MyAnimeList.net

Ciara's Anime List | Ciara's Manga List
Ciara's Profile

Ciara's Details
9 hours ago
Female
September 25, 1991
Poland
dedans-gothique.blogs...
January 6, 2008
Member
14,312
1,289
182
612 (Find All)
Last List Updates
Working!! add
Watching at 4 of 13
Mura Matsuri add
Completed at 1 of 1
Kokka Kimigayo add
Completed at 1 of 1

Anime Stats

Time (Days) 72.3
 
Watching 17
 
Completed 412
 
On Hold 10
 
Dropped 10
 
Plan to Watch 94
 
Total Entries 543
 

Anime compatibility with Ciara is:
Unknown :(
 %

Ciara's Random Anime

Manga Stats

Time (Days) 5.3
 
Reading 5
 
Completed 21
 
On Hold 1
 
Dropped 0
 
Plan to Read 8
 
Total Entries 35
 

Manga compatibility with Ciara is:
Unknown :(
 %

Ciara's Random Manga

About Ciara
I'm simply wonderful - that's enough, tells everything.
Picture taken from HERE.


Ciara's Comments
Displaying 15 of 197 Comments
Ray-chan | Yesterday, 12:02 PM
Jak chcesz to możesz zadawać mi pytania odnośnie mojego kierunku, postaram się na nie odpowiedzieć. W końcu to trochę taki "egzotyczny" kierunek, przynajmniej w moim mniemaniu.

To już jest indywidualna sprawa z kierunkami, bo jeden lepiej się sprawdza w księgowości niż w botanice, ale iść na byle co, a potem stwierdzić, że to dla niego za trudny i pójdzie sobie precz to dla mnie marnotrawienie czasu. Jak ktoś się nie czuje w ogóle to po cholerę idzie na studia? Niech idzie do pracy, jak mu się nudzi w domu, a nie zabiera miejsca ludziom, którzy by chcieli studiować na X kierunku.
W moim przypadku to był kierunek, na który z pełną świadomością chciałam iść i wiedziałam, że będę się tam najlepiej czuć.

Na niektórych wykładach/zajęciach wykładowcy pytali nas o to, czy przyszliśmy "bo tak" czy właśnie konkretnie - książki czy informacja. Większość powiedziała, że "informacja naukowa" to dla nich nowość i jak już się zapoznali z czym to się je to im się to bardziej podoba. Był bardzo mały odsetek tych, którzy mimo wszystko wolą książki i biblioteki oraz ci, którzy od czapy przyszli (ale wydaje mi się, że już sobie poszli jak zobaczyli z czym to się je).
Zapotrzebowanie na bibliotekarzy jest takie, a nie inne głównie z powodów m.in. finansowych. Mało zarabiają, bo często biblioteki nie dostają finansowania np. na zakup książek, a co za tym idzie - mało ludzi przychodzi wypożyczać i korzystać w ogóle. A to trzeba jeszcze opłacać za prąd itp. I dla młodych ludzi zwyczajnie się nie opłaca iść do pracy, gdzie możesz nie mieć dużych pieniędzy na życie. Inny powód był też taki wśród roku, że praca w bibliotece nie jest ciekawa.
Informacja naukowa to ogólnie nauka skupiająca się na znalezieniu, przetwarzaniu, przechowywaniu, ... informacji. Dzisiaj informacja jest "towarem", więc kwalifikacje będą się odnosić do tego. Takim zawodem dość głośnym w instytucie jest broker informacji, czyli na zlecenie zbiera informacje i opracowuje tak jak tego sobie życzy zleceniodawca.
Niestety nie znam póki co takich zawodów co by wyszły od informacji naukowej, bo zazwyczaj to albo doktoranci piszą pracę na temat tej informacji naukowej albo np. niektórzy doktorzy prowadzą różne badania z tego zakresu, np. jak użytkownicy korzystają z Internetu i czy wykorzystują znalezione tam informacje. Albo od biedy siedzą i piszą artykuły do czasopisma zajmującego się informacją naukową.
Natomiast specjalizacje na magisterskim są takie wymyślne, że sama jeszcze nie wiem co się tam robi. Na przykład "architektura informacji i wiedzy". Jeszcze rozumiem "informacja w biznesie" albo "zarządzanie informacją i wiedzą" (to się może łączyć z bazami danych), ale "Internet"?
Już bardziej ogarniam te związane z książkami i bibliotekami.

Sernik-sama | 09-14-14, 5:37 AM
Więc tylko dla vipów? Szkooooda, jakoś przeżyję.
W sumie, zastanawia mnie jak oni to oglądali, bo jak się jeździ kolejką, to się nią jeździ i podziwia widoki, a nie ogląda animce.
Internety wyświetliły mi to - http://vk.com/video60150929_168093557 To nie jest to?

Po dłuuuugim czasie, wreszcie zabrałam się za Episode of Nami i powiem, że nawet mi się podobała ta historia.
Znaczy... już wcześniej próbowałam się za to wziąć, ale przerwałam na początku, bo nie mogłam się skupić, przez tą talię Nami i jej wielgachne cyce, ale udało mi się.

Ray-chan | 09-13-14, 12:58 PM
Jak ja się dostawałam rok temu to dostałam się z rezerwowej z samymi podstawami (dodatkowo wzięłam historię) + w rejestracji można było zaznaczyć jeszcze raz polski, matmę lub angielski. Z tego co patrzyłam jakiś czas temu teraz chyba było inaczej. I to dużo zależy gdzie na ten kierunek się idzie. Bo np. na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie jestem, dość dużo osób ma szansę się dostać z rezerwowej, bo niby jest limit 70 osób, a w tym roku papiery złożyło, z tego co słyszałam, ok. 50 osób. U mnie było z 75, ale szybko w pierwszym semestrze ta liczba się zredukowała do max 48. Dla porównania, w Łodzi na ten sam kierunek dużo ludzi się rzucało i chyba była nikła szansa, żeby łatwiej się dostać z rezerwowej.
Są tacy, co sesję przeszli bez żadnych poprawek, więc po części to prawda. Nie jestem jakoś szczególne słaba, bo z większości przedmiotów mam 4 i 5, tylko okazjonalnie się zdarzyły trójce a nawet celujący. Zwyczajnie na świecie zabrakło mi albo 1 punkt albo 3, żeby zaliczyć. Trzecia poprawka to był egzamin ustny z człowiekiem, który prawdopodobnie sam nie ogarnia jaką wiedzę ma przekazać studentom. Dużo osób miało z nim problem właśnie dlatego, że nieważne co się powiedziało, on uznał to za bzdurę i poda tak bardzo własną wersję, że logice ręce opadają.
Jak dla mnie powinni rozdzielić informację naukową i bibliotekoznawstwo, bo niby jest to jeden kierunek, a tam na licencjacie realizuje się dwie płaszczyzny: informację naukową oraz pojęcia związane nie tylko z bibliotekami, ale i z książkami. Niby jedna ma jakiś związek z drugą, ale jak trochę zapozna się z tematem to można zauważyć różnice. Dopiero na magisterce można wybrać czy jest się wiernym książkom czy szukaniu informacji i wykorzystywanie tego w biznesie. Osobiście wolę przedmioty dotyczące bibliotek i książek (o ironio, poprawki były głównie z przedmiotów z tego drugiego). Ewentualnie są jeszcze poszczególne studia podyplomowe, ale to już przekracza moją wiedzę na temat tych studiów.
W naszym programie trzeba zrobić 2 razy praktyki na licencjacie i raz na magisterce (liczba godzin zależy czy jesteś na stacjonarnych czy zaocznych; ja musiałam zrobić 156 h), bo z tego mamy dużo ECTS. Głównie to siedzenie w bibliotece i robienie tego, co oczekuje się, że zrobi student na takich praktykach.
I wbrew pozorom, ludzie idą na ten kierunek głównie dla informacji naukowej, mało kto teraz chce iść ze względu na zawód bibliotekarza.
I przepraszam, że się rozwodzę na temat swoich studiów, jak mam przestać to mi to zwyczajnie powiedz.

Ja nic nawet nie zdradzam, tylko porównuję! Dobre kąski czekają, aż się z nimi zapoznasz.

Ray-chan | 09-13-14, 7:38 AM
W sensie moja kampania składała się z trzech poprawek. Na razie czekam na wyniki ostatniej, które będą jakoś po tym weekendzie. Na szczęście 2/3 zaliczone.
Trochę się z Precure zeszło do września, bo cały lipiec to były praktyki zawodowe (które musiałam odbyć, powtórka za rok jakbym już nie miała co robić), a sierpień - nauka do tych trzech przedmiotów. Precure wyszło w zasadzie z pomysłu na "zrobię cokolwiek byle się nie uczyć/martwić się egzaminem". Klasyk. Można więc powiedzieć, że z tym to było pół-na-pół. Teraz to już chyba po prostu nadrabiam zaległości.
A proszę Cię bardzo, studiuję informację naukową i bibliotekoznawstwo. Można to skrócić po prostu do bibliotekoznawstwo. Zdarzają się ludzie co myślą po wymówieniu tego, że to dwa osobne kierunki, co jest kompletną bzdurą.
Tak, w HappinessCharge takie rzeczy się dzieją, że zaczynam powoli porównywać do opery mydlanej. Jakieś romansiki, trójkąciki, sceny zazdrości... co nie zmienia faktu, że jest co się pośmiać. Już ta seria zrobiła mi się tak obojętna, że z przyzwyczajenia ściągam RAW nowego odcinka i w zasadzie tyle mi starczy. Chyba, że są nieścisłości, których nie jestem w stanie pojąć to oglądam po angielsku. Ale tylko fragmenty.

Ray-chan | 09-11-14, 10:52 AM
Tak, też miałam to samo odczucie. A wymówka na przeniknięcie do wspomnienia Makoto też z czapy jest.
Tak długo czekałam na okazję, żeby pooglądać kinówki Precure. Bo sesja, bo praktyki. Okazuje się, że sesja poprawkowa jest idealnym czasem na to, żeby zobaczyć pojawiającą się z kosmosu Cure Ace oraz pohejcić Miyuki.

Sernik-sama | 09-01-14, 12:46 PM
Przy OP nie przeszkadzają mi spoilery w filmach, kiedyś to samo zrobiłam z Naruto, ale zobaczy się jeszcze, bo na razie mangi mają pierwszeństwo, tyle razy je odkładałam, że teraz muszę się za nie wziąć.
Te z odtwarzaczy są najgorsze. Chcesz sobie coś puścić, a tu zanim naciśniesz, piękny spoiler.

Kto by się tam tym przejmował.
W ogóle, czuję się jak maniak. Kiedy Ty nabijałaś swoje 100, mi doszło 300. Pewnie przez to odechciało mi się na razie oglądać, a zachciało czytać.

Sernik-sama | 09-01-14, 3:40 AM
Naszło mnie jakoś ostatnio na OP, więc dodałam do oglądanych filmy. Jak skończę wszystko z nich to wezmę się może za serię tv.
Szybko do tego nie wrócę, bo w tym tygodniu biorę się za dłuższe mangi, a na razie gram w Aiona i czekam jak naprawią MALa.

Obserwowałam Twój profil, ale ledwo doszłaś do tych 400.

Kunoichi | 08-28-14, 9:57 AM
A ja przeczytałam nowy rozdział Wybielacza.
Jeżeli Tosiek naprawdę nie żyje na śmierć, to Matsumoto też.
Well, fuck you too Kubo.

Colouree | 08-28-14, 3:35 AM
No i co ja mam napisać...
Może faktycznie dycha którą dałam to przesada, zostało jeszcze kilka odcinków do końca. A co, jeśli twórcy od początku mieli w planach 11 odcinków i na koniec szykują wielkie ,,BUM''? Co ja gadam, nie ma szans -.-

Kunoichi | 08-27-14, 6:34 AM
Przynajmniej zna Mistrz już swój typ.

Gotycką Nami DG miało na layu jak wstępowałam...
Może Mistrz tam poprzeglądać te nagrody za punkty jpf i jak się coś spodoba to weźmiemy Mistrzowi na prezent bo czas leci i trzeba się zdecydować.

Skończyłam "Oniisama e".
O kurwa. Jeden wielki shitstorm. Ale piękny.
Popłakałam się na końcu.
Mistrzu, nigdy przenigdy nie wysyłajmy naszych córek do elitarnych żeńskich szkół. I've seen enough shoujou-ai to know where this is going...

Kunoichi | 08-26-14, 2:45 PM
Przypadek? Nie sądzę.

10. W tym pierwsze 2 tomy to jest cały pierwszy sezon anime, a po 4 tomie jesteśmy w połowie drugiego sezonu... Nie wiem co się dzieje w tych pozostałych 6 tomach, ale musieli to ostro skondensować w 7 odcinkach... *przepraszam*

Mogę wziąć zakładkę z Sanem na punkty w sklepie jpfu... Let me see... *szuka* Nie ma z Sanem, ale jest z Robin http://www.mangarden.pl/pl/p/Zakladka-One-Piece-05/1044
Jest jeszcze z Luffym, dwie z Nami i z- Nie.

Kunoichi | 08-26-14, 2:03 PM
W sumie jak teraz sobie to przemyślałam... To Mistrz fangirluje głównie blondynów/blondynki...

Yeah, that's complicated. *szeptem* Teraz są wolne 3 z 4 wydanych...

Mistrz wie, że jestem collectorem... I to tak z dupy nie mieć info cardy Luffy'ego bo potem nawet tego sprzedać jako całości nie można bo czegoś brakuje.
Jak fajny art? Kto ja jestem żeby oglądać arty z Zo-? Nie.

Kunoichi | 08-26-14, 12:56 PM
Hmmm... U mnie tylko Kakashi i Miyagi nie mają władnych fap folderów. Ale obaj to goddamnit Kazuhiko Inoue - facet, który może mnie przelecieć głosem. wtakimrazieczydoitsutymbardziejniejestfangirlingobject?

Mi wystarcza, że Mori-senpai dostał imię po członu Arashi so I got that goin' for me which is nice.
Emmę też Mistrz chciał, a jakoś Mistrz nie wziął. I leży sobie samotna na półce.
Jak nie będzie się podobać to nie będę wpychać na siłę. Tylko nie będzie karty Luffy'ego bo ona jest w prenumeracie tomu 29, a ten już zamówiłam na yatta.pl nie u jpfu.

Kunoichi | 08-26-14, 11:54 AM
Ołkej. Chyba rozumiem ten podział. jakcybakurwakażdynomożejanienadoitsu ale I've got a point.

W którym miejscu "Ouran" jest nietrzeźwą decyzją?
Zamówiłam jego mangę do końca. Razem z "Oniisama e" i prenumeratą łan pisa do 31 tomu. Dadzą mi tam do niej jakieś pirate info cards czy coś. Będzie Mistrz to chciał?

Kunoichi | 08-26-14, 4:18 AM
Tak się zastanawiam czemu nie ma Mistrz Doitsu w ulubionych postaciach...
I Ourana w ulubionych anime...

Write a Comment
You must be friends with Ciara to comment on their profile
Help     FAQ     About     Contact     Terms     Privacy     AdChoices