MyAnimeList.net

Ciara's Anime List | Ciara's Manga List
Ciara's Profile

Ciara's Details
Yesterday, 3:00 PM
Female
September 25, 1991
Poland
dedans-gothique.blogs...
January 6, 2008
Member
15,058
1,348
192
670 (Find All)
Last List Updates
Go! Princess Precure add
Watching at 7 of -
Precure All Stars Movie: Haru no Carnival♪: Feature Dance Presentation add
Completed at 1 of 1
Gin no Saji add
Reading at 66 of -

Anime Stats

Time (Days) 78.0
 
Watching 3
 
Completed 462
 
On Hold 16
 
Dropped 10
 
Plan to Watch 100
 
Total Entries 591
 

Anime compatibility with Ciara is:
Unknown :(
 %

Ciara's Random Anime

Manga Stats

Time (Days) 7.1
 
Reading 8
 
Completed 27
 
On Hold 1
 
Dropped 0
 
Plan to Read 9
 
Total Entries 45
 

Manga compatibility with Ciara is:
Unknown :(
 %

Ciara's Random Manga

About Ciara
I'm simply wonderful - that's enough, tells everything.


Ciara's Comments
Displaying 15 of 210 Comments
Ray-chan | 12-26-14, 2:39 AM
Dziękuję bardzo za ten link.
Z tobą się muszę zgodzić. Twinkle najlepiej się tutaj prezentuje (podoba mi się zarówno suknia jak i strój Precure). Bo o ile Curinkowe stroje pozostałych dziewczyn są jeszcze fajne, o tyle suknie są jakieś takie... Flora - zbyt klasycznie jak na mój gust, a u Mermaid mam wątpliwości co do swobodnego poruszania się w nim (ale znając Toei pewnie złamią parę praw fizyki).

Ray-chan | 12-25-14, 11:35 AM
Ja wolę mimo wszystko poczekać na więcej materiałów, gdzie mogłabym dogłębnie zanalizować ich stroje. To jak oglądanie pół-produktu, a tego niezbyt lubię.
Będę cię wspierać w tym postanowieniu, bo jest co oglądać! Nic nie zdradzam, czekam tylko aż obejrzysz wszystkie odcinki.

Proszę bardzo, jestem do usług.

Colouree | 12-24-14, 6:33 AM
Spokojnych studiów, dużo magicznych dziewoi, One Piece'a i jak najwięcej tekstów na DG! Wesołych Świąt!

Ray-chan | 12-22-14, 12:44 PM
Wprawdzie nie ma na razie strony na MALu, ale już się mówi o nowej serii Precure (Go! Princess Precure - chyba się zorientowali, że mają za mało "księżniczek" w uniwersum) . Są już nawet pokazane postacie. Tym razem bardziej pojechali jeśli chodzi o fryzury. Żeby chociaż więcej ze stroju pokazali, bo póki co nie umiem powiedzieć, która kreacja jest lepsza od drugiej. Nadal żyję obecnymi z HappinessCharge, które chyba są do tej pory najlepsze, bo się w końcu wyróżniają od pozostałych.

Jak coś zarzucam linka do obrazków:
http://www.moetron.com/2014/12/11/go-princess-precure-character-designs-leaked/

Colouree | 12-13-14, 9:18 AM
Bardzo się cieszę, że przydało się to, co napisałam ^^'
W porównaniu do Marukaite Chikyuu jest tego zdecydowanie mniej. Oj, dobrze, że mi przypomniałaś, bo na blogu nie masz zapisanych dwóch wersji. Południowe Włochy i Hiszpania wraz z Chibiromano też mają swoje Mawaru Chikyuu Rondo.

Colouree | 12-10-14, 7:30 AM
Dodaj:

IM Ameryka/Alfred F. Jones
- C.B.C. (Cowboyz Boot Camp) Vol.1
- I'm your HERO☆

IM Francja/Francis Bonnefoy
- Aa Sekai-teki à la mode
- Koi seyo Mademoiselle

IM Rosja/Ivan Braginsk
- Shiroi Honoo
- Tomodachi tte ii na...♫

IM Chiny/Yao Wong
- Bishoku no Kokoro Shokyuu-hen
- Éméishān ni Ukabu Tsuki

IM Włochy Południowe/Lovino Vargas
- Niji no mukou o mi ni ikou

I jeszcze w Mirai Nikki, Yuno ma dwa IM (tak samo jak Minene), a jest jedno. Tytuł:
- RED Love

Colouree | 12-08-14, 11:56 AM
Akurat już jest kilka IM z The Beautiful World, nawet spisane Mawaru Chikyuu Rondo. Jak będę miała czas to podam tytuły brakujących tekstów.

Nie, myślałam, że dane anime należy do jednej z osób, które tłumaczą na blogu i to jej przysługuje tłumaczenie tekstów z tego anime :p Ale to tylko mi się tak wydawało, teraz rozumiem.
IM jest krótsze i lepiej brzmi od CharaSong, więc rozumiem wybór.

DG, DG, hm... To stąd twój nick na Słodkim Filtrze! xd

Colouree | 12-03-14, 8:05 AM
Jeszcze mogłabym pomóc w dodaniu tytułów piosenek z Hetalii, bo widzę, że paru brakuje. Pewnie wkrótce kolejne dojdą. Tylko, że tłumaczenia piosenek z tego anime nie twoje, więc nie wiem jak to będzie.
(Image song to coś takiego jak character song?)

Colouree | 12-01-14, 8:28 AM
Chciałabym zwrócić uwagę do tekstu jednego z openingów na twoim blogu. Chodzi o Kuusou Mesorogiwi z Mirai Nikki (to było do przewidzenia, że o to chodzi :d). Nad tekstem pracowałaś już dawno temu, jednak zawsze warto zwrócić uwagę.

,,* Consentes Dii to "bogowie współistniejący" czyli dwunastu głównych bogów mitologii rzymskiej. Bachus do nich nie należał, tak samo jak Pluton. Za to był tam Neptun.''

Nie jestem jakimś ekspertem w mitologii, ale tutaj te imiona oznaczają postacie z anime. W piosence - 13 imion, w Mirai Nikki - 12 użytkowników gry + (chyba) inna osoba powiązana z grą. Na przykład, tak na oko:
Juno - Yuno Gasai (druga użytkowniczka pamiętnika)
Jupiter - Yukiteru Amano (pierwszy)
Bacchus - John Bacchus (jedenasty)
Są też powiązania z charakteru:
Mercurius - Keigo Kurusu (czwarty)

Wiem, że nie oglądałaś tej serii, więc starałam ci się to jak najstaranniej tłumaczyć. Myślę, że to wystarczy, ale jak coś to mogę poszukać pozostałych nawiązań.Karaszu | 09-26-14, 10:34 AM
aaa, zapomniałam dodać: zaczęłam oglądać Free i jak na razie jest db, zwłaszcza w scenach kiedy nie mają koszulek;p ^^

Karaszu | 09-26-14, 10:31 AM
hej:)) wszystkiego naj naj najlepszego!:)) próbowałam się do Ciebie dodzwonić, ale masz cały czas telefon poza zasięgiem...w każdym razie spełnienia marzeń i kiedy możemy spotkać się
na urodzinowej pizzy?:))

Colouree | 09-25-14, 12:31 PM
:)

Colouree | 09-25-14, 5:20 AM
Wszystkiego najlepsiejszego ^^

Ray-chan | 09-16-14, 12:02 PM
Jak chcesz to możesz zadawać mi pytania odnośnie mojego kierunku, postaram się na nie odpowiedzieć. W końcu to trochę taki "egzotyczny" kierunek, przynajmniej w moim mniemaniu.

To już jest indywidualna sprawa z kierunkami, bo jeden lepiej się sprawdza w księgowości niż w botanice, ale iść na byle co, a potem stwierdzić, że to dla niego za trudny i pójdzie sobie precz to dla mnie marnotrawienie czasu. Jak ktoś się nie czuje w ogóle to po cholerę idzie na studia? Niech idzie do pracy, jak mu się nudzi w domu, a nie zabiera miejsca ludziom, którzy by chcieli studiować na X kierunku.
W moim przypadku to był kierunek, na który z pełną świadomością chciałam iść i wiedziałam, że będę się tam najlepiej czuć.

Na niektórych wykładach/zajęciach wykładowcy pytali nas o to, czy przyszliśmy "bo tak" czy właśnie konkretnie - książki czy informacja. Większość powiedziała, że "informacja naukowa" to dla nich nowość i jak już się zapoznali z czym to się je to im się to bardziej podoba. Był bardzo mały odsetek tych, którzy mimo wszystko wolą książki i biblioteki oraz ci, którzy od czapy przyszli (ale wydaje mi się, że już sobie poszli jak zobaczyli z czym to się je).
Zapotrzebowanie na bibliotekarzy jest takie, a nie inne głównie z powodów m.in. finansowych. Mało zarabiają, bo często biblioteki nie dostają finansowania np. na zakup książek, a co za tym idzie - mało ludzi przychodzi wypożyczać i korzystać w ogóle. A to trzeba jeszcze opłacać za prąd itp. I dla młodych ludzi zwyczajnie się nie opłaca iść do pracy, gdzie możesz nie mieć dużych pieniędzy na życie. Inny powód był też taki wśród roku, że praca w bibliotece nie jest ciekawa.
Informacja naukowa to ogólnie nauka skupiająca się na znalezieniu, przetwarzaniu, przechowywaniu, ... informacji. Dzisiaj informacja jest "towarem", więc kwalifikacje będą się odnosić do tego. Takim zawodem dość głośnym w instytucie jest broker informacji, czyli na zlecenie zbiera informacje i opracowuje tak jak tego sobie życzy zleceniodawca.
Niestety nie znam póki co takich zawodów co by wyszły od informacji naukowej, bo zazwyczaj to albo doktoranci piszą pracę na temat tej informacji naukowej albo np. niektórzy doktorzy prowadzą różne badania z tego zakresu, np. jak użytkownicy korzystają z Internetu i czy wykorzystują znalezione tam informacje. Albo od biedy siedzą i piszą artykuły do czasopisma zajmującego się informacją naukową.
Natomiast specjalizacje na magisterskim są takie wymyślne, że sama jeszcze nie wiem co się tam robi. Na przykład "architektura informacji i wiedzy". Jeszcze rozumiem "informacja w biznesie" albo "zarządzanie informacją i wiedzą" (to się może łączyć z bazami danych), ale "Internet"?
Już bardziej ogarniam te związane z książkami i bibliotekami.

Sernik-sama | 09-14-14, 5:37 AM
Więc tylko dla vipów? Szkooooda, jakoś przeżyję.
W sumie, zastanawia mnie jak oni to oglądali, bo jak się jeździ kolejką, to się nią jeździ i podziwia widoki, a nie ogląda animce.
Internety wyświetliły mi to - http://vk.com/video60150929_168093557 To nie jest to?

Po dłuuuugim czasie, wreszcie zabrałam się za Episode of Nami i powiem, że nawet mi się podobała ta historia.
Znaczy... już wcześniej próbowałam się za to wziąć, ale przerwałam na początku, bo nie mogłam się skupić, przez tą talię Nami i jej wielgachne cyce, ale udało mi się.

Write a Comment
You must be friends with Ciara to comment on their profile
Advertising     FAQ     About     Contact     Terms     Privacy