock(CGI film je zakon)

Macross,Akira,Revolutionary Girl Utena,Rose of Versailles,Area 88,Perfect Blue,Princess Tutu,Haibone Renmai,Kino's Journey,Texhnolyze itd....
Apr 28, 2014 2:16 AM
#9
Offline
Dec 2012
101
Love Hina - Ne znam za anime ali manga ulazi u klasike, pa pretpostavljam da je isto vrijedi za anime.

Urusei Yatsura - Definitivno klasik. Pogledao sam dosta od ovoga no toliko je episoda da nikako da sjednem i pogledam stvar do kraja.

Now and Then, Here and There (Ima, Soko ni Iru Boku) - Klasik, distopijska SF anime. Dobra anime ako nemate problema sa nasiljem i ostalim gadnim stvarima u ljudskoj naravi.

Eat-Man - Opet ne znam za anime ali manga je bila lijep primjer SFa tako da je anime vjerojatno isto tako.

Rave Master - Od authora Fairy Tail ali ima puno jasniji plot nego Fairy Tailovi stalni plotovi po Arcu. Manga je bila dobra pa pretpostavljam da se zajedno s animom smatra klasikom.

Nadia: The Secret of Blue Water - Klasik inspiriran J. Vernom. Kad dobijem vremena (kad ova sezona prestane) moram ju pogledati.

Chobits - Clampov kalsik koji ih je napravio svijetski poznatiam.

Saikano - Prekasna manga. Nisma gledao anime ali ako je posao napravljen dobro onda ne samo da je klasik nego i isvrsna anime.

Gunparade March - Popularna anime nastao po igrici. Nisam pogledao ali planiram to napraviti.

Tsukihime - Poznati Japanski eroge i njegova anime. Osim orignialnih eroge visual novela stvorio je kolekciju spin-offova posnatih kao Melty Blood, fighter igrice za PC, Playstation 2 i Segine konzole.

To je sve od anima za kojem znam, iz glasina ili mangi, a da bi mogle bi se smatrati klasicima.
Nov 17, 2014 11:14 AM

Offline
Jul 2014
28
Dragon Ball i nastavak Dragon Ball Z jer ih smatram nekakvim povodom za anime.Barem ja.
"What a drag." -Shikamaru Nara
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Kvizovi

Mia_Violet - Sep 16, 2023

6 by Mia_Violet »»
Oct 19, 2023 11:47 AM

» Ljetni Anime

Maki-Roll - Jun 29, 2020

8 by Mia_Violet »»
Oct 13, 2023 10:11 AM

» thread za pronalazenje necheg vezanog za hrvatsku u animu i mango

grsh - Jan 19, 2014

6 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:22 AM

» Pišete li reviews na MALu?

Gemory - Jan 29, 2021

1 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:18 AM

» Preporuke

removed-user - Oct 1, 2021

3 by Mia_Violet »»
Sep 16, 2023 6:15 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login