Forum Settings
Forums
New
Çeviriyi beğendiniz mi?
Jul 26, 2015 11:25 AM

Jan 2015
22
Selam arkadaşlar! Light novel'la ilgili konuyu görünce doğrusu içim biraz acıdı ve oraya cevap atmak istemedim doğrusu, lütfen kızmayın bana! T_T

Her neyse, ben yaklaşık son 2 haftadır kollarımı sıvadım ve Utsuro no Hako to Zero no Maria, kısaca HakoMari serisini çevirmeye başladım. Şimdi 2 hafta çok uzun bir zaman değil farkındayım ama yaklaşık (artık) %80~ çevirdim. (Dün tek oturuşta 30 sayfasını çevirdim - hala baş ağrısını çekiyorum) Çok sevdiğim bir seridir ve MyAnimeList'de de #1.

Türkçe'min çok iyi olmadığı söylenebilir, sonradan öğrendiğim için, ama Light Novel sevgisini Türkiye'de yaymak istediğimden giriştiğim bir proje. Umarım beğenirsiniz.

https://www.baka-tsuki.org/project/index.php?title=Utsuro_no_Hako_to_Zero_no_Maria
(Direk Türkçe'ye linki bağlayamadım.. Beceriksizim biliyorum. Türkçe yazan bir link var ona basınca sizi götürecektir doğru yere)

Edit: 13.09.2015 Tarihinden itibaren ilk 2 cilt tamamlanmış bulunmaktadır. İyi okumalar ve düşüncelerinizi duymayı çok isterim!

Edit: 15.11.2015 Tarahinden itibaren ilk 3 cilt tamamlanmıştır. İyi okumalar!
BipaNov 15, 2015 4:11 AM
Reply Disabled for Non-Club Members
Jul 26, 2015 11:31 AM

Oct 2014
3645
Teşekkürler ülkemizde LN'lerin durumu gerçekten içler acısı ama gelişiyor
Nesferatu arkadaşımız bir LN çeviri grubu kurdu ilginizi çekerse siz de katılabilirsiniz
http://novel-aozora.blogspot.com.tr/

Linki düzelteyim dedim ama alt tireden sonra link olarak tanınmıyor sorun sizde değil yani
CnonJul 26, 2015 11:38 AM
Jul 26, 2015 11:31 AM
Mar 2011
5
Bir kaç günce bakmıştım bende, hatta Türkçe ve İngilizce karşılaştırmıştım. şuan bir kaç okuduğum seri var onlar bittikten sonra ilk Vol u Türkçe okumaya karar vermiştim ;) güzel olmuş.
Jul 26, 2015 11:36 AM

May 2015
142
Uzun süredir light novel okumak aklımdaydı. Bir kaç gün içerisinde başlamayı düşünüyorum. Okuyacaklarım arasına seninkini de ekledim. Teşekkürler çevirmenlik için. Okuduktan sonra paylaşacağım görüşlerimi. ( Bir hafta içerisinde ) Çevirmenliğinin devamlılığı dileğiyle.
Jul 26, 2015 11:37 AM

Jan 2015
22
Cnon said:
Nesferatu arkadaşımız bir LN çeviri grubu kurdu ilginizi çekerse siz de katılabilirsiniz

Düşünmedim değil doğrusu, ama şu anda Kaxell diye biri ile birlikte çevirdiğimizden dolayı bu seriden sonra belki oraya katılmayı düşünüyorum - beni kabul ederlerse tabi. Bilemedim. Biraz da Solo takılmayı sevdiğim için de olabilir. ^_^
Jul 26, 2015 11:46 AM

Oct 2014
3645
LoyalBlue said:
Cnon said:

Düşünmedim değil doğrusu, ama şu anda Kaxell diye biri ile birlikte çevirdiğimizden dolayı bu seriden sonra belki oraya katılmayı düşünüyorum - beni kabul ederlerse tabi. Bilemedim. Biraz da Solo takılmayı sevdiğim için de olabilir. ^_^

Çekinmeyin beraber çalışırsanız daha çabuk biter çeviriler hem eğer anlaşabilirseniz katılın bence
Jul 26, 2015 11:58 AM

Jan 2015
22
Cnon said:
LoyalBlue said:

Çekinmeyin beraber çalışırsanız daha çabuk biter çeviriler hem eğer anlaşabilirseniz katılın bence

Şu an anlaşma yapıyorum öneriniz üzerine
Jul 26, 2015 12:01 PM

Oct 2014
3645
LoyalBlue said:
Cnon said:

Peki umarım olumlu geçer
Jul 26, 2015 12:20 PM

Jan 2015
22
Cnon said:
LoyalBlue said:

Peki umarım olumlu geçer

Maalesef, şu an için katılamayacağım. Gelecekte, bu proje biterse, belki. Yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim.
Jul 26, 2015 12:38 PM

Oct 2014
3645

Bir şey değil.
CnonSep 22, 2015 3:58 PM
Aug 8, 2015 1:50 PM

Jan 2015
22
Arkadaşlar, tekrar merhaba! Kitabın çevirisi hakkında bir güncelleme yapmak istedim. Bugünden itibaren benim çevirdiğim kısım bitti, kalan %20'lik kısmı ise benimle birlikte çeviren arkadaşım, Kaxell, yapacak. O da yakın gelecekte bitecektir.

Umarım okuduğunuzu beğenirsiniz, bu mesajı yazarken bile kollarım ve gözlerim ağrıyor doğrusu. Düşüncelerinizi paylaşmanız rica olunur, ona göre değişiklikler yapma durumu olacaktır, ne de olsa Türkçe'yi sonradan öğrendim, %80-85 hakimim.. diye tahmin ediyorum. ^-^"

Thank you and good night!
Aug 8, 2015 2:08 PM

May 2015
142
Söz vermiştim okuduktan sonra yorum atacağıma da tamamen unutmuşum. Özür dilerim o konuda. :( Henüz bitiremedim ama çok iyi gidiyor şu an. Biraz belli oluyor gibi native speaker olmadığın ama pek hata da görmedim. Ellerine sağlık. ^^ Bundan sonrasını çevirecek arkadaşa da kolay gelsin.
Aug 8, 2015 2:29 PM

Oct 2014
3645
Ben de biraz baktım çeviriler iyi olmuş zaten sonradan Türkçe öğrenen biri native speakerdan daha iyidir. Takma kafanı biz bile çoğu kuralı uygulamıyoruz hâlâ hâlâ yerine hala yazanlar var yani ama bir hataya dikkatini çekmeden geçemeyeceğim
Aşık - İnsan vücüdundaki bir kemik adı
Âşık - Bir kimseye veya bir şeye karşı aşırı sevgi ve bağlılık duyan, vurgun, tutkun kimse
Aug 8, 2015 2:34 PM

Jan 2015
22
Cnon said:
Ben de biraz baktım çeviriler iyi olmuş zaten sonradan Türkçe öğrenen biri native speakerdan daha iyidir. Takma kafanı biz bile çoğu kuralı uygulamıyoruz hâlâ hâlâ yerine hala yazanlar var yani ama bir hataya dikkatini çekmeden geçemeyeceğim
Aşık - İnsan vücüdundaki bir kemik adı
Âşık - Bir kimseye veya bir şeye karşı aşırı sevgi ve bağlılık duyan, vurgun, tutkun kimse

mm, o harf olmadığı icin onu sonradan duzeltmem gerekecek, ama o âsik ve asik olayını bilmiyordum - teşekkürler ikinize de, multiquote yapamadim telefondan ama minnettarim :)
BipaAug 14, 2015 2:02 PM
Aug 8, 2015 2:57 PM

Oct 2014
3645
Bir şey değil
Sep 13, 2015 7:44 AM

Jan 2015
22
Utsuro no Hako to Zero no Maria 1. ve 2. Ciltler artık tamamen çevrildi! Hatalar olabilir değil, muhtemelen var, ve görürseniz lütfen bana veya diğer çevirmene ulaşın.

Herkese iyi okumalar dilerim, ve düşüncelerinizi de duymak isterim kitap hakkında!
Sep 17, 2015 10:07 PM
Sep 2012
5
LoyalBlue said:
Utsuro no Hako to Zero no Maria 1. ve 2. Ciltler artık tamamen çevrildi! Hatalar olabilir değil, muhtemelen var, ve görürseniz lütfen bana veya diğer çevirmene ulaşın.

Herkese iyi okumalar dilerim, ve düşüncelerinizi de duymak isterim kitap hakkında!

Çeviri için çok teşekkürler, en kısa zamanda okuyacağım. Peki 3. cilt için bir ışık varmı? Forumları pek takip edemiyorum ne yazıkki.
Sep 18, 2015 1:00 PM

Jan 2015
22
SearcyTr said:
LoyalBlue said:

Çeviri için çok teşekkürler, en kısa zamanda okuyacağım. Peki 3. cilt için bir ışık varmı? Forumları pek takip edemiyorum ne yazıkki.

Işıktan kast ettiğin şey eğer çevirecek miyim ise, serinin sonunu getirmeye niyetim var, ama okulun yakında açılması ve 2 farklı yerde çalışmamla birlikte elimde çok zaman olmayacak, ama en azından bu sene 1 tane daha cildi çevirmeye gayret göstereceğim.
Nov 15, 2015 4:10 AM

Jan 2015
22
Evet. Yorgunum. Neyse.

3. Cilt az önce bitti ve tekrar baka-tsuki.org üzerinden yayınladım. Daha uzun sürdü, ama 2 iş ve okul arasında tamamlayabildiğime bile şükrediyorum.

Çevirdikçe daha iyi ve daha çabuk çevirdiğim için de bu biraz daha akıcı olacağını umuyorum. Tekrar düşüncelerinizi ve yorumlarınızı duymaya sabırsızlanıyorum. İyi okumalar.
Nov 15, 2015 6:51 AM

Oct 2014
3645
LoyalBlue said:
Evet. Yorgunum. Neyse.

3. Cilt az önce bitti ve tekrar baka-tsuki.org üzerinden yayınladım. Daha uzun sürdü, ama 2 iş ve okul arasında tamamlayabildiğime bile şükrediyorum.

Çevirdikçe daha iyi ve daha çabuk çevirdiğim için de bu biraz daha akıcı olacağını umuyorum. Tekrar düşüncelerinizi ve yorumlarınızı duymaya sabırsızlanıyorum. İyi okumalar.

Teşekkürler bu kadar emek sarfediyorsun. Umarım beklediğin ilgiyi görürsün.
Nov 5, 2016 8:24 AM

Jan 2015
22
Grup çok canlı değil biliyorum ama yine de ilgilenen olursa diye yazıyorum:

Utsuro no Hako to Zero no Maria'yı artık MangaTR'de yayımlamaya başladık Yorozuya Yon-chan ile. Bu sefer son derece ince düzenlemeler ve tartışmalar ile yavaş yavaş şu an çevirinin bulunduğu, 4. kitabın %50'si kadar çevrili ve 1. kitabın %33'ü kadar resmen düzenlenmiş halini kitabındaki gibi sayfalar şeklinde yayımlıyoruz kendisiyle.

HakoMari Oku
Nov 5, 2016 9:44 AM

Oct 2014
3645
@Bipolar_Panda türkanimeye filan da yaz bence ilgilenen olabilir orada. Batotoya da atarsın ln kabul ediyorsa. Bu arada Jinrui yada Oniki Krallık'ı çeviriyor musun?
Nov 5, 2016 10:42 AM

Jan 2015
22
@Cnon ikisiyle şu an için bir alakam yok maalesef. Planetarian ve HakoMari çevirileriyle işim başımdan aşkın zaten.
Nov 5, 2016 11:00 AM

Oct 2014
3645
Bipolar_Panda said:
@Cnon ikisiyle şu an için bir alakam yok maalesef. Planetarian ve HakoMari çevirileriyle işim başımdan aşkın zaten.

Anladım sağol yine de.
Reply Disabled for Non-Club Members

More topics from this board

» Favorileriniz?

NovasAnimeList - May 6, 2022

1 by Traotora »»
Sep 20, 2023 8:59 AM

Sticky: » Önemli duyuru - Lütfen okuyun

Cnon - Sep 17, 2023

0 by Cnon »»
Sep 17, 2023 7:23 AM

Sticky: » Anime / Manga Öneri ( 1 2 )

Cnon - Apr 7, 2015

82 by _Schiffer »»
Mar 28, 2023 8:25 AM

Sticky: » Kendinizi Tanıtın ( 1 2 3 4 5 )

Cnon - Apr 6, 2015

208 by removed-user »»
Nov 12, 2022 11:33 AM

» Grupta başka Neon Genesis Evangelion hayranı var mıdır?

Jerasu - Jun 2, 2019

5 by Bartu55555 »»
Jul 3, 2022 6:12 AM
It’s time to ditch the text file.
Keep track of your anime easily by creating your own list.
Sign Up Login